dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 65
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1290
  1. #941

    Domyślnie

    Witam,

    Czy najpierw robiliście wod-kan a potem tynki czy odwrotnie? Bo słyszałem różne opinie. Jedni mówią, że lepiej najpierw tynki bo tynkarze nie poniszczą instalacji wodnej, z kolei hydraulik twierdzi, że jak będzie się wkuwał po tynkach to działówki mogą popekać...?

    I inna kwestia, tynkarz radzi zamontować parapety wewnętrzne przed tynkowaniem, co myślę ma sens.

    Pozdrawiam,
    Wojtek

  2. #942

    Domyślnie

    Wojtek, ja bym zmienił tynkarza.
    Tynkarz nie ma jak poniszczyć instalacji wod-kan, no chyba że będzie mu na tym zależało... Pewnie bez instalacji będzie mu łatwiej
    Rury są wytrzymałe więc moim zdaniem trzeba się przyłożyć żeby je zniszczyć. Szkoda roboty bo zrobisz tynki, później będziesz robił bruzdy, osadzał orurowanie i później jeszcze uzupełniał bruzdy.
    Parapety bym tez robił po tynkach.

    Teraz moje pytanie: jak sobie poradziliście z kominami spalinowymi, które biegną przy drewnianej konstrukcji dachu? Manewrowaliście z konstrukcją żeby zachować odpowiednią odległość (wymagana przepisami 30 cm)?

  3. #943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Wojtek, ja bym zmienił tynkarza.
    Kuba, tak najprościej "doradzić". Skoro pytasz o więźbę zakładam, że jeszcze jesteś przed tynkami. Chciałbym usłyszeć opinię tych, którzy już temat przerabiali i ewentualnie mieliby preferencje lub teraz zrobiliby odwrotnie.

    Piszesz o późniejszym uzupełnianiu bruzd jeśli najpierw pójdą tynki, a potem piszesz żeby robić parapety po tynkach. Czyli potem musiałbym podcinać profile i podkuwać ścianę do osadzenia parapetów. A potem znowu uzupełniać tynki dookoła, tak? Coś mi się to nie trzyma wiesz czego.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 09-03-2016 o 09:33

  4. #944

    Domyślnie

    Wojtek, nie wybudowałem jeszcze swojego domu ale zawodowo jestem codziennie na budowach zdecydowanie większego kalibru (obiekt użyteczności publicznej).
    Prosiłeś o poradę to przekazałem moje uwagi- uwierz, nie widziałem ani jednej budowy (małej czy też dużej) gdzie instalacje były kładzione po tynkach.
    Jeśli chodzi o parapety to uzupełniania podcięć masz zdecydowanie mniej. Zwróć uwagę na to że parapet tynkarz zawsze możesz zabrudzić, zachlapać, zadrapać np. łatą. Oczywiście- możesz je zabezpieczyć folią ale ale jeśli masz obawy że tynkarz uszkodzi instalację wod-kan to tym bardziej zniszczy folię zabezpieczającą parapet bo przy otworach okiennych trzeba się nagimnastykować.
    Ot tak mogę "doradzić" i podpowiedzieć a co zrobisz to Twoja sprawa- napisałem bo pytałeś a ja chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami...

  5. #945
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Ja robiłam tynki po instalacjach CW i drabinki w łazienkach stelaże geberita też były i przed parapetami.

    gdybym miała robić jeszcze raz to byłoby tak samo.

    Łatwiej osadzić narożniki bez parapetów pamiętajcie przy listwach przyokiennych,ciężko jest wygładzić tynk pod wystającym parapetem zdecydowanie schludniej obrobić po tynku-jeśli parapety drewniane to tylko po bo napuchną od wilgoci.

    Nikt mi nic nie uszkodził wylewki robimy po podłogówce i też po nich chodzą próba ciśnieniowa i tak niezbędna.

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ja zamierzam rozwiązać sprawę kolejności tak:
    1. klima, elektryk, reku
    2. wod-kan (ściany, przekucia) i odkurzacz centralny
    3. tynki z parapetami od razu
    4. posadzkarz (folia, 1. warstwa styropianu)
    5. wod kan (podłogi)
    6. posadzkarz (2 i 3 warstwa styro)
    7. wod kan (podłogówka)
    8. posadzkarz (wylewki)
    9. piana na dach
    10. elewacje i ogród

    równolegle od pktu 9 cała wykończeniówka.

  7. #947

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	349288

    Moja uwaga

    Przypilnujcie żeby hydraulik porządnie osadził rurki bo już miałem takiego co zrobił to byle jak i tynkarze poprzestawiali ponaciągali pokrzywili je w trakcie tynkowania i później jest problem tak samo z puszkami elektrycznymi bo już mi się zdarzyło szukać pod tynkiem puszki

  8. #948

    Domyślnie

    Artol,
    jaką pianę dajesz otwarto czy zamknętokomórkową? Jaka grubość?

  9. #949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Pianę otwartokomórkową, 25cm, czyli 20 między krokwie i 5 na krokwie. Do tego prysną mi jeszcze 12cm od spodu na płytę OSB, która jest podłogą na stryszku.
    Koszt 14000zł brutto na gotowo.

    Pianę zamknięto komórkową się nie daje na dach - to błąd, wilgoć nie ma jak ujść.

  10. #950

    Domyślnie

    Artol,
    liczyłeś jaka jest różnica między pianką a wełną na dach?

  11. #951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Nie liczyłem dokładnie, ale wiem, że niewielka, jeśli w ogóle jakaś jest. Kiedyś było inaczej, bo było mało firm z pianowaniem (drogi sprzęt), teraz konkurencja wzrosła i ceny mocno spadły.
    Moim zdaniem piana dużo lepsza niż wełna, różnica cenowa mnie mało interesowała, więc nie podam dokładnie.

  12. #952

    Domyślnie

    a jakiej firmy pianę wybrałeś. ja mam oferty na pianki polskie - 10 lat gwarancji i amerykańskie - dożywotnia gwarancja. rozpiętość cenowa od 45 do 70 za metr przy 20 cm.

  13. #953

    Domyślnie

    Mała uwaga dla tych którzy zdecydowali się na pianę- patrzcie na ręce wykonawcom. Najczęściej jak wchodzi ekipa to chce zrobić robotę szybko i iść na kolejna w związku z tym często wymaganą grubość (niech będzie 20 cm) wykładają "za jednym pociągnięcie". Jest to błąd. Pianę należy układać w warstwach ok 5 cm w odstępie czasowym ok 10 min, piana układana warstwami ma też lepsze właściwości bo na powierzchni każdej z warstw tworzy się zgorzelina. Im więcej zgorzelin tym lepiej. Piana która została ułożona w jednej warstwie też zazwyczaj po czasie pęka...
    Najlepiej poprosić wykonawcę o kartę techniczną materiału w której jest opisany sposób układania.
    Polska czy amerykańska? Właściwości praktycznie te same. wg mnie szkoda dopłacać. Pianę amerykańskie oferuje kilkanaście firm w PL i nie zaproponują Ci innej bo są związanie umową z producentem.
    Ostatnio edytowane przez Qba30 ; 11-03-2016 o 12:50

  14. #954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Polska piana Ekoprodur S0310

  15. #955

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabart Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	349288

    Moja uwaga

    Przypilnujcie żeby hydraulik porządnie osadził rurki bo już miałem takiego co zrobił to byle jak i tynkarze poprzestawiali ponaciągali pokrzywili je w trakcie tynkowania i później jest problem tak samo z puszkami elektrycznymi bo już mi się zdarzyło szukać pod tynkiem puszki
    Trzeba było zastosować dekle do puszek. Żaden tynkarz nie zaklei puszki i będzie łatwo ją zlokalizować, bo ma wystające pomarańczowe wąsy.

  16. #956
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    Może banalne pytania ale jak poradziliście sobie z odpływem wody z balkonów bo w projekcie nie ma rynien i jeszcze jedno pytanie jakie jest wasze zdanie na temat wylewania fundamentów z pominięciem chudziaka pod ławą fundamentową ? Dostałam taką propozycję od wykonawcy, ponoć większość ludzi z niego rezygnuje
    Ostatnio edytowane przez nasz ; 14-03-2016 o 05:33

  17. #957

    Domyślnie

    Koszt chudziaka jest niewielki a zalet troszkę ma...
    Jeśli Twój wykonawca jest w stanie wykopy pod fundament wykonać równo, tak żeby zbrojenie leżało w miarę prosto to ok.
    Przypilnuj aby:
    -wykop był odpowiednio dogęszczony
    - w wykopie (na dnie i ścianach) powinna być gruba folia izolująca po to żeby woda za szybko nie odeszła do gruntu
    - żeby zbrojenie się nie zabrudziło piaskiem
    - była odpowiednia otulina zbrojenia

    Generalnie wg mnie więcej zachodu jak korzyści.
    Wykonawca też pewnie chce mieć w tym swój interes. Dopytaj jak zamierza wykonać fundamenty bo widziałem też takie roboty gdzie został zrobiony wykop na szerokość ław, wrzucono zbrojenie i zalano betonem.

  18. #958

    Domyślnie

    Cytat Napisał nasz Zobacz post
    jakie jest wasze zdanie na temat wylewania fundamentów z pominięciem chudziaka pod ławą fundamentową ? Dostałam taką propozycję od wykonawcy, ponoć większość ludzi z niego rezygnuje
    Jak masz doświadczoną ekipę i grunt rodzimy na to pozwala to spokojnie można darować chudziaka, ale trzeba pamiętać o foli, aby "mleczko" nie weszło w grunt. Ja nie miałem, ale pamiętam, że kierownik nie był zachwycony tym faktem.

    Co do balkonów, podłączę się do pytania, to temat przede mną

  19. #959
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób, które w galilea 2 m robili, robią rekuperację.
    1. Jak rozwiązaliście kwestię przewodów wentylacyjnych tzn. gdzie je daliście pod sufitem czy w podłodze poddasza?
    2. Gdzie będzie umiejscowiony Wasz rekuperator?
    3. Jaki model rekuperatora polecacie?
    4. Do osób z Dolnego Śląska, czy możecie polecić firmę, która zajmuje się montażem systemu rekuperacji?
    5. Ile Was ta instalacja i rekuperator kosztowały (w sensie pieniędzy a nie nerwów ).
    Pozdrawiam

  20. #960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    1. Jak rozwiązaliście kwestię przewodów wentylacyjnych tzn. gdzie je daliście pod sufitem czy w podłodze poddasza?
    - ja bede miał rury stalowe Spiro, idą na samą górę i będą schodzić w dół z przestrzeni między podłogą na stryszku a sufitem podwieszanym. Jak ktoś daje flexy to idą w podłodze (są cieńsze, droższe i trzeba pod nie przewidzieć wysokość nadproży, bo posadzka na górze może być przez to grubsza.
    2. Gdzie będzie umiejscowiony Wasz rekuperator?
    - w kotłowni
    3. Jaki model rekuperatora polecacie?
    - ja będę miał Aeris 400. Czy go będę polecał to jeszcze się okaże.
    4. Do osób z Dolnego Śląska, czy możecie polecić firmę, która zajmuje się montażem systemu rekuperacji?
    - wybrałem Comfortis, na razie sprawiają dobre wrażenie, jutro wchodzą więc zobaczymy jak się spiszą.
    5. Ile Was ta instalacja i rekuperator kosztowały (w sensie pieniędzy a nie nerwów ).
    - całość na gotowo 20 000zł.

Strona 48 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony