dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Elfir, tak miało być z dwoma kanapami . Głównie chodziło mi o pokazanie, że rzut powiniem właśnie zawierać wymiary mebli, szerokość przejść, bo bardzo to pomaga i zmienia optykę.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartis

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Sypialnia 12,38
    Garderoba 4,17
    Pokój 11,2
    Pokój 11,2
    Salon z jadalnią - 25,46
    Kuchnia 9,33
    Spiżarnia 2,8
    Wiatrołap 5,49
    WC 2,58
    Kotłownia + pralnia + suszarnia 7,44
    Łazienka - 11,73
    Komunikacja 9
    Garaż 35,49

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czyli samochody mają więcej miejsca niż ludzie w salonie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartis Zobacz post
    Byłem tylko ciekaw opinii na temat powierzchni pomieszczeń, bo tak ten salon mnie trochę martwi, ma 25m2 z jadalnia + kuchnia niecałe 10m to wychodzi salon z aneksem niecałe 35m2, nie mam porównania
    Mam prawie identycznie: salon 26m2 + stół w salonie + kuchnia otwarta 9m2 - wymiary identyczne, tylko inny układ.
    I wiesz, co ci powiem? Mieszka się REWELACYJNIE!
    Bo:
    1) Salon + otwarta kuchnia to jest jedno wielkie pomieszczenie - dla mnie super rozwiązanie, ja to uwielbiam. Nie siedzę w kuchni sama, mogę zawsze zamienić parę słów z mężem, który leży sobie na narożniku, a przede wszystkim widzę z kuchni dzieci baraszkujące w ogrodzie. Dla mnie układ IDEALNY.
    2) Mój salon 26m2 jest taki przytulny, że nie wyobrażam sobie mieć 10m2 większego. Narożnik + stolik + malutka sofka, a pod ścianą meble pod telewizorem i szafki nad TV. No i stół z krzesłami. Po co mi więcej? Nie mam kominka, chodzę sobie po salonie swobodnie, nie potykam się o nic.
    3) Nic się nie martw - Twój salon nie będzie duży, ale za to Wielki w swojej funkcjonalności.
    4) Gwarantuję Ci, że wielkość salonu nie świadczy o jego funkcjonalności. Nie twierdzę też, że mały salon jest lepszy od dużego, natomiast wiem, że z otwarta kuchnią jest wystarczający i daje pełną satysfakcję życia rodzinnego.

    PS.
    Nie dopisałam, że mam też w miarę dużą spiżarnię z wejściem bezpośrednio z kuchni, gdzie trzymam sobie różne gary i "rupiecie", stąd też nie mam większego problemu z utrzymaniem czystości w tejże. No ale brudne gary można sobie szybko pozmywać, a resztę wsadzić do zmywarki, także to nie jest problem.
    Zresztą o czym mowa - po to jest kuchnia, żeby coś tam na tych blatach stało!
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 03-01-2017 o 18:51

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czyli samochody mają więcej miejsca niż ludzie w salonie
    A słonie mają większą dupę, niż kibel w łazience.
    I o czym to ma świadczyć? Do czego zmierzasz?

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Chodzi o relacje, autorka pisze o skromnym domku o pow. 105 m2 w którym jest dosyć mały salon 25 m2, niewielkie pokoje dzieci po 11 m2 i garaż o metrażu 1/3 domu tj. 35 m2. Jeśłi ktoś buduje dom 200 m2 to garaż dwustowiskowy jest ok, ale w małym domu parterowym trochę proporcje są niewłaściwe wg Mnie.
    TRzeba pamiętać, że garaż jak każde inne pomieszczenie domu potrzebuje fundamentu, ścian, dachu, okien, drzwi, elektryki, tynki...itp. czyli wszystko co inne pomieszczenia a do tego brama garażowa. Reasumując z jednej strony budujemy skromny domek parterowy w którym jest garaż dwustanowiskowy, który będzie kosztował 60 000 zł
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    A słonie mają większą dupę, niż kibel w łazience.
    I o czym to ma świadczyć? Do czego zmierzasz?
    Co za błyskotliwy komentarz i z jakim sensem...

  8. #28

    Domyślnie

    Podczas mojej budowy,gdy powstały ścianki działowe miałam salon 23,5m otwarty na hol i kuchnię.Wydawał mi się mikroskopijny,to nie to co w bloku,w domu pokój 12m jest malutki a w bloku w sam raz.Wyburzyłam ścianę i teraz mam ok 39m + ta otwarta przestrzeń.Uważam że jest w sam raz,mam stół 90x160cm,duży narożnik na środku (docelowo dwie sofy),brak jeszcze kominka.U ciebie aż się prosi żeby go otworzyć na kuchnię,oczywiście wszystko się zmieści,ale nie będzie poczucia przestrzeni tylko tak jak w bloku.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony