dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał JasonOgg Zobacz post
    5 kw raczej nie, choćby ze względów prawnych (3,6kw na jedną fazę)
    Ale 3,6/3 kw jeszcze tak https://sofar-sklep.pl/pl/p/Inwerter...Hybrydowy-/108
    https://sofar-sklep.pl/pl/p/Inwerter...S-Hybrydowy/33
    Jakoś tak niedawno otrzymałem informacje na infolinii PGE oraz osobiście w rejonie energetycznym , że nie widza problemu z 5kW jednofazowo, czekam na potwierdzenie na piśmie.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JasonOgg

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Blachownia
    Kod pocztowy
    42-290
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Jakoś tak niedawno otrzymałem informacje na infolinii PGE oraz osobiście w rejonie energetycznym , że nie widza problemu z 5kW jednofazowo, czekam na potwierdzenie na piśmie.
    Jest to możliwe ale zależy od konkretnego dostawcy. Mój sąsiad nie miał problemu z podłączeniem 4.2kw (PKP Energetyka). Jednak jak pisał Kaizen

    Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej – IRiESD:
    1.3. Jednostki wytwórcze o mocy zainstalowanej większej niż 3,68 kW przyłączane są do sieci dystrybucyjnej w sposób trójfazowy.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał JasonOgg Zobacz post
    Jest to możliwe ale zależy od konkretnego dostawcy. Mój sąsiad nie miał problemu z podłączeniem 4.2kw (PKP Energetyka). Jednak jak pisał Kaizen
    IRiESD to nie jest przepis prawa.
    Dokument ten dla każdego operatora URE zatwierdza indywidualnie. Ponoć weszły też jakieś regulacje ZSRE (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich) zwiększające tą moc. Jednak jakoś nie mogę się do tego dokopać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Jakoś tak niedawno otrzymałem informacje na infolinii PGE oraz osobiście w rejonie energetycznym , że nie widza problemu z 5kW jednofazowo, czekam na potwierdzenie na piśmie.
    Jeżeli masz przyłącze 1-fazowe i moc zamówioną 5kW to Prawo Energetyczne zmusza ZE do zgody na przyłączenie inwertera 1-fazowego do 5kW.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeżeli masz przyłącze 1-fazowe i moc zamówioną 5kW to Prawo Energetyczne zmusza ZE do zgody na przyłączenie inwertera 1-fazowego do 5kW.
    Mam 3-fazowe i zabezpieczenie przedlicznikowe 35A . Czekam cały czas na odpowiedź z ZE. Jak pisałem to na "gębę" nie widzieli problemów zobaczymy co wysmarują na piśmie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Mam 3-fazowe i zabezpieczenie przedlicznikowe 35A . Czekam cały czas na odpowiedź z ZE. Jak pisałem to na "gębę" nie widzieli problemów zobaczymy co wysmarują na piśmie.
    OFF-gridowy 1-fazowy inwerter 5kW możesz sobie zainstalować bez zgłaszania do OSD.
    Jak go zgłosisz to Ci te 5kW dodadzą do mocy Twojej instalacji PV.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    OFF-gridowy 1-fazowy inwerter 5kW możesz sobie zainstalować bez zgłaszania do OSD.
    Jak go zgłosisz to Ci te 5kW dodadzą do mocy Twojej instalacji PV.
    Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie do OSD

    To znaczy niby czemu mieli by dodać do mocy ?
    Powiedzieli że jak nie będzie przekraczać mocy zamówionej to tylko samo zgłoszenie wystarczy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie do OSD
    Ja się trzymam z daleka od jakichkolwiek dofinansowań.
    Nie chcę po jakimś czasie się dowiedzieć że mam jakieś obowiązki wobec dofinansowującego.
    Na przykład, po otrzymaniu dofinansowania na magazyn energii możesz się dowiedzieć że musisz go udostępniać OSD do stabilizowania sieci.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja się trzymam z daleka od jakichkolwiek dofinansowań.
    Nie chcę po jakimś czasie się dowiedzieć że mam jakieś obowiązki wobec dofinansowującego.
    Na przykład, po otrzymaniu dofinansowania na magazyn energii możesz się dowiedzieć że musisz go udostępniać OSD do stabilizowania sieci.
    Niby w jaki sposób ? Będą do mnie telefonować abym przeprogramował falownik ? Z tego co wiem takie małe falowniki nie mają możliwości zdalnego sterowania przez OSD.
    Rozumiem że korzystanie z infrastruktury energetycznej odbiorcy jest za opłatą

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    To znaczy niby czemu mieli by dodać do mocy ?
    Powiedzieli że jak nie będzie przekraczać mocy zamówionej to tylko samo zgłoszenie wystarczy.
    Pewien klient Taurona zgłosił że ma 5kW magazyn energii.
    Jakiś czas później otrzymał od Taurona pismo że teraz będą mu zabierać 30% z energii oddanej do sieci bo 5kW magazynu energii dodali do jego 6kWp paneli i wyszło im 11kW, a więc więcej niż 10kWp.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pewien klient Taurona zgłosił że ma 5kW magazyn energii.
    Jakiś czas później otrzymał od Taurona pismo że teraz będą mu zabierać 30% z energii oddanej do sieci bo 5kW magazynu energii dodali do jego 6kWp paneli i wyszło im 11kW, a więc więcej niż 10kWp.
    To po co zgłaszał magazyn o takiej dużej mocy.
    Wszystko zależy od tego jak wypełni wniosek - zgłoszenie, czyli jak we wniosku zsumuje moce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony