dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 319
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś chce dodawać lukarny to może lepiej poszukać rozwiązania, które już je zawiera i nie trzeba płacić za zmiany w projekcie, a rozkład pomieszczeń jest podobny. Polecam ten projekt https://www.archipelag.pl/projekty-d...a-ii-g2-energo
    Pierwotnie wraz z żoną chcieliśmy go budować, ale z czasem zaczęliśmy zastanawiać się nad obniżeniem kosztów budowy (rezygnacja z garażu dwustanowiskowego i rezygnacja z lukarn), postanowiliśmy szukać dalej i tak trafiliśmy na Lisandrę, która idealnie nam odpowiadała

  2. #62

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom Lisandra! Również z żoną zakupiliśmy ten projekt, jak większość forumowiczów mamy kilka drobnych zmian, takich jak przeniesienie schodów z wiatrołapu, zmiana kilku okien, likwidacja części tarasu. Planujemy rozpoczęcie budowy na początek lata, dlatego też chciałbym prosić o wszelkie materiały(zdjęcia) związane z tym projektem, czy Żaneta29 mogłaby podesłać je na [email protected] z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

  3. #63

    Domyślnie

    Witam
    My również przenieslismy przejście go garażu ale pod klatkę schodowa i myślę że mała toaleta spokojnie się tam zmieści (pisaliśmy już chyba na ten temat mailowo) ale właśnie bez prysznica. Jednak moje pytanie dotyczy co Państwo planują w miejscu gdzie miała być w projekcie łazienka? Pozdrawiam i życzę powodzenia

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaneta29a Zobacz post
    Witam
    My również przenieslismy przejście go garażu ale pod klatkę schodowa i myślę że mała toaleta spokojnie się tam zmieści (pisaliśmy już chyba na ten temat mailowo) ale właśnie bez prysznica. Jednak moje pytanie dotyczy co Państwo planują w miejscu gdzie miała być w projekcie łazienka? Pozdrawiam i życzę powodzenia
    PS
    pytanie do mercii85

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Żaneta29a
    w zamian łazienki koło kuchni zamierzamy zrobić spiżarnię i powiększyć trochę samą kuchnię. Kuchnie powiększamy o spiżarnię która jest standardowo w projekcie oraz o miejsce po brodziku. Nowa spiżarnia będzie w miejscu umywalki i ubikacji.
    Jeżeli chodzi o przeniesienie schodów do garażu z wiatrołapu to jest to chyba niemożliwe Zapomniałem że garaż jest niżej i po usunięciu schodów w wiatrołapie drzwi weszłyby centralnie w wieniec.

    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za odpowiedź myślę że jeżeli chcą Państwo większa kuchnia można tak zrobić. Jeżeli chodzi o schody do garażu to
    my zrobiliśmy obniżenie do poziomu garażu w przejściu pod schodami dodając dwa stopnie tak jak było w projekcie w wiatrołapie. Schody będą niewidoczne w domu ponieważ będą za drzwiami a poza tym w przejściu pod schodami zyskaliśmy bardzo fajny schowek.
    Pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    Witam, ja buduję domek Lisandra Mała 2M. Nie wiele zmieniałem, właściwie tylko poszerzyłem garaż, działkę mam szeroką także myślę że warto było to zrobić. Zaczynam na wiosnę natomiast ze względu na wykształcenie techniczne i sporą związaną z tym wyobraźnię przestrzenną zachodzę w głowę o co Państwu chodzi z tym wiatrołapem. Na pewno jest spory, większy niż w wielu projektach które oglądałem ale co wy chcecie z niego zrobić salon albo lotnisko? Nie rozumiem prób przenoszenia schodów, dla mnie jest OK tam gdzie są. jak się zbuduje szafy tak jak pokazuje projektant zostaje tylko przejscie nie wiele szersze od drzwi- do garażu, z dodatkową szafą już na poziomie garażu. Od razu polecam drzwi do szaf zrobić w kierunku wejścia do holu- będzie wygodniej sięgąc po płaszcze. tej szafy przy łazience już raczej nie bede robił żeby wygodnie się można było rozebrać. Nie przekonuje mnie argument że są tam schody i trzeba je przenieść, w każdym domku z poddaszem są schody i co, ludzie spadają z korytarza na poddaszu na dół? No bzdura Pod schody główne też bym ich nie przenosił, bo się powiększa strefa butów, nie będzie wygodnie zachować czystość. Także ja zostawiam tam gdzie są, szafy przednie skierowane drzwiami w strone holu i bedzie bardzo fajnie, zresztą przeciez to tylko wiatrołap a wy sobie życie komplikujecie zmianami...
    ps. bardzo fajny domek, zgrabny jest.
    pozdrowienia! bedę pisał jak cos mi przyjdzie do głowy

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kasia258

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, zakupiliśmy projekt Lisandra 2M . Będę wdzięczna za przesłanie zdjęć. [email protected]
    Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lisandra szafa 1.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	378542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lisandra szafa 2.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	378543
    Witam ponownie, uzdolniony za bardzo nie jestem ale coś tam naszkicowałem jeśli chodzi o ten wiatrołap i utwierdziłem się w przekonaniu, że robię tak jak zaprojektował Domplan, całkiem zgrabna garderóbka wychodzi z tych szaf pokazanych przez pracownie na rzucie, dodatkowo wymysliłem pawlacz na żadziej używane sprzęta . Strefa butów pozostaje ograniczona do wiatrołapu, w garażu nie mam żadnych schodów o które się moge potknąć przy chodzeniu wokół auta a szafy fajnie dzielą wiatrołap na dwie strefy, wejściową i garderobiano-komunikacyją do garażu. Mam nadzieje, że załączniki z moją twórczością się załadowały
    ps. Jak coś nowego wymyśle to się odezwę, póki co pozdrowienia dla wszystkich Bobów budowniczych

  10. #70

    Domyślnie

    aaa, zapomniałem dodać -dla tych co mają wątpliwości, widziałem podobne rozwiązanie w innej renomowanej Pracowni w kilku nowych projektach tylko tam troche słabiej to wygląda bo schody w wiatrołapie są przyklejone do ściany przez co mniej wiatrołap pełni rolę garderoby, bo szafy są tylko po jednej stronie. To tak na marginesie,
    pozdowienia

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Robermaki
    opisane przez Ciebie rozwiązanie jest bardzo dobre. Na ten moment będzie chcieli zrobić tak samo.
    Co myślicie o zmianie miejsca dla kominka? Przeniesienie go na ścianę koło TV?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_lisandra.JPG
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	378659

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercii85 Zobacz post
    Robermaki
    Co myślicie o zmianie miejsca dla kominka? Przeniesienie go na ścianę koło TV?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_lisandra.JPG
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	378659
    Mi też wydaje się, że kominek jest w trochę słabym miejscu. Ja planuję przesunąć go jedynie jakies 50cm w stronę wejścia do kuchni. Z tego co patrzyłem to jeśli chcielibyśmy przenieść go na ścianę koło TV to komin na góże wyjdzie prawie na środku pokoju 2/4 zasłąniając wogóle wejscie do niego.....No chyba, żeby przesunąć też ściankę na górze zmniejszając wspomniany pokój a zwiększając 2/3 jednak to chyba nie ma za bardzo sensu.

  13. #73

    Domyślnie

    Witam ponownie, ciesze się że sie podoba ten wiatrołap, ja uważam że jest to bardzo dobrze rozwiązane w projekcie i nic nie zmieniam. Tantiemy za pawlacz się należą Co do kominka, ja osobiscie nie przenosze, zostawiam tam gdzie jest, w wielu projektach jest w tym miejscu i widziałem też na żywo kominek w podobnej lokalizacji, mnie się podoba. Mercii85 -kominek może być tez w tym miejscu gdzie pokazałeś, jak spojrzycie na poddasze to wystarczy tylko przesunąć drzwi do pokoju 2/4 bliżej schodów i idealnie w rogu tego pokoju wyjdzie kominek, także - no problemo , może być i tam gdzie teraz jest ten kwietnik narysowany
    pozdrawiam Bobów Budownicznych

  14. #74

    Domyślnie

    Witam
    Mając już jako jedna z nielicznych osób wybudowana Lisandre chciałam napisać odnośnie tych schodów w wiatrołapie. Bardzo podoba mi się projekt Robermaki oczywiście można tak zostawić ale to wszystko rzecz gustu. My już przy adaptacji projektu wiedzieliśmy że chcemy je przenieś nie tylko ze względów estetycznych ale również że względu na małe dzieci i jestem bardzo z tej decyzji zadowolona ponieważ dodatkowo zyskaliśmy dużo miejsca gdzie planujemy na całości zabudowana szafę. Wiatrołap zyskał na wygladzie a schody ukryje sobie w przejściu pod schodami, nie w garażu. Ale jeszcze raz napisze można zostawić jak w projekcie każdy robi jak uważa. Jeszcze chciałam napisać dla wszystkich budujących proszę się nie sugerować rysunkami na projekcie domu ponieważ np łazienka na dole ma narysowaną kabinę na połowę ściany a my zastanawiamy się czy zmieści się na całości? Również zastanawiam się czy nie lepiej odwrócić stron z umeblowaniem salonu czyli naroznik wydaje mi się ze lepiej będzie prezentował się od strony pokoju ponieważ ta ściana jest dluzsza. Ale to już będę planować mam nadzieję latem. Pozdrawiam.

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anxJ

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Zamierzamy w tym roku rozpocząć budowę w oparciu o projekt Lisandry. Bardzo proszę o przesłanie zdjęć z budowy osób, które już budują lub wybudowały taki dom. Podaję adres email: [email protected] .Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam
    Może poniższa informacja się Państwu przyda.
    Dzisiaj ustaliliśmy z wykonawcą koszt budowy (robocizna):
    - murowanie : 22 tys zł (w tym fundamenty, ścianki działowe, schody, strop)
    - dach : 14,5 tys zł (ułożenie więźby, pokrycie, obróbki, montaż okien)
    Pozdrawiam

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&darek

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robermaki Zobacz post
    Witam, ja buduję domek Lisandra Mała 2M. Nie wiele zmieniałem, właściwie tylko poszerzyłem garaż, działkę mam szeroką także myślę że warto było to zrobić.
    O ile poszerzyłeś garaż, bo też mam to w planie?
    Ile chcesz, żeby miał na gotowo szerokości w środku?

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam. Koszt budowy na poziomie 36 tys, to uważam super cena. Ja miałem wyceny, które oscylują pomiędzy 50 a 60 tys. więc jest spora różnica. My poszerzyliśmy garaż o 90cm i dodaliśmy zadaszenie nad tarasem, ale nie wydaje mi się, żeby to było powodem wzrostu ceny za robociznę. Duże znaczenie ma pewnie region, w którym się buduje.

  19. #79

    Domyślnie

    Witamy
    Jesteśm zainteresowany budową domu Lisandra i chcielibyśmy dowiedzieć się czy ktoś z Państwa ma zdjęcia bądź film z budowy takiego domu. prosze o przeslanie na maila [email protected]

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JGAW

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy
    Jesteśm zainteresowany budową domu Lisandra i chcielibyśmy dowiedzieć się czy ktoś z Państwa ma zdjęcia bądź film z budowy takiego domu. prosze o przeslanie na maila [email protected]

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony