dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nicol - dopisałam numery 3 kluczowych kolorów w komentarzach pod fotkami

  2. #22

    Domyślnie

    grzeczna joliska
    a z moich opisów i archiwów wynika że bazą była farba: Akrylit Dekorala
    i jeśli dobrze kumam to farba bazowa może być innej firmy, prawda? ciekawa jestem czy wtedy też się uzyska taki efekt różnych kolorów.

    a czy z perspektywy czasu możesz powiedzieć jak się dekoral spisuje? bo opinie różne widziałam...
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dobre masz notatki
    Myślę, że zmiana odcienia pod wpływem światła to cecha koloru, a nie bazy... Dekoral, jak na tę cenę, zły nie jest - zwłaszcza na pierwsze malowanie w nowym bloku. Kolejne będzie na pewno na innej bazie (marzę o BM)

  4. #24

    Domyślnie

    Z zaproszenia skorzystałam i powiem tylko -- pięknie u Ciebie Jolisko
    Rzeczywiście kolory stonowane, eleganckie i jednocześnie ciepłe. Nie wiem czy dobrze widzę na moim monitorze, ale to jakby szary pomieszać z beżem, bo "zmieniają barwę" jak pisała Nicol.

    Wytłumacz mi Jolisko jak chłopu na budowie z jakiej firmy farby dokłada się do tej bazy z Dekorala?
    My generalnie stosujemy Tikkurile, bardzo sobie chwalę jakość.

    Dobrze! Zatem jeśli ściany będą jasno szare to jaki kolor płytek dobrać? Pamiętajcie proszę, że w pokoju nr 1 panele są jasne klonowe a w pokoju nr 2 wenge. Łazienka - podłoga szara.

    Nicol, a może Ty masz jakiś pomysł na ten mój przedpokój?
    A może Duś tu zaglądnie i coś podpowie?
    mama&żona....żona&mama

  5. #25

    Domyślnie

    To znów ja

    Odbiegając na chwile od tematu doboru kolorów ścian i podłogi chciałam Wam pokazać fotkę, która mnie zainteresowała.
    Na pierwszej jest pomysł na aranżację przedpokoju -- jest tam lustro w czarnej ramie a zamiast tradycyjnego wieszaka stojącego jest wieszak ścienny. Tylko nie wiem co tam jest na ścianie? Przychodzi Wam coś do głowy?

    mama&żona....żona&mama

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Farba i panel ścienny lub pseudapanel z listw dekoracyjnych wypełniony farbą

  7. #27

    Domyślnie

    Cześć!!

    Acha, rozumiem. Dzięki Jolisko

    Postanowiłam pokazać fotki mojego przedpokoju, by ten kto tu zagląda miał wyobrażenie o czym ja mówię
    Wiem, wiem! Rewelacji nie ma, ale jest czysto i schludnie -- to najważniejsze. Teraz gdy uzbieraliśmy trochę oszczędności więc chcemy wyprowadzić to pomieszczenie "na ludzi".
    Po pierwsze i najważniejsze pozbywamy się boazerii i wykładziny! Planujemy gładkie ściany pomalowane na JAKIŚ kolor, płytki i ogrzewanie podłogowe.

    Po kolei wyjaśnie co znajduje się na zdjęciach:
    1) korytarzyk 1,8m x 2m, w miejscu obecnej szafy będzie szafa z drzwiami przesuwnymi.
    2) widok na korytarz z przedpokoju -- drzwi idą do wymiany! Między korytarzykiem i przedpokojem są drugie drzwi, które chcę zlikwidować całkowicie.
    3) od wejścia do przedpokoju na lewo jest wieszak (co o nim myśliscie? nadaje się po przemalowaniu na biało lub czarno?) i wejście do szaro-bialej łazienki (drzwi też do wymiany)
    4) na wprost korytarza jest wejście do kuchni
    5) na tej samej ścianie wejście do pokoju nr 2. Pomiędzy kuchnią i pok.nr 2 jest ścianka na której wisi teraz lustro. Lustro stamtąd out natomiast na tej ściance zamierzam powiesić ze trzy obrazki w białej lub czarnej ramie

    cdn
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 18-04-2011 o 13:20
    mama&żona....żona&mama

  8. #28

    Domyślnie

    cd
    1) po prawej od wejścia do przedpokoju mamy pokój nr 1 (szary) i tutaj jest ten stolik, którego zamierzam się pozbyć
    2) ściana gdzie jest ten cudny kaloryfer ma 1,2m i tam planuję przenieść lustro (przerobione w prostokąt, z przemalowaną ramą). Po obu stronach lustra będą kinkiety. Z kolei myślałam o przeniesieniu kaloryfera na tą krótszą ściankę. Wtedy kaloryfer musiałby być wąski i długi.

    Może Wam nasuną się teraz jakieś pomysły na aranżację mojego przedpokoju? No i na kolorki?

    Będę bardzo, bardzo wdzięczna z każda radę
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 18-04-2011 o 13:21
    mama&żona....żona&mama

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika3 Zobacz post
    cd


    Może Wam nasuną się teraz jakieś pomysły na aranżację mojego przedpokoju? No i na kolorki?
    W sumie , to nie wiem po co się pytasz, skoro z tego co napisałaś doskonale widać, że wiesz czego chcesz i jak to masz zamiar zrobić. Na razie chyba na wszystkie Twoje pomysły tylko przyklasnąć i powiedzieć : "monika! tak trzymaj".

    Mam tylko drobną uwagę o której wielu zapomina robiąc remont i rezygnując z drzwi do pomieszczenia.
    Niestety wychodzi to najczęściej po skończonej robocie.
    Wyrzucenie drzwi i futryny nie powoduje efektu otwartego wnętrza. Zazwyczaj wygląda to tak jakby zabrakło kasy na owe drzwi albo widoczną przeróbkę a nie zamierzone przedsięwzięcie.
    Bierze się to stąd , że otwór ma te same wymiary co pozostałe, w których osadzona jest pozostała stolarka.

    Jeśli już rezygnujesz z drzwi , dobrze jest zmienić proporcje otworu , jego wielkość, wysokość.
    Nie będzie wrażenia przebudowy. Najlepiej wyciągnąć otwór maksymalnie do góry, tyle ile można i nie zostawiać tej nieszczęsnej, standardowej szerokości na "swobodnego chłopa".Jak mocno, to już niemal bez różnicy i tak tych drzwi tam przecież nie będzie.

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuję Wojtku za odzew !!

    Hmm...radzisz by otwór po ex-drzwiach zarówno poszerzyć jak i wydłużyć, ale nie wiem czy zauważyłeś że przecież takich otworów w przedpokoju jest 4 (kuchnia, 2 pokoje, gdzie drzwi i futryn nie ma + otwór po tych drzwiach, które zamierzamy wyrzucić). Musiałabym zatem wydłużać i poszerzać 4 otwory...w tym 2 w pokojach już wyremontowanych. Więc mimo wrażenia "sie nie da" Niemniej jednak dzięki za odzew!!!
    Ostatnio edytowane przez monika3 ; 30-03-2011 o 14:28
    mama&żona....żona&mama

  11. #31

    Domyślnie

    monika - teraz lepiej widze przestrzeń. kolory zdecydowanie jasne jako że mała przestrzeń i brak światła dziennego.

    co do stolika który teraz masz to mi się tak średnio tego typu rzeczy podobają, ale stoliczek czy półeczka bardzo przydatne w przedpokoju są.
    a może coś takiego przytwierdzonego do ściany [nie chodzi mi tu o styl tegoż cuda ale o ilustrację o co mi chodzi].

    to ostatnie to wieszak w oryginale, ale można pewnei tego typu półeczkę zrobić, plus może i wieszak w takim stylu dać.
    mi się nie podobają wieszaki takie jak masz więc go bym u siebie nie zatrzymywała, ale jeśli dla Was jest ok - to ok
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  12. #32

    Domyślnie

    Cześć Nicol, dziękuję że zaglądasz tutaj

    Po kolei:
    Stolik
    Stoliczka się pozbywamy! Stolik wybywa na wakacje
    Pod lustrem zamierzam umieścić jakąś pufkę lub zakupić krzesło i postawić z boku lustra...

    Wieszak
    Wpadł mi w oko ten panel ścienny, który pokazałam na fotce wyżej. Tam gdzie jest również to czarne lustro.
    W załączniku pokaże jeszcze taki wieszak podobny to tego jaki posiadam tylko w wersji Black. Czy w takim kolorze też jest bee?
    Co powiecie na takie pufy? (załącznik nr2)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak+pufa.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	50528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pufki.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	2,9 KB
ID:	50529  
    mama&żona....żona&mama

  13. #33

    Domyślnie

    Ech nooo, ciągle zastanawiam się jakie płytki dobrać do podłóg które już są w pokojach?

    Zał. 1 panele w pokoju nr1 -- klon
    Zał. 2 panele w pokoju nr2 -- wenge

    Zastanawiam się czy iść w kolor podobny do tego klonu?

    Podobają mi się płytki CALEDONIA półpoler BIANCO GRES REKTYFIKOWANY.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 001.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	50571   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 003.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	50572  
    mama&żona....żona&mama

  14. #34

    Domyślnie

    podłoga nawiązująca do tego klonu będzie chyba dobrym rozwiązaniem.
    a jaki planujesz kolor drzwi?

    po mojemu to pomieszczenie jest dosyć ciemne. wąskie i dodatkowo przytłoczone boazerią. nie ozdabiałabym ścian panelami, bo one zrobią to samo co w chwili obecnej robi boazeria. if i were you... ściany pomalowałabym jakimś kawowo-mlecznym beżem. ale takim zdecydowaniem beżem, a nie wpadającym w żółć. niech się stopi z podłogą. nie wiem, co z grzejnikami, ale jesli muszą zostać wymienić je na coś bardziej ozdobnego. szkoda że bajeranckie grzejniki są tak upiornie drogie no ale a nuż...
    anyways - krzesło i ograniczenie liczby mebli do minimum - jak najbardziej tak. twój wieszak mi sie podoba (czarny lub biały), ale moim zdaniem wprowadza trochę nieporządku - obwieszony z każdej strony zawala przestrzeń, a u ciebie nie ma jej sporo. w tym wypadku rządek haczyków będzie bezpieczniejszy. szafę bym dała jednak tradycyjną, tj. zabudowę o typowym klasycznym froncie, pewnie białą. do tego lusto na ścianie na przeciw drzwi i jakąś odrobinę zwisającą lampę, żeby dawała przyjemne światło odbijające się w lustrze.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki Duś! Wieeelkie dzięki za zajrzałaś

    Kolor kawowo-mleczny ścian, jak go określiłaś od początku wydawał mi sie odpowiedni do tego pomieszczenia, choć ostatecznego wyboru jeszcze nie dokonałam.
    Płytki -- postaram się znaleźć coś w odcieniach paneli klonowych.

    Radzisz Dusiu, żeby lustro zostawić w starym miejscu?? Planowałam je przenieść na ściane gdzie jest teraz kaloryfer -- tam jest więcej miejsca, myślisz że to zły pomysł?
    Co do haczyków -- ściana może się brudzić od kurtek, dlatego pomyślałam o takim niewielkim panelu ściennym, ewentualnie jakiejś szybie na ścianie. Najprawdopodobniej jednak zostanie stary przemalowany wieszak -- obwieszony jest jedynie zimą kiedy kurtek jest więcej więc jakoś to będziemy musieli przeżyć

    Dziękuję Ci raz jeszcze!!
    mama&żona....żona&mama

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ale mleczno-kawowa ściana + płytki w beżu nawiązującym do klonu to może być za dużo dobrego Jeśli ta Caledonia jest biała z el. beżu, to byłaby ok. do obydwu Twoich podłóg...

  17. #37

    Domyślnie

    moniko a mogłabyś wrzucić rzut pomieszczenia?

    wydaje mi się, że lustro nad kaloryferem niepotrzebnie przyciągnie uwagę do kaloryfera. można go ukryć pod ozdobnym panelem, no ale bałabym się kiczowatości potencjalnej.

    masz rację jolisko, ja sobie takie ciasne wnętrza wyobrażam z białymi lub ciemno czekoladowymi drzwiami i listwami przypodłogowymi, które łamią monochromatyczność. stąd moje pytanie o drzwi.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #38

    Domyślnie

    Dziewczyny!!
    Dziękuję że znajdujecie czas dla mnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Ale mleczno-kawowa ściana + płytki w beżu nawiązującym do klonu to może być za dużo dobrego Jeśli ta Caledonia jest biała z el. beżu, to byłaby ok. do obydwu Twoich podłóg...
    Jolisko, caledonia jest beżowa.

    Wiecie jaki kolor chodzi mi jeszcze po głowie? Nie wiem czy to dobry pomysł dlatego proszę, wypowiedzcie się.
    To jakby fioletowy-wrzosowy pomieszany z szarym, z przewagą szarości. W necie znalazłam coś takiego z Duluxa:
    Amethyst Showers 6


    Albo poprostu postawię na szarość, w jasnym odcieniu i wówczas płytki dopasuję do jaśniejszych paneli.

    Mętlik mam w głowie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    wydaje mi się, że lustro nad kaloryferem niepotrzebnie przyciągnie uwagę do kaloryfera. można go ukryć pod ozdobnym panelem, no ale bałabym się kiczowatości potencjalnej.
    Ale Dusiu, kaloryfer zostałby przeniesiony na tą krótką ściankę obok. Może udałoby mi się znaleźć jakiś długi a wąski grzejnik, prosty w formie ale ozdobny. Wtedy na tej ścianie wisiałoby tylko i wyłącznie lustro + dwa kinkiety po bokach lustra. Pod lustrem pufka lub krzesło postawione z boku lustra. Jak zapatrujesz się na taki pomysł?

    Cytat Napisał duś
    masz rację jolisko, ja sobie takie ciasne wnętrza wyobrażam z białymi lub ciemno czekoladowymi drzwiami i listwami przypodłogowymi, które łamią monochromatyczność. stąd moje pytanie o drzwi.
    Ciemno-czekoladowe drzwi mam w chwili obecnej i baaardzo chciałabym zmienić kolor drzwi. Zmęczona już jestem tymi ciemnościami panującymi w przedpokoju Myślałam o drzwiach w jasnym odcieniu, podoba mi się np. dąb bielony.
    Hmmm, białe drzwi....myślę, myślę, myślę....a jeśli drzwi zewnętrzne są ciemno-brązowe to nie będą raziły białe drzwi wewnętrzne?
    mama&żona....żona&mama

  19. #39

    Domyślnie

    I jeszcze plan przedpokoju. Sama tworzyłam więc nie wiem czy jest ok...

    mama&żona....żona&mama

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika3 Zobacz post
    Wiecie jaki kolor chodzi mi jeszcze po głowie? Nie wiem czy to dobry pomysł dlatego proszę, wypowiedzcie się.
    To jakby fioletowy-wrzosowy pomieszany z szarym, z przewagą szarości. W necie znalazłam coś takiego z Duluxa:
    Amethyst Showers 6

    Hmmm, białe drzwi....myślę, myślę, myślę....a jeśli drzwi zewnętrzne są ciemno-brązowe to nie będą raziły białe drzwi wewnętrzne?
    Co za mądrala nazwał beżowe płytki Bianco?

    Kup próbkę tego Duluxa, bo on może okazać się fioletowy...

    U mnie są białe wewnętrzne drzwi i ciemnobrązowe wejściowe - da się z tym żyć

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony