dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 110
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kiedyś już o tym pisałem na FM - różnica temperatur spalin wychodzących z komina (na jego końcu) i temperatury otoczenia, wystarczająca do wytworzenia znakomitego, samoistnego ciśnienia kominowgo wynosi 30-40 stopni.
    Miałem okazję wiele razy dokonywać pomiarów temperatury spalin wyłażąc na dach przy okazji rozpalania we własnych wykonanych konstrukcjach i z własnych obserwacji mogę tylko to potwierdzić.
    Bardziej obrazowo pisząc, jeżeli na dworze mamy temperaturę około zera, to na wylocie z komina dym może mieć śmiało 30-40 stopni i wszystko działa wtedy znakomicie.
    Wychodząc z powyższego założenia, wystarczy określić spadek temperatury osiagany na długośći komina i możemy już śmiało i do woli sterować sobie temperaturą wchodzącą w komin.
    W rzeczywistości jest to trochę trudniejsze bo oprócz temperatury dochodzi jeszcze np. objętość strumienia spalin i zawartość w nich pary wodnej (jedno z drugiego wprost często wynika) oraz dostosowana do nich wielkość przewodu dymowego, ale zakładając że palimy tylko pięknie wysuszonym drewnem i mamy komin "typowy" (uśrednione fi 180), te rzeczy można dla uproszczenia pominąć.
    Pozostaje pytanie - w jaki sposób zwykły użytkownik kominka / pieca / kozy może okreslić "temperaturożerność" komina i ... czy jest mu to w ogóle do szczęścia potrzebne ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #62
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Forest-Natura, - na ciąg kominowy wpływ ma wysokość komina a Ty nic o tym nie wspominasz więc na jakich kominach Ty robiłeś pomiary?

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Bardziej obrazowo pisząc, jeżeli na dworze mamy temperaturę około zera, to na wylocie z komina dym może mieć śmiało 30-40 stopni i wszystko działa wtedy znakomicie.
    Wychodząc z powyższego założenia, wystarczy określić spadek temperatury osiagany na długośći komina i możemy już śmiało i do woli sterować sobie temperaturą wchodzącą w komin.
    W rzeczywistości jest to trochę trudniejsze bo oprócz temperatury dochodzi jeszcze np. objętość strumienia spalin i zawartość w nich pary wodnej (jedno z drugiego wprost często wynika) oraz dostosowana do nich wielkość przewodu dymowego, ale zakładając że palimy tylko pięknie wysuszonym drewnem i mamy komin "typowy" (uśrednione fi 180), te rzeczy można dla uproszczenia pominąć.
    Pozostaje pytanie - w jaki sposób zwykły użytkownik kominka / pieca / kozy może okreslić "temperaturożerność" komina i ... czy jest mu to w ogóle do szczęścia potrzebne ...
    Pozdrawiam.
    To że wszystko działa znakomicie przy temp spalin 30 stopni nie znaczy że tak znakomicie jest, zapomniałeś o wspomnianym punkcie rosy. Nawet pięknie wysuszone drewno posiada jakąś zawartość wody a po jej odparowaniu spaliny mają określoną temperaturę i wilgotność względną. Teraz te spaliny zaczynamy schładzać w odbiorniku i dalej w kominie, rośnie wilgotność względna i trafia do np wychłodzonego komina na którego ścianach osiągnie punkt rosy i mamy skropliny. Teraz pytanie jaki komin najlepiej sobi z tym poradzi, pewnie taki który nie jest wychłodzony, Problem będzie występował pewnie w wypadku okazjonalnego palenia bardziej niż codziennego a tym bardziej ciągłego. Sam komin, materiał, izolacja itp pewnie też ma jakieś znaczenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Remiks ... przeczytaj jeszcze raz
    Ja nigdzie nie pisałem że spaliny mają mieć temperaturę 30 stopni w samym kominie, tylko że tyle mogą mieć już spokojnie na jego wylocie (komina tego).
    Czy muszą mieć 100 stopni na wejściu przy cieńkościennym i doskonale izolowanym kominie systemowym, czy 250 przy grubym kominie murowanym z cegły, to już inna sprawa ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #65
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Panowie uściślijcie tezę.Pan remiks nadal mi nie wytłumaczył.Może jak na trolla przystało tak będzie lepiej ,a i kopiującym wygodniej.Mam wkład nad nim coś do pozyskiwania ciepła ze spalin bo o to chodzi.Komin np. ceramiczny systemowy.Wkładam wsad x kg.Rozpalam.Dobrze mi żarzy.Następuje w/w proces odzysku bo o to chodzi.To ile Panowie remiks i forest macie na wejściu w komin a ile na np. jego końcu.Gdzie Panowie remiks i forest ową temp.i jak mierzycie.

    pzdr.

  6. #66
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Panowie uściślijcie tezę.Pan remiks nadal mi nie wytłumaczył.Może jak na trolla przystało tak będzie lepiej ,a i kopiującym wygodniej.Mam wkład nad nim coś do pozyskiwania ciepła ze spalin bo o to chodzi.Komin np. ceramiczny systemowy.Wkładam wsad x kg.Rozpalam.Dobrze mi żarzy.Następuje w/w proces odzysku bo o to chodzi.To ile Panowie remiks i forest macie na wejściu w komin a ile na np. jego końcu.Gdzie Panowie remiks i forest ową temp.i jak mierzycie.

    pzdr.
    Ja bym Ci radził podjechać do jakiegoś rolnika i powyższe pytania zadać koniowi. Koń Ci dużo więcej powie niż Panowie....

  7. #67
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Ja bym Ci radził podjechać do jakiegoś rolnika i powyższe pytania zadać koniowi. Koń Ci dużo więcej powie niż Panowie....
    Rozumiem twoją podpowiedź ale nie rozumiem niestety jeśli włożą sobie te 12 kg np.rozpalą coś tam po przymykają,odbiorą coś tam i oddadzą coś tam to jak im pójdzie (jak zmierzą) 100-140 ,a nawet 30 stC to co się dzieje ,a nawet co będzie się działo z kominem po jego takim eksploatowaniu.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Niższe temperatury powodują intensywniejsze osadzanie się sadzy. W przypadku pieca kaflowego skutkuje to tym iż trzeba częściej czyścić kanały, podobnie z kominkiem. Maksymalne obniżanie temp. poprzez nadmierne wydłużanie drogi spalin i nadmierne stosowanie wymienników nie jest pożądane dla urządzeń zduńskich.

  9. #69
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Niższe temperatury powodują intensywniejsze osadzanie się sadzy. W przypadku pieca kaflowego skutkuje to tym iż trzeba częściej czyścić kanały, podobnie z kominkiem. Maksymalne obniżanie temp. poprzez nadmierne wydłużanie drogi spalin i nadmierne stosowanie wymienników nie jest pożądane dla urządzeń zduńskich.
    A jak wytłumaczysz to remiksowi.?On twierdzi zupełnie inaczej , a i odpowiedzieć nie chce.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Remiks ... przeczytaj jeszcze raz
    Ja nigdzie nie pisałem że spaliny mają mieć temperaturę 30 stopni w samym kominie, tylko że tyle mogą mieć już spokojnie na jego wylocie (komina tego).
    Czy muszą mieć 100 stopni na wejściu przy cieńkościennym i doskonale izolowanym kominie systemowym, czy 250 przy grubym kominie murowanym z cegły, to już inna sprawa ...
    Pozdrawiam.
    Przeczytałem jeszcze raz i nigdzie nie napisałeś że 30 stopni ma być w kominie A ja nie sugerowałem że w tych Twoich kominach jest 30 stopni
    Co do drugiej części to pełna zgoda.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A jak wytłumaczysz to remiksowi.?On twierdzi zupełnie inaczej , a i odpowiedzieć nie chce.
    Spokojnie, nie nie chce odpowiedzieć tylko nie każdy za obowiązkowy punk dnia ma czytanie tego forum ale oczywiście Ty wyrażasz swoje sądy a priori.
    Co do Twoich pytań to odpowiem tak:
    - odbiornik nie koniecznie musi uczestniczyć w całym procesie spalania, odpowiednia konstrukcja umożliwie zmianę drogi spalin np. w etalie rozpalania tym samym można praktycznie od początku palenia uzyskać 100 stopni na wlocie do komina;
    - pomiar temperatury, prosta sprawa, termometr, czujnik - termopara K z miernikiem elektronicznym. Termopara w komin albo inne miejsce gdzie masz ochotę mierzyć temperaturę i załatwione.
    - co będzie się działo z kominem w opisywanych warunkach, ano komin kominem pozostanie. Jeśli proces spalanie jest właściwy dla takich konstrukcji np. palenisko ceramiczne to sadzy w kominie będzie tyle że czyszczenie komina będzie formalnopścią. Forest nieśmiało zasugerował co z tymi kominami, izolacja, materiał itp.
    Ps. Przy okazji do tego co napisał DUNTE porównywanie paleniska do spalania drewna z piecem kaflowym w którym palono węglem jest wielkim nieporozumieniem a i co znaczy maksymalne obniżenie temperatury spalin i nadmierne wydłużanie ich drogi?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    W piecu kaflowym jako opału w zależności od konstrukcji, można używać drewna, torfu, węgla i jeszcze pewnie jeszcze coś by się znalazło. Wkłady kominkowe w większości przystosowane są jedynie do palenia odpowiednim drewnem. Piec kaflowe jak i kominki oparte na wkładzie kominkowym są nieustannie porównywane, a w większości zalety pieców kaflowych są przemycane do kominków.
    Jak pisałem uprzednio, nadmierne wydłużanie drogi spalin celem maksymalnego zminimalizowania temperatur oddawanych do przewodu kominowego przez urządzenie powoduje intensywniejsze osadzanie się zanieczyszczeń stałych w kanałach grzewczych.

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    W piecu kaflowym jako opału w zależności od konstrukcji, można używać drewna, torfu, węgla i jeszcze pewnie jeszcze coś by się znalazło. Wkłady kominkowe w większości przystosowane są jedynie do palenia odpowiednim drewnem. Piec kaflowe jak i kominki oparte na wkładzie kominkowym są nieustannie porównywane, a w większości zalety pieców kaflowych są przemycane do kominków.
    Jak pisałem uprzednio, nadmierne wydłużanie drogi spalin celem maksymalnego zminimalizowania temperatur oddawanych do przewodu kominowego przez urządzenie powoduje intensywniejsze osadzanie się zanieczyszczeń stałych w kanałach grzewczych.
    Ta i w piecu kaflowym da się butelkami plastikowymi palić, nic dziwnego że sporo zanieczyszczeń stałych
    Kominki nie koniecznie muszą byc oparte na wkładzie kominkowym. Wracając do nadmiernego wydłużania drogi spalin proszę o wskazanie granicy jaka droga spalin jest nadmierna a jaka optymalna np w metrach. Tak samo z temperaturą spalin jaka jest optymalna. Jeśli temperatura spalin ma tak ogromne znaczenie na osadzanie zanieczyszczeń to wniosek powinien być taki że najwięcej zanieczyszczeń osadza się na wylocie komina bo tam temperatura będzie najniższa a nie w kanałach
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Przypominam iż w Ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Dokładnie chodzi o artykuł 191 - "Kto, wbrew przepisowi art. 155 termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny".
    Panie Remiks część wniosków które Pan wyciągną jest prawidłowa. Pewien zasób wiedzy który Pan niewątpliwie posiada wymaga jednak ugruntowania gdyż w Pana wypowiedziach często myli Pan fachowe pojęcia i szybko wyciąga błędne wnioski.
    Jeśli chodzi o nurtujące Pana pytania, odpowiedzi znajdzie Pan min. w opracowaniu Karola Szrajbera "Nowoczesne Piece Mieszkaniowe". Odsyłam Pana do literatury gdyż informacje o które Pan pyta są za obszerne do przepisywania i umieszczania na forum internetowym.
    Bardzo się cieszę z Pańskiego zainteresowania tematyką zduńską i mam nadzieję iż pomogłem.
    Pozdrawiam

  15. #75
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Spokojnie, nie nie chce odpowiedzieć tylko nie każdy za obowiązkowy punk dnia ma czytanie tego forum ale oczywiście Ty wyrażasz swoje sądy a priori.
    Co do Twoich pytań to odpowiem tak:
    - odbiornik nie koniecznie musi uczestniczyć w całym procesie spalania, odpowiednia konstrukcja umożliwie zmianę drogi spalin np. w etalie rozpalania tym samym można praktycznie od początku palenia uzyskać 100 stopni na wlocie do komina;
    - pomiar temperatury, prosta sprawa, termometr, czujnik - termopara K z miernikiem elektronicznym. Termopara w komin albo inne miejsce gdzie masz ochotę mierzyć temperaturę i załatwione.
    - co będzie się działo z kominem w opisywanych warunkach, ano komin kominem pozostanie. Jeśli proces spalanie jest właściwy dla takich konstrukcji np. palenisko ceramiczne to sadzy w kominie będzie tyle że czyszczenie komina będzie formalnopścią. Forest nieśmiało zasugerował co z tymi kominami, izolacja, materiał itp.
    Ps. Przy okazji do tego co napisał DUNTE porównywanie paleniska do spalania drewna z piecem kaflowym w którym palono węglem jest wielkim nieporozumieniem a i co znaczy maksymalne obniżenie temperatury spalin i nadmierne wydłużanie ich drogi?
    Przecież aby było ci łatwiej odpowiadać napisałem ,że jestem trollem ale i troll czasami zapyta rzeczowo chcąc uzyskać rzeczową odpowiedź.Kręcisz się wokoło Wojtek.Może spytam tak.Co daje ci twój odzysk ze spalin w okresie grzewczym co oznacza
    np. w etalie rozpalania
    . Piszesz o TP i jej elektronice.Zapytam jak długi jest króciec TP??? i do czego ci ten pomiar i ile termopar posiadasz.Jedna to nie wszystko.Podobnie jak z np. z termostatem min dwa by coś przeliczyć.Jeszcze jedno pytam o odzysk ,a palenie właściwe to chyba już nie w tym miejscu.Nauczono nas jakim paliwem i jak nim w komorze paleniskowej dysponować..
    Jeśli proces spalanie jest właściwy dla takich konstrukcji np. palenisko ceramiczne to sadzy w kominie będzie tyle że czyszczenie komina będzie formalnopścią.

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Przypominam iż w Ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Dokładnie chodzi o artykuł 191 - "Kto, wbrew przepisowi art. 155 termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny".
    Panie Remiks część wniosków które Pan wyciągną jest prawidłowa. Pewien zasób wiedzy który Pan niewątpliwie posiada wymaga jednak ugruntowania gdyż w Pana wypowiedziach często myli Pan fachowe pojęcia i szybko wyciąga błędne wnioski.
    Jeśli chodzi o nurtujące Pana pytania, odpowiedzi znajdzie Pan min. w opracowaniu Karola Szrajbera "Nowoczesne Piece Mieszkaniowe". Odsyłam Pana do literatury gdyż informacje o które Pan pyta są za obszerne do przepisywania i umieszczania na forum internetowym.
    Bardzo się cieszę z Pańskiego zainteresowania tematyką zduńską i mam nadzieję iż pomogłem.
    Pozdrawiam
    Panie DUNTE dziękuję za przypomnienie znanej wszystkim ustawy. Jak wielokrotnie pisałem jestem laikiem w dziedzinie zduństwa i samoukiem na potrzeby budowy jednego urządzenia grzewczego więc na pewno moja wiedza jest dość powierzchowna. Ja nie zadaję pytań na które nie znam odpowiedzi to Pan dość ogólnikowo pisze i zupełnie niekonkretnie np. o związku temperatury z osadzaniem sadzy bez wskazania o jaką temperaturę chodzi. Publikacje K. Szrajbera znam jednak mam w takim razie pytanie na ile to zduństwo się u nas rozwinęło skoro zduni muszą jako "nowoczesne" uważać opracowania z 1951 roku wydanie drugie. Przecież powstają coraz nowsze konstrukcje, nowsze wyśróbowane normy, a Pan odnosi się do nowoczesnych konstrukcji z przed 70 lat.
    Co do pomocy to niestety nie pomógł Pan, jak potrzebuję pomocy to pomagam sobie sam a na poważnie tutaj na forum bardzo mało pomocnych na serio, oczywiście nie dotyczy to kilku osób które mogę wymienić jeśli jest ktoś zainteresowany.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przecież aby było ci łatwiej odpowiadać napisałem ,że jestem trollem ale i troll czasami zapyta rzeczowo chcąc uzyskać rzeczową odpowiedź.Kręcisz się wokoło Wojtek.Może spytam tak.Co daje ci twój odzysk ze spalin w okresie grzewczym co oznacza . Piszesz o TP i jej elektronice.Zapytam jak długi jest króciec TP??? i do czego ci ten pomiar i ile termopar posiadasz.Jedna to nie wszystko.Podobnie jak z np. z termostatem min dwa by coś przeliczyć.Jeszcze jedno pytam o odzysk ,a palenie właściwe to chyba już nie w tym miejscu.Nauczono nas jakim paliwem i jak nim w komorze paleniskowej dysponować..
    No niech będzie że ja się kręcę a Ty jesteś trolem jeśli to zamknie idiotyczną dyskusję.
    Zadałeś pytanie "Co daje ci twój odzysk ze spalin w okresie grzewczym co oznacza" a właściwie nie wiem czy pytanie bo bez znaku zapytania, wybacz ja tej nowomowy nie rozumiem, co ma oznaczać. Może przeczytaj to co piszesz i zapytaj jakoś sensownie jeśli chcesz uzyskać odpowiedź.
    Termopary i termostatu to chyba na oczy nie widziałęś wydaje mi się. Termopara nie koniecznie musi być na króćcu zależy to od temperatury jaką mierzymy. Z ilością termopar też jest tak że można ich mieć 10 albo jedną i przygotowanych 10 miejsc pomiarowych. Jak wykonać takie miejsce pomiarowe ano bardzo prosto wiercisz otwór fi np. 5mm i umieszczasz w nim ciękościęnną rurkę o takiej długości by była w kanale dymowym, oczywiście rurka od strony kanału zaślepiona.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #78
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    .........................Termopary i termostatu to chyba na oczy nie widziałęś wydaje mi się. Termopara nie koniecznie musi być na króćcu zależy to od temperatury jaką mierzymy. Z ilością termopar też jest tak że można ich mieć 10 albo jedną i przygotowanych 10 miejsc pomiarowych. Jak wykonać takie miejsce pomiarowe ano bardzo prosto wiercisz otwór fi np. 5mm i umieszczasz w nim ciękościęnną rurkę o takiej długości by była w kanale dymowym, oczywiście rurka od strony kanału zaślepiona.
    co oznacza termin określenie
    .np. w etalie rozpalania...
    bo jak używasz skrótów myślowych to ujawnij swój słownik.Zadałem konkretne pytanie.Wiesz dlaczego nie rozumiesz pytań ponieważ tak jak ja masz jedno urządzenie i na nim próbujesz się kształcić nazywając dyskusje idiotyczną.Zabolał jak mi właśnie mówisz ,że nie widziałem termopary ani termostatu.W firmie mam ich ponad 20 szt.termostaty w domu do wypompowywania nadmiaru gorącego powietrza nad poddaszem.Zaraz wkleję ci fotki bo chyba jednak ty coś mylisz.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    co oznacza termin określenie bo jak używasz skrótów myślowych to ujawnij swój słownik.
    etalie rozpalania oznacza nic innego "etapie rozpalania" ot zwykła litrówka ale dla Ciebie to jest właśnie temat do generowania postów dlatego piszę o idiotycznej dyskusji.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #80
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    etalie rozpalania oznacza nic innego "etapie rozpalania" ot zwykła litrówka ale dla Ciebie to jest właśnie temat do generowania postów dlatego piszę o idiotycznej dyskusji.
    Pisz bez błędów i po problemie ,a nie widzisz problem u mnie i głupia dyskusje.Skoro jesteś pewny swojej wiedzy musisz wykazać się minimum i potrafić rozwijać zagadnienie.

    Proszę trzy mierniki ,mierzące wskaż bo zarzucasz ,że nie wiem co to termopara ,a ty nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania.







    Wskaż termoparę bo ty najwyraźniej chyba jej nie masz.Pracują w bardzo ciężkim agresywnym środowisku .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-05-2016 o 10:29

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony