dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 94
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1874
  1. #1121

  2. #1122

    Domyślnie

    Z uporem maniaka powrócę do swojej instalacji ,trudno jest się pogodzić z myślą że pompa w kotle nie daje rade. Od kilku dni jestem w posiadaniu regulatora pokojowego, na piecu mam zadana temperaturę 37 histereza na regulatorze to 0,4 piec grzeje i wylacza po osiągnięciu zadanej temperatury na regulatorze wszystko ok ,ale problem jest taki że jak obniżenie temperaturę na piecu w przedziale 28-35 C piec znów taktuje ...czy to wciąż problem zbyt małej pompy? , może jakis nastaw na piecu? a może ten vitodens 111 W nie nadaje się do samej podlogowki ....

  3. #1123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg813 Zobacz post
    Z uporem maniaka powrócę do swojej instalacji ,trudno jest się pogodzić z myślą że pompa w kotle nie daje rade. Od kilku dni jestem w posiadaniu regulatora pokojowego, na piecu mam zadana temperaturę 37 histereza na regulatorze to 0,4 piec grzeje i wylacza po osiągnięciu zadanej temperatury na regulatorze wszystko ok ,ale problem jest taki że jak obniżenie temperaturę na piecu w przedziale 28-35 C piec znów taktuje ...czy to wciąż problem zbyt małej pompy? , może jakis nastaw na piecu? a może ten vitodens 111 W nie nadaje się do samej podlogowki ....
    Czemu nazywasz to problemem? Jeśli ustawiasz zasilanie na kotle 28 st to przy jego mocy minimalnej, obecnym zapotrzebowaniu budynku na ciepło i zachowaniu histerezy kotła (nie sterownika pokojowego) normalny objaw. Sprawdź/dopytaj jaką masz wartość histerezy kotła i wszystko Ci się wyjaśni. Każdy kocioł kondensacyjny doskonale nadaje się do 100% podłogówki, ustaw na kotle taką temp, przy której pracuje z minimalnym taktowaniem i nie stresuj się.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #1124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Żaden kocioł wiszący (kondensacyjny również) nie nadaje się do pracy bezpośrednio z ogrzewaniem podłogowym. Pompy w kotłach wiszących dobierane są na dt=20K, a w podłogówce jest dt=7-8K co oznacza, że pompa kotłowa daje zbyt mały przepływ aby zagwarantować przekazanie całej mocy. I jak ktoś tego nie rozumie to powinien zając się czymś innym a nie instalacjami c.o.
    Pytanie/wątpliwość była "...a może ten vitodens 111 W nie nadaje się do samej podlogowki .... " więc odpowiedź jest jednoznaczna - NADAJE się. Kwestię wyposażenia/ osprzętu/sterowników trzeba pozostawić instalatorom/projektantom.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #1125

    Domyślnie

    Hej ,no tak ale idąc do autoryzowanego sklepu viessmann mówiąc jak wygląda instalacja czyli około 1000 metrów pex i chcąc zasilać pompa z pieca, liczyłem że dobiora taki piec aby spełniał moje wymogi. .teraz jak zgłębiam temat okazuje się że najlepszym rozwiązaniem byłby model 222 który ma modulacja niższa bądź jakiś model z osobnym zasobnikiem. .A teraz jest tylko problem muszę kombinować aby to miało ręce i nogi i najgorsze jest to że każdy mówi co innego niektórzy pukają się w głowę jak mówię o dołożenia pompy. Twierdzą że już nie jedna instalacje ( technicznie taka sama jak moja)puścili na pompie z pieca i nawet do 1500 metrów odpalają z nastawa jaka chcą i grzeje ...A u mnie jak nastawie 37 na piecu to grzeje tak długo w zależności od potrzeby i wtedy pompa nie jest za mała? Ale jak ustawie 30 taktuje a nie powinna grzać porostu dłużej niż z nastawa 37 ....nie kumam czaczy ☺Zauważyłem też inna kwestie z nastawa cwu, jak nastawie 40 C to piec grzeje 50 jak 50 to 60 czyli jak chce mieć wodę użytkowa 50 to muszę nastawić 40 ...albo nastawy pieca trzeba zmienić albo coś z piecem jest nie tak ...

  6. #1126

    Domyślnie

    Czyli dobrze kombinuje że źle został dobrany kociol ? Jaki kociol proponujesz do takiej instalacji czy np lodowka z zasobnikiem 90 litrów zdała by egzamin ?

  7. #1127

    Wink

    Cytat Napisał wojtekszw Zobacz post
    Witam,
    W tym wątku pisałem o swojej walce z ciągłą pracą wewnętrznej pompy obiegowej. Pomogło zamontowanie własnoręcznie wykonanego czujnika temperatury w buforze (bufor pełni równocześnie rolę sprzęgła hydraulicznego). Wydaje mi się iż wszystkie czujniki temperatury w tym piecu posiadają podobne charakterystyki - można to sprawdzić w dokumentacji. Koszt całości wyniósł wtedy ok 12zł przy cenie firmowego czujnika kilkuset złotych.
    Poszukaj na popularnym portalu aukcyjnym pod hasłem "termistor ntc 10k"

    Opis mojego problemu i rozwiązania:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post6192210
    Witam, dzięki za zainteresowanie tematem, zanim przeczytałem twojego posta sam do tego doszedłem, koszt naprawy 2zł 15min roboty, browar mnie więcej kosztował przy tej robocie,
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #1128
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a pchasz się doradzać...
    masz rację: kocioł nadaje się do samej podłogówki, ale nie zrozumiałeś że napisałem: nie nadaje się do pracy bezpośrednio z ogrzewaniem podłogowym (no chyba że bardzo małym).

    minimum to sprzęgło i druga pompa a dobrze zrobiona instalacja to: sprzęgło, druga pompa, zawór mieszający i zawór bypasowy
    Doskonale rozumiem, co napisałeś - Ty natomiast nie zrozumiałeś pytania kolegi, więc mógłbym wyciągnąć wniosek, że "nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a pchasz się krytykować" - uspokój emocje i przeczytaj jeszcze raz, dokładnie to samo napisałem ODPOWIADAJĄC NA PYTANIE KOLEGI greg o to, czy jego kocioł nadaje się do podłogówki. Potwierdziłem przydatność kotła jako źródła ciepła - to, że potrzeba jeszcze go dozbroić to inna para kaloszy. Grzeczniej proszę, bo nikogo nie wprowadzam w błąd a i Twoich skrótów myślowych ani innych wypowiedzi nie wytykam (mogłeś zostać zrozumiany, że musi zmienić kocioł).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-10-2016 o 13:13
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #1129

    Domyślnie

    Dwa pytania 1.czy do mojej aktualnej instalacji (sam rozdzielacz i tylko podlogowka )mogłem kupić piec gazowy kondesacyjny który by nie potrzebował ingerencji w instalację .2 pytanie jesli na chwile obecna mam wystarczające przeplywy to po co mi pompa no i po co mieszacz jeśli zasilana jest tylko sama podlogowka ..

  10. #1130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg813 Zobacz post
    Dwa pytania 1.czy do mojej aktualnej instalacji (sam rozdzielacz i tylko podlogowka )mogłem kupić piec gazowy kondesacyjny który by nie potrzebował ingerencji w instalację .2 pytanie jesli na chwile obecna mam wystarczające przeplywy to po co mi pompa no i po co mieszacz jeśli zasilana jest tylko sama podlogowka ..
    Moim zdaniem:
    1. Bez dodatkowej pompy mogą występować problemy z hydrauliką - nie znam zapotrzebowania na ciepło Twojego budynku, patrząc jedynie na to, że przy ustawionej niskiej temp zasilania występuje taktowanie, mogłeś zakupić kocioł z mniejszą mocą minimalną.
    2. Przy samej podłogówce mieszacz pompowy najczęściej nie jest potrzebny (nie ma potrzeby obniżania temp zasilania podłogówka vs grzejniki), wystarczy rozdzielacz. Najlepsza opcja, to jak pisał Pegaziątko - sprzęgło, dodatkowa pompa, zawór mieszający + jakieś obejście/bypass.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-10-2016 o 18:00
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #1131

    Domyślnie

    Zapotrzebowanie mojego budynku to okolo 5-6 KW ...czy pompa pozwoli pracować na niższych parametrach czynnika grzewczego

  12. #1132

    Domyślnie

    Podsumowując wszystkie wasze wypowiedzi do końca o tak niewiem co zrobić ...Teraz Grzeje piecem z nastawa 37 bo niżej nie mogę zejść mam regulator pokojowy który regulują temperatura .Problem jest taki ze z nastawa 37 występują dyskomfort cieplny tzn przegrzewa i zanim temperatura spadnie w pomieszczeniu do temperatury zadanej na regulatorze trwa to kilkanascie godzin i wychladza posadzke (mówimy tu o temperaturach na zewnątrz od (0-10C) występuje efekt "zimnej "podlogi

  13. #1133

    Domyślnie

    Nadmieniam ze dt prźy nastawie 37 u mnie wychodzi około 26-27. Jak nastawie na piecu temperaturę w przedziale 28-36 piec taktuje z wiadomych przyczyn jest za duży i moze mogl to zaakcceptowac tylko ze piec niedogrzewa pomieszczeń ...moje przemyślenia 1.po co dokładać pompę jeśli dt jest około 8-10 K czyli jak przystało na podlogowke i co by dało w moim przypadku jakbym dołożył pompę ..2.Może lepiej by było dołożyć jakiś bufor ..? 3.coraz bardziej jestem zdecydowany zmienić piec na piec z mniejszą mocą minimalna z lepszą automatyka piec który by spełnił swoje zadanie przy takiej instalacji jaka mam ...

  14. #1134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    cześć jestem posiadaczem kotła viotodens 200 19kW, z racji małego zapotrzebowania budynku na ciepło zmieniłem moc kotła na minimum czyli 5% z 19kW daje wartość około 1kW i teoretycznego spalania 0.095m3 na godzinę.
    Po kilku godzinnych obserwacjach zauważyłem że spalanie w trybie ciągłym wynosi 0,45m3 czyli jakieś 4,5kW.

    Czy to jest normalne? 3,2kW to minimum modulacji i spalanie jakie powinno być to około 0,32m3.

    Czy coś nie tak jest z moim piecem?
    pomóżcie mi proszę.
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  15. #1135

    Domyślnie

    Witam, dom w budowie, nie ogrzewam go w tym momencie, włączony tylko tryb antyzamrożniowy z obniżoną temperaturą fabryczną a więc startuje przy -5C, pytanie mam jak grzeje w tym trybie piec? do jakiej temperatury w domu?

  16. #1136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Witam, dom w budowie, nie ogrzewam go w tym momencie, włączony tylko tryb antyzamrożniowy z obniżoną temperaturą fabryczną a więc startuje przy -5C, pytanie mam jak grzeje w tym trybie piec? do jakiej temperatury w domu?
    Witam !

    Jaki masz konkretny model kotła z jakim regulatorem ? Przykładowo dla Vitodens 100 w przypadku regulatora z czujnikiem pogodowym funkcja zabezpieczenia przed zamarznięciem zostaje włączona,gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej ok. +5°C.Wtedy zostaje włączona pompa obiegu grzewczego i dolna temperatura wody kotłowej jest utrzymywana w granicy ok. 20°C. Dodatkowo pojemnościowy podgrzewacz wody jest podgrzewany do ok. 20°C. A w przypadku Vitodens222F funkcja ta jest włączana przy spadku temperatury zewnętrznej poniżej ok. +1°C.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam !

    Jaki masz konkretny model kotła z jakim regulatorem ? Przykładowo dla Vitodens 100 w przypadku regulatora z czujnikiem pogodowym funkcja zabezpieczenia przed zamarznięciem zostaje włączona,gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej ok. +5°C.Wtedy zostaje włączona pompa obiegu grzewczego i dolna temperatura wody kotłowej jest utrzymywana w granicy ok. 20°C. Dodatkowo pojemnościowy podgrzewacz wody jest podgrzewany do ok. 20°C. A w przypadku Vitodens222F funkcja ta jest włączana przy spadku temperatury zewnętrznej poniżej ok. +1°C.

    Pozdrawiam!
    vitodens 200 w z vitotronic 200...tak jak napisałem u mnie sie wlacza przy -5...ale moje pytanie bylo inne,nie kiedy sie wlacza i na ile bo to wiem ale "jak grzeje?" dolna temp. wody kotlowej 20 stopni.. a jaka górna?

  18. #1138
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    vitodens 200 w z vitotronic 200...tak jak napisałem u mnie sie wlacza przy -5...ale moje pytanie bylo inne,nie kiedy sie wlacza i na ile bo to wiem ale "jak grzeje?" dolna temp. wody kotlowej 20 stopni.. a jaka górna?
    Witam,

    Dolna temp wody kotłowej oznacza, że niżej kocioł nie zejdzie ponieważ temperatura wody w kotle jest ograniczana przez elektroniczny
    czujnik temperatury w sterowniku palnika, dlatego zakres regulacji temperatury na zasilaniu jest też od 20. W Twoim przypadku zgodnie z wytycznymi projektowymi chodzi głównie o włączenie pompy obiegu grzewczego i utrzymaniu wody kotłowej oraz pojemnościowego podgrzewacza wody na poziomie temperatury wynoszącym ok. 20°C.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #1139

    Domyślnie

    Witam wszystkich w Nowym Roku 2017.
    Dzisiaj tj. 8.01.17 mamy kolejny dzień mrozów na poziomie -16*C. Jest to pierwszy mroźny okres podczas mojej dotychczasowej eksploatacji kotła. Ze zdziwieniem zaobserwowałem, że przy -19*C nie wzrasta drastycznie zapotrzebowanie na ciepło a przy ustawieniach, które się sprawdzały przy 0*C tj. krzywa 08, poziom +2 było zbyt ciepło. Okazało się, że dla -16*C i temperatury wymaganej 21*C wystarczy 43*C na kotle. Co prawda nie ma wiatru ale zawsze to -16*C. Obecnie testuję krzywą 05, poziom +4 i w domu jest ciepło. Raz na dobę obniżam temperaturę zasilania i testuję. A jak u was?
    PS Ustawienia odnoszą się do obiegu grzejnikowego - piętro 3 sypialnie. Parter - podłogówka - śmiga w automacie.
    Ostatnio edytowane przez Esc ; 08-01-2017 o 09:23

  20. #1140

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    chcialem zapytac za co odpwiada w sterowniku pieca Vitodens 200W parametr B0 i B5 i jak powinny byc ustawione.

    Czy sa jakies mozliwosci wyregulowania tego pieca przez ustawienia serwisowe.

    Dziekuje

    Pozdrawiam.

Strona 57 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony