dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 540

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Kaizen, dostałam wycene własnie od nich na 9550 razem, nie rozbijali tego na części. Z cen podanych na stronie mozna wyliczyc ze propomowane regulatory 290 plus sterownik 795zl to za same kable z zestawem do montazu czujnikow wychodzi 5565zl a nie 3,5k. No chyba ze za ten zestaw do montazu czujnikow kroją jak za zboże.
    edit: dostałam dokladniejszą oferte zestaw do montazu czujnika temp. 429zl, same kable 5147zl za 10,6 kw

    Liczyłam też sama obciażenie cieplne przy temp. zew. -20i wew. 23 łopatologicznie, czyli ile ciepła wypromieniuje przez przegrody zewnętrzne kazdego z pomieszczeń wynik mnozyłam x1,1 i kabel dobierałam w góre Wyszło mi kabli na 8,6kw na te 10h taryfy co dało 4590zl. Nie wiem czy kable podrożały czy co. U każdego czytam,że go kable wyniosły około 3-4k max ale to posty przynajmniej sprzed 2 lat. Podejrzewam ze udział bytowych i wentylacji po części się znosi do tego jest mniejszy w bilansie niż przy wyzszych temp. więc zaniedbuję. Nie wiem czy słusznie.
    Wodną podłogówke i tak muszę zrobić, bo mam w projekcie pompe Inaczej mi sie ta cała energia pierwotna nie zgodzi, jakby ktoś przyszedł sprawdzić to się rypnie i bede musiała pompę instalować (kominka nie mam, w planach tylko klima jeśli okaże się potrzebna). Robimy sami podłogowe.

    klaudiusz_x, moglibyśmy się kiedyś spotkać i zobaczyć jak to u Ciebie wygląda? Właśnie o coś takiego mi chodzi. Jesteśmy z okolic Oświecimia.
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 13-08-2019 o 09:53 Powód: nowe info

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony