dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ballah

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Styropian STRONG firmy Styropol jaka jakość ?

    Witam
    Wykonawca wylewek chce sprzedać mi styropian pod wylewki STRONG firmy Styropol w cenie 130 zł/m3. Styropianu ma być 15 cm. Czy ktoś z Was stosował styropian z tej firmy, macie jakieś doświadczenia ?

    Po drugie: czy wystarczy folia 0,2 mm pod styropian? Chudziak nie jest specjalnie równy, widać ślady - fale - po wyrównywaniu deską dochodzące do 1,5 cm. Może podsypać piasku ?
    Ostatnio edytowane przez Ballah ; 26-05-2010 o 12:18

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Zetknąłem się dzisiaj z tym styropianem. W jednej z poznańskich hurtowni miły jegomość najpierw "pojechał" po lokalnych producentach, później - mimo że mówiłem o EPS 100 038 - chciał w promocji (niedługo mają wzrosnąć ceny styropianu) sprzedać mi STRONGA ze Styropolu. W trakcie dociekliwego wypytywania z mojej strony przyznał, że Strong to EPS 80, nie 100.

  3. #3

    Domyślnie

    do wylewek musi być twardy styropian EPS 150 lub 200 im twardszy tym lepszy...
    0,2 mm to za mało taką folie dał bym do góry na styropian, kup 0,3mm lub 0,4 mm i daj nawet ze dwa razy na spód

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon Zobacz post
    Zetknąłem się dzisiaj z tym styropianem. W jednej z poznańskich hurtowni miły jegomość najpierw "pojechał" po lokalnych producentach, później - mimo że mówiłem o EPS 100 038 - chciał w promocji (niedługo mają wzrosnąć ceny styropianu) sprzedać mi STRONGA ze Styropolu. W trakcie dociekliwego wypytywania z mojej strony przyznał, że Strong to EPS 80, nie 100.
    Ja mam calosc ze styropolu eps70 i eps100, maja nowe maszyny od niedawna, znajomy magazynier z hurtowni w ktorej biore towar okreslil te nowe dostawy jako "zyleta".
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Ja mam calosc ze styropolu eps70 i eps100, maja nowe maszyny od niedawna, znajomy magazynier z hurtowni w ktorej biore towar okreslil te nowe dostawy jako "zyleta".
    A skąd brałeś styropian Styropolu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony