dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137

Temat: Buderus GB 062 14KW v2 - czy ogrzeje dom 160m2? Ogrzewanie podłogowe.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    co roku czysci sie dla gwarancji, w praktyce zależy to od obciążenia kotła i czystości powietrza
    zmiękczoną wodą nie zalewa się instalacji, jest korozyjna !
    przy 062 jest króciec do pomiaru ciśnienia i wg niego podejmuje się decyzje o czyszczeniu, pokazuje stopien zapchania

    http://pl.documents.buderus.com/down...6720806756.pdf
    http://pl.documents.buderus.com/down...6720862632.pdf
    http://pl.documents.buderus.com/down...6720820460.pdf
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 02-02-2017 o 19:54

  2. #2

    Domyślnie

    no tylko wychodzi ze z tą miękką wodą w kotle to nie mialem racji

    dzięki BrodowskiG za tą informację.
    Poza tym chyba wszystko powinno się zgadzać.

  3. #3

    Domyślnie

    Kocioł zalewasz raz na uruchomienie i potem ta woda moze być latami. Więc miejsce podpięcia nie ma dużego znaczenia. Zawsze masz możliwość odcięcia zmiękczacza - w moim viessmanie wystarczy jeden ruch ręka i woda omija zmiękczacz (jest to funkcjonalność zmiękczacza a nie zaworów )

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Kocioł zalewasz raz na uruchomienie i potem ta woda moze być latami.
    Tego nie rozumiem. Czyli jeżeli napełnię nowy kocioł wodą, to ta woda tam w nim nie wymienia się na nową? Nie ma dopływu świeżej wody?
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Więc miejsce podpięcia nie ma dużego znaczenia. Zawsze masz możliwość odcięcia zmiękczacza - w moim viessmanie wystarczy jeden ruch ręka i woda omija zmiękczacz (jest to funkcjonalność zmiękczacza a nie zaworów )
    To rozumiem.
    Tylko nie rozumiem tego pierwszego

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Tego nie rozumiem. Czyli jeżeli napełnię nowy kocioł wodą, to ta woda tam w nim nie wymienia się na nową? Nie ma dopływu świeżej wody?
    Nie ma.
    Woda w podłogówce w kółko krąży ta sama. Jest ona zamknięta w obiegu i nie ma potrzeby jej wymiany czy uzupełniania. no może raz na rok trzeba coś dolać ale z tego co widzę to nie są duże ilości - moze litr.

    Buderus jest dobrą marką ja jestem zadowolony z wyboru. W rodzinie mamy 3 kotły kupione na przestrzeni około 18 lat (G124x, gb142 i GB072) i każdy kocioł działa, nikt z nas nie miał awarii więc moge polecić ta markę.

    Jeśli juz mamy wybrany kocioł to pamiętaj aby zrobić 100% ogrzewania podłogowego, bez kaloryferów, bez sprzęgieł, mieszaczy etc. Zwykła podłogówka podpięta wprost do kotła przez rozdzielacze (bez pomp)

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu1982

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie ma.
    Woda w podłogówce w kółko krąży ta sama. Jest ona zamknięta w obiegu i nie ma potrzeby jej wymiany czy uzupełniania. no może raz na rok trzeba coś dolać ale z tego co widzę to nie są duże ilości - moze litr.

    Buderus jest dobrą marką ja jestem zadowolony z wyboru. W rodzinie mamy 3 kotły kupione na przestrzeni około 18 lat (G124x, gb142 i GB072) i każdy kocioł działa, nikt z nas nie miał awarii więc moge polecić ta markę.

    Jeśli juz mamy wybrany kocioł to pamiętaj aby zrobić 100% ogrzewania podłogowego, bez kaloryferów, bez sprzęgieł, mieszaczy etc. Zwykła podłogówka podpięta wprost do kotła przez rozdzielacze (bez pomp)
    A w czym przeszkadza sprzęgło ?

  7. #7

    Domyślnie

    Ale mam manometr w moim GB072 mierzacy ciśnienie w isntalacji wodnej czy o to chodzi?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ale mam manometr w moim GB072 mierzacy ciśnienie w isntalacji wodnej czy o to chodzi?
    ciśnienie przy komorze spalania
    V2 V3 to liftingi, przeważnie związane z dostosowaniem do wymogów dyrektywy, tak jak pisałeś oszczędniejsza pompa, dokładnie zmiany V3 teraz nie określe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    zmiękczoną wodą nie zalewa się instalacji, jest korozyjna !
    Witam ponownie. Wrócę jeszcze do tego tematu, bo chyba nie do końca zrozumiałam to zdanie.
    W tym tygodniu hydraulicy podłączają mi piec, zasobnik i zmiękczacz wody oraz nastąpi pierwsze podłączenie wody z wodociągów do całej instalacji. Co znaczy, że nie mogę zalać instalacji zmiękczoną wodą? Nie mogę w te rurki od ogrzewania podłogowego wpuścić zmiękczonej wody, czy jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku, kiedy mam zacząć korzystać ze zmiękczonej wody?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post
    Witam ponownie. Wrócę jeszcze do tego tematu, bo chyba nie do końca zrozumiałam to zdanie.
    W tym tygodniu hydraulicy podłączają mi piec, zasobnik i zmiękczacz wody oraz nastąpi pierwsze podłączenie wody z wodociągów do całej instalacji. Co znaczy, że nie mogę zalać instalacji zmiękczoną wodą? Nie mogę w te rurki od ogrzewania podłogowego wpuścić zmiękczonej wody, czy jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku, kiedy mam zacząć korzystać ze zmiękczonej wody?
    zmiekczona wode mozesz uzywac do prania i gotowania i tyle. w instalacji nie wpowinno się z twardościa schodzić poniżej jakiś 5 stopni niemieckich,może pomieszać zmiękczoną i sieciową, jak chcesz mieć czystą wodę w rurach to daj srodek ochronny, zabezpieczy przed korozją i powstawaniem osadów. do podłogówki daje się srodek biobójczy. taka miekka woda chyba ma zmienione PH. do picia też się nie nadaje, bo jest pozbawiona minerałów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony