dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 540

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jestem neutralny, mam swoje zdanie.
    Możesz mi wytknąć błędy, możemy podyskutować .
    Trudno dyskutować, jak nie podajesz informacji. Nie chcesz podać jakie masz sterowanie i co potrafi, jaki masz miernik i co potrafi. Nie pisałeś nic o zabezpieczeniu przed przegrzaniem płytek i drewna. Nie pokazujesz pomiarów. Niby chwalisz system - ale mimochodem wspominasz, że potrzebujesz dogrzewać farelkami.

    Porównujesz instalacje 6kW z 11kW. To wspomniane ceny kabli też możesz podzielić przez dwa.
    Niby jak dom ma 3,5 czy 4kW obciążenia, to jest zapas. Ale jak ktoś chce grzać tylko w taniej strefie, to 6kW będzie za mało, bo 3,5kW*24=84kWh/10h taniej strefy to trzeba miec 8,4kW mocy grzewczej.

    I tu pojawia się problem z wodną podłogówką, bo nie wystarczy dołożyć grzałki. Trzeba zwiększyć przepływy, żeby tę większą moc rozprowadzić. Fajnie by było jeszcze równomiernie (co przy wodnej podłogówce jest i tak wyzwaniem, bo z definicji woda powracająca musi być zimniejsza, zazwyczaj o 5* przy sensownym sterowaniu, od zasilania).

    A dobrze mieć jeszcze więcej, żeby w dwie godziny dziennego okienka wyprodukować energie potrzebną do nadrobienia strat i dogrzania na kolejne 7 godzin z ktorych większość spędzamy w domu. Uwzględnijmy nawet, że tym czasie (miedzy 13:00 a 22:00) nie mamy największych mrozów i wystarczy 2,5kW. To i tak wychodzi, ze w 9h potrzebujemy 22,5kWh czyli 11,25kW mocy, żeby to wyprodukować w dwie godziny.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-08-2019 o 21:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony