dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 161
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 3215
  1. #2941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jak jeszcze ludzie zaczną brać kredyty bo mają 500+ to niezła masakra sie szykuje. 500+ to narzędzie które słuzyło do wygrania wyborów. Kosztuje 25 mld zl rocznie. Tych pieniedzy pnastwo nie ma, więc zadłuża się. Za rok, dwa, a najpewniej po następnych wyborach dług ten przekroczy dopuszczalne granice i 500+ sie skonczy, na pewno w takiej formie jak teraz czyli dla każdego. A wszyscy którzy wzieli kredyty na 30 lat beda miesli 28lat kredytu bez bonusa. Na szczęscie banki nie wliczają 500+ do zdolności kredytowej.
    Ale to fakt znajomi tak skalkulowali żeby partia nastepna mogła wygrać wybory musi ten program utrzymać mają od państwa 3 X500zl . Czyli tak na 6 lat maja te pieniądze. Mają bez tego zdolnośc kredytową i dlatego nie oszczedzaja na budowie i temat tego forum ich nie interesuje.

  2. #2942
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Chyba do stanu surowego zamkniętego,

    jak chcesz w ciągu dwóch miesiięcy zrobic dom + dach+ okna + tynki + wylewki + instalacje????

    Już byś musiał okna zamawiać...chyba że masz pewność wielkości otworów jakie wyjdą...
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #2943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adapap6436 Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem że wybuduje w miesiąc budowę rozpoczynam w czerwcu i planuje wybudowac do stanu deweloperskiego do końca sierpnia.
    albo przejęzyczenie, albo bijesz rekord świata

  4. #2944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Trzy miesiace, okna zamówione w umowie okreslone wymiary otworów i zasady montażu , konstrukcja wiązarów zamówiona , mówimy o budowie z dokładnością do centymetra co dzisiaj nie jest oczywistością

  5. #2945

    Domyślnie

    Cytat Napisał adapap6436 Zobacz post
    Ale to fakt znajomi tak skalkulowali żeby partia nastepna mogła wygrać wybory musi ten program utrzymać mają od państwa 3 X500zl . Czyli tak na 6 lat maja te pieniądze. Mają bez tego zdolnośc kredytową i dlatego nie oszczedzaja na budowie i temat tego forum ich nie interesuje.
    Obietnice taką da, miesiąc po wyborach bedzie komunikat że po sprawdzeniu budżetu kasy jednak braknie. Założe się o to bez wzgledu na to czy wygrają obecni czy następni do koryta.

  6. #2946
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Przepraszam nie chodzi o oczywistość ale budowa z taką dokładnością nie jest problemem

  7. #2947
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Taki jest sposób myslenia znajomych a nie mój, myślę że mają rację zabranie takich przywilejów będzi trudne .

  8. #2948

    Domyślnie

    Ciągle nie rozumiesz, to nie bedzie kwestia decyzji tylko konieczności. Jest taka granica przy ktorej panstwo nie ma juz jak pożyczać kolejnych pieniedzy.

  9. #2949

    Domyślnie

    Adapap, jeśli mają trójkę dzieci, to otrzymują 2x500. To 1/3 pensji jakiegoś młodego pomocnika na budowie. Jeśli dzięki temu ją prowadzą, to tylko gratulować. Podobno z trójką to już i MOPS pomaga i Fundacja Polsatu.
    I już mieszkamy !

  10. #2950

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170430_121807.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	389224
    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ciągle nie rozumiesz, to nie bedzie kwestia decyzji tylko konieczności. Jest taka granica przy ktorej panstwo nie ma juz jak pożyczać kolejnych pieniedzy.
    Powyższa grafika daje do myślenia.
    I już mieszkamy !

  11. #2951
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Znajomi traktują to jaki dodatek który umozliwia im nie oglądanie każdej złotówki na budowie, pomocnik na budowie jest kilka miesięcy, oni liczą na dotację przez minimum 6lat to jest ich sposób myślenia i mam wrażenie że dużej części rodzin wielodzietnych .

  12. #2952

    Domyślnie

    Proszę o opinie.
    Czy taki domek https://www.studioatrium.pl/projekty...urora,976.html będę w stanie wybudować ekipami do SSZ za 140 tys ?
    Generalnie chciałabym się zamknąć w 300 tys pod klucz - dodam, że sama mogę co najwyżej pomalować ściany, ewentualnie ktoś z rodziny położy mi panele i kafelki w wc ale jest sens marzyć ? działkę już mam (uzbrojoną)

  13. #2953
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez szalenstw spokojnie, ssz to za 100tys mozna zrobic.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  14. #2954

    Domyślnie

    dzięki, trochę się bałam, bo mnie straszą, że sporo fundamenty wyjdą i powierzchnia dachu 180 m to też nie mało ..

  15. #2955
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ja mialem 320m2 dachu i tragedii nie bylo.

  16. #2956

    Domyślnie

    Cytat Napisał izys Zobacz post
    dzięki, trochę się bałam, bo mnie straszą, że sporo fundamenty wyjdą i powierzchnia dachu 180 m to też nie mało ..
    180 mkw dachu to mały dach, w dodatku dwuspadowy, prosty, bez okien. Nie pochłonie wielkich pieniędzy. Patrząc po projekcie to nie ma nawet ścian nośnych wewnątrz więc konstrukcja więźby będzie samonośna i można ją zrobić jako gotową prefabrykowaną. Znajdź sobie producentów i złóż zapytania ofertowe będzie pełniejszy obraz kosztów.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #2957

    Domyślnie

    toż to miód na moje serce zdecydowałam się tu zalogować i zapytać ludzi, którzy już mają doświadczenie w budowie, bo jak pytam znajomych i rodzinę to mówią, że jestem nienormalna i że porywam się z motyką na słońce. Wybrałam projekt najprostszy z możliwych ale jak czytam, że koszty podawane w biurach projektowych są wyidealizowane ( a podane są 140 tys za SSZ) i wyssane z palca to jednak trochę się boję, bo nie sztuka jest wtopić się w kredyt i ledwo wiązać koniec z końcem. Problem polega na tym, że "fachowcy" widząc samą babę mogą mnie rolować i to będą dodatkowe koszty, ale mam zamiar się zabrać za tą budowę i będą potrzebne mi Wasze opinie, za które już dziękuję

  18. #2958

    Domyślnie

    Jeśli dobrze dobierzesz wykonawców i poszukasz niedrogie materiały to tak.

  19. #2959

    Domyślnie

    Aż dziw bierze, że na forum użytkownicy piszą, ze da się zbudować ten dom za takie grosze. Przecież niektórzy dom 120m budują za pół miliona, a taki to pewnie minimum 350 tys. Przeciez trzeba liczyć 3 tys za metr powierzchni całkowitej, prawda? A tu się okazuje, że ssz można zrobić za 100 tys. Normalnie jestem w szoku.

  20. #2960

    Domyślnie

    Sam myslalem ze w 300tys sie zmieszcze ale jakos nie pyklo. Tez mam prosta bryle i dach dwuspadowy i tanio sie nie da zrobic. Oczywiscie wydaje mi sie ze mozna wybudowac do 300tys ale trzeba wszystko robic samemu

Strona 148 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony