dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zuzia to kiepski wkład. Przepuszcza dużo energii w komin. Też mierzyłem. Podobne wyniki.
    Wkłady i paleniska, które energii tak nie marnotrawią, osiągają "za plecami" nawet 400 o C. Problemem jest nierównomierne wypalanie lepiszcza i bardzo utrudnione wydalanie toksycznych gazów, z powodu aluminiowych osłon na wełnie. Raz podgrzewamy do 250, innym razem do 360 stopni. Raz temperatura penetruje wyżej, innym razem niżej. Nie ma metody, na jednolite i jednoczesne wypalenie całego lepiszcza. Zarówno w szerz, jak mi w głąb materiału (wełny). Poza tym nikt nie robił takich badań, więc dopuszczenie do obrotu odbywa się na zasadzie wróżb.
    To wszystko jest jeszcze uzależnione od konstrukcji samej obudowy kominka, wielkości otworów wentylacyjnych i odległości.
    Odnośnie uzyskanych temperatur zaznaczę jeszcze ze na rurze spalinowej mam umieszczony radiator. Ale odnośnie samego wkładu to zgodzę się że nie jest on z wysokiej półki.
    Z tymi wróżbami i zasadami wyssanymi z palca to przesada bo certyfikaty i karty techniczne świadczą że jakieś badania jednak były prowadzone ale podane przez kol. Piotra skrajnosci uświadamiają tylko że badania nie są na tyle szczegółowe aby obejmowały zjawisk które następują w późniejszej praktyce i codziennym użytkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-04-2016 o 15:36
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony