dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2206

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Grend. Twój wkład w popularyzację akumulacji jest ogromny. Niestety trochę nieudolnie to zrobiłeś. Wydatki na materiał przekraczają budżet, jaki trzeba poświęcić, zamawiając profesjonalną usługę w jakiejś firmie, wykonującej takie konstrukcje profesjonalnie i poprawnie.

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Grend. Twój wkład w popularyzację akumulacji jest ogromny. Niestety trochę nieudolnie to zrobiłeś. Wydatki na materiał przekraczają budżet, jaki trzeba poświęcić, zamawiając profesjonalną usługę w jakiejś firmie, wykonującej takie konstrukcje profesjonalnie i poprawnie.
    Do tego na początku dążyłem - zamiast wkładu,palenisko szamotowe, koszt taki sam. Zabudowę na pietrze chciałem zrobi sam. Niestety nie wyszło...

  3. #3
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    najpierw poprawka, do tego sznur no i zamykanie zabudowy... i wreszcie zakończenie tematu
    Mam nadzieje że żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono wiecej..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1589.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	353572 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1592.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	353573 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1593.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	353574

    Animuss to jest typowa zaprawa szamotowa bez dodatków. Do murwania dodawalem cementu, a przy rurze czystą zaprawę

    Paliłem jeszccze 2 razy aby dla pewnosci obadać moje arcydzieło i na chwile obecna tragicznie to nie wyglada. NAjważniejsze sąsiad przestał uderzać młotem w szyne - rura sie "ułozyła" i to koszmarne dzwieki znikły. Paliłem godzinę , 2 godziny do nagrzania szamotu i później zamykałem dopływ powietrza i się żarzyło około 1,5 godziny. Cały dom nagrzewał mi sie o 3 stopnie, nie ma uderzenia gorąca i przegrzewania. Moze to się zmieni gdy budynek będzie już wygrzany ale to temat przyszłości

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    najpierw poprawka, do tego sznur no i zamykanie zabudowy... i wreszcie zakończenie tematu
    Mam nadzieje że żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono wiecej..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1589.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	353572 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1592.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	353573 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1593.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	353574

    Animuss to jest typowa zaprawa szamotowa bez dodatków. Do murwania dodawalem cementu, a przy rurze czystą zaprawę

    Paliłem jeszccze 2 razy aby dla pewnosci obadać moje arcydzieło i na chwile obecna tragicznie to nie wyglada. NAjważniejsze sąsiad przestał uderzać młotem w szyne - rura sie "ułozyła" i to koszmarne dzwieki znikły. Paliłem godzinę , 2 godziny do nagrzania szamotu i później zamykałem dopływ powietrza i się żarzyło około 1,5 godziny. Cały dom nagrzewał mi sie o 3 stopnie, nie ma uderzenia gorąca i przegrzewania. Moze to się zmieni gdy budynek będzie już wygrzany ale to temat przyszłości

    Grend. Powinno być dobrze. Popal zanim otynkujesz.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Animuss to jest typowa zaprawa szamotowa bez dodatków. Do murwania dodawalem cementu, a przy rurze czystą zaprawę
    A nie lepiej było kupić koc gaśniczy, naciąć pasków i owinąć rurę przed zalaniem.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A nie lepiej było kupić koc gaśniczy, naciąć pasków i owinąć rurę przed zalaniem.

    Z pewnością byłoby lepiej. Ale jak rura rozsadzi co nieco konstrukcję, też będzie działać...

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzczepannMG

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sicienko
    Kod pocztowy
    86-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam szanowne grono. Jako że sam wykonuję obudowę kominka podłączam się do wątku. Obudowę robię z płyt varmsen. Kominek będzie z małym DGP grawitacyjnym do sąsiednich pomieszczeń. I w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy DGP wliczamy do powierzchni kratek wylotowych? Kratek na razie nie ma, ale będą wycięte na etapie oklejania płytkami z cegły. I czy rury do DGP mogę od strony poddasza uszczelnić czarnym silikonem wysokotemperaturowym? Może jakieś ogólne sugestie na temat mojej obudowy...?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9520.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	359930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9519.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	359931

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.356

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    czy DGP wliczamy do powierzchni kratek wylotowych?
    Nie
    czy rury do DGP mogę od strony poddasza uszczelnić czarnym silikonem wysokotemperaturowym?
    Nie ma czegoś takiego (jak chcesz się przekonać, przeczytaj etykietę na tym, co masz na myśli, i znajdź słowo "silikon").
    Silikonu stricte możesz użyć - najczęściej ten do uszczelnień wysokotemperaturowych (do ca 300 st.) jest czerwony.
    Co to znaczy "od strony poddasza", może być dla jednak dla czytającego niejasne.

    Może jakieś ogólne sugestie na temat mojej obudowy...?
    Nie mogę powiększyć zdjęć. Zachęcam kolegów do ew. uwag.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony