dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 129
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 2565
  1. #1241

    Domyślnie

    serio zwolennicy i przeciwnicy na siłę chcecie kogoś przekonać za albo przeciw kominkowi czy kozie aż tacy puści jesteście ??

  2. #1242

    Domyślnie

    Wiadomo że nikt nikogo na siłę nie przekona - co najwyżej niezdecydowany pomyśli 2 razy zanim kupi kozę lub kominek.

  3. #1243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Z kominkiem w domu, poza aspektami praktycznymi (czyszczenie, drewno, dym, stały element wystroju na lata), jest podobnie jak z pływaniem. Gdy mam ochotę popływać 3-6 razy w roku nie koniecznie muszę od razu kupować basen.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  4. #1244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tu nie chodzi o przekonywanie posiadaczy kominków.
    Ale mnóstwo ludzi wybiera projekt na zasadzie: dom musi mieć balkon, kolumny, skośny dach, kominek i piec na węgiel.
    Nawet nie wpadną na to, że istnieją alternatywy, a kominek sam się nie sprząta.

  5. #1245

    Domyślnie

    W tym coś jest co pisze Efir. Kupując projekt domu kominek był jednym z priorytetów. Podczas budowy zrobiliśmy na niego miejsce, dopływ powietrza i dodatkową wentylację. I.... nadal go nie zainstalowaliśmy. Powiem szczerze, że jak na razie mi go nie brakuje.

  6. #1246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja man tak samo z odkurzacze centralnym. Kanały położone,
    ...tylko ten stary kilkunastoletni tradycyjny odkurzacz nie chce się popsuć ! A żal go się pozbywać, no i trzeba by było pewnie wydać ze trzy ptysie na jednostkę centralną i dodatki.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 22-03-2018 o 10:53
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #1247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No właśnie w jakim sensie to błąd wg Ciebie ?
    Czy mebel,który stoi w salonie i tworzy wystrój tegoż to też błąd ?
    Dla mnie salon i dom bez kominka to nie dom nawet jak palę w nim parę razy w ciągu roku. Po prostu kominek dla mnie w salonie to atrybut domu.
    Przecież odpowiedź masz w moim poście, który przytoczyłeś:
    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ja napiszę - to był duży błąd.
    Nie w sensie samego kominka jako takiego, ale przy ogrzewaniu gazem (jak u mnie), to były najgorzej wydane pieniądze w całym domu.
    W moim przypadku to był błąd, ponieważ mam ogrzewanie gazowe i dodatkowy mebel dekoracyjny (czy dekoracyjny? -kwestia gustu) za parę tys.zł. to najgorzej wydane pieniądze, wg mnie.

  8. #1248
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Przecież odpowiedź masz w moim poście, który przytoczyłeś:

    W moim przypadku to był błąd, ponieważ mam ogrzewanie gazowe i dodatkowy mebel dekoracyjny (czy dekoracyjny? -kwestia gustu) za parę tys.zł. to najgorzej wydane pieniądze, wg mnie.
    A no widzisz,ja od początku kominka nie traktowałem jako źródło ciepła,którym ogrzewalbym dom.
    Nawet gdybym miał ogrzewanie za darmo kominek tak czy tak musiał być

  9. #1249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Mieszkam juz 10 lat, w scianie mamy wszystko przygotowane pod kominek na wypadek gdyby mi odbilo na starosc i zachce mi sie kominka jednak nie sadze aby tak sie stalo, bo robimy sie co raz bardziej wygodni. Zamiast kominka mam miejsce na 3 sofy w salonie (jedna stoi na scianie kominkowej), nie mam kotlowni w salonie, czysciutko i cieplo, bo w domu temperatura nie spada ponizej 23 stopni (piec na eko). Bliska rodzina ma kominek z plaszczem wodnym i autentycznie raz do roku maluja salon, bo sciany sa okopcone w okolicach kominka ale oni uzywaja go regularnie. Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.

    Nawiazujac do tematu to po tych 10 latach nic bym nie zmienila budujac sie ponownie. Najlepsza decyzja byl mur jednowarstwowy i kotlownia w budynku obok domu i oczywiscie dom parterowy
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 23-03-2018 o 12:10

  10. #1250
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.
    Sama przyjemność

  11. #1251

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101 Zobacz post
    Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.
    Nie wszyscy sie szczypia z każdym groszem. kominek z obudowa kosztował mnie 10000zł a palił nim będę jak będę miał na to ochotę nawet jesli to ma być tylko raz w roku

  12. #1252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Własnie uswiadomilem sobie, ze hydraulicy polozyli rury cieplej wody uzytkowej bezposrednio na posadzce... WTOPA
    Od CO mam w styropianie...

  13. #1253

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldinio Zobacz post
    Nie wszyscy sie szczypia z każdym groszem. kominek z obudowa kosztował mnie 10000zł a palił nim będę jak będę miał na to ochotę nawet jesli to ma być tylko raz w roku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grant_h_bathroom_sl_64011.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	409846

  14. #1254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grant_h_bathroom_sl_64011.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	409846
    Ludzie a wy wiecie co to jest kominek ? Wcześniej ktoś pisał, że mąż gówno rozpalał w salonie a teraz sedes pokazujecie . Może montujecie w salonach nie to co trzeba dlatego śmierdzi i kopci .....
    Pozdrawiam
    Katka

  15. #1255
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grant_h_bathroom_sl_64011.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	409846
    Czyż nie piękny widok ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27164041_368648703606920_4786025644227740629_o.jpg
Wyświetleń:	779
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	409863

  16. #1256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ja man tak samo z odkurzacze centralnym. Kanały położone,
    ...tylko ten stary kilkunastoletni tradycyjny odkurzacz nie chce się popsuć ! A żal go się pozbywać, no i trzeba by było pewnie wydać ze trzy ptysie na jednostkę centralną i dodatki.
    Miałem to samo podejście i szkoda mi było starej rowenty to przebiłem na centralny za psie grosze i tak działa już ponad rok.

    A co do kominków ja lubię palić dla mnie to nie jest ogrzewanie tylko zabawa przeważnie palę raz w tygodniu. zamiast wydać 10k na niskiej jakości kominek z obudową. Wolałem kupić kozę z dobrej średniej półki za 4k. Palę brykietem to i sezonować nie muszę ani wielkiego magazynu na to nie potrzebuję.

    CO bym zmienił:
    -więcej betonu na podłodze
    -działówki z silki mam gazobeton
    -więcej ocieplenia podłoga i dach +5cm na ścianie grafit zamiast białego
    -nie stawiłbym części kominów WG bo zrobiłem WM
    -nie dawałbym balkonu
    -mniej rozbudowany alarm (parę zł by się zaoszczędziło)
    -część okien zmieniłbym na fixy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #1257
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar monelisa
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Miałem to samo podejście i szkoda mi było starej rowenty to przebiłem na centralny za psie grosze i tak działa już ponad rok.

    A co do kominków ja lubię palić dla mnie to nie jest ogrzewanie tylko zabawa przeważnie palę raz w tygodniu. zamiast wydać 10k na niskiej jakości kominek z obudową. Wolałem kupić kozę z dobrej średniej półki za 4k. Palę brykietem to i sezonować nie muszę ani wielkiego magazynu na to nie potrzebuję.

    CO bym zmienił:
    -więcej betonu na podłodze
    -działówki z silki mam gazobeton
    -więcej ocieplenia podłoga i dach +5cm na ścianie grafit zamiast białego
    -nie stawiłbym części kominów WG bo zrobiłem WM
    -nie dawałbym balkonu
    -mniej rozbudowany alarm (parę zł by się zaoszczędziło)
    -część okien zmieniłbym na fixy
    Hej, tak się zastanawiam nad tym balkonem? Dlaczego konkretnie już byś się nie zdecydował?
    Ostatnio edytowane przez monelisa ; 17-07-2018 o 11:34

  18. #1258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Balkony są kosztowne, nie wiadomo jak je ocieplić (jeden wielki mostek cieplny). A do tego zazwyczaj się ich nie używa.

    Co innego taras.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #1259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    Potwierdzam Z balkonem trzeba uważać, musi być dobrze "zrobiony". Mi woda dostawała się z obu balkonów na parter i wydostawała się nadprożem od okna i od drzwi wejściowych . Jak to zobaczyłem to nie mogłem spać po nocach Konieczna była poprawa izolacji opierzenia .
    Budując jeszcze raz, nie robiłbym balkonów i dachu z drewna -_-'

  20. #1260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał monelisa Zobacz post
    Hej, tak się zastanawiam nad tym balkonem? Dlaczego konkretnie już byś się nie zdecydował?
    A po co dom z balkonem, skoro jest działka? Żeby bety wietrzyć? Sąsiad wybudował trzy!!! I ani razu ich tam nie widziałem.

Strona 63 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony