dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 94
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1874
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekszw Zobacz post
    Połóż kable,wstrzymaj się z zakupami termostatów
    W moim przypadku chyba jedynie termostat w salonie z kominkiem ma większy sens (wyłączają się 4 pętle). Większość pozostałych pomieszczeń ma termostaty ale z tego co widzę: gdyby ich nie było to dużo by się nie zmieniło. Zmiany temperatur przy "otwartych" termostatach nie są zbyt duże. Pogodówka załatwia sprawę.
    no tez mi sie tak wydaje ze tak to bedzie wygladalo ale wole sie upewnic, nawet kabli nie klade w razie czego to bede ogarnial bezkablowymi radiowymi a ktos cos doradzi na temat vitotrola? a moze ktos juz ma wiedze na temat vitoconnect 100?

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ile płacicie za przegląd kotła ? Mi za pierwszy przegląd policzyli 275 zł. Tak się zastanawiam, skoro gwarancja producenta obejmuje 2 lata, to po co przegląd po roku?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #1063
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ile płacicie za przegląd kotła ? Mi za pierwszy przegląd policzyli 275 zł.
    Tak, dobrze Ci policzyli.
    Przegląd kotła kondensacyjnego to koszt około 250 zł, ale cena zależy też od stanu zabrudzenia i czy dodatkowo przegląd obejmuje zbiornik czy nie.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #1064

    Domyślnie

    Jakie są opinie o VITODENS 111-W ?
    Nowy dom w zabudowie szeregowej 143m2, część podogówka (20%) i grzejniki (80%), pogodówka.
    Czy to prawda, że ma problemy ze sterowaniem pogodowym ?

  5. #1065

    Domyślnie

    Dlaczego podłogówka nie 100%?
    Nie spotkałem się z tym co piszesz o ster. pogodowym, skąd te informacje?

  6. #1066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Właśnie, skąd takie absurdalne obecnie rozwiązanie jak łączenie grzejników z podłogówką ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #1067

    Domyślnie

    Ma to swoją genezę w upodobaniach właściciela.
    Nie lubi kafli w salonie tylko parkiet. Nie lubi ciepłego parkietu tylko ciepło wynikające z samej cechy drewna.
    Nie dogodzisz

  8. #1068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Tak, dobrze Ci policzyli.
    Przegląd kotła kondensacyjnego to koszt około 250 zł, ale cena zależy też od stanu zabrudzenia i czy dodatkowo przegląd obejmuje zbiornik czy nie.
    Pierwszy przegląd wykonałem w 18 miesiącu po uruchomieniu kotła. Kocioł pracował tylko przez zimę i był praktycznie wyłączony od marca. Młody serwisant twierdził, że stracę gwarancję z tego tytułu, że przegląd był tak późno, jednak nie potrafił mi wskazać takiego zapisu w książce gwarancyjnej. Oczywiście nie ma racji bo 2 lata gwarancji sprzedawcy obowiązuje bez względu na wykonanie przeglądów. Mam jednak pytanie o praktykę Viessmana. Załóżmy że jakaś awaria wystąpi po okresie gwarancji - czy Viessmann mimo wszystko pokrywa koszt części? Załóżmy, że regularnie serwisuję kocioł ? Wszakże wybrałem Viessmana ze względu na oczekiwaną małą awaryjność jego kotłów .... jak wygląda to w praktyce ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pokrywa koszt części ?

    To firma, która ma zarabiać, a nie Caritas....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pokrywa koszt części ?

    ....
    To chyba był taki zart, widac koniec tygodnia sie zbliza i niektórzy mają dobry humor

  11. #1071
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Mam jednak pytanie o praktykę Viessmana. Załóżmy że jakaś awaria wystąpi po okresie gwarancji - czy Viessmann mimo wszystko pokrywa koszt części? Załóżmy, że regularnie serwisuję kocioł ? Wszakże wybrałem Viessmana ze względu na oczekiwaną małą awaryjność jego kotłów .... jak wygląda to w praktyce ?
    Witam, poza okresem gwarancyjnym oczywiście części nie podlegają bezpłatnej wymianie. Można jednak skorzystać z Programu Wydłużonej Gwarancji - szczegóły TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam, poza okresem gwarancyjnym oczywiście części nie podlegają bezpłatnej wymianie. Można jednak skorzystać z Programu Wydłużonej Gwarancji - szczegóły TUTAJ
    Może mi pan przybliżyć troche informacji na temat vitoconnect 100?

  13. #1073
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Może mi pan przybliżyć troche informacji na temat vitoconnect 100?
    Witam, dziękuję za zapytanie, otóż vitoconnect 100 to moduł do zdalnego sterowania systemami grzewczymi ( do bezprzewodowego połaczenia z routerem). Adapter o wymiarach dziesięć na dziesięć centymetrów przewidziany jest do montażu naściennego. Moduł przyłącza się do Internetu i rejestruje w trybie plug & play. Wystarcza w tym celu zeskanowanie smartfonem załączonego kodu QR. Vitoconnect 100 jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, z systemami operacyjnymi od iOS 8.0 i Android 4.4. Kontrolki LED sygnalizują wymianę danych pomiędzy regulatorem kotła a Internetem ułatwiając diagnozę podczas uruchomienia.
    Do eksploatacji Vitoconnect 100 wymagane jest stałe łącze internetowe (taryfa ryczałtowa bez limitu czasu i transferu danych).

    Instrukcja montażu, rozruch, informacje licencyjne - TUTAJ
    Czy ma Pan jakieś konkretne zapytania/wątpliwości?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #1074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam, dziękuję za zapytanie, otóż vitoconnect 100 to moduł do zdalnego sterowania systemami grzewczymi ( do bezprzewodowego połaczenia z routerem). Adapter o wymiarach dziesięć na dziesięć centymetrów przewidziany jest do montażu naściennego. Moduł przyłącza się do Internetu i rejestruje w trybie plug & play. Wystarcza w tym celu zeskanowanie smartfonem załączonego kodu QR. Vitoconnect 100 jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, z systemami operacyjnymi od iOS 8.0 i Android 4.4. Kontrolki LED sygnalizują wymianę danych pomiędzy regulatorem kotła a Internetem ułatwiając diagnozę podczas uruchomienia.
    Do eksploatacji Vitoconnect 100 wymagane jest stałe łącze internetowe (taryfa ryczałtowa bez limitu czasu i transferu danych).

    Instrukcja montażu, rozruch, informacje licencyjne - TUTAJ
    Czy ma Pan jakieś konkretne zapytania/wątpliwości?
    czy mozna juz to kupic i jaka cena

  15. #1075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    czy mozna juz to kupic i jaka cena
    Witam ponownie,
    Tak, to urządzenie w modelu OPTO1 jest już u nas w ofercie i w cenniku. Cena Katalogowa to 400 PLN.
    Interfejs WLAN do zdalnej obsługi instalacji grzewczych poprzez Internet, np. aplikację mobilną Vitotrol Plus App. Vitoconnect 100 udostępnia interfejs WLAN, który poprzez router DSL tworzy połączenie z Internetem.
    Zakres dostawy:
    • Moduł WLAN do połączenia z routerem DSL, do montażu naściennego
    • Przewód zasilający z zasilaczem wtyczkowym (długość 1 m)
    • Przewód połączeniowy z Optolink/USB (moduł WLAN/regulator kotła (długość 3 m)



    Vitoconnect 100, typ OT1 będzie dostępne od 2017r.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #1076

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam ponownie,
    Tak, to urządzenie w modelu OPTO1 jest już u nas w ofercie i w cenniku. Cena Katalogowa to 400 PLN.
    Interfejs WLAN do zdalnej obsługi instalacji grzewczych poprzez Internet, np. aplikację mobilną Vitotrol Plus App. Vitoconnect 100 udostępnia interfejs WLAN, który poprzez router DSL tworzy połączenie z Internetem.
    Zakres dostawy:
    • Moduł WLAN do połączenia z routerem DSL, do montażu naściennego
    • Przewód zasilający z zasilaczem wtyczkowym (długość 1 m)
    • Przewód połączeniowy z Optolink/USB (moduł WLAN/regulator kotła (długość 3 m)



    Vitoconnect 100, typ OT1 będzie dostępne od 2017r.

    Pozdrawiam!
    hmm to czym to sie rozni w takim razie od vitocom? na vitocom trzeba wydac ponad 2000zl a tu 400 zl zalatwia cala sprawe...

  17. #1077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    hmm to czym to sie rozni w takim razie od vitocom? na vitocom trzeba wydac ponad 2000zl a tu 400 zl zalatwia cala sprawe...
    Witam, mówił o Vitocom 100 lan 1 - otóż nie kosztuje on aż 2 000 zł.
    Podstawowa różnica polega na tym z jakim rodzaje złącza pracuje urządzenie. W zależności od standardu komunikacji internetowej oferowane są odpowiednie uzupełnienia:
    • dla łącza przewodowego (LAN) Vitocom 100 LAN1
    • dla łącza bezprzewodowego (WLAN) Vitoconnect 100

    .
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1078

    Domyślnie

    Witam
    Panowie, pomocy! Bo instalatorzy jakoś sami do końca nie wiedzą.

    Od 2 lat mam Vitodensa 222-F. i problem jest z dwoma obiegami grzewczymi które maja być całkowicie niezależne, a niestety do końca nie są.

    Instalacja jest następująca. Dom o łącznej powierzchni 300m (lata80 - porządnie ocieplony) Piwnica, parter i pietro. Wszystko na grzejnikach. W piwnicy (nad gruntem) jest gabinet który ma być grzany niezależnie z własnym termostatem pogodowym (3 pomieszczenia = 3 grzejniki) o różnych porach i z wyższą temp (23C).
    Reszta domu to drugi obieg z 14 grzejnikami i również z własnym termostatem.

    I do tej pory było tak że na obiegu z gabinetem był mieszacz automatyczny viessmana z pomiarem temp, na wylocie, pompką obiegową i klapą mieszacza która się sama nastawiała. Drugi obieg szedł prosto z pieca na resztę domu. Instalator niestety sam NIC nie ustawił no poza ustawieniu domyślnego układ w kodowaniu (obieg bez mieszacza + obieg z mieszaczem), reszta to nastawy fabryczne. Z racji że jestem inż. i czy chce czy nie chce, często musze się sam wszystkim zajmować to i tu zacząłem grzebać by całość zaczęła współgrać. Problem był taki że gdy zaczął grzać obieg gabinetu, mieszacz pobierał za mało ciepłej wody z pieca ponieważ grzejniki nie były w stanie oddać na tyle ciepła. Różnica dolot/wylot na mieszaczu to mniej niż 5C jak dobrze pamiętam. Podkręciłem trochę obiegówkę w mieszaczu, zredukowałem obroty pompy w piecu i inne nastawy związane z automatyką mieszacza i nie tylko ale tego już nie pamiętam co dokładnie, bo od roku nie grzebałem. Instalacja jakoś zaczęła działać, niestety i tak gdy obieg gabinety grzał, część szła na dom, na drugi obieg. A ponieważ reszta domu z 20C wiele ciepła nie potrzebuje (na dobę zużywam maks. 15m gazu) temp wyraźnie podskakiwała gdy na dworze za zimno nie było.

    Teraz poprosiłem instalatora by w końcu z umowy się wywiązał i zrobił to tak jak trzeba.
    Przyjechał, przerobił instalację tak że mieszacz obsługuje teraz obieg domowy a gabinet jest zasilany bezpośrednio z pieca (odwrotna sytuacja, która od początku mi przemawiała ale instalator twierdził wcześniej że nie) i dodatkowo zamontował jakiś niezależny zawór na gabinet, sterowany własnym timerem. Rozwiązanie słabe bo w ogóle nie współgra z viessmanem. I jak włączę sobie wcześniej grzanie w gabinecie to zawór jest nadal zamknięty i będzie mi pchało ciepło na dom, LIPA.

    I co teraz najlepiej zrobić?

    1.Opcja: gdy już mam mieszacz na dom a gabinet (wyższa temp.) jest zasilany bezpośrednio z pieca, spróbować raz jeszcze to zgrać ze sobą? Zakładam teraz że jak będzie grzał gabinet to nie będzie mi pchać ciepło przez mieszcząc z pompą obiegową? Ale jak będzie grzał drugi obieg (dom) obawiam się że gabinet też będzie podgrzewany.

    2.Opcja: Jak wyżej tyle że z dodatkową pompą obiegową na obiegu gabinetu. Zakładam że obiegówka sterowana przez zestaw uzupełniający na tym obiegu będzie dawała na tyle duże opory że piec nie będzie pchać ciepło a po drugie wydaje mi się że dopiero mając dwa obiegi, gdzie jeden ma własną obiegówkę a drugi mieszacz z obiegówką, piec tak naprawdę będzie te obiegi traktował jako dwa w pełni niezależne obiegi, jakoś tak mi ostatnio przyszło do głowy czytając raz jeszcze instrukcję serwisową.

    3.Opcją: Jak wyżej tyle że dokładamy jeszcze sprzęgło hydrauliczne z pomiarem temp. od viessmana by całość ze sobą „gadała”. To rozwiązanie wydaje mi się być optymalne pod względem działającej automatyki i niezależności obiegów. Pytanie czy to nie przesada, albo gorzej, piec będzie pracować z wyższa temp? Z tego co wiem to sprzęgła są zalecane raczej na większe instalacje niż takie „domowe”, choć inny instalator sam tak powiedział że trzeba.

    I teraz w którym kierunku iść?

    Pozdrawiam

  19. #1079
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał echolonek Zobacz post
    Witam
    Panowie, pomocy! Bo instalatorzy jakoś sami do końca nie wiedzą.

    I co teraz najlepiej zrobić?

    Pozdrawiam
    Witam, dziękuję za zgłoszenie problemu. Czy mogę wiedzieć, czy instalator był autoryzowanym partnerem firmy Viessmann? Jeśli nie tutaj, proszę o informacje w wiadomościach prywatnych. Czy próbowałeś zgłosić Twój problem do naszego działu serwisowego?
    Spróbuj się skontaktować z naszym partnerem serwisowym - TUTAJ lista firm.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #1080

    Domyślnie

    Witam

    Tak, autoryzowany instalator i to z polecenia

    Dlatego pytam tu na forum zakładając że ktoś z większym doświadczeniem będzie mi w stanie co nieco podpowiedzieć.

    Wiem że temat ciepłownictwa nie jest taki prosty jak by się wydawał. Ja jestem tego w pełni świadomy, niestety instalatorzy są chyba mnie świadomi.
    robi się instalację bez projektu, bez jakichkolwiek obliczeń. Pytając o kalibrację hydrauliczną wszystkich zaworów przy termostatach grzejnikowych też zawsze widziałem wielkie oczy (3 autoryzowane firmy)!
    Nie rozumie tego, to podstawa przy rozległej instalacji grzejnikowej, przez zimę ganiałem i sobie ustawiałem po trochę bo dwa pomieszczenia zawsze za chłodne były.

Strona 54 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony