Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
Kotły robione na rynek amerykański i europejski to calkowicie odmienne konstrukcje. Vitodens 100-W to rodzina kotłów. Pod ta nazwą kryją się dziesiątki róznych urządzeń.
Na filmie mamy wersję kotła na rynek amerykański Vitodens 100-W model B1HA125 CA/US - wersja z dotykowym wyświetlaczem.
Na rynku europejskim były wersje B1HA19, B1HA26, B1HA35 - wszystkie te kotły posiadały pokrętła.

Analogicznie jest teraz choćby z kotłem Vitodens 200-W w Polsce mamy wersję z kolorowym wyświetlaczem i mocą minimalną 1.9kW a w niemczech Vitodens 200-W ma wyswietlacz czarno/biały z 4 przyciskami i moca minimalną 3,6kW.
Jeżeli to prawda, że w vitodens 100 nie można zmienić krzywej grzewczej to czuje się trochę oszukany przez przedstawiciela Viessmann, który polecił mi ten kocioł na podłogówkę. Teraz efekt mam taki, że w ciepłe dni w domu jest zimno, a jak temperatura spadnie poniżej 0 to występuje taktowanie kotła, bo grzeje wodę na prawie 60 stopni a w rozdzielaczu na pętli podłogowego jest ustawiona 37. Proszę o informację skąd mogę wziąć hasło, żeby wejść w menu CONFI i sprawdzić, czy w poziomie 15 będę miał możliwość spłaszczyć krzywą grzewczą?