dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 133
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2654
  1. #2301

    Domyślnie

    Jak to pięknie tutaj wszystko zwizualizowałaś! Wszystkie po prostu są cudne Dopiero teraz "osiołkowi w żłobie dano".
    Serce najbardziej podpowiada mi wersję 3, ale może zapytam też męża? Tak całkiem wyjątkowo?
    Nie jestem tylko do końca pewna, czy w tej wersji wystarczy mi płytek też na boki ... nie pamiętam ile szerokości ma obudowa z boku, a mogę zmierzyć dopiero jutro wieczorem.

  2. #2302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Właśnie w tej wersji wystarczy. Zmieściłam się w 6-ciu kwadratowych.
    Tzn. nie jestem pewna czy boki masz węższe niż 48 cm, ale i na to mam radę.

    W mailu posłałam Ci duży plik do wydrukowania na A3 z rozkładem poszczególnych płytek. Żebyś mogła panom pod noay podetknąć. Jak ułożyć, żeby wyszło jak na projekcie, gdzie ciąć itp. Można płytki ponumerować wg rysunku.

    O taki obrazek. Tylko ten jest internetowy i pewnie gorzej widać.

    Na dole te dwa kawałki płytek, to jest to co zostaje z tych 60x60 po pocięciu kafli i obłożeniu obudowy

    Nazwa:  Obudowa-kominka-THORMA-Valencia-Ceramstic-LOFT-Carpet-03_układ.jpg
Wyświetleń: 469
Rozmiar:  100,4 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #2303

    Domyślnie

    Tak, odebrałam maila i wydrukowałam; mam nadzieję, że panom to wystarczy ...bo ja się jeszcze nie doliczyłam
    A ta część, która będzie malowana i tynkowana dla mnie najlepiej wygląda jednak w tym najciemniejszym szarym/graficie. Inny kolor jakoś nie bardzo widzę...tzn. u mnie nie będzie pasował. Ściany mam jasnokremowe...ale raczej chłodny odcień, więc chyba będzie dobrze...

  4. #2304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    do mnie tez wersja grafitowa najbardziej przemawia

  5. #2305

    Domyślnie

    Jej, ale ładnie, ja głosuję na kafle wersja 2 i obudowa ciemna do wersji 2

    Gaja, patrzyłam na Twoją kabinę, będzie (albo już jest ) super, tak na marginesie, to chyba strasznie podrożały te kabiny, ja swoją kupowałam z ekspozycji, więc była znacznie przeceniona, ale na bank nowe te moje, czyli z drzwiami "do środka" kosztowały dużo mniej niż teraz, wydaje mi się, że kolo 3tysi, a teraz to jakiś szok

  6. #2306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gaja, możesz dobrać kolor farby do koloru frontu Thormy. To chyba byłoby najlepsze.

    Jak kafle przyjadą rozłóż je tak jak są na rysunku. Tzn. front ułóż. Weź taśmę malarską i pozaznaczaj gdzie ma być cięte. A potem ponumeruj kafle na rysunku i te prawdziwe, żeby się panowie nie pomylili.
    Ważne jest, żeby wzory się spasowały. Szczególnie na krawędziach front-boki.

    Tych kafelków 30x60 masz więcej. Tu potrzeba tylko 5 sztuk.

    Kafli 60x60 masz 6 sztuk i tyle wykorzystałam. Z każdego boku jest 11 cm uciętego z szerokości na front i 49 tego co zostaje do położenia na boku. 3 kafle z każdej strony.
    Najniższe 2 kafle trzeba jeszcze przyciąć od dołu, żeby się fugi zgodziły z kaflami koronkowymi. I to jest wszystko co zostaje z kwadratowych kafli. Tzn. te dwa kawałki, które są na ostatnim rysunku poniżej kominka.

    Jeśli te 49 cm to za mało na bok, można od ściany zostawić kawałek boków nie obłożony kaflami. Tak samo jak na dole obudowy.


    To duża frajda dla mnie, że się kominek Wam podoba
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #2307

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Gaja, możesz dobrać kolor farby do koloru frontu Thormy. To chyba byłoby najlepsze.

    Jeśli te 49 cm to za mało na bok, można od ściany zostawić kawałek boków nie obłożony kaflami. Tak samo jak na dole obudowy.
    I to jest właśnie to, co rozwiązuje sprawę, gdyby było za mało - no jasne!
    Rzeczywiście chyba najlepsze byłoby dobranie koloru farby do koloru wkłądu, ale on jest zdecydowanie ciemny, prawie czarny; nie wiem, czy sie zdecyduję.

  8. #2308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Coś dobierzesz. Ten kominek zniesie wszystko, każdy kolor, byle był zdecydowanie w kontraście do koloru kafli.
    Tak patrzę teraz na ten biały i... czemu nie.
    Jaki kolor masz na ścianach? Może będzie pasował na obudowie kominka?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #2309

    Domyślnie

    Na ścianach mam bardzo jasny kremowy - Vanilla Cream Beckersa; trudno mi teraz powiedzieć, czy będzie pasował ...być może nawet tak.

  10. #2310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz czas na tę decyzję Niech najpierw obudowa kominka dostanie "ubranko".
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #2311

    Domyślnie

    Właśnie odebrałam płytki na kominek. Sa piękne!
    To zawsze jakieś ryzyko, kiedy się nie widziało na żywo...

  12. #2312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja je wcześniej widziałam

    To teraz rozłóż je i popatrz jak będą wyglądały w całości
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2313

    Domyślnie

    Wyglada, że temat kominka powoli dobiega końca...bo już ostatnio pisałam tylko na ten temat
    No i jednak będzie wersja pierwsza - czyli zabudowa ścianki frontowej z płytkami położonymi pionowo. Dużych płytek było jednak za mało na wersję nr 3, mężowi też się nie podobała, więc bez ogromnego żalu zdecydowałam się na tę pierwszą opcję - po prostu wszystkie były piekne!

    Poza tym powoli widać światełko w tunelu. Właściwie oprócz kominka, który jutro ma być skończony, zostały różne detale - skończenie łazienki ( przyklejenie lustra, mocowanie umywalki, kabiny i baterii), umywalka w WC i pomieszczeniu gospodarczym, listwy przypodłogowe w całym domu i tapeta na jednej ścianie w wiatrołapie. Dzisiaj panowie zaczęli ocieplać dom - niestety w drugiej połowie dnia zaczął padać deszcz, który wymusił przerwę.
    Parę zdjęć łazienkowo-toaletowych:






    ...o kurczę, zdjęcia z telefonu robione w pionie jakoś wgrywaja mi się na leżąco.

  14. #2314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gaja, mam nadzieję, że pokażesz kominek

    Na zdjeciach łazienkowych widać łączenie płytek na krawędziach. Nie chciałaś, żeby były przycięte ukośnie?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #2315

    Domyślnie

    No niestety nie dogadałam tego tematu...
    Prawie wcale mnie teraz tutaj nie ma, no i to są efekty. Trudno, musi już tak zostać. Na żywo nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy... sama byłam zawiedziona, jak zobaczyłam zdjęcie...
    Kominek będzie jutro

  16. #2316

    Domyślnie

    Gaja, będziecie mieli piękny kominek , taka perełka

    a zdjęcia łazienek, to jedno pomieszczenie, czy dwa? Podobają mi się te plytki przy wannie
    łączenia u siebie mam szlifowane, ale w jednym miejscu panu nie wyszło i teraz mnie to wkurza za każdym razem jak patrzę

  17. #2317

    Domyślnie

    Jak zobaczyłam płytki, to od razu wiedziałam, że kominek bedzie piękny I jedyny w swoim rodzaju!

    Łazienki są dwie...właściwie to za dużo powiedziane, bo jest osobne małe WC (to na pierwszym zdjęciu) i łazienka, na dwóch następnych. Te płytki przy wannie też mi sie bardzo podobają; te same są pod prysznicem.
    Wiem, że te łączenia bedą mi przeszkadzać...
    Muszę to sobie jakoś zracjonalizować, bo inaczej mnie trafi Teraz wiem, co oznacza, że pańskie oko konia tuczy... Jedną rzecz do poprawki namierzyłam " zdalnie" na zdjęciu; chodziło o linię płytek pod lustrem - pan jakos nie sprawdził i zrobił nieco wyżej, niż miały być; zainterweniowałam i musiał je zdjąć i robic od nowa. Tu niestety zawaliłam ... nie było o tym mowy i prawdę mówiąc nawet się nie zastanawiałam, jakie będa łączenia.

  18. #2318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moj kafelkarz w jednym miejscu tez dal ciala, jedna kafla na obudowie wc troche nierowno i wystaje ale musze przywyknac, dobrze ze tak nie widac i nie rzuca sie w oczy. u ciebie myslalam ze to sa alu ramki a to kafle? troche kicha ale skoro nie widac to luzik.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 20-10-2016 o 23:03

  19. #2319

  20. #2320

    Domyślnie

    Znajomi mieszkający w uk śmieją się ze mnie jak "przeżywam" kafelki, tam kładzie się cokolwiek naokoło umywalki i wszyscy szczęśliwi
    a u nas, a to fuga nie taka, a to odcień za zimny, a lustro centymetr za wysokie

Strona 116 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony