dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 145
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten falownik hybrydowy nie znajduje się na liście więc go nie podłączysz do sieci.

    9kWh do tego falownika kosztuje 21,5K zł
    https://allegro.pl/oferta/magazyn-en...ul-12201008697
    Toż naciągacz Jimmy twierdzi, że jego magazyn działa z sofarem:
    Współpraca z falownikami niskonapięciowymi :
    - Deye
    - Sofar Solar
    - Solis
    - LuxPower
    - Growatt
    - Afore
    - Victron energy
    - GoodWe
    - SMA

    Cytat Napisał Lukas8668 Zobacz post
    Czyli tak naprawdę lepiej poprostu wydać te pieniądze na powiększenie instalacji fotowoltaicznej zamiast bawić się w magazyny?
    Myślę, że pojdę za poradą qwerty1986 i zainstaluję 10kW ale instalację przygotuję na więcej np 15kW co za tym idzie odrazu falownik 15kW. Pytanie - czy jeśli zakupię falownik 15kW i przez rok będzie pracował tylko na 10kW to straty będą duże?
    I czy jeśli nie zdecyduję się na magazyn energii to inwerter hybrydowy ma sens bytu? Czy pójść w sieciowy?
    Zależy jaki Inwerter. IMO pomijalna wartość, bo po to masz MPPT, aby uzyskiwać maksymalną wartość. Elektronika tak jak silnik. Masz wolnossące silniki: 100 KM i 200 KM. Lecisz na autostradzie 140 km/h. Oba dadzą radę z taką prędkością jechać, ale który się bardziej zmęczy?

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    3170kWh
    To za 3000 kWh wychodzi przy 70% w taniej strefie G12 1 713,27zł brutto razem z opłatami abonamentowymi a za 170kWh poza limitem 172,58 zł - czyli razem 1885,85 zł za cały rok byś zapłacił, gdybyś nie miał PV.
    Nawet w G11 wychodzi 2 202,36 zł + 192,39 zł = 2394,75 zł.
    Daleko do 2945 zł.

    Ale rozumiem chęć udowodnienia sobie, że montaż PV się opłaci.

    Wyliczenia dla PGE - inni sprzedawcy i dystrybutorzy są raczej tańsi.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Toż naciągacz Jimmy twierdzi, że jego magazyn działa z sofarem:
    Współpraca z falownikami niskonapięciowymi :
    Ten hybrydowy nie jest niskonapięciowy.

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukas8668

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jak to jest, że Fronius Hybrydowy 10kW ma deklarowaną obsługę DC 16,3 kW? Czy w takim razie sprawdzi się tak samo dobrze jak Sofar 15kW?

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To za 3000 kWh...
    Ale rozumiem chęć udowodnienia sobie, że montaż PV się opłaci.
    ...
    szkoda ze innych oceniasz swoja miarka, fakt wkradl sie blad bo dane wzialem ze zlej zakladki
    powinno byc 2341zl plus to co powyzej 3000kWh czyli razem cos kolo 2500zl
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	468120  

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    szkoda ze innych oceniasz swoja miarka,
    Przecież naciągnąłeś dane o ponad pół tysiąca złotych. O co w tym zdaniu Ci chodzi?

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    powinno byc 2341zl plus to co powyzej 3000kWh czyli razem cos kolo 2500zl
    Drobne 600zł różnicy.
    To G12W? To by było kolejne kilka stówek "na korzyść" PV.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-02-2024 o 13:06

  7. #127

    Domyślnie

    zapomnialem jeszcze dodac ze rok rozpoczalem z zerowym kontem w banku wiec dolicz sobie do zysku kilkadziesiat zlotych

    masz licz, analizuj i wyszukaj te 600zl roznicy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV4.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	468124
    Ostatnio edytowane przez Patatay ; 13-02-2024 o 08:19

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    zapomnialem jeszcze dodac ze rok rozpoczalem z zerowym katem w banku wiec dolicz sobie do zysku kilkadziesiat zlotych
    Co to za sprzedawca? I jaka taryfa?

  9. #129

  10. #130

    Domyślnie

    A tu masz w taryfie G11 Energa Taryfa urzedowa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV5.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	468130

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Cena pradu jest zmienna, tak samo jak limity i dotacje. Na dzien dzisiejszy w moim przypadku nie oplacalo sie instalowac magazynu, ale za rok a moze 5 to bedzie sie oplacac.
    A jak wyliczyłeś, że magazyn dałby Ci tylko 334 zł oszczędności?

    Ja muszę się liczyć ze zużyciem prawie 5000 kWh. Na razie jestem bez paneli, ale jak będą panele, to zużycie pewnie wzrośnie, np. na grzałkę CWU, może na klimę. Pompy ciepła nie mam.
    W moim przypadku magazyn (przydatny też bardzo jako UPS) może być opłacalny.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    G12W Energa
    W 2023 r nie było opłaty OZE.
    Ale fakt, różnica przy założeniu 34% zużycia w drogiej strefie jest nie 600zł, a 2945 zł - 2527,13=417,87 czyli nie 20% a tylko 14%.

    Przepraszam, mój błąd.

    Nie znalazłem taryfy na energię czynna w G12as Energa - ale jak ktoś nie ma PV to może zmienić sprzedawcę np. na [url=https://eon.pl/dla-domu/oferta/energia-elektryczna/taryfy]e.on. Wtedy:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EnergaEong12as.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	468131  

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A jak wyliczyłeś, że magazyn dałby Ci tylko 334 zł oszczędności?
    .
    Za caly rok zaplacilem 712zl.
    Oplaty stale to 354zl, ponizej tego nie zejde w netbilingu

    712-354=358zl

    Przez przypadek policzylem stala stawke sieciowa 19,77zl (powyzej limitu) a nie 13,55zl (ponizej limitu), stad nie 334 a 358zl, Kaizen wyliczy ci procenty bledu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV6.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	468132

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W 2023 r nie było opłaty OZE.
    Ale fakt, różnica przy założeniu 34% zużycia w drogiej strefie jest nie 600zł, a 2945 zł - 2527,13=417,87 czyli nie 20% a tylko 14%.
    A wg twoich szybkich obliczen 2529zl - 1885zl = 644zl to 25% bledu

    Myslic sie moze kazdy i dobrze ze ktos wskaze blad , gorzej jak od razu oceniany jest od oszustow czy manipulantow bo tak to zabrzmialo

    "Ale rozumiem chęć udowodnienia sobie, że montaż PV się opłaci.
    Wyliczenia dla PGE - inni sprzedawcy i dystrybutorzy są raczej tańsi"

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Myslic sie moze kazdy i dobrze ze ktos wskaze blad , gorzej jak od razu oceniany jest od oszustow czy manipulantow bo tak to zabrzmialo
    Kogo wyzywasz od oszustów?
    Starasz się siebie przekonać, że dokonałeś racjonalnego wyboru. Nie po to sobie liczysz?
    Ja liczę, bo w każdej chwili mogę zmienić sprzedawcę i zainstalować PV. A Ty po co liczysz, jeżeli nie dla udowodnienia sobie, że podjąłeś właściwą decyzję, skoro nie możesz zmienić sprzedawcy a PV już masz?

  16. #136

    Domyślnie

    Nauczu sie czytac.
    Po co samego siebie oszukiwac, nie rozumiem twojego toku myslenia?
    Masz jakis problem ze soba i to wlasnie ty starasz sie wmowic sobie jaki to jestes sprytny. Zabiora limity to szybko i po cichu zamontujesz.
    Ja zamontowalem aby sie tym nie przejmowac. Wydanie tych pieniedzy naprawde nie naruszylo mojego budzetu domowego zebym teraz musial sie martwic zwrotem.

    Po co to licze. Dla ciebie. Bo jak sie poda mniej wiecej jakie koszty i zwroty to ty zaraz siadasz z kalkulatorkiem i analizujesz procent bledu. Dlatego obliczylem to jeszcze raz specjalnie dla ciebie aby ci udowodnic ze pomyliles sie bardziej niz ja.

    Nikogo nie namawiam na PV bo jak kazdy w netbilingu nie wiem jak na tym wyjde ale staram sie podawac uczciwie dane. A ty analizujesz, teoretyzujesz i zarzucasz innym ze CELOWO manipuluja danymi aby CIEBIE wprowadzic w blad, bo przeciez swiat sie kreci wokol ciebie i twoich kompleksow..

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    To ile w koncu bys zaplacil bez PV? Ile wydales na instalacje i jaka stopa zwrotu w net billingu na podstawie tego minionego roku i poniesionych wydatkow?

  18. #138

    Domyślnie

    Nie ma sensu tu pisac o tym. Sorry. Kaizen mnie wyleczyl.

  19. #139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Nauczu sie czytac.
    Po co samego siebie oszukiwac, nie rozumiem twojego toku myslenia?
    Nie wiesz, po co w głowie miałeś zapisane:
    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Bez PV zapłaciłbym 2945zł
    ?

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Masz jakis problem ze soba i to wlasnie ty starasz sie wmowic sobie jaki to jestes sprytny. Zabiora limity to szybko i po cichu zamontujesz.
    Głośno i z przytupem. Gdy tylko dojdę do wniosku, że się opłaci.
    W sumie, to już tuż tuż było blisko do opłacalności. Ale wstrzymuję się w oczekiwaniu na taryfy dynamiczne i nową edycje MP.

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Ja zamontowalem aby sie tym nie przejmowac.
    Przecież się przejmujesz i liczysz...

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Wydanie tych pieniedzy naprawde nie naruszylo mojego budzetu domowego zebym teraz musial sie martwic zwrotem.
    Kupno tysiąca paczek zapałek nie nadwerężyłoby również. Więc co to za argument?

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Po co to licze. Dla ciebie.
    Dziękuję Ci bardzo. Szkoda, że nie mogę skorzystać, bo nie mam kabli od Energi. A koledze co prosił nie chcesz pomóc? Czuję się wyróżniony.

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Nikogo nie namawiam na PV bo jak kazdy w netbilingu nie wiem jak na tym wyjde ale staram sie podawac uczciwie dane.
    To jakoś słabo wyszło, bo jakbym nie dopytał, to by było daleko od prawdy.

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    A ty analizujesz, teoretyzujesz i zarzucasz innym ze CELOWO manipuluja danymi aby CIEBIE wprowadzic w blad, bo przeciez swiat sie kreci wokol ciebie i twoich kompleksow..
    Sam przecież teoretyzujesz. zapłaciłBYM 2945zł podejmując nieracjonalne wybory.

    Celowo to sobie sam wymyśliłeś. A cokolwiek myślisz - masz rację.
    Natomiast chyba Twój świat się kręci wokół mnie, skoro na pytanie kolegi odmawiasz, bo rzekomo Cię wyleczyłem. Z czego? Sprawdzaniem? Ja tam lubię, jak ktoś weryfikuje moje.

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukas8668

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    31

    Domyślnie

    Wracając do mojego tematu...
    Dużo czytałem na temat ne billingu i jego mniejszej opłacalności w stosunku do poprzedniego systemu rozliczeń. Ostateczna decyzja dotyczy tak naprawdę opłacalności fotowoltaiki którą chcę zainstalować. Instalacja 10kW z przygotowaniem na 15kW będzie mnie kosztować ok 30tys zł dopłaty ( wliczając już dofinansowanie z czystego powietrza). Ale jak długo tak naprawdę przy nowym sytemie będzie mi się ta fotowoltaika zwracać? Czy tak naprawdę nie lepiej byłoby jednak zrobić foto 5kW z przygotowaniem na 10kW a to 20 tyś które oszczędzę wydać jakoś inaczej? Np na magazyn energii a jeśli nie to poprostu te pieniądze odłożyc na poczet rachunków za prąd? Będę mial pompę ciepła Mitsubishi 10kW a do tej pory bez pompy zużywałem ok 3 tys kWh rocznie.
    Jeśli sytuacja fotowoltaiki się poprawi za jakiś czas zawsze mogę kolejne 5 kW dołożyć.
    Tak to wygląda na audycie. Dom 171m2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OZC.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	468292

    Czy żeby dobrze wykorzystać fotowoltaike do ogrzewania wody użytkowej w miesiącach w których ogrzewać domu nie będę to nie potrzeba tak naprawdę magazynu? Bo przecież w momencie w którym będę grzał wodę (głównie wieczorami) to fotowoltaika pracować nie będzie więc bez magazynu będę musiał wieczorem ten prąd kupić?
    W takim wypadku czy nie lepiej właśnie pójść w fotowoltaike 5kw i magazyn 5kw i chociaż przez część roku mieć autokonsumpcję na prawie 100 procentowym poziomie? A pieniądze i tak wydam te same a może nawet trochę mniejsze niż na 10kw. Co jest bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia?
    Ostatnio edytowane przez Lukas8668 ; 24-02-2024 o 23:39

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony