dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 540

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Wodne ogrzewanie wsadzam w płytę , płytę robimy samodzielnie. Jeśli mi gdzieś pójdzie rura to zrobie w tym pomieszczeniu kable w samopoziomie tak jak u R&K. W kablach jest fajne że mozna sobie grzać strefowo tylko na co mi to skoro ja lubie mieć wszedzie 23st.. Ten pomysł z grzałką na czas kąpieli wydaje sie świetny, nie wiem po co grzać ciągle łazienke do wyższych temp. niż resztę domu , z tego się nie korzysta cały czas.Kaizen wiem ze masz podobny dom 115 parterówke dobrze ocieploną, ile cię wyniosły całościowo kable i za ile kw bez montażu? Strzelam że tyle samo.
    Z tą dopłatą to juz skurczyła sie do 4k, jest o tym wątek.
    Jeśli robisz sam, to wodne ogrzewanie także jst tanie.
    U siebie mam rurek około 900m, 2 rozdzielacze, spinki, folie, taśma brzegowa. W sumie 5 tys, z tego co pamiętam. Robione 2 lata temu.
    Do tego kompletny kociołek, mały, bo miał być tymczasowy.
    W sumie za kotłownię zapłaciłem 1000zł z podlicznikiem, kotłem, grupą bezpieczeństwa, sterownikiem za 170zł, pompą.
    CWU to bojler 80L. w taniej z prysznicem.
    Wszystko własna robota.
    Przy wylewce betonowej, masz znacznie lepsze parametry.
    Co do wyboru mojej wylewki, pewne względy zadecydowały o jej wyborze. Był to świadomy wybór.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-08-2019 o 18:51
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony