dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Wyceny kuchni ?

    Witam !

    Kilka lat temu samemu składaliśmy kuchnię. Kuchnię kupiliśmy o BRW , fronty na wysoki połysk i sami złożyliśmy.
    Zabudowa miała 3,5 m x 3m i obejmowała 2 wysokie szafy , bez wiszących szafek. Płaciliśmy wtedy za to chyba niecałe 4000zł.
    2 lata temu "kuchnia" nam się zmieniła i stolarz wymienił nam wszystkie fronty i dorobił kilka nowoch szafek wiszących i z tego co pamietam płacilśmy chyba cos lekko ponad 3000zł

    Teraz zaczynam myśleć o nowej kuchni w nowym domu i najpierw sobie wyceniłem kuchnię w Ikea i wyszło mi bez blatów i sprzętów ponad 10tys zł , a zabudowa nie jest jakaś sądzę skomplkowana (5 wysokich szafek "60") , 6 szafek 60 (zwykłych i to wąskich bo max 35-37cm) , jedna szafk 80 (pod zlew) , dwie szafki 60 z szufladami ...
    Żadych wiszących szafek i żadych "bajerów". Fronty ponownie lakierowane na wysoki połysk ..

    Ten sam "stolarz" co 2 lata temu wymieniał mi fronty i robił nowe szafki wycenił to z blatami na 14tys zł i to z porządnymi mechanizmami GTV (a nie nadroższymi Bluuma).

    Czy ceny w ciagu 2 lat tak mocno się zmieniły ? Bo nie ukrywam że lekko się zszokowałem i myślałem że wyceny w IKEA są bardzo wysokie a tutaj wygląda że jest tanio ?

    Jak to u Was wygladało ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy stara kuchnia zawiera tyle samo szafek z szufladami ile ma zawierać nowa?
    Czy meble z BRW miały okucia BLUM?
    Czy stolarz miał składać czy wy?
    Czy "kilka lat temu" to jakieś 10 lat?
    Dlaczego dziwi cię, że masowa produkcja z IKEA jest tańsza od indywidualnej roboty stolarza?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czy stara kuchnia zawiera tyle samo szafek z szufladami ile ma zawierać nowa?
    Czy meble z BRW miały okucia BLUM?
    Czy stolarz miał składać czy wy?
    Czy "kilka lat temu" to jakieś 10 lat?
    Dlaczego dziwi cię, że masowa produkcja z IKEA jest tańsza od indywidualnej roboty stolarza?
    Meble z BRW nie miały okuć z Blum , nowe też nie muszą mieć .
    Pierwsza kuchnia w 2011 , zmiany 2 lata temu ...
    Na Blumie mi nie zależy.
    Czemu dziwi ?

    Bo większośc "stolarzy" nic samemu nie robi ...
    Obecnie większosć kupuje gotowe korpusy i zamawia fronty ...
    Sami jedynie to skręcają ...

    Indywidualny klient też może kupić takie korpusy i nie są one wcale bardzo drogie.

    A Ikea nigdy nie miała tanich mebli kuchennych i sporo sama na tym zarabia.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-05-2017 o 19:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ktos ma chęci, umiejętności, potrzebny sprzęt i czas to oczywiscie ze sam taniej zrobi zabudowę kuchenna.
    Wycene najlepiej zrobic w kilku miejscach i miec jasno określone co ma sie znalezc w kuchni zeby mozna było je porównać. Lakierowane fronty należą do najdroższych, wiec to tez wpływa na cenę.

  5. #5

    Domyślnie

    Moją kuchnię (lakier, blum, bez blatów) wyceniali od 11 tys. do 38 tyś. Trzeba szukać wykonawcy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie nie dziwi, że nie chcesz Bluma (sama nie mam).
    Ale dziwi jak możesz próbować porównywać ceny szafek z okuciami Blum czy GTV, i tanim no-name z BRW?
    Daj do wyceny meble w standardzie BRW i wówczas porównuj ile wzrosły koszty pracy i materiałów.

    Skoro uważasz, że sam możesz bezproblemowo zamówić korpusy, fronty i to złożyć, to dlaczego tego nie zrobisz?

    ***
    Mój stolarz nie mógł tak łatwo kupić sobie korpusów, bo moje szafki są wyższe niż standardowe korpusy, a dwie płytsze, z powodu rury kanalizacyjnej.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-05-2017 o 10:16

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mój stolarz sam robił korpusy, sam lakierował fronty, frezował blat.
    Zamawiał tylko płyty.
    Cena 21tys, ale w osprzecie cztery cargo, dwa cornery, system click.
    Bez tego byłoby pewnie z 12-14tys.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mnie nie dziwi, że nie chcesz Bluma (sama nie mam).
    Ale dziwi jak możesz próbować porównywać ceny szafek z okuciami Blum czy GTV, i tanim no-name z BRW?
    Daj do wyceny meble w standardzie BRW i wówczas porównuj ile wzrosły koszty pracy i materiałów.

    Skoro uważasz, że sam możesz bezproblemowo zamówić korpusy, fronty i to złożyć, to dlaczego tego nie zrobisz?

    ***
    Mój stolarz nie mógł tak łatwo kupić sobie korpusów, bo moje szafki są wyższe niż standardowe korpusy, a dwie płytsze, z powodu rury kanalizacyjnej.
    Nie widzę powodu ani żadnego sensu kupowania Bluumów.
    Miałem szafki od 2011 na jakiś tanich zawiasach i nie narzekałem. W 2015r wymieniłem zawiasy na samodomyklające (GTV) i też nie narzekałem.
    No chyba że to o to chodzi aby się pochwalić ...

    Co do samodzielnego montazu.

    W dużym skrócie . Nie jest to dla mnie żaden problem i zapewne gdyby nie wysokie szafki to bym sam wykonał.
    Problemem są wysokie szafki , bo gotowych korpusów powyżej 200-207cm nie ma dostępnych a ja potrzebuję 5 takich wysokich szaf o wysokości miimum 240cm i wsród nich musi być jedna szafla na lodówkę, jedna na mikrofalka + piekarnik i to wszystko musi ładnie wyglądać (na takie samej wyskośc drzwiczki).


    I to jest problem , że takch korpusów nie mogę znaleźć ...

    Jedynie takie korpusy oferuje Ikea ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zamów tylko wysokie szafki u stolarza czy kup w IKEA a resztę zrób sam.

    Natomiast nadal nie wiem co cię zszokowało?
    Że tania marketówka z okuciami no-name kupiona kilka lat temu jest tańsza od mebli od stolarza z markowymi okuciami?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-05-2017 o 12:23

  10. #10

    Domyślnie

    Widzę że nie rozumiesz co piszę ...

    Wiem ile kosztują korpusy , wiem ile kosztują fronty , wiem ile okucia ...

    Wiem też że olbrzymi wpływ na cenę ma wysokosć robocizny i marże na okuciach ..

    Wysoka cena za szafki wcale nie oznacza że będą one lepsze od tańszych ...


    Sam nie będę robił , bo nie mam dostepu do takch korpusów jakie potrzebuje a kombinować nie chce , bo ważny jest efekt końcowy .

    Mam już kilka nowych wycen i widzę że się mocno różnią i ten "stolarz" co mi robił kilka lat temu obecnie wcale nie jest już tani ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli jakość tańszego jest do zaakceptowania, to zamów u niego i po temacie....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Mam już kilka nowych wycen i widzę że się mocno różnią i ten "stolarz" co mi robił kilka lat temu obecnie wcale nie jest już tani ..
    Kilka lat temu też miałam inne ceny
    Ale doświadczenie mniejsze, praca na czarno.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Czy ceny w ciagu 2 lat tak mocno się zmieniły ? Bo nie ukrywam że lekko się zszokowałem i myślałem że wyceny w IKEA są bardzo wysokie a tutaj wygląda że jest tanio ?

    Jak to u Was wyglądało ?
    U nas tak to wygląda że mamy wolny rynek
    Jak u rzemieślnika który robi indywidualne zamówienia jest dla Ciebie za drogo,to zamów w Ikea,albo innej Biedronce czy Lidlu.
    Nikt Cię nie przymusza do realizacji zamówienia u tego rzemieślnika
    Po co te płacze
    Ten człowiek tak się ceni i to jego indywidualna sprawa
    Jak Ci nie pasuje idź do Ikea i będziesz miał za pół ceny,z korzyścią dla Ciebie,ale nie roznoś si z tym po forach
    W kwestii ewentualnych niedopowiedzeń.....nie jestem i nigdy nie byłem producentem/składaczem mebli kuchennych
    Po prostu wkurza mnie takie podejście do tematu
    Jak można porównywać masówkę do rzemiosła
    Ostatnio edytowane przez LasekD ; 24-05-2017 o 17:37

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli jakość tańszego jest do zaakceptowania, to zamów u niego i po temacie....
    I tak zapewne będzie ...

    Mam kilka wycen i kilka jest bardzo zbliżonych , więc jak widać różnice są jednak w wycenach ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-05-2017 o 21:43
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Mi Ikea wyszła tyle samo co u stolarza który robi szafki dokładnie pod wymiar a nie z katalogu. Do tego mozna zamowić nietypowe rozwiązania, zrobić coś zupełnie innego. Gotowce z Ikei to nie do konca meble na wymiar. Ikea wcale nie jest tania.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  16. #16

    Domyślnie

    Potwierdzam, mi wyszła troszkę drożej, ale mam dokładnie tak jak chciałam, z porządnymi systemami. Niestety ikeowskie kuchnie znacząco obniżyły jakość. Chyba najbardziej irytujące są prowadnice szuflad (szuflada tańczy prawo lewo) i sztywność drzwiczek.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I tak zapewne będzie ...

    Mam kilka wycen i kilka jest bardzo zbliżonych , więc jak widać różnice są jednak w wycenach ...
    Trudno jest porównywać wyceny robione na odległość, bez omówienia szczegółów technicznych (w tym jakości wykonania, wykończenia poszczególnych elementów, rodzaju użytych akcesoriów, itd.), które mogą sporo decydować o końcowej cenie. Dopiero w trakcie omawiania konkretnej oferty wychodzą dodatkowe koszty, których wstępnie nie uwzględniono aby nie zawyżać oferty.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    u mnie akurat wyszło odwrotnie. jak wrzuciłam wycenę w programie Ikea, to wyszło mi drożej niz u stolarza.
    kuchnię w kształcie litery U: 2,5x3,5x3m wycenił mi na 10tys. najkrótsza ściana zabudowa do sufitu, fronty lakierowane, całe korpusy z tej samej płyty (a nie wnetrza z tańszej, bo nie widac), 2 cargo, pod zlewem szuflada na śmietnik z tip-on, wszystkie szuflady z samodomykiem. stolarz z polecenia, więc mam nadzieję, że będę zadowolona. montaż mam na 1 lipca.
    wydaje mi się, że niektóre usługi są ciągle tańsze na prowincji, niż w pobliżu dużych miast. chociaż pewnie nie jest to regułą.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Albo jakość i długi czas oczekiwania, albo szybko i tanio. Może być lakier za 20- 40zł/l,plus kapon a może być po 200zł/l, ale gdy dam 3 warstwy(system), każda przeszlifowana to jestem pewny ze za 15 lat mebel wygląda tak jak zrobiony wczoraj. To samo dotyczy fornirów czy obłogów. Mogę wybarwiać np. na wenge, a mogę dać wenge. Z tym że różnica jest równie duża na cenie i wyglądzie. Tyle że większość chce po taniości trzeba albo dostosować się do bylejakości albo zwijać interes. Bo jak sam materiał kosztuje kilkadziesiąt tysięcy to ciężko sprzedawać kuchnie za kilkanaście tysięcy.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I tak zapewne będzie ...

    Mam kilka wycen i kilka jest bardzo zbliżonych , więc jak widać różnice są jednak w wycenach ...
    Pytanie tylko, czy tą jakość widziałeś na żywo, czy tylko na zdjęciach. I czy wszystkie oferty policzone były z jednekową szczegółowością.
    Jak miałem wycenianą kuchnię w MaxFlizie to oferta liczyła kilkadziesiąt pozycji, ale każda maskownica, złączka, czy zakończenie profila LED były w niej ujęte...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony