dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 369
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 7363
  1. #4761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    PET jako opakowanie to sam w sobie zły pomysł ... Zauważcie jak często cokolwiek bardzo małego jest opakowane w
    taka ilość plastików ..... Jakby Polska zapomniała o opakowaniach zwrotnych lub papierowych..
    Darku. Pisałem o przewymiarowanych opakowaniach i "komunistycznym" szkle zwrotnym. I co? I jak zwykle "młodzież" mnie wyśmiała.

  2. #4762
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    To nie jest dym z mokrego drewna? Dlaczego zatem spaliny idą poziomo, później w dół, a nie pionowo do góry? Nie znam się na paleniu w kominkach, ale tak pisali ci, co palą - że to efekt niedosuszonego drewna i ograniczenia powietrza.
    Rozchodzenie się dymu to raczej kwestia budowy komina i warunków atmosferycznych.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #4763
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "To nie jest dym z mokrego drewna? Dlaczego zatem spaliny idą poziomo, później w dół, a nie pionowo do góry?"

    Bo tak... LUBIĄ?

    Adam M.

  4. #4764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dzisiaj w radio 90 prezydent Wodzisławia - oświadczył, że popiera śląską uchwałę anty smogową ale jako samorząd wnoszą kilka poprawek w tym między innymi to aby kotły klasy V na jakie będą wymieniane stare śmieciuchy były jednak wyposażone w ruszta awaryjne na wypadek jak to wyjaśnił aby można było awaryjnie palić jak zepsuje się automatyka kotła.

    ( wynika z tego, że zamiast zrobić porządny krok do przodu to włodarze tego miasta chcą zrobić mały kroczek do tyłu no albo tak silnie lobbują określone grupy lub firmy kotlarskie )

    Z treści tego radiowego wywiadu wynika jedna pozytywna wiadomość, że od nowego sezonu nie będzie już wolno palić gorszym paliwem czyli mułem, flotem itp. nawet jak ktoś teraz go zakupi - to chociaż to jest pocieszające.

  5. #4765
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Pocieszające - ze nie będzie wolno czy że nie będą tym palić?

    Adam M.

  6. #4766
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak bym jeszcze mieszkał na Śląsku to bym się załapał na fajna dopłatę do podajnik owca 5 klasy no ale ze mieszkam teraz na Opolszczyźnie , no cz 10 lat za Śląskiem, pytałem w gminie o jakieś dopłaty a oni patrzą na mnie jak na jakiegoś ciula i pytają o co właściwie mi chodzi , bez komentarza

  7. #4767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Te podajnikowce.. to też tylko mniejsze zło.. niestety.. węgiel syfi..
    nie było widać dymu.. a i tak czuć ten syf.. koniec i kropka.. to jest radzieckie roziwiązanie z tymi kotłami..

  8. #4768
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Tak ale jak by to był program na całą Polskę ale oni to gminą zostawiają i jeden wójt działa ale drugi nieruchomy i dupa , nic nie załatwisz , np zacofanie opolskie

  9. #4769
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Tu masz rację, w opolskim interesują się tylko walką o przypominanie, że to nie jest Polska a chwilowo wydzielony skrawek ziemi z "wielkiej rzeszy". Kaska na podwójne nazwy polsko-niemieckie wszędzie gdzie się da, to jest ich cel przewodni.
    dokładnie byś wiedział , głosują na mniejszość niemiecką wiedząc że mniejszość w polskim parlamencie morze mieć 2 mandaty jak się nie mylę , dziwaczne myślenie , wójt z mniejszości w dopie ma jakieś smogi dopłaty czy tam inne duperele , mało kto nawet z internetu korzysta

  10. #4770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A czym chcecie grzać?? Jechał pół kraju do podkarpackiego a po drodze nowe domy nieocieplone bo i poco??Najpierw trzeba ieszkać poźniej można ocieplić. okna nawet z murem niezlicytowane a pianka już brązowa się robi. a potem że 5 ton palimy i jakieś smogi mammy tym się zajmijcie a nie podajnikowecem co 2-2,5 tony spali czy kominkiem dla sportu opalannym.

    Ocieplać i zakaz śmierdzielstwa z komina to wystarczy.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #4771
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A czym chcecie grzać?? Jechał pół kraju do podkarpackiego a po drodze nowe domy nieocieplone bo i poco??Najpierw trzeba ieszkać poźniej można ocieplić. okna nawet z murem niezlicytowane a pianka już brązowa się robi. a potem że 5 ton palimy i jakieś smogi mammy tym się zajmijcie a nie podajnikowecem co 2-2,5 tony spali czy kominkiem dla sportu opalannym.

    Ocieplać i zakaz śmierdzielstwa z komina to wystarczy.
    Jak byś zapytał to grzecznie bym ci odpowiedział że 1,5 rokuu temu kuupiłem dom i juuż go dociepliłem , ściany i dach , kiedyś potrzebował 23 kw a teraz z mizernych obliczeń 4,5 kw średnio a w mrozy max chyba 8 lub 9 kw musiałbym szukać

  12. #4772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja nie mówię o Tobie tylko o tym co widziałem - nieocielone domy z żółtymi tablicami (lub bez) a w oknach firanki Nie wyobrażam sobie mieszkać w nieocieplonym domu i marnować swoje pieniądze na ogrzewanie takiego domu. Ocieplenie o chyba podstawa.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #4773
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Przywiał mnie tu pewien użytkownik forum z niedawno założonego przezemnie posta..
    Co wy myślicie, że zabronią palić węglem albo drzewem ?? w czoło się walnijcie.
    Powiedzcie to jakiej babci na wsi że nie może albo komukolwiek ...
    Czym tam będą mieli palić ?? gazem którego nie ma i raczej nie będzie ??
    moze by byl gdyby ten do butli był 2 razy tańszy...
    masakra jakaś jak czytam. W jakim wy świecie żyjecie !!
    IMHO Powodem tego smrodu jest to, że większość starych kotłów jest rozpalanych od dołu a nie od góry.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 04-02-2017 o 16:40

  14. #4774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    Przywiał mnie tu pewien użytkownik forum z niedawno założonego przezemnie posta..
    Co wy myślicie, że zabronią palić węglem albo drzewem ?? w czoło się walnijcie.
    Powiedzcie to jakiej babci na wsi że nie może albo komukolwiek ...
    Czym tam będą mieli palić ?? gazem którego nie ma i raczej nie będzie ??
    moze by byl gdyby ten do butli był 2 razy tańszy...
    masakra jakaś jak czytam. W jakim wy świecie żyjecie !!
    IMHO Powodem tego smrodu jest to, że większość starych kotłów jest rozpalanych od dołu a nie od góry.
    Całkowicie się z tobą zgadzam w końcu jakiś normalny wpis w tym temacie. I wcale nawet nie chodzi o babcie we wsi tylko o sam fakt, że nie ma żadnej sensownej alternatywy dla domów z istniejącą instalacją CO zresztą dla nowych domów też nie ma żadnej alternatywy - bo PC to dla mnie żadna alternatywa.

    Nie wyobrażam sobie mieszkać w nieocieplonym domu i marnować swoje pieniądze na ogrzewanie takiego domu. Ocieplenie o chyba podstawa.
    A ja wręcz przeciwnie - mam nieocieplony częściowo dom z własnego wyboru i nie wyobrażam sobie go ocieplać. Głównie z powodu walorów estetycznych, ale też z takiego powodu, że nikt nie będzie mi mówił w czym mam mieszkać. Mój wybór stać mnie na ogrzewanie - moja sprawa i nikomu nic do tego. TAK ogrzewam dom węglem i też nikomu nic do tego.

  15. #4775

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    A ja wręcz przeciwnie - mam nieocieplony częściowo dom z własnego wyboru i nie wyobrażam sobie go ocieplać. Głównie z powodu walorów estetycznych,
    Raczej finansowych, bo nic nie stoi na przeszkodzie w odtworzeniu elewacji. No chyba, że jest zabytkowa i w grę wchodzi konserwator.

    ale też z takiego powodu, że nikt nie będzie mi mówił w czym mam mieszkać.
    Rozumiem, że do przepisów drogowych czy dobrych obyczajów przy stole też się nie stosujesz, bo nikt nie będzie ci nic mówił.........

    Mój wybór stać mnie na ogrzewanie - moja sprawa i nikomu nic do tego. TAK ogrzewam dom węglem i też nikomu nic do tego.
    Jest do tego otoczeniu które zatruwasz, wpędzasz w choroby i skracasz życie. Robić co się chce to można na bezludnej wyspie, ale żyjąc w otoczeniu ludzi wypada też szanować ich wolę. Ciekawe co byś powiedział jakby śmierdziało u ciebie z szamba sąsiada . Różnica jest tylko taka, że smród szamba, mimo że uciążliwy, nie jest szkodliwy w przeciwieństwie do wyziewów ze spalonego węgla w którym pełno jest toksycznego syfu. W Polsce mamy najgorsze powietrze w całej Europie.

    Tu masz wykres rakotwórczego BaP - norma to 1ug/m3, przekroczona w styczniu prawie 40 razy - takiego syfu to nie ma chyba nigdzie na świecie, a u nas jest to w każdej mieścinie pozbawionej elektrociepłowni:


  16. #4776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    TAK ogrzewam dom węglem i też nikomu nic do tego.
    Widocznie jesteś samolubem nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie. Pewnie pierwszy byś piał jakby sąsiad ci zaczął pod płotem szambo wylewać przy 30 stopniowym upale akurat jak sobie na grilla znajomych byś zaprosił. Tak, kiedyś były wychodki, rynsztoki -- nikt o szambie czy kanalizacji nie mówił. Postęp cywilizacyjny nastąpił i się zmieniło coś co było kiedyś normalne w coś zakazanego. Myśl na to pozwoliła, oraz należyte uwarunkowania (i niestety KARY -- bo normalny zrozumie jak mu powiedzą, inny niestety ma swoją "lepszą" filozofię i musi mieć bat nad sobą). Naturalna rzecz, że się eliminuje rzeczy szkodliwe czy upierdliwe -- a palenie węglem czy drewnem w każdej postaci jest szkodliwe. Nie chcą niektóre samoluby po dobroci, dostaną chomąto. Proste. Naiwny ten kto myśli, że trucie ludzi kosztem "widzimisia" (bo jeszcze biednych to rozumiem) będzie się odbywało w nieskończoność. Ludzie się w końcu obudzili i w końcu zaczynają o tym mówić głośno. Tik, tak, tik, tak...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #4777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post

    A ja wręcz przeciwnie - mam nieocieplony częściowo dom z własnego wyboru i nie wyobrażam sobie go ocieplać. Głównie z powodu walorów estetycznych, ale też z takiego powodu, że nikt nie będzie mi mówił w czym mam mieszkać. Mój wybór stać mnie na ogrzewanie - moja sprawa i nikomu nic do tego. TAK ogrzewam dom węglem i też nikomu nic do tego.
    Jestem pro węglowy ale takie głupoty też mi się cieżko czyta jak można stawiać wygląd na ekonomią i własną pracą.

    Panie Myjku to jest ignorancja a nie to co ja robię
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #4778

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jestem pro węglowy ale takie głupoty też mi się cieżko czyta jak można stawiać wygląd na ekonomią i własną pracą.

    Panie Myjku to jest ignorancja a nie to co ja robię
    Po1 - dom buduje się w taki sposób żeby podobał się właścicielowi i nie wierze w to że twój dom ci się nie podoba.

    Po 2 - mam piec węglowy 5 klasy i ogrzewam dom [w czasie gdy w nim przebywam na 19/20C (bo tak lubie i tyle mi wystarcza w zupełności)] + piwnice (która jest ocieplona od zewnątrz na jakies 16C). Na grzejnikach mam termostaty, które jak wychodzę z domu zakręcam na * czyli jeśli dobrze pamiętam 7C. Podłogówka przez większość czasu chodzi na 20C w porywach 25C. Parter jest w ogóle nie ocieplony, poddasze mam ocieplone od wewnątrz.
    Z racji pracy w delegacji w domu bywam głównie w weekendy. Piec chodzi cały czas na obniżeniu o 30% a normalnie 55C na grzejniki (temp na piecu normalnie 70C w obnizeniu 65C) Od początku sezonu grzewczego spaliłem 60 worków węgla. Z tym, że podkreślam w domu nie przebywam cały czas.

    Po 3 - to główny problem polega na tym, że od dłuższego czasu nie kupuje się węgla tylko paliwo i że praktycznie nie można (przynajmniej w mojej okolicy) kupić węgla i to normalnej jakości.

    Po 4 - Skoro dostałem pozwolenie na budowę z takim ogrzewaniem jak mam i dom został odebrany to znaczy, że wszystko jest zgodne z przepisami.

    Po 5 - Jeśli nie będzie żadnej sensownej alternatywy np. w postaci gazu to ludzie będą palić węglem. Możesz wierzyć bądź nie gdyby u mnie na wiosce był gaz to chętnie bym się podłączył. A PC to dla mnie żadna alternatywa (już o tym pisałem kiedyś) nie chce mieć podłogówki w całym domu (z powodu walorów estetycznych - bo mam podłogi drewniane w większości domu).

    Po 6 - o jakiej pracy mówisz ? o tym, że raz na kilka dni wyjmę popielnik z pieca i wyniosę żużel do śmietnika - czy o tym, że raz na tydzień czy dwa wpakuje, do podajnika 5 worków węgla?

  19. #4779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Już zaczynasz lawirować i się usprawiedliwiać po zobaczeniu na prostym przykładzie jak głęboko masz błędne przekonania o swojej racji. No co, niefajna perspektywa, żeby szambo ci wylać pod płotem? Aha, no tak, nie można przecież, bo zostało zabronione. Po to Ci właśnie wykazałem przykład na odchodach. Kiedyś wylewane zanieczyszczenia były rzeczą normalną i robiono to w świetle prawa, tak jak teraz palenie węglem i drewnem -- bo nikt się nie zastanawiał tudzież nie miał sensownego rozwiązania na problem. Rozwiązania się pojawiły, zaczęto myśleć nad szkodliwym wpływem tego procederu na mieszkańców, i to zmieniono. Teraz wylewać szamba na ulicę miasta czy nawet wsi NIE MOŻNA. Ty radośnie twierdzisz, że nie zabronią palić węglem, bo nie. Bo nie mogą (?). Bo to głupota (?) bo co zrobią "biedni"? Ty nie biedny podobno. Twierdzisz więc tak tylko dlatego, że sam palisz i nie chcesz zmiany. Ale zabronią tego w końcu, tak samo jak robią to w innych bardziej cywilizowanych krajach. Pomijam już, że dla takiego mieszkania jak u ciebie, to nic tylko ocieplić dom i grzać go prądem z buforem, zamiast jałowo truć sąsiadów kotłem pracującym w podtrzymaniu (kiedy to ma najgorsze parametry). Te zakazy to m.in. na takich jak ty ignorantów szykują. I dobrze, tak samo jak zabronili wylewania szamba na drogę -- tylko trzeba zapłacić i je do oczyszczalni wozić gdzie ściek zostanie poddany obróbce -- tak jak zabronili wcześniej wielu innych szkodliwych tudzież upierdliwych (śmierdzących) rzeczy dla ludzi. Na tym polega życie w społeczeństwie, żyj i daj żyć innym. Jak ktoś twierdzi, że go coś truje i śmierdzi, to warto to uwzględnić a nie z miejsca wyśmiewać.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #4780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    . Piec chodzi cały czas na obniżeniu o 30%
    Czyli syfisz w najgorszy możliwy sposób
    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    Po 5 - nie chce mieć podłogówki w całym domu (z powodu walorów estetycznych - bo mam podłogi drewniane w większości domu).
    A co to ma wspólnego z podłogówką. W czym te drewniane podłogi przeszkadzają
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 239 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony