dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 220
  1. #201

    Domyślnie

    Przegląd gwaranycjny kotła za mną koszt 150 PLN. Wyczyszczony palnik, sprawdzone ciśnienie gazu podawanego na palnik. Koniec przeglądu.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.138
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Powiedz sadm2, czy zdarzyło Ci się tego lata włączyć ogrzewanie choć na krótko?

    Pozdrawiam

  3. #203

    Domyślnie

    Witaj Bogusławie. Nie miałem potrzeby uruchamiać tego lata ogrzewania. Musiałem się chronić przed wysokimi temperaturami. W tym pomagały zewnętrzne rolety. Zastanawiałem się również nad powietrzną pompą ciepła, która mogłaby pełnić podobną funkcję co klimatyzacja w domu dając dodatkowo ciepłą wodę użytkową. Nie zamieszczałem ostatnio wykresu ze zużyciem gazu. Muszę to nadrobić.

  4. #204

    Domyślnie

    Witam po długiej nieobecności na forum. Sporo się działo i dalej dzieje. Ogrzewanie uruchomiłem 9 października. Wówczas przyszło dłuższe załamanie pogody i dni były zimne. Nie pozostało nic innego jak pozwolić systemowi pracować. Po najbliższym odczycie gazu zamieszczę kolejne wykresy. W lato zużycie gazu na potrzeby c.w.u. w odczytach było zbliżone do siebie. Usterki, które zauważyłem w instalacji to przepuszczające zawory spustowe w rozdzielaczach (chińszczyzna). Innych na chwilę obecną brak. Po uruchomieniu dało się słyszeć jak odpowietrznik grupy bezpieczeństwa wypuszczał gazy. Podczas przestoju woda musiała się jeszcze odgazować.

  5. #205

    Domyślnie

    Pod koniec lutego w domu pojawi się drugi mały domownik Synek Trzeba będzie z pewnością mocniej i dłużej grzać tej zimy Damy radę

  6. #206

    Domyślnie

    Poniżej zestawienie zużycia oraz wykres zużycia gazu w moim domu od samego początku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gaz 1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	151158

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gaz 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	151160
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 27-11-2012 o 20:57

  7. #207

    Domyślnie

    Poniżej zestawienie faktur za gaz. Podliczony roczny koszt gazu dla mojego domu (ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody użytkowej).


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KOSZT GAZU.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	151962

  8. #208

    Domyślnie

    Poniżej ostatnia faktura za gaz oraz wykres zużycia gazu od początku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Faktura 2013.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	162484
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zuzycie gazu 2013.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	162485
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 19-01-2013 o 08:30

  9. #209

    Domyślnie

    Obecna zima w moim domu jest bardziej odczuwalna mimo, iż mrozy nie są specjalnie duże. Brak nasłonecznienia budynku od strony południowej odbił się bardzo mocno na ostatniej fakturze. Rozmawialiśmy z żoną, że nie było właściwie dnia, w którym słońce obdarzyło by nas swoim ciepłem. W zeszłym roku w największe mrozy słońce wspomagało ogrzewanie domu i nasz budżet. Obecna faktura z powodu braku słońca myślę, że spokojnie jest większa o 20 kilka procent. Cóż natura rządzi się własnymi prawami. Nic grzejemy drodzy Państwo. Nie oszczędzam specjalnie. Małżonka w błogosławionym stanie jest już na ostatniej prostej i być może w ciągu najbliższych dwóch - trzech tygodni będę po raz drugi tatusiem

    System grzewczy pracuje bez zarzutów. Niczego w nim nie modyfikowałem ani nie naprawiałem. Musiałem jednak w trakcie sezonu grzewczego dokonać zmian w systemie nawiewu powietrza do kotłowni. Matematyka mówiła mi jedno ja zrobiłem drugie. Co prawda wychłodzenie pomieszczenia jest dotkliwsze. Z tym mam zamiar w najbliższych dniach powalczyć. Wspomogę nawiew niestety jakąś nagrzewnicą elektryczną.
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 24-01-2013 o 06:19

  10. #210

    Domyślnie

    Cały czas zastanawiam się nad wykonaniem nowych uchwytów montażowych do grzejników. Te fabryczne są wg mnie częściowo powodem powstawania trzasków w grzejnikach. Powodem powstawania jest również układ zasilania, który jest zbyt sztywny w stosunku do układu wodnego grzejnika. Powstające naprężenia w miejscu gniazd zasilających w połączeniu z krzywizną ściany i grzejnika powodują trzaski i stuki. Skąd pomysł na taką teorię... Sam grzejnik jest wykonany z wielu elementów składanych w całość. Wszystko jest łączone za pomocą zagięć, zatrzasków, zamków i z pewnością nie tworzy idealnej płaszczyzny. Jeżeli dojdzie do tego krzywizna ściany trzaski i naprężenia gotowe. Mam pewne pomysły ale nic konkretnego...

  11. #211

    Domyślnie

    Poniżej kolejna faktura za gaz oraz wykres zużycia gazu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FA VAT.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	180208

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie gazu 06.11-03.13.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	180203
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 29-03-2013 o 21:35

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    A że tak zapytam z ciekawości: innego źródła ciepła nie używasz np. kominek, itp. ?
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  13. #213

    Domyślnie

    Witaj. Innych źródeł brak. Istnieje drugi komin obok obecnego kotła gazowego na wypadek W.

  14. #214

  15. #215

    Domyślnie

    Zużycie gazu od początku poniżej w zestawieniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zuzycie gazu od początku.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	232664

  16. #216

  17. #217

    Domyślnie

    Koszty zakupu gazu od początku.

    2011-2012 - 3949,31 zł zużycie - 1566 m3

    2012-2013 - 3905,00 zużycie - 1611 m3

  18. #218

    Domyślnie

    Zima w trakcie. System grzewczy działa bez najmniejszych problemów. W międzyczasie dokonałem korekt przepływów w obwodzie grzejnikowym. W celu poprawy pracy instalacji podniosłem prędkość pracy pomp. Układ mieszany sprawdza się w moim domu idealnie. Z powodu braku słonecznych dni nie mam problemu z przegrzanym salonem. Słońca brak nie uzyskuję żadnych uzysków ciepła z tego tytułu. Wielka szkoda. Podłogówka w salonie i kuchni gromadzi duże ilości kurzu. Ze względu na raczkowanie synka trzeba ciągle sprzątać. Płytki ułatwiają sprawę ale jest to rzecz uciążliwa. Dywan na płytkach w salonie nie wpływa w jakiś negatywny sposób na komfort cieplny pomieszczenia. Dzieciaki spędzają czas kiedy z żoną jesteśmy w pracy z babcią i tutaj widać wzrost zużycia gazu, wody. Całkowicie rzecz normalna. Widoczne jest jak budynek od momentu budowy wysycha coraz bardziej myślę, że jego całkowite wyschnięcie nastąpi w przyszłym roku. Wówczas jestem ciekaw jak zmieni się mikroklimat w domu.

  19. #219

    Domyślnie

    Witam

    Dawno nie odwiedzałem dziennika. Kilka informacji zamieszczę w najbliższym czasie. Poniżej zużycie paliwa gazowego od samego początku. Górki pokazują spadek. Czy jednak jest tak w rzeczywistości?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zuzycie gazu od poczatku.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	329592

  20. #220

    Domyślnie

    Widoczne w systemie gazowni odczyty. Można porównac z jeszcze wcześniejszymi z poprzednich postów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odczyty.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	329593

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony