dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 74
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1466
  1. #1121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Liliputku, szyba to pękła mu nie od mega ogniska, tylko od palenia złym drewnem. To jedna możliwość, a druga, być może facet dokładał drewna nie na żar, ale do palącego się żwawo ognia. Mógł nastąpić wybuch gazów drzewnych. Niech się cieszy, że mu tej szyby nie roztrzaskało w drobiazgi po całym salonie.
    To nie są zwykłe szyby. To jest szkło ceramiczne o wytrzymałości temperaturowej 1000-1200 st. C, choć większość producentów podaje wytrzymałość do 800 st. C. W palenisku kominkowym temperatura osiąga tych wysokośći. W paleniskach piecowych temperatury przekraczają ją, a szyby nie pękają. Szyba jest dodatkowo chroniona przez przepływ powietrza, rodzaj kurtyny.


    Niechaj, po zainstalowaniu wkładu pierwsze lekkie rozpalenie zduni zalecają po 24 godzinach. Używa się uszczelniachy do połączenia rury dymowej z wlotem do komina i to musi najpierw spokojnie zastygnąć.

    I jeszcze jedno. Używajcie tej wajchy (pośrodku poniżej drzwiczek) do regulacji dopływu powietrza z zewnątrz delikatnie. Te szybry kratkowe mają tendencję do blokowania się np. w pozycji zamknięte, a na serwisanta od nich można o tej porze roku czekać 2 tygodnie.

    I jeszcze taka rada zamówcie wkład i wszystkie potrzebne akcesoria, czarne rury, uszczelniacze, nawet płyty krzemianowo-wapniowe i itp. razem z wkładem w Kratkach. Przywiozą na paletach i na pewno nie uszkodzone. Poza tym będzie od razu objęte gwarancją. Płacić można z góry, lub przy odbiorze.

    Poza tym... właśnie się doczytałam, że podają na stronie, że temperatura spalin na wlocie do komina jest przewidywana na 295 st. C. To trochę dużo. Najlepiej żeby nie przekraczało 230-250. To zdrowiej dla komina.
    Rozważcie może założenie np. żeliwnych krążków akumulacyjnych. Działają i sporo ciepła nie ucieka kominem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1122

    Domyślnie

    Liliputku, nie no palilibyśmy tylko kupnym kominkowym drewnem Bardziej boję się przemarznięcia niż pleśni, bo wilgotność na parterze mamy w okolicy 55-60% (piwnica to inna para kaloszy ale tam i tak nie grzejemy kozą), mroźne powietrze jednak "suche"
    Pestko dzięki, wszystko zapisuję, będziemy pamiętać Na razie wstrzymujemy się, bo wyskoczył nam pilny niespodziewany wydatek, może koza pociągnie jeszcze 2 tygodnie.

    Jutro zamawiamy drzwi! Co jakiś czas przeglądam strony "naszego" producenta w poszukiwaniu zdjęć nowych realizacji (i kolorów). Dzisiaj, zamiast nowych zdjęć znalazłam info - ostatnie terminy realizacji na MAJ! Maj! Znaczy późna wiosna! Znaczy za 5 miesięcy! (a w maju terminy były na 3 miesiące,o ironio!)
    No to zdecydowałam się wreszcie na kolor
    RAL 6034

    via
    Ale nie mogę zdecydować się na model
    Do tej pory, od jakiegoś roku, na świeczniku był ten:

    ale gdy dodać kolor, to wszystkiego robi się za dużo, bo i szprosy i klamka ozdobna (do wyboru są jeszcze dwie proste, ale z trojga złego ta rzeźbiona najlepiej pasuje) i jodełka i kolor.
    W grze pojawił się prosty model Classic 5, który od dawna nieśmiało się do mnie uśmiechał, aż w końcu wydrążył skałę ->

    via
    Czekam na głosy rozsądku, bo to sprawa wagi państwowej

  3. #1123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie opowiadaj. Za dużo aleś wymyśliła.
    Mam na pintereście koło 300 zdjęć drzwi, a w tym trochę kolorowych. Niektóre bardzo ozdobne, wręcz barokowe, a do tego jadowicie kolorowe: fioletowe, biskupie, żółte, ostre zielenie. Jakoś nie zauważyłam, żeby tym drzwiom kolor szkodził.
    A do tego klamki, kołatki i zawiasy też niektóre mają very special

    Wklejam kilka i ani mi się waż rozważać kolor drzwi pod kątem, że zrobi się za dużo.
    Akurat niebieskich jak w tym twoim kolorze nie mam, ale NIEBIESKI to taki kolor, który nie jest agresywny, więc pasuje niemal do wszystkiego. A jeśli obok drzwi postawisz np. betonową donicę pomalowaną na ten sam kolor co one, to możesz nawet rokokowe te drzwi wstawić.

    Nazwa:  31de023159a3cc9b021c7331e4359738.jpg
Wyświetleń: 647
Rozmiar:  61,1 KB

    Nazwa:  c8565263395dbd205e5736ee9cc578b2.jpg
Wyświetleń: 644
Rozmiar:  58,0 KB

    Nazwa:  NicolaOrlando_door.jpg
Wyświetleń: 647
Rozmiar:  64,3 KB

    Nazwa:  yellow-front-door-solid_med_hr.jpg
Wyświetleń: 643
Rozmiar:  11,0 KB


    Ta parka do porównania – naturalne drewno i niebisko-szare na cegle. Oba zestawienia są bardzo ładne
    Nazwa:  bespoke-canopy-home2.jpg
Wyświetleń: 645
Rozmiar:  67,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi bardziej podobają się 1 drzwi, ale jeśli mają być niebieskie to zdecydowanie drugie. A czy szybka nie może się kończyć nieco wyżej? By mniej was było widać?

  5. #1125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post

    TE bym wybrała.

    Te białe z dwiema szybami wyglądają strasznie ciężko, zero finezji.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Mi bardziej podobają się 1 drzwi, ale jeśli mają być niebieskie to zdecydowanie drugie. A czy szybka nie może się kończyć nieco wyżej? By mniej was było widać?
    To dobry pomysł, ale nie dlatego, że mniej widać, tylko drzwi zyskałyby lepszy podział, lepsze proporcje.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1127

    Domyślnie

    Ostatnio stawiam na praktyczność i na to, by dom/mieszkanie jak najmniej zajmowało czasu przy jego sprzątaniu. Brałabym więc drugie drzwi - o niebo szybciej umyję w nim szyby

    Czysto estetycznie obie wersje mi się podobają, więc postawiłabym na walory użytkowe. A tutaj drugi wybór jest zdecydowanie praktyczniejszy.

    P.S. Kolor cudowny
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #1128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cudny kolor u nas będzie RAL 5024 (zamawialiśmy bezpośrednio u producenta w listopadzie i termin to około 8 tygodni)
    Ja brałabym te ze wzorem jodełki, ale ja stronnicza jestem , bo u nas będzie coś w stylu retro1.

  9. #1129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wiedziałam, że o czymś zapomniałam pisząc o kominku.

    KONIECZNIE kup próbnik wilgotności drewna. Też mają w Kratkach, ale kupisz również w markecie lub na allegro. Cena między 60 a 70 zł wszędzie.
    Funkcjonuje na świeżo przerąbanym drewnie. Warto sprawdzać szczególnie jeśli kupujesz drewno, a nie sezonujesz sama. Najczęściej to co sprzedają jest mokre, tzn. ma powyżej 20% wilgotności (23-24% nawet dotykiem jest wyczuwalne).
    Drewno dobrze wysezonowane to takie, ktorego wilgotność nie przekracza 18%.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1130

    Domyślnie

    haha, Pestko tylko tam jeszcze będzie ganek (docelowo cienkie sztachetki wycinane w jakiś wzorek - kiedy wreszcie nauczę się wycinać) i ławka i lampka i łańcuchy i jakiś numer domu
    Miernik wilgotności dopisuję do listy.
    Liliputku szybki mogą byś jakie się chce - panowie robią na zamówienie, wszystko można zmieniać Tylko ja chcę dużo szyby, żeby doświetlić przedpokój, który nie ma żadnego okna. 4m od drzwi są drzewa, będzie płotek ganku, a w ogóle to z tej strony jest takie wzniesienie terenu, że górna część drzwi jest właściwie na wysokości kolan osoby stojącej na sąsiedniej działce
    Iscro na małych szybkach nie będzie tak widać smug - taką wersję przyjęłam Jeszcze tylko muszę wymyślić argument praktyczny za rowkami na dole
    Alewe piękny kolor, w ogóle tych kolorów do wyboru jest dla mnie za dużo Dzisiaj oglądałam dwie różne puszki + kolor na drzwiach i mogłabym brać wszystkie My też bezpośrednio u producenta, ale to mała rodzinna stolarnia i takie obłożenie się zrobiło, że nie wyrabiają.

    Dzięki za opinie - zamówiliśmy jodełkę dołem, szprosy górą, a "pastellturkis" wierzchem!

    Kantówka sosnowa klejona warstwowo mikrowczep, grubość 68mm, szyba zespolona U=1,1 (gdyby była cieplejsza dwuszybowa U=0,8 zamiast szprosów wiedeńskich musiałyby być szprosy międzyszybowe). Z szaleństw będą nakładki na zawiasy Na wybór klamki mam czas do maja
    Termin realizacji maj/czerwiec

  11. #1131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Olać daszek Ja to wkleiłam tylko z powodu dość podobnego wyglądu i różnicy kolorów

    Czy dół drzwi będzie obity blachą z okapem? To bardzo praktyczne rozwiązanie nawet jeśli będziesz mieć ganek.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1132

    Domyślnie

    blacha młotkowana spodem drzwi jest dodatkową opcją, ale mi się nie podoba, za to listwa/okapnik może faktycznie się przydać, muszę zapytać czy i za ile mogą zrobić

  13. #1133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Młotkowana nie będzie fatalnie wyglądać, ale gładka jak stal szczotkowana, albo kawał mosiądzu. byłoby OK
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 07-01-2017 o 22:13
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1134

    Domyślnie

    Niechaj, tamte plytki, co pokazałas przeurocze!
    Drzwi - dla mnie obie wersje w tym kolorze będą powalały z nóg. Rozumiem Twój strach przed przesadzeniem, w końcu będziesz na te drzwi patrzeć przez wiele lat. Sami musicie znaleźć próg od którego będzie "za dużo". Szczególnie, że znając Twoje artystyczne zapędy na drzwiach będzie coś często wisiało. )) Chyba że się mylę?

  15. #1135

    Domyślnie

    Niechaj, dasz namiar na PW na okniarzy i ile zapłaciłaś za okna i na firmę od drzwi?

  16. #1136
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    też poproszę namiary na firmę od okien.

  17. #1137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może producent mógłby zmienić nieco proporcje w classic 5 i skrócić bądź zwęzić szyby? Bardzo podoba mi się ten model drzwi, zresztą teraz mam bardzo podobny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap477.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	377623
    Te niebieskie z realizacji też fajne, a'la drzwi od windy Mogłabym takie mieć. Oczywiście w kolorze pomidorowej czerwieni

    A w ogóle, to wszystkiego najlepszego w Nowym!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1138

    Domyślnie

    Tsunami no właśnie kolor wybrałam trochę mniej żywy, niż planowałam, żeby było dobre tło dla wianków
    Pesce, Fleszu pewnie, że dam, ale zastrzegam, że nie jesteśmy zadowoleni z montażu, okna i sprzedawcy ok. Firmy od drzwi jeszcze nie mogę polecić z autopsji, bo drzwi nie ma, ale widziałam na żywo kilka realizacji - Wacławik Okna
    Matko, na pewno mógłby, ale Classic 5 podobają mi się takie, jakie są Ostatecznie zdecydowałam się na Retro 4, jednak stara miłość nie rdzewieje
    Dziękuję i nawzajem!

  19. #1139

    Domyślnie

    Niechaj wielkie dzięki, zawsze to jakiś punkt odniesienia, a przynajmniej wiem jakich montażystów nie brać

  20. #1140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niechaj i jak zima u Was?? bo u nas śniegu do połowy łydki i jest pięknie, więc u Was pewnie po pas i jest super pięknie

Strona 57 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony