dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 50
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 987
  1. #921
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Carrefour.
    Dzięki.
    Zajrzę i zdam sprawozdanie po weekendzie. Jeśli będzie z czego.

  2. #922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    trochi.... drogo?
    ceny znam, bardziej chodzilo mi o opinie czy z tego co mozna kupic na co dzien nie latajac jak wsciekly w poszukiwaniu miesa da sie chociaz troche zblizyc do tej jakosci
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Na próbę, znów stek ze "Świat Szlachetnej Wołowiny" czyli zakłady Mięsne Łuków. Już sam wybór w sklepie nasuwał wątpliwości, każdy kawałek inny, niektóre kompletnie bez marmurka. Znalazłem w miarę równo docięty antrykot z delikatnym marmurkiem. No cóż. Potwierdziły się moje podejrzenia o losowej jakości tych steków. Smakowo, były nie najgorsze, choć do poprzedniego brakowało sporo ale za to były mniej kruche. Jedna trzecia powędrowała do psiej miski. Najwyraźniej pakują, co mają. Raz lepsze, raz gorsze.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Nowa cenna porcja informacji, tak trzymaj. Brawo TY!

    ps a olejem ryżowym będziesz paprać steka?

  5. #925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Perm, być może nie znasz tajemnych sekretów obecnego na tym forum, kulinarnego miszcza, który to ze starej (nie dającej już mleka) krowy, potrafi wyczarować najwyższej jakości danie ... być może tajejmnica tkwi w spryskaniu zelówki olejem "truflowym", następnie wysmarowaniu majonezem kieleckim i upieczeniu go na białej patelni pełnej smalcu
    unde venis et quo tendis

  6. #926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ja już się nawet na temat tego miszcza nie wypowiadam. Moim zdaniem, to jakieś nieszczęście. Piszę poważnie. Pozwolili mu pisać z litości. Niech sobie pisze co chce. Ignorujcie go i tak będzie najlepiej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Nowa cenna porcja informacji, tak trzymaj. Brawo TY!

    ps a olejem ryżowym będziesz paprać steka?
    Trochę te moje recenzje przypominają czasy PRLu i sposoby samodzielnego robienia masła. Zdaję sobie z tego sprawę. Nie da się jednak u nas po prostu wejść do rzeźnika i kupić dobry stek ( może poza Warszawą i Krakowem) i większość ich miłośników jest skazana na to co w sieciówkach. Jeżdżę kilka razy do roku do UK i przywożę sobie steki. Nie widzę jednak sensu recenzowania ich.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Nowa cenna porcja informacji, tak trzymaj. Brawo TY!

    ps a olejem ryżowym będziesz paprać steka?
    Ty się nie śmiej ... nasączanie olejem ryżowym mleczaków może stać się kulinarnym przebojem wszechczasów to nawet lepsze niż kury w majonezie kieleckim z krakersową posypką
    unde venis et quo tendis

  9. #929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Ostatnio na loterii pod tytułem zakup steku w supermarkecie trafiłem na bardzo przyzwoitego steka. Co ciekawe Sokołów który już dawno od czci i wary odżegnałem (produkcja brendowa dla Auchan więc trochę inaczej pakowany ale produkcja Sokołów) Stek z antrykotu, ceny dokładnie nie pamiętam, ale w granicach 40 zł za kg.
    Stek trochę ponad 30 dkg, równo ucięty, dosyć sporo tłuszczu, przerost śródmięśniowy niby niezbyt imponujący, ale po usmażeniu na medium rare wyszedł, bardzo miękki kruchy, soczysty, bez śladu kwaskowego czy wątróbkowego posmaku (co często było przypadłością Sokołowa) dawno tak dobrego nie trafiłem nie wspominając nawet o cenie.
    W opisie tylko że z polskiego bydła do 30 miesięcy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_73256.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	381097

  10. #930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_73256.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	381097
    wygląda zupełnie przyzwoicie
    unde venis et quo tendis

  11. #931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Ostatnio na loterii pod tytułem zakup steku w supermarkecie trafiłem na bardzo przyzwoitego steka. Co ciekawe Sokołów który już dawno od czci i wary odżegnałem (produkcja brendowa dla Auchan więc trochę inaczej pakowany ale produkcja Sokołów) Stek z antrykotu, ceny dokładnie nie pamiętam, ale w granicach 40 zł za kg.
    Stek trochę ponad 30 dkg, równo ucięty, dosyć sporo tłuszczu, przerost śródmięśniowy niby niezbyt imponujący, ale po usmażeniu na medium rare wyszedł, bardzo miękki kruchy, soczysty, bez śladu kwaskowego czy wątróbkowego posmaku (co często było przypadłością Sokołowa) dawno tak dobrego nie trafiłem nie wspominając nawet o cenie.
    W opisie tylko że z polskiego bydła do 30 miesięcy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_73256.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	381097
    Miałeś szczęście. Loteria to dobre słowo.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #932
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Zgadza się, ale chyba coś drgnęło. 2-3 miesiące temu jak przy okazji ogólnych zakupów zaglądałem do lodówki ze stekami to właściwie nic co by wyglądało znośnie nie było. Krzywo pocięte, jakieś przypadkowe kawałki, a teraz przynajmniej 3/2 wyglądała na całkiem przyzwoite, stąd i decyzja żeby kupić jednego na próbę. Nie chcę zapeszać, ale może odbili się od dna?

  13. #933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Te "krzywo przycięte" to najlepsza wskazówka, by nie kupować. Sokołów, jak i inni producenci mają wielki problem z oceną jakości mięsa. Raz sprzedają za grosze mięso wyśmienite, raz za tę samą cenę byle co. Najwyraźniej coś takiego jak ocena jakości mięsa tam nie istnieje. Pakują jak leci, razem kawałki, których cena powinna być przynajmniej trzykrotnie wyższa i takie za które złotówki nie warto wydać. Kompletne bezhołowie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie Kolacyjka Walentego

    Ciemiężycielka postanowiła nakarmić solidnie Walentego

    Ribeye z kością (prawie półtora kilograma, 7 cm grubości)


    ... pieczemy - temp. 300*C 9 minut z jednej strony, przekładamy, 8 minut druga strona ... oczywiście tylko sól i pieprz


    ... tylko z winem ... jakiekolwiek inne dodatki zupełnie zbędne



    pozdrowienia dla stekożerców
    unde venis et quo tendis

  15. #935
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    ahhh
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  16. #936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Krótka relacja z wizyty w steakhouse o nazwie Evil w Szczecinie Działają już od dłuższego czasu ale jakoś omijałem, bo to najpierw zdaje się była pizzeria a teraz dodatkowo steakhouse. Zachęciły mnie recenzje. Bardzo entuzjastycznie wypowiadali się o tym lokalu klienci.."Najlepszy stek na świecie!". Tak pisali prawie wszyscy. No to poszedłem spróbować tego najlepszego steka. Nieporozumienie! Argentyńskie steki tylko na zamówienie a tak dostępne tylko polskie. Byle jakie. Mam wrażenie, że ci co tam chodzą nie bardzo wiedzą, co to znaczy dobry stek. Szef kuchni, z którym chwilę porozmawiałem najwyraźniej nie zadał sobie trudu, by się o tym co sprzedaje dowiedzieć jak najwięcej..Zadziwiające miał teorie. Nie kontynuowałem rozmowy, bo mi było zwyczajnie głupio. Sympatyczny gość ale o stekach ma pojęcie nijakie. Takie też są serwowane przez nich steki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Jeźeli Szef kuchni tak wykonuje swoją pracę to bardzo smutne
    unde venis et quo tendis

  18. #938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Jeźeli Szef kuchni tak wykonuje swoją pracę to bardzo smutne
    Stara się niewątpliwie, jest też sympatyczny. Myślę, że został tym szefem trochę z przypadku. Coś przeczytał, coś usłyszał. Chwalił się, że sami sezonują steki, nawet do 40 dni ... na mokro, tj zawinięte w folię. Mięso, które kupują też od razu zawijają w folię. Zdaje się uważa to za szczyt maestrii ale dobił mnie stwierdzeniem, że filet mignon to stopień wysezonowania steka. Nie wiedziałem co odpowiedzieć. Generalnie stek był przyrządzony prawidłowo, tu nie mogę mieć pretensji, choć inne, cieńsze steki smażył na grillu kontaktowym dwustronnym. Stek najpierw długo opalał palnikiem gazowym, zastanawiałem się po co. Wiem, że niektórzy tak robią ale ja jeszcze tak przyrządzanego steka nie jadłem. Bałem się, że będzie to jakoś odczuwalne ale, na szczęscie nie było. Doszedłem do wniosku, że te grille elektryczne, którymi dysponował (zwykłe grille dwustronne z pokrywką) nie dają odpowiedniej temperatury, więc może to zamknięcie porów za pomocą palnika ma sens. Jak już steka przyrządził posypał go bardzo grubo solą z jednej strony, na to czarny pieprz w dużych ziarenkach. Soli nie było czuć, ziarenka pospadały. To wszystko jednak drobiazgi. Problemem, na który chef najwyraźniej nie ma wpływu albo się na tym nie zna jest dobór mięsa.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #939
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Raczej się nie zna, tak jak większość ludzi którzy za szczyt adrealiny restauracyjnej uważają jak ich chef kuchni dłonią po łbie wyklepie do fotki. Typowi restauracyjni janusze wykarmieni na topiony w tłuszczu kawałku spalonego mięsa. Ot cała diagnoza, smutna i prawdziwa.

  20. #940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Perm, bez dobrego produktu, znajomości procedur i stosownych narzędzi (nie tylko w kuchniach komercyjnych) nawet najbardziej miły Chef nie przygotuje dobrego dania.
    unde venis et quo tendis

Strona 47 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony