dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 107 z 131
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 2614
  1. #2121

    Domyślnie Dachówka

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    ile wynosi średni koszt założenia dachówki betonowej. Jestem w trakcie budowy i byłem nastawiony na blachę bo najtańsza. Jednak przeglądając dachówki betonowe wychodzi mi że koszt nie jest aż tak znacząco wyższy niż blachy. W uproszczeniu lepszej jakości blacha wychodzi nawet drożej od taniej dachówki betonowej. Dlatego jestem ciekaw jak z robocizną czy tu nie ma znaczących różnic.
    Powiem tak, w zależności od kogo chcesz zakupić dachówkę betonową. Jeżeli dobrze poszukasz i zakupisz w jakiejś dużej Hurtowni lub sieci, gdzie mają dobre warunki od producentów, dachówka cementowa może Cię wyjść taniej niż blachodachówka. Oczywiście niż blachodachówka dobrch producentów, bo nie mówię to o jakimś Florianie cz czymś takim. Jeżęli chcesz zamienić blache na dachówkę - dobry pomysł.

  2. #2122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    ...mam pytanie czy przy 15 -20 stopniach to w ogóle widać dach? Bo choć trochę chcielibyśmy widzieć dachówki...
    Czy warto iść w dachówkę wtedy czy lepiej blachę? (znam różnicę - pytam tylko o estetykę).
    To zależy jak wysoki jest budynek i czy drzewa pozwolą na patrzenie z pewnej odległości? Przy takim nachyleniu dach jest już widoczny. Igliwie może zalegać na dachu. Krycie wstępne bezwzględnie papą bo to ono gwarantuje szczelność. Czy pisząc "płytki dachowe" miałeś na myśli płytki włóknocementowe Struktotonit? To relatywnie drogie pokrycie i można nie uzyskać zamierzonego efektu. Dachówka Smaragd to inna bajka. Warto rozważyć ją ze względów estetycznych. Będzie najdroższa z tych dachówek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #2123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    To zależy jak wysoki jest budynek i czy drzewa pozwolą na patrzenie z pewnej odległości? Przy takim nachyleniu dach jest już widoczny. Igliwie może zalegać na dachu. Krycie wstępne bezwzględnie papą bo to ono gwarantuje szczelność. Czy pisząc "płytki dachowe" miałeś na myśli płytki włóknocementowe Struktotonit? To relatywnie drogie pokrycie i można nie uzyskać zamierzonego efektu. Dachówka Smaragd to inna bajka. Warto rozważyć ją ze względów estetycznych. Będzie najdroższa z tych dachówek. Pozdrawiam.
    p. Andrzeju
    obecnie dom do kalenicy ma 8m, i mam dużo 40 letnich sosen, które chcę zachować ale one pozwolą na widok bo są coraz wyżej z koroną - niemniej postaram się z architektem zwiększyć kąt (mając na uwadze bryłę budynku).
    Jak w innym wątku na pewno kryję papą termo SBS tylko skoro mam tak niski kąt i dachówki są mniej szczelne czy podkłądówka 4mm SBS wytrzyma czy nie lepiej podkladówkę i wierzchniego krycia pod dachówke aby mieć gwarancję szczelnosci? Albo membrana pod deski i podkładowa SBS?
    Tak o tych płytkach pisałem i na m2 cenowo miałem ofertę 10zl większą niż dachówki ale już się z tego "wyleczyłem" a właściwie współinwestorka zadaniem współinwestora jest to tylko "zbudować".
    Czy smaragd jest jakoś problematyczny, mniej szczelny? Jeszcze nie widziałem na żywo ale na zdjęciach wydaje się ciekawy.
    Problem też jaki mam to dość często jest sama angoba a my myślimy o angobie szczlachetnej albo glazurze aby mieć mniej mchu na ile to się da...czy Angoba krystaliczna to to samo co szlachetna?

    Pozdrawiam

  4. #2124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Papa podkładowa termozgrzewalna modyfikowana SBS w zupełności wytrzyma.
    Dachówka Smaragd jest unikalnym ciekawym pokryciem. Mam takie realizacje w kolorze tekowym i czarny kryształ obie angoby szlachetne. Szlachetna - krystaliczna - błyszcząca to to samo. W załączeniu zdjęcia z tych realizacji. Trzy pierwsze to tekowy. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000559.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	350149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010304.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	350150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010308.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	350151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060966.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	350152   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060961.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	350154  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2125

    Domyślnie

    Oo super! Wygląda jak skora węża.

    To pierwsze zdjęcie to jak reklamówka Ale jeśli tak dokładnie można dociąć w koszu to super! Choc czy nie za ciasno jak dach pracuje,ze jedna podważy druga dachówkę?
    Co do papy mam obawy czy przy tak niskim kącie da...i czy nie dać wtórego. choć pewnie już wtedy wszystkie boki zgrzewać i poziome też?

  6. #2126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Takie wykonanie kosza to trochę wyższy poziom. Nie ma szczelniejszego kosza. Wykonanie na "styk" też ma swoje tolerancje i to nie znaczy, że jest na "wcisk". Takie kosze wykonuję z każdej płaskiej dachówki. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060305.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	350466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010445.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	350467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030629.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	350468   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030198.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	350469  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 18-03-2016 o 23:48
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Takie wykonanie kosza to trochę wyższy poziom. Nie ma szczelniejszego kosza. Wykonanie na "styk" też ma swoje tolerancje i to nie znaczy, że jest na "wcisk". Takie kosze wykonuję z każdej płaskiej dachówki. Pozdrawiam.
    no ładna sprawa!

  8. #2128

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    O, ta informacja mnie udzieszyła, gdyż już zdecydowaliśmy się na Robena. Pozdrawiam!
    Jeżeli chodzi o jakość to na pewno jest wysoka, ale akurat cenowo Roben nie wychodzi najlepiej. Jeśli chodzi o cenę i jakość takie same są np. Tondach czy Bogen, czy Braas, a są w zasadzie tańsi.

  9. #2129

    Domyślnie

    Witam! Planuję zakup dachówki cementowej Braas bałtycka cisar. I tu mam problem z kolorem. Przeglądając blogi budowlane znalazłam dwóch inwestorów którzy twierdzą, że mają dachówkę bałtycką w kolorze antracyt (i faktycznie na zdjęciach tak to wygląda). Jednak w hurtowniach sprzedawcy mówią, że nie ma takiego koloru (jest grafit i czarny). Jeden ze sprzedawców stwierdził że antracyt to inaczej grafit. Mi antracyt bardziej przypomina czarny, natomiast braasowski grafit to bardziej przypomina szary. O co chodzi z tymi kolorami? Czy ma ktoś z Was czarną bałtycką na dachu? Jeśli tak to proszę o fotki.

  10. #2130
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer Zobacz post
    przy blasze w paskach odpadów jest niewiele (do 10%) dlatego ta blacha nadaje się na skomplikowane dachy. Blachę odważyłbym się nawet sam połozyć . Jednak ceramika na pewno jest trwalsza. Droższe są tez obróbki i wykończenia
    Cena oczywiście jest na korzyść blachodachówek, ale ja mam niestety w pamięci wichurę w moim regionie z 2012 roku kiedy z domu moich rodziców spadły płaty blachodachówki, uszkadzając przy okazji samochód sąsiadowi... Jak się porówna masę blachy z ceramiką to w sumie trudno się dziwić, że taka jest różnica na trwałości: blacha waży max 5 kg za m2, a dachówka ceramiczna - jakieś 35 kg... Masa oczywiście przekłada się na lepszą izolację akustyczną i generalnie większą solidność całego pokrycia. Dlatego ja się nie zdecydowałem na tańszą blachodachówkę, tylko na nieco droższą dachówkę ceramiczną Koramic

  11. #2131

    Domyślnie

    Mam pytanie, jesteśmy na etapie jeżdżenia po składach i szukania dachówki ceramicznej, kolor interesuje nas tylko antracyt. Już byliśmy zdecydowania na jedną z dachówek Creatona, tylko w realu na dachu okazuje się bardzo szeroka, za szeroka. Prośba na szybko do znawców, polećcie proszę jakąś dachówkę w kolorze antracyt smukłą, nie taką szeroką. Viva creatona taka jest ??? bo na szybko w necie nic nie mogę znaleźć, tzn szukam zdjęć całych dachów bo obrazek, samej pojedynczej dachówki niewiele wnosi
    pozdr

  12. #2132
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    j.klemens

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-017
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlowe Zobacz post
    Mam pytanie, jesteśmy na etapie jeżdżenia po składach i szukania dachówki ceramicznej, kolor interesuje nas tylko antracyt. Już byliśmy zdecydowania na jedną z dachówek Creatona, tylko w realu na dachu okazuje się bardzo szeroka, za szeroka. Prośba na szybko do znawców, polećcie proszę jakąś dachówkę w kolorze antracyt smukłą, nie taką szeroką. Viva creatona taka jest ??? bo na szybko w necie nic nie mogę znaleźć, tzn szukam zdjęć całych dachów bo obrazek, samej pojedynczej dachówki niewiele wnosi
    Musisz podać konkretny model o jakim myśleliście, albo szerokość dachówki, która jest dla Was zbyt obszerna, bo inaczej nikt nie pomoże.

  13. #2133

    Domyślnie

    Cytat Napisał j.klemens Zobacz post
    Musisz podać konkretny model o jakim myśleliście, albo szerokość dachówki, która jest dla Was zbyt obszerna, bo inaczej nikt nie pomoże.
    Powiem tak, widziałem dom mojego brata ciotecznego, miał dachówkę Creatona, model tytania, kolor czarny, dachówka wydawała sie mi i zonie bardzo szeroka, za szeroka. Pojechalismy do drugiego znajomego i tam też dachówka Creatona, model Tytania i jestem w szoku bo o wiele węższa, obydwie dachówki na dachu a wygląd różny.... Przy czym 100% pewności, że to Creaton Tytania. Myślałem, że może sposób jej kładzenia przez dekarza był inny, może kładł ścislej.... ale podobno tak sie nie da, mozna owszem pare minimetrów zwężyć ale nie więcej.... Generalnie w tamtym tygodniu zdecydowalismy sie na Creaton Tytania, kolor antracyt. Oczywiście też powstała kolejna zagwozdka, bo na składzie mielismy w łapkach tą dachówkę i wyglądała średnio, a w necie dach położony tą dachówką juz cudownie. Dziś jadę odebrać ofertę i wycenę dachówki jak i całego dachu
    pozdr

  14. #2134

    Domyślnie

    Odradzam creatona tytanie. Mam położoną właśnie czarną matową. Wszystkie dachówki mają ceglastą plamę na grzbietach. Sprzedawca od początku wciskał kit, że to się zmyje po deszczu. Dziś po prawie roku plamy nadal są bardzo widoczne. Wada estetyczna i za takie pieniądze nie warto. Pozdrawiam.

    Cytat Napisał marlowe Zobacz post
    Powiem tak, widziałem dom mojego brata ciotecznego, miał dachówkę Creatona, model tytania, kolor czarny, dachówka wydawała sie mi i zonie bardzo szeroka, za szeroka. Pojechalismy do drugiego znajomego i tam też dachówka Creatona, model Tytania i jestem w szoku bo o wiele węższa, obydwie dachówki na dachu a wygląd różny.... Przy czym 100% pewności, że to Creaton Tytania. Myślałem, że może sposób jej kładzenia przez dekarza był inny, może kładł ścislej.... ale podobno tak sie nie da, mozna owszem pare minimetrów zwężyć ale nie więcej.... Generalnie w tamtym tygodniu zdecydowalismy sie na Creaton Tytania, kolor antracyt. Oczywiście też powstała kolejna zagwozdka, bo na składzie mielismy w łapkach tą dachówkę i wyglądała średnio, a w necie dach położony tą dachówką juz cudownie. Dziś jadę odebrać ofertę i wycenę dachówki jak i całego dachu

  15. #2135

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie stoję przed wyborem dachówki. Bardzo podoba nam się roben piemont angoba brąz ale wszyscy nam ją doradzają że roben zły krzywy i nie dobry. Proponują nam nelskampa czarną glazure że lepsza itp. Proszę wypowiedzcie się co macie na swoich dachach i jak się sprawdza?

  16. #2136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Pewnie meyer-holsen nie trzeba polecać bo jej jakość jest powszechnie znana ale mimo wszystko jakość pierwsza klasa . Żadnych odpadów , dosłownie i wszystkie proste .Piano głęboka czerń pięknie wygląda .Idealnie pasują tutaj obróbki i rynny z anthry vm zinc ...
    Ostatnio edytowane przez CZARNY. ; 14-05-2016 o 07:17

  17. #2137

    Domyślnie

    Witam.
    Stoję przed wyborem dachówki. Dach dość skomplikowany.
    Wybór padł na: Brass rubin 13v czarny błyszczący, jego wycena trochę mnie przeraził.
    Gość w sklepie doradził mi, żebym sobie wziął Roben Piemont czarny błyszczący, oczywiście glazura. Gdyż jest on taki sam jak bras rubin 13 v.
    Cena między tymi dachówkami to 6 tys zł?

    Co myślicie o tym robenie i jaka jeszcze dachówkę byście doradzili.
    Dodam, że jest to dach wielospadowy na budynku jednorodzinnym z dwu stanowiskowym garażem z 3 kapliczkami.

  18. #2138

    Domyślnie

    Interesuje mnie dachówka Creatona Futura czerwień winna w angobie.
    Ktoś może wie czy to jest zwykła angoba czy może szlachetna ???

  19. #2139
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oposek

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-499
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kolega prowadzi pracownie co robi kominki ceramiczne do wszystkich dachówek , przerabia też gąsiory podobno 60% zamówien to dachowki creatona ,coś w tym jest

  20. #2140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widocznie innych nie trzeba przerabiać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 107 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony