dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 175

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Mnie też to wyszło dla kotła na pellet, nie wiem jak mi policzą ogrzewanie sieciowe bo przeca tam jest pokręcone ...
    No, to jak w 100% ciepło sieciowe i jeszcze z ciepłowni na węgiel, to ... masz problem. Już wg aktualnego minimum się nie zmieścisz. Bo EP=30kWh/m2/r to bardzo słabiutko ocieplony dom. Uwzględniając współczynnik 0,2 i sprawność 0,7 to mi wychodzi EK=105kWh/m2/r. A przy cieple sieciowym z węgla masz współczynnik 1,3 czyli EP=136,5kWh/m2/r czyli nie da się oficjalnie już teraz (aktualnie jeszcze maksimum to 120kWh/m2/r).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, to jak w 100% ciepło sieciowe i jeszcze z ciepłowni na węgiel, to ... masz problem. Już wg aktualnego minimum się nie zmieścisz. Bo EP=30kWh/m2/r to bardzo słabiutko ocieplony dom. Uwzględniając współczynnik 0,2 i sprawność 0,7 to mi wychodzi EK=105kWh/m2/r. A przy cieple sieciowym z węgla masz współczynnik 1,3 czyli EP=136,5kWh/m2/r czyli nie da się oficjalnie już teraz (aktualnie jeszcze maksimum to 120kWh/m2/r).
    No i co zrobić, pozwolenie złożyłem wczoraj z pośpiechem tak żeby zdążyć przed końcem roku i żeby mnie nie złapały te nowe warunki. Z takimi wymaganiami to nie będzie się opłacało nic budować bo po co. Złożyłem wniosek o przyłączenie do sieci ciepłowniczej, mam gotowy projekt przyłącza i dziś miałem iść złożyć, ale teraz wszystko stanęło na głowie i może będę zmuszony zrezygnować z ciepła sieciowego na rzecz kotła pelletowego i smrodzić okolicę ot ekologia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony