dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie zmiana mechanizmu rolet

    Mam u siebie w domku 3 okna balkonowe 1800x2000. Wraz z nimi kupiłem rolety zewnętrzne, którymi steruję manualnie za pomoca korbki.
    Z biegiem czasu jednak zastanawiem się nad zamontowaniem ewentualnego mechanizmu sterującego roletami automatycznie za pomocą włącznika (nota bene pluję sobie trochę w brodę, że od razu się nie zdecydowałem na to rozwiązanie)

    I teraz pytanie: czy mozliwy jest montaż ewentualnego silniczka lub innego mechanizmu np w komorze rolety?

    Jesli tak - czy ktoś z Was korzystał z usług jakiejś specjalistycznej firmy lub może kogoś polecić?
    Okna są z Oknoplastu Kraków.

  2. #2

    Domyślnie

    montaż napędu jest możliwy i stosunkowo łatwo wykonalny - robiłem to u siebie samodzielnie na 12 oknach wiekszy problem to doprowadzenie zasilania jesli go nie masz w okolicach skrzynki lub wyprowadzonego kabla w skrzynce.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Dziękuję za informację - napisz proszę jakie mechanizmy u siebie zakłądałeś i generalnie na czym to polega - przyznam szczerze, że temat jest mi zupełnie obcy a zona wierci mi dziurę w brzuchu...
    Co do zasilania - nie będzie problemu, gdyż na wiosnę planuję malowanie więc zasilanie pociągnę do skrzynek.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    odświeżam temat z uwagi na dość aktualną sprawę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    hmmm?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    hmmm?
    W Krakowie na ul.Zawiłej masz firmę SELVE która tym się zajmuje. Podjedź, zapytaj - na pewno cię poinstruują i doradzą co i jak... pzdr

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas Zobacz post
    Mam u siebie w domku 3 okna balkonowe 1800x2000. Wraz z nimi kupiłem rolety zewnętrzne, którymi steruję manualnie za pomoca korbki.
    Z biegiem czasu jednak zastanawiem się nad zamontowaniem ewentualnego mechanizmu sterującego roletami automatycznie za pomocą włącznika (nota bene pluję sobie trochę w brodę, że od razu się nie zdecydowałem na to rozwiązanie)

    I teraz pytanie: czy mozliwy jest montaż ewentualnego silniczka lub innego mechanizmu np w komorze rolety?

    Jesli tak - czy ktoś z Was korzystał z usług jakiejś specjalistycznej firmy lub może kogoś polecić?
    Okna są z Oknoplastu Kraków.
    No cóż ?
    Prawie wszyscy, którzy kupili rolety bez silników dzwonią z takim samym pytaniem zaraz po przeprowadzce do nowego lokum.
    Niejeden sobie pluje w brodę z tego powodu - mimo kilkakrotnie powtarzanych przestróg przy zakupie o tym, jakie to utrapienie.
    Co do pytania? Jest to mozliwe, jak najbardziej - i właśnie w komorze rolety, nigdzie indziej. Wymaga jednak trochę pojęcia, paru niezbędnych gratów i zdolności manualnych.
    Silnik do rolety montowany jest wewnątrz wałka do nawijania pancerza, nalezy więc zdemontowac przez rewizję cały pancerz i wałek nawojowy , włożyć w niego silnik, wyrzucic jeszcze kółko, sznurki i zwijacze, wszystko poskładać do kupy, pociągnąć elektrykę, wyregulować krańcówki i finito.
    Bardziej tego uprościć nie mogłem, w rzeczywistości jest to znacznie trudniejsze.
    Należy znać średnicę wałka i ciężar pancerza. Wybrać silnik zwykły lub sterowany radiowo, np. pilotem, z awaryjnym rozryglowaniem czy bez. Rozważyć sterowanie- pojedyncze czy także grupowo, a może jakiś sterownik czasowy przy okazji... Przy okazji także przydadzą się wieszaki - blokady jeżeli teraz ich nie ma.
    Przy trzech roletach proponuje skorzystać z usług jakiejś firmy - jak radził wyżej blokno - niz samemu jeździc kilka razy,k tracić czas a może coś zepsuć przy okazji.
    Przy większej ilości można rozważać taką przeróbke samemu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    OK - dzięki za info.
    Teraz już wiem, że zmiana mechanizmu jest do wykonania. Nie jest to może proste - fakt, ale namierzyłem kilka firm, które wykonują takie prac e wmoim regionie.

    Z uwagi jednak na fakt, iż jest wielu producentów mechanizmów - napisz prosze jakich polecasz lub jakich należy omijać szerokim łukiem
    Nie chciałbym za rok czy dwa wymieniać tego na nowo....

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    pomijając cenę polecam ci Somfy
    A procedura jest dość prosta
    wyjąć cały mechanizm rolety - najpierw pancerz później sam wałek
    zdemontować blachę mocującą od strony zwijacza i w to miejsce zamontować nową z gniazdem silnika - uwaga - koniecznie zachować centralne położenie osi silnika względem blachy mocującej. Przy Integro może być kłopot gdyż nitowane jest do boku obudowy
    oddzielić wałek od rolety
    dokładnie wymierzyć i skrócić go
    włożyć w wałek silnik
    zamocować całość w skrzynce
    włożyć pancerz i zamocować go do wałka
    podłączyć elektrykę
    wyregulować krańcówki (niezła zabawa dla niezorientowanych )

    i na przyszłość - to przestroga dla innych - nie szukać oszczędności na siłę, bo w 99% wypadków napęd ręczny wcześniej czy później wymieniany jest na elektryczny i to kosztuje o wiele więcej niż decyzja podjęta od razu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jeśli rolety ci zakładał oknoplast to moze udaj sie do nich.nie powinni robić problemu.
    oni maja pewnie rolety z krispolu no chyba ze już masz zamontowane te ich które sami robią to współczuje
    pomyśl tylko czy chcesz na pilota czy przycisk !
    bo później znowu zona ci bede truła
    co do silnika ja bym wybrał nica z elektrycznymi krancówkami

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    pomijając cenę polecam ci Somfy

    i na przyszłość - to przestroga dla innych - nie szukać oszczędności na siłę, bo w 99% wypadków napęd ręczny wcześniej czy później wymieniany jest na elektryczny i to kosztuje o wiele więcej niż decyzja podjęta od razu
    Dzięki za radę - czytałem o tych Somfach.... faktycznie jest wiele pochlebnych opinii na ich temat i chyba się na nie zdecyduję.

    Co do decyzji o sterowaniu roletami.....na etapie zakupu okien nie myślałem o walorach użytkowych...NIESTETY!
    Człowiek się cały czas uczy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony