dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hurricane

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-161
    Posty
    5

    Domyślnie mokre ściany w piwnicy

    Witajcie na wstepie napisze iz przeczytalem czesc forum dotyczace mojego problemu ale nie znalazlem zadnej sensowej odopwiedzi

    dom z lat przedwojennych piwnica z kamienia i cegly i woda na scianach beton na posadzce
    glebokosc piwnicy 3 cm ( scian )

    proby od kilku lat ktore mialy mi uszczelnic sciany spelzly na niczym ( zostalo mi chyba tylko odpopanie scian i zabezpieczenie ich od zewnatrz )
    co gorsze wystepuje podciaganie wody kapilarne

    ktos mi proponowal nawiecanie scian i wpuszaczanie jakiegos specyfiku ale wyszlo to kosmicznie drogo

    czy macie jakies pomysly co zrobic by woda nie dostawala sie przez siany i podloge ?
    gdzies czytalem o zaprawie tynkarskiej tylko prosze o sensowen odpowiedzi i w miare niskie ceny bo przeciez zyjemy w PL
    Ostatnio edytowane przez Hurricane ; 14-01-2016 o 09:28

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj, czy woda z rynien jest gdzieś odprowadzana czy leci pod budynek? Ja miałem problem z dużą ilością wody z dachu która podczas dużych opadów potrafiła znaleźć miejsce w izolacji i dostać się do piwnicy. Odkopanie fundamentów i zaizolowanie to też jest wyjście ale raczej na ciepłą porę roku, żeby ściany miały czas przeschnąć.
    Dom w Rododendronach 6G2N

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hurricane

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-161
    Posty
    5

    Domyślnie

    woda z dachu idzie do zbiornika na deszczowke
    a problem z woda szczegolnie jest po zimie ale latem sciany tez potrafia byc mokre
    skonczylo sie natym ze aktualnie piwnica jest na paletach
    odkopanie to ostatecznosc z uwagi na dewastacje okolic budynku krzewow kostki itd wiec szukam metody od srodka
    znajomy z wodociagow zaporponowal mi zaprawe jaka oni uzywaja przy studzienkach kanalizacyjnych ma sie dowiedziec co to od kogo i ile kosztuje moze wtedy ktos sie wypowie na ten temat i mam nadzieje ze cena nie powali mnie na kolana

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem zabezpieczanie przed zalaniem od środka mija się z celem, woda nadal będzie dostawała się do muru i prędzej czy później znajdzie sobie drogę do środka. Warto byłoby ustalić co jest przyczyną zalewania, skąd bierze się woda.
    Dom w Rododendronach 6G2N

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hurricane

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-161
    Posty
    5

    Domyślnie

    skad sie bierze woda w 90 % dokladnoscia z ziemi
    zastanawia mnie jeszcze opcja iniekcji i tu jest sporo firm jak i ceny dosc rozbierzne

  6. #6

    Domyślnie

    Iniekcja to to co mowiles na początku, nawiercenie dziur i wstrzykiwanie jakiegoś specyfiku co działa cuda. Legendy mowią ze to dobre.
    Najlepiej poszukaj coś w kierunku podcinania ścian tj tu https://www.youtube.com/watch?v=QBBj7SVTlA8, tylko do tego tez musisz odkopać fundamenty

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witam,są różne metody iniekcji,drogie i tanie, ja uważam coś wybrać musisz,podaj mi dł.ścian i jej grubość to ci odpiszę o kosztach tym preparatem co ja wykonuję

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hurricane

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-161
    Posty
    5

    Domyślnie

    Troche czasu mineło ale dorwałem w koncu znajomegoale o tym zachwile

    przeliczylem kilka wersji dotyczacych injekcji i wychodzilo to dosc drogo
    wybralem mam nadzieje wersje optymalna z uwagi na koszt jak i że samemu moge wykonac cala robote ot prosta metoda nalozenia tynku na mokra sciane a ze sciana jest mokra wiec nie musze jej moczyc ale tu producent zaleca by ja dodatkowo namoczyc i pozbyc sie odpadajacych fragmentow sciany ( to ta zaprawa co uzywaja wodociagi co znajomy mi mowil )


    w sobote ruszam z pracami na ta chwile cena i to co ma zaprawa wykonac na scianie jest dosc przekonujaca
    firma ktora produkuje zaprawe jest z Łodzi wiec tez odpada mi w sumie koszt transportu


    wiec niedlugo pewnie relacje zdam co to jest warte i jak co robic moze sie komus przyda lub okaze sie wielka klapa

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    słyszałem o tym tynku renowacyjnym,ale wykonując kiedyś w piwnicy izolację poziomą ściany poniżej 3 metrów od terenu gruntu ,to po moich pracach nie musieli właśnie suszyć ścian aby położyć tynk renowacyjny i jest ok,chodzi o to żeby była izolacja pozioma nad poziomem posadzki wykonana i nie było kapilarnego podciągania wilgoci od dołu,powodzenia w pracach.

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że niektórym moja wypowiedź wyda się śmieszna, ale miałem podobną sytuację, tylko że ściany w piwnicy grubsze i budynek nieco młodszy. Sąsiad ma na działce staw. Wprawdzie dość daleko, ale zauważyłem, że jak dopuszczał wody, to u mnie w piwnicy był wysiąk. Wezwałem speców z wydziału wodociągów, potem oni wezwali hydrologa i sprawa poszła do urzędu miasta. Skracając - okazało się, że woda ze stawu (którego dno jest jedynie wyłożone kamieniami) znalazła drogę do mojej piwnicy. Sąsiadowi nakazano utrzymmywać stały niski poziom wody i wysiąki się skończyły. Może któryś z sąsiadów ma zbiorniczek wodny na działce?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    bardzo śmiesznie,no ale użyjdobrego środka do hydroizolacji-max-plug

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie mokre ściany

    Cytat Napisał rojan-58 Zobacz post
    bardzo śmiesznie,no ale użyjdobrego środka do hydroizolacji-max-plug
    witam,widzę,że dużo osób interesuje się problemem wilgoci,a co sądzicie o tej zaprawie do hydroizolacji max-plug?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    nikt jeszcze z was nie miał do czynienia z tą zaprawą max-plug? dziwne i forum murator też nic nie pisze? na ten temat

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Zaprawy typu max-plug i in. można użyć jeśli wszędzie w piwnicy jest beton to jedno, wtóre musi ona przejść na pełną grubość muru. Najpierw sprawdź co jest winne temu że "jest mokro" potem działaj. Bo może się to okazać wróżeniem z fusów i zabawę w zgaduj - zgadula...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    po pierwsze,to się nawierca otwory,a nie dziury,po drugie max-plug stosuje się nie tyko na beton,czemu tak piszesz nie tak,stosowłeś ten srodek? bo ja jestem na bieżąco z nimi wiem do czego służy.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    a po drugie forum murator nie zna tej technologi max-plug? dlaczego nic nie pisze o tym? ja zadałem pytanie i czekam na odpowiedz

  17. #17

    Domyślnie

    Injekcja i uszczelnienie powierzchniowe to doraźne środki i zwykle średnio skuteczne: tzn. wody nie będzie, ale w piwnicy nadal będzie bardzo wilgotno. Uszczelniałem tak kiedyś piwnicę w domku letniskowym znajomego: z trzech stron założyliśmy dreny a z jednej, ze względu na to że w tym miejscu fundament dochodził do zalegającej w ziemi spękanej skały, postanowił zrobić uszczelnienie injekcyjne i położyć ciężką masę izolacyjną od strony piwnicy. Było lepiej, ale nadal bardzo wilgotno. Po trzech latach w końcu odkopał tę ścianę od zewnątrz i założył dren - to rozwiązało problem w 100% i teraz ściany są suche.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    wszysko jest ważne,jak jest wykonana izolacja pionowa i pozioma,a od posadzki podciąga wilgoć,to wiadomo że będzie wilgotność w piwnicy,ja posmarowałem posadzkę 3 razy ultramentem i po problemie,a między łączeniem ściany z posadzką woda się zbierała,wykułem bruzdę i zastosowałem max-plug 3 minutowe wiązanie i wody nie ma i jest sucho,i chyba o to chodzi ,a drenażu nie ma choć wody gruntowe występują i to w nowym bubynku wykonałem i właściciele są zadowoleni.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    ajan: czym innym jest wielka budowa czy tunel, gdzie ściana dochodzi do wilgoci (nie wnikam co - np. zbiornik wodny, młaka, źródełko...) i trzeba zabezpieczyć ścianę. Środki typu max-plug służą do zabezpieczenia miejsca gdzie woda przesiąka i kapie, ale wilgoć zbiera się w całej ścianie. Co oznacza, że cała ściana, a najlepiej całe pomieszczenie powinno być zabezpieczone środkami które zabezpieczą przenikaniu wilgoci. Nie muszą być iniekcje, są inne (-> Xypex i jego Admix). Tylko jeśli jest możliwość sprawdzenia "czemu" to ja bym to zrobił. Po prostu i już. Wilgoć przejdzie i w pewnym momencie gdzieś wyżej się przebije. Może się okazać, że masz źródełko i tyle, albo drenaż szlag trafił. Sprawdź to, jeśli nie będzie rozwiązania to wtedy zabezpieczaj. Jeśli będzie takie zabezpieczenie traktuj jak ostateczność.

  20. #20

    Domyślnie

    odkopać ściany do poziomu ław fundamentowych czyli do samego dołu oczywiście nie niżej dren ze spadkiem grawitacyjnym na około budynku przy okazji hydroizolację poziomą i pionową można też termoizolację przy okazji. Drenaż do studzienki zbiorczej jeżeli jest gdzie spuścić grawitacyjnie to super jeżeli nie ma to pompa w studzience.
    Jeżeli poziom wód gruntowych choćby okresowo jest wyżej niż podłoga w piwnicy (a skoro 3 metry jest zagłębiona to może ten poziom wód gruntowych być wyżej niż posadzka piwnicy) to zaprawa od wewnątrz nic nie da bo woda i tak będzie parła do środka to chyba logiczne jest. Iniekcja owszem tylko że jeżeli woda napiera wyżej niż iniekcja czyli ze ścian to wtedy nic to nie da.
    Przerabiałem temat własnymi rencami izolacja pozioma miedzy ławą a ścianą piwnicy była ok akurat ale poziom wód był na tyle wysoko że woda ładowała przez posadzkę i ściany więc hydroizolacja pozioma nie miała nic do tego, dopiero drenaż na około i przy okazji izolacja pionowa i mam spokój.
    Zrób raz a dobrze inaczej będziesz wracał do tematu przy wyższych stanach wody gruntowej i wściekał się sam na siebie. Też mam stary dom a chodniki na około domu były takie że czołg by mógł jeździć zbrojone żelastwem było ciężko je skuć ale dałem rady.
    Mam naprawdę sucho ponad 120m2 piwnic woda była wszędzie już po kostki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony