dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 22
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 439
  1. #181
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o odpowiedź czy mając komin murowany z cegły o przekroju wewnętrznym 14x14 i wysokośći ok 10m nie będzie problemu z paleniem w nim pelletem?
    Bardzo spodobał mi się ten Red 18 i mam wątpliwości czy komin da radę, ale wyczytałem że najlepszym rozwiązaniem jest ceramiczny.Mogę taki włożyć do obecnego komina i z tego co wiem Red ma wyjście fi100 czy to wystarczy?
    Mam jeszcze pytanie czy warto dokupić do tego kotła bufor oraz jakie parametry powinny mieć grzejniki do ogrzewania pelletem.
    Dom ocieplony, 149m2 użytkowej do ogrzania.
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    Adrian

  2. #182

    Domyślnie

    tak powinno byc. oto schemat: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawor.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	403219

    Zawor oczywiscie ustawiony na 55 °.

  3. #183

    Domyślnie

    Wlasnie zamontowalem RED Compact 18 Easy oraz CWU 600 litrow u siebie. Testuje sobie troche go i mam kilka pytan:

    Jade na konfiguracji 5 (zewnetrzna sonda ntc w buforze). Rozumiem ze opcja auto eco jest wlaczona na stale wtedy i nie da sie jej wylaczyc. Tryb timer tez nie dziala - mozna go ustawic i wlaczyc - ale sterownik go ignoruje. Modulacja mocy tez jest wylaczona - tak jak ustawie recznie (np. stopien 3 lub 5) to tak chodzi. Nie chce zeby kociol wlaczal i wylaczal sie co 30 minut (opcja auto eco, jak temperatura zadana na sterowniku - u mnie 60 °- zostanie osiagnieta kociol sie wygasza, jak spadnie o 5 ° znowu sie wlacza) -powoduje to szybsze zuzycie ukladu zaplonowego a i zuzycie pradu i peletu sie zwieksza przez czeste rozpalanie i dmuchawe itd...

    Biorac to wszystko pod uwage zastanawiam sie jak sterowac kotlem w ogole. Mam tez dodatkowo termostat red bezprzewodowy, ale nie wiem jakby kociol z nim funcjonowal skoro CWU jest podlaczony i tryb 5 blokuje modulacje itd..

    Sa jakies opcje zeby to wspolgralo ? Czy czegos tutaj nie rozumiem? Czy jak korzystam z opcji CWU (5) faktycznie nie mozna uzywac timera i modulacji?

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał sez Zobacz post
    Wlasnie zamontowalem RED Compact 18 Easy oraz CWU 600 litrow u siebie. Testuje sobie troche go i mam kilka pytan:

    Jade na konfiguracji 5 (zewnetrzna sonda ntc w buforze). Rozumiem ze opcja auto eco jest wlaczona na stale wtedy i nie da sie jej wylaczyc. Tryb timer tez nie dziala - mozna go ustawic i wlaczyc - ale sterownik go ignoruje. Modulacja mocy tez jest wylaczona - tak jak ustawie recznie (np. stopien 3 lub 5) to tak chodzi. Nie chce zeby kociol wlaczal i wylaczal sie co 30 minut (opcja auto eco, jak temperatura zadana na sterowniku - u mnie 60 °- zostanie osiagnieta kociol sie wygasza, jak spadnie o 5 ° znowu sie wlacza) -powoduje to szybsze zuzycie ukladu zaplonowego a i zuzycie pradu i peletu sie zwieksza przez czeste rozpalanie i dmuchawe itd...

    Biorac to wszystko pod uwage zastanawiam sie jak sterowac kotlem w ogole. Mam tez dodatkowo termostat red bezprzewodowy, ale nie wiem jakby kociol z nim funcjonowal skoro CWU jest podlaczony i tryb 5 blokuje modulacje itd..

    Sa jakies opcje zeby to wspolgralo ? Czy czegos tutaj nie rozumiem? Czy jak korzystam z opcji CWU (5) faktycznie nie mozna uzywac timera i modulacji?

    Masz bufor czy zasobnik CWU 600L? Bo to różnica.

  5. #185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Santjago

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    piaseczno
    Kod pocztowy
    02-784
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jestem tu nowy i zielony (chociaż Nick zielony ma kto inny )

    Mam od tygodnia Red Compact 24 i chciałem zainstalować go bez bufora czy zasobnika, czyli zeby grzał WU przepływowo, jak kocioł gazowy. Nie mam duzej rodziny ani zwierząt ani nie zmywamy naczyń (robi to zmywarka) ani nie uzywamy wanny (jest prysznic). Ciągle grzanie 300 (lub chociaż i 100) litrów wody jest zbytkiem i stratą energii i pelletu. Czy ktoś ma (czy miał czy słyszał że jest to możliwe) taką konfiguracji kotła (ma on wymiennik ciepła, sprowadzony z Niemiec) i może podpowiedzieć jak zaprogramować kocioł (wyłączyć eco-stop? bo jest włączony) żeby na bieżąco ciepłą wodę po odkręceniu kurka podawał. z góry dziękuje

  6. #186

    Domyślnie

    Masakra. Ktorą wersje sterownika masz ? Dwa wyświetlacze czy jeden ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #187
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Santjago

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    piaseczno
    Kod pocztowy
    02-784
    Posty
    2

    Domyślnie

    jeden wyswietlacz, w stylu starego MS-DOS, ze skrotami h2o, itd.
    wersja software to chyba 7311001, numer kotla - domyslam sie - 7985. W 2012 r zbudowany ale jeszcze z tym starym software.
    masakra nie jest, grzeje jak nalezy ale cieplej wody - bez boilera - tez wypadaloby miec, tym bardziej ze w polskim manualu stoi jak byk:
    'Posiada on wbudowany, specjalny wymiennik ciepła, w którym przepływowo, na bieżąco podczas poboru woda użytkowa jest podgrzewana przez wodę grzewcza.' Moze mam cos zwalone w instalacji? Jestem poza domem i jak wroce to sprawdze (po swietach moze kogos da sie na nogi postawic)

  8. #188

    Domyślnie

    Sorry - Faktycznie - Mam bufor - nie CWU.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał sez Zobacz post
    Sorry - Faktycznie - Mam bufor - nie CWU.
    Pisz na priva - można to wysterować inaczej.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Santjago Zobacz post
    jeden wyswietlacz, w stylu starego MS-DOS, ze skrotami h2o, itd.
    wersja software to chyba 7311001, numer kotla - domyslam sie - 7985. W 2012 r zbudowany ale jeszcze z tym starym software.
    masakra nie jest, grzeje jak nalezy ale cieplej wody - bez boilera - tez wypadaloby miec, tym bardziej ze w polskim manualu stoi jak byk:
    'Posiada on wbudowany, specjalny wymiennik ciepła, w którym przepływowo, na bieżąco podczas poboru woda użytkowa jest podgrzewana przez wodę grzewcza.' Moze mam cos zwalone w instalacji? Jestem poza domem i jak wroce to sprawdze (po swietach moze kogos da sie na nogi postawic)

    Musisz sprawdzić na grupie pompowej czy masz wymiennik ciepła do CWU, bo były dwie wersje. System z przepływowym grzaniem wody nie przyjął się ponieważ żeby kocioł grzał wodę użytkową to trzeba puścić wodę w kranie... Noa jak kocioł akurat jest wyłączony to lej wodę przez 20 min

  11. #191

    Domyślnie

    Mam problem z moim RED Compact Easy Clean 18. Kompresor chodzi caly czas bo nie moze sie nabic a przy palniku wychodzi powietrze (dlatego tez nie moze sie nabic kompresor). Macie pomysl co to moze byc?

  12. #192

    Domyślnie

    Elektrozwór kopresora w kotle.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #193

    Domyślnie

    No wlasnie tak tez podejrzewalem. Ale to raczej wymiana tylko wchodzi w rachube - czy mozna tez jakos cos jeszcze sprawdzic (czy np. styka). Dziwne ogolnie, bo kociol od ponad miesiaca dopiero jest w uzyciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	405214


    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Elektrozwór kopresora w kotle.

  14. #194

    Domyślnie

    To jest elektrozawor załączenia kompresora? Trzeba sprawdzić czy jest stałe pod napięciem.

  15. #195
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, od grudnia jestem posiadaczem kotła RED Compact SLIM 15, jedyny kocioł na rynku który mieścił mi się w mojej kotłowni bez kosztownych przeróbek.
    Kocioł ogólnie spisuje dobrze jednak raz na jakiś czas wyskakują błędy.
    Ostatnio np. pokazuje się coś w stylu nieudany zapłon chociaż rozpalił się prawidłowo (widoczny płomień) jednak po komunikacie podajnik przestaje podawać paliwo i kocioł się wygasza.
    Co może być przyczyną? Jak wygląda sprawa rozpalania kotła, jakie warunki muszą być spełnione, aby kocioł z trybu rozpalania wszedł tryb pracy, jakie czujniki za to odpowiadają?
    Może mistrz Puławiak coś doradzi. Z góry dziękuję.

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlen Zobacz post
    Witam, od grudnia jestem posiadaczem kotła RED Compact SLIM 15, jedyny kocioł na rynku który mieścił mi się w mojej kotłowni bez kosztownych przeróbek.
    Kocioł ogólnie spisuje dobrze jednak raz na jakiś czas wyskakują błędy.
    Ostatnio np. pokazuje się coś w stylu nieudany zapłon chociaż rozpalił się prawidłowo (widoczny płomień) jednak po komunikacie podajnik przestaje podawać paliwo i kocioł się wygasza.
    Co może być przyczyną? Jak wygląda sprawa rozpalania kotła, jakie warunki muszą być spełnione, aby kocioł z trybu rozpalania wszedł tryb pracy, jakie czujniki za to odpowiadają?
    Może mistrz Puławiak coś doradzi. Z góry dziękuję.
    1. Przyczyną jest zbyt wolny przyrost temperatury spalin w czasie rozpalania.
    Sprawdź ciąg kominowy, jeśli jest za duży obniż go.
    Sprawdź pellet, może sypie Ci za mało pelletu podczas rozpalania.
    Jeśli nie pomoże skontaktuj się z serwisantem

  17. #197

    Domyślnie

    Melduje się starszy MISZCZ zmianowy Puławiak
    Kiepski pellet - za długi lub mocno zapylony i sie zawiesza.
    2, Niszczelna górna pokrywa wymiennika tam gdzie są zawirowywacze.
    Ale raczej stawiam na to pierwsze
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za szybką interwencje.
    Jak sprawdzić ciąg kominowy (jest jakiś prosty domowy sposób)?
    Pelet to lava ze stelmetu, robi trochę spieku ale muszę powiedzieć że przez 2 tygodnie nie było z nim problemu.
    Wcześniej używałem innego z portalu Allegro z normą dinplus A1 zero spieków ale kocioł gasł przy minimalnej mocy i po rozmowie ze sprzedawcą kotła zasugerował zmianę peletu.
    Pokrywa wydaje się ok wygląda że leży na swoim miejscu.
    Będę kontrolował pelet żeby się nie zwieszał i zobaczymy.
    Zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz spróbuje dodać film mam nadzieje że się uda.

  19. #199

    Domyślnie

    To jest nieszczelność lub bardzo duży ciąg kominowy. Jaki masz komin - średnica, ile metrów, jakie zakończenie komina ? A tak ogólnie to masz gwarancję zgłoś to do sprzedawcy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #200
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wlen

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-610
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziwne zachowanie kotła RED Compact SLIM 15, jak używam strzałki w prawo Ustawienia-> T on pompy-> strzałka w prawo to zawsze w tym samym miejscu sterownik kotła robi reset jak by nagle brakło prądu, robiąc to samo ale używając strzałki w lewo wszystko jest OK.
    Czy możecie sprawdzić czy u was występuje taki problem, ale trzeba używać strzałki w prawo.
    Niżej film:

    https://youtu.be/Osc_C6nGe78

Strona 10 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony