dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 146
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    A co masz, byśmy mogli pomyśleć czego brakuje.
    Mocne. Aż strach się bać.

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    I tak myślę, gdzie coś jeszcze mógłbym położyć za wczasu.
    Zapomniałeś o:
    - podgrzewaniu luster
    - elektrycznie podgrzewanej podłodze przed umywalką, wanną, prysznicem kiblem w łazience domowników
    - integracji okapu z płytą grzewczą.
    - ………

    Tak to jest jak nie ma projektu.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-06-2017 o 11:16
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PeeN

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Opolszczyzna
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dentrytus, masz miesiączkę czy jak? O co Ci chodzi? Kolega się zapytał, a Ty zamiast pomóc piszesz jakieś pierdoły. Szlak mnie trafia na takich jak Ty, nie masz ochoty pomóc to się zamknij, zamiast pieprzyć głupoty.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeeN Zobacz post
    Dentrytus, ...........................Ty, nie masz ochoty pomóc to się zamknij, zamiast pieprzyć głupoty.
    O co Ci chodzi? Kolega się zapytał, a ja mu napisałem o czym zapomniał. Lista o czym zapomniał jest bardzo długa.
    Dobrze, że mi przypomniałeś

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Co wam wyszło w czasie, co jeszcze chcielibyście dołożyć i skończyło się na z-wave?
    Nigdy nie musiałem korzystać z Z-Wave czy inny bezprzewodówek, bo w KNX miałem bezprzewodówkę.
    Zresztą jak ma się projekt, to o niczym się nie zapomina i niczego nie trzeba dodawać.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dobry. Żeby mieć projekt, trzeba po 1. wiedzieć czego się chce i po 2 mieć czas na zrobienie projektu.

    Podgrzewanie luster! A ostatnio przeglądałem własnie oferte luster i dorzuce tam kabelek. Wysterować to... hmmm.. higrometrem? Czy jak?
    Elektryczne podgrzewanie przeszło mi przez myśl, ale jednak odpuszczam. W domkach to fakt, płytki potrafiły nawet przez ręcznik nieźle ciągnac ale nigdy w wierzowcu.
    Przewód do okapu położyłem już... ale głównie do celów zasilania a nie integracji... i tak myśle... mam go przed głową... jego panel tez.. po co integracja? Jaka?

  5. #125

    Domyślnie

    Też mnie ten okap zastanowił. Przecież nie zawsze włączając piec chcę włączyć okap. A montować higrometr/wykrywacz tłuszczu tylko po to by włączał okap? Brzmi jak niepotrzebny koszt.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał WooojaS Zobacz post
    Dobry. Żeby mieć projekt, trzeba po 1. wiedzieć czego się chce i po 2 mieć czas na zrobienie projektu.
    1. Przed narysowaniem projektu integrator siada z inwestorem przy kawie i czytają listę typowych funkcjonalności.

    2. Jest na to czas praktycznie aż do zakończenia etapu stanu surowego.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Też mnie ten okap zastanowił. Przecież nie zawsze włączając piec chcę włączyć okap. A montować higrometr/wykrywacz tłuszczu tylko po to by włączał okap? Brzmi jak niepotrzebny koszt.
    Teoretycznie podczas używania okapu powinno się otworzyć okno albo odpalić nawiew aby zapewnić dostęp świeżego powietrza. Odpowiedni okap może automatycznie włączyć wentylację w danym trybie, uprzednio sprawdziwszy sygnał z kontaktronu.

    Działający okap może być wręcz groźny gdy w salonie jest rozpalony kominek.

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Rozpalony kominek mi nie grozi na szczęscie

    Kolejne pomysły prosze zastosowania automatyki.

  9. #129

    Domyślnie

    Podpowiedzcie jak nalezy podlaczyc grzejniki pod system. Mam juz rozprowadzona instalacje elektryczna i teraz pora na hydraulike. W domu bedzie piec gazowy i gdzejniki. Jak mam to rozplanowac, zeby mozna bylo sterowac tymi grzejnikami? (ustawiac temp w poszeczegolnych pomieszczeniach, wylaczac/wlaczac itp itd). Podlaczenie w gwiazde do sterownika pieca oczywiscie jest juz poprowadzone.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Podpowiedzcie jak nalezy podlaczyc grzejniki pod system. Mam juz rozprowadzona instalacje elektryczna i teraz pora na hydraulike. W domu bedzie piec gazowy i gdzejniki. Jak mam to rozplanowac, zeby mozna bylo sterowac tymi grzejnikami? (ustawiac temp w poszeczegolnych pomieszczeniach, wylaczac/wlaczac itp itd). Podlaczenie w gwiazde do sterownika pieca oczywiscie jest juz poprowadzone.

    Najlepiej jest mieć instalację poprowadzoną przez rozdzielacze tak jak w podłogówkach. Wtedy siłowniki zaworów mamy w jednym miejscu i łatwo się prowadzi instalację. Montaż przewodowych siłowników na grzejnikach bywa ciężki do przeprowadzenia w estetyczny sposób - zawsze jakoś trzeba ten kabel z głowicy doprowadzić do ściany. Czujniki strefowe rozmieszczamy wg. wytycznych producenta danego systemu (czasem są pod włącznikami, czasem w gwiazdę, czasem na jednej magistrali itp.).

    Przy okazji, lepiej nie słuchać rad ogrzewaniowców i od razu udać się do integratorów, niech oni poprowadzą dalsze rozmowy. Wszelkie super-mądre sterowniki kotłów tylko się potem gryzą z systemem Inteligentnego Domu*. System ma zadbać o podanie ogrzewania na daną strefę wg. faktycznych pomiarów, kocioł ma tylko zagrzać wodę w optymalny sposób. Dlatego kotłom zostawia się ich pogodówkę, ale juz sterowanie strefami leci obowiązkowo przez system.

    * Oczywiście pomijam tutaj przypadki integracji premium, gdzie sterownik kotła komunikuje się z systemem za pomocą Modbusa, KNX czy innych protokołów w sposób bezpośredni. Zazwyczaj wymaga to bardzo mądrych sterowników, mądrych kotłów i systemów o odpowiednich możliwościach. Raczej temat na inny wątek

  11. #131

    Domyślnie

    Jak powinien wyglądać prawidłowo algorytm/skrypt napisany dla Grenton aby prawidłowo sterować roletami aby nie dochodziło do sytuacji włączenia zasilania na silnik z roletę na górę oraz dół?

    Dla krótkiego kliku wprowadziłem:

    Kod:
    CLU->rTarasL->Stop(500)
    CLU->rTarasL->Down(29000)
    
    CLU->rTarasP->Stop(500)
    CLU->rTarasP->Down(29000)
    i podobnie dla długiego kliku tyko że Up.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Najlepiej jest mieć instalację poprowadzoną przez rozdzielacze tak jak w podłogówkach. Wtedy siłowniki zaworów mamy w jednym miejscu i łatwo się prowadzi instalację. Montaż przewodowych siłowników na grzejnikach bywa ciężki do przeprowadzenia w estetyczny sposób - zawsze jakoś trzeba ten kabel z głowicy doprowadzić do ściany. Czujniki strefowe rozmieszczamy wg. wytycznych producenta danego systemu (czasem są pod włącznikami, czasem w gwiazdę, czasem na jednej magistrali itp.).

    Przy okazji, lepiej nie słuchać rad ogrzewaniowców i od razu udać się do integratorów, niech oni poprowadzą dalsze rozmowy. Wszelkie super-mądre sterowniki kotłów tylko się potem gryzą z systemem Inteligentnego Domu*. System ma zadbać o podanie ogrzewania na daną strefę wg. faktycznych pomiarów, kocioł ma tylko zagrzać wodę w optymalny sposób. Dlatego kotłom zostawia się ich pogodówkę, ale juz sterowanie strefami leci obowiązkowo przez system.

    * Oczywiście pomijam tutaj przypadki integracji premium, gdzie sterownik kotła komunikuje się z systemem za pomocą Modbusa, KNX czy innych protokołów w sposób bezpośredni. Zazwyczaj wymaga to bardzo mądrych sterowników, mądrych kotłów i systemów o odpowiednich możliwościach. Raczej temat na inny wątek
    Bardzo Ci dziekuję za pomoc

    Pojawia mi się kolejny znak zapytania. Jak w zamysle mam automatyczne podlewanie, to o czym musze pamietac? Jak bedzie np. 10 elektrozaworow, to rozumiem, ze do kazdego skrętka. Czy jak tak podepne to do systemu, to jeszcze musi byc sterownik automatycznego podlewania, czy wtedy to juz ogarniam Grentonem?

    Do jakiegos czujnika wilgotnosci gleby tez wyrzucic skretke na zewnatrz?

  13. #133

    Domyślnie

    Czy mozecie polecic mi jakiegos sprawdzonego, uczciwego instalatora Grentona z terenu woj. mazowieckiego?

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal92 Zobacz post
    Jeśli kogoś interesuje system Grenton to pojawił się portal supportowy: https://support.grenton.pl/pl/support/home

    oraz pojawiła się informacja o oczekiwanych panelach z wyświetlaczem OLED.
    https://support.grenton.pl/pl/suppor...cs/35000004044
    Ten OLED to tylko tak na środku panelu jest czy będzie można "podpiąć" ikonki pod różne guziki?

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WooojaS

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-303
    Posty
    39

    Domyślnie

    Poczytaj manuala - tam masz wszystkie informacje o nim. OLED jest tylko na środku. Mozna tworzyć karty na środku - wentylacja - swiatło itp i w zależności od danej karty zmieniają się funkcje przycisków.

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal818 Zobacz post
    Ten OLED to tylko tak na środku panelu jest czy będzie można "podpiąć" ikonki pod różne guziki?
    Podaję się: gdzie ten manual? Trzeba się jakoś zarejestrować czy jest gdzieś w części otwartej?

  17. #137

    Domyślnie

    Jutro mają mi zainstalować ten nowy panel z OLED i przez weekend będę się bawił w jego konfigurację. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, to walcie śmiało.

  18. #138

    Domyślnie

    obejrzałem film na muratorze i muszę powiedzieć, że pozytywnie zaskoczył mnie ten panel. Myślałem że 4 guziki to za mało - ale pomysł z czujnikiem gestu i "przesuwaniem" zestawu przycisków wydaje się naprawdę fajny.
    Zobaczymy co zrobią z modułem Gate, ale jak na razie to Grenton wraca na mój radar.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał margielm Zobacz post
    obejrzałem film na muratorze i muszę powiedzieć, że pozytywnie zaskoczył mnie ten panel. Myślałem że 4 guziki to za mało - ale pomysł z czujnikiem gestu i "przesuwaniem" zestawu przycisków wydaje się naprawdę fajny.
    Mnie najbardziej podjarało to, że można w zasadzie dowolnie oprogramowywać sobie zarówno ekran jak i przyciski i zmieniać ich działanie również z poziomu logiki całego systemu. W rozmowie instalator powiedział mi, że da się nawet zrobić menu z ikonami w oparciu o ten panel. Tak czy inaczej weekend pewnie spędzę bawiąc się tym ustrojstwem.

  20. #140

    Domyślnie

    nagraj jakiś film jak będziesz miał jakiś czas.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony