dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 211
  1. #161

    Domyślnie

    To moja taka zwykła bez udziwnień ))
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz.JPG
Wyświetleń:	3074
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	42997  
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #162

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Na wiosnę przyjdzie nam zmierzyć się z takim oto potworkiem. Jak to ugryźć? Kilka słów o klatce schodowej - ciemna, słabo oświetlona, to jest klatka można powiedzieć zewnętrzna, pomiędzy dwoma samodzielnymi mieszkaniami w domu wolnostojącym, zimą nie ogrzewana.

    Na pewno na jasno trzeba ją zrobić, dechy są w dobrym stanie, pod dechami prawdopodobnie surowy beton. Albo zdejmujemy dechy i gipsujemy / tynkujemy ściany - ale szczerze mówiąc słabo nam się uśmiecha taka robota. Albo malujemy dechy... przerabialiśmy przemalowywanie boazerii na biało - jakoś poszło. Tutaj dechy są pomalowane lakierobejcą jakąś, więc są śliskie, trzeba by zrobić gdzieś test jak farba by to łapała. Ale nie wiem czy to dobry pomysł, żeby na biało, bardziej jakieś ecru bym tu widziała.

    A może jeszcze coś innego?




  3. #163

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła białe, albo leciutko szare.

  4. #164

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 17:46

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    osobiscie zrobilam tak-szlifierka,farba zerwana do golego drewna i na to jedynka do drewna z woskiem w kolorze bialym
    2 fachowców przy okazji cyklinowania podłóg odmówiło zabrania się za tą ścianę, powiedzieli, że nie piszą się na szlifowanie jej To jest naprawdę duża powierzchnia, bo jeszcze kawałek idzie pół piętra niżej i wysokie te dechy są. Nawet na myśl o malowaniu tego cierpnie mi skóra, choć ja naprawdę lubię taką robotę

    Mam jeszcze trochę białej farby, może jutro w jakimś mniej widocznym miejscu zrobię próbę. Chociaż chyba wolałabym przełamać tę biel czymś, może lekko szary kolor byłby mniej "krzykliwy" niż taka kryjąca biel.

  6. #166

    Domyślnie

    Małe kawałki zdejmowaliśmy, sypialnia też cała w boazerii jest, ale tam na biało pomalowaliśmy. Ale na klatce zaczęłam mieć dziś po oględzinach wątpliwości, bo musielibyśmy wszystko pomalować to znaczy również 4 pary drzwi (z czego jedne to wejściowe) i 2x okno i parapety. To już by była rewolucja wielka, ale pomalować same ściany na biało czy szaro a resztę zostawić ciemnobrązową to też ni przypiął ni przyłatał. Musimy naradę rodzinną zrobić i zastanowić się w którą stronę z tym pójść.

  7. #167

    Domyślnie

    Podciągam temat.Może wkleicie fotki jak pomalować klatkę schodową z schodami zabiegowymi.Stopnie schodów brązowe,podstopnice piaskowe.Raczej wąska.Myślałem o jasnym kolorze ale obawiam się ,że przy dzieciakach co chwile będzie trzeba ją czyścić

  8. #168

    Domyślnie Klatki schodowe

    Witam Was kochani
    od dwóch dni ogladam Wasze klatki schodowe, jestem pelna podziwu ,waszych apiracji, pomyslow, motylki, puch, murek, no nie
    ...zdjecia. cudo cudo. KOPARA MI OPADLA a ja mam biale sciany I MYSLALAM, ZE TAK JEST DOBRZE, az przez przypadek
    weszlam na wasz watek. Tak wam zazdrosze pomyslów, checi zapalu, pomyslów. Rane .Dziewczyn, bo to przeciez szczególnie WY.
    Co za zapal. co za pomysly. Jestem pod urokiem.
    Moze troche od tematu, ale maja lat 60 wrocilam na stale do Polski z Francji, a tam okna bez firan zaslon.
    A moze mi pomozecie, bo jak widze pomysłow u was ogggggggggggrom.
    Mam okno na tzw, klatce schodowej (schody zabiegowe) firaneczka ktora tam wisi, dobija mnie, juz myslalam o zaluzjach, roletach,
    roletach (dzien noc) moze foli na okno, nie sama nie wiem.
    a moze waszych pomyslow troche, Z gory dziekluje

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a potrzebujesz zasłony w tym miejscu?

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Po blisko półtorej roku mieszkania doczekałam się ukończonej klatki schodowej, którą mogę pokazać...





    - nasza minigaleria




    - w całości przy oświetleniu i w świetle dziennym




    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  11. #171

    Domyślnie

    no fajnie wyglądają te płytki na ścianach. Elkamino stara cegła skalna??
    piotr

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cegła fajna, ramki różnej wielkości nie. Co chciałaś uzyskać przez zawieszenie dwóch różnych ramek?

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Cegła fajna, ramki różnej wielkości nie. Co chciałaś uzyskać przez zawieszenie dwóch różnych ramek?
    Mnie te ramki też rażą.
    Ściana ładna.

    I choć to wątek o ścianach, to dodam (bo to bardzo rzuca sie w oczy i psuje efekt całości) - toczone tralki moim zdaniem nie pasują do tych schodów. Schody są nowoczesne, podświetlone nowoczesnymi kwadratowymi lampkami ze stali nierdzewnej. Te tralki wyglądają jak z innej beczki. Dużo lepsze byłyby proste, kwadratowe.
    Tylko tu i teraz.

  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    no fajnie wyglądają te płytki na ścianach. Elkamino stara cegła skalna??


    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Cegła fajna, ramki różnej wielkości nie. Co chciałaś uzyskać przez zawieszenie dwóch różnych ramek?

    Dziwne pytanie. Miałam 2 obrazy, to powiesiłam dwa. Miałabym 3 powiesiłabym trzy. Ramy różne? Łączy je kolorystyka. I podobny kształt. Że niby różny rozmiar? A co miałam obraz olejny obciąć? Nie bardzo rozumiem... Nie widziałaś nigdy galerii z obrazami o różnych wymiarach. Jest zasadza na wieszanie takich obrazów i starałam się ją zachować.
    Zresztą co ja się tłumaczę. W porównaniu do kabli na ścianach z wiszącą żarówką i obmalowanego raz na biało tynku jest cudnie!

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Mnie te ramki też rażą.
    Ściana ładna.

    I choć to wątek o ścianach, to dodam (bo to bardzo rzuca sie w oczy i psuje efekt całości) - toczone tralki moim zdaniem nie pasują do tych schodów. Schody są nowoczesne, podświetlone nowoczesnymi kwadratowymi lampkami ze stali nierdzewnej. Te tralki wyglądają jak z innej beczki. Dużo lepsze byłyby proste, kwadratowe.
    Bo wiesz asizo, u mnie wszystko jest z takich różnych beczek. Takie bezguście wnętrzarskie ze mnie
    Ostatnio edytowane przez ane3ka1 ; 07-03-2012 o 08:46

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tak widziałam masę galerii gdzie ramki są różnej wielkości i kształtu ale tu nie ma galerii - tu są dwie ramki obok siebie. Tobie to pasuje super, mi nie.

    Tylko się nie obrażaj, bo dopiero co jedna tu taka była

  16. #176
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Nie, nie obrażam się. Podoba mi się i tyle. Jedni lubią 2 niepasujące do siebie ramki na ścianie z olejnymi obrazami udekorowane w dodatku toczonymi tralkami z nowoczesnymi lampkami, jedni landszafciki "jeleń na rykowisku", inni halogenowe gablotki z żurawiami.
    Nie jestem architektem, nie zajmuję się projektowaniem wnętrz, może nie znam się na dekorowaniu ścian obrazami. Cośtam obiło mi się o uszy. Ale cieszę się z tego co mam i czuję się z tym zwyczajnie dobrze!
    Przyszłam pokazać jak wygląda klatka schodowa, bo już dawno o niej pisałam...
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  17. #177

    Domyślnie

    Dobra, zatem nie komentujmy. Niech będzie, ze wszystko jest super
    Tylko tu i teraz.

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Dobra, zatem nie komentujmy. Niech będzie, ze wszystko jest super
    Zaczęłam coś pisać, ale stwierdziłam, że nie ma sensu.

    Nazwijmy tą moją minigalerię - "TAK W DOMU NIE RÓBCIE!"
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  19. #179

    Domyślnie

    a mi się podoba i uważam że tralki i obrazki fajnie wyglądają ja jedynie nie dałabym tych kinkietów z kryształkami ale to i tak teraz nie ma znaczenia
    Gosia

  20. #180

    Domyślnie

    Ane3ka1, proszę nie obrażaj się, bo nie o to chodzi. Pokazałaś swoją klatkę schodową, jesteś z niej dumna, podoba Ci się - OK. Ale licz się z tym, ze to, co pokazujesz na forum NAJPRAWDOPODOBNIEJ zostanie jakoś skomentowane. Po to jest forum. Spodobała mi sie ściana z cegieł - napisałam to, nie do końca podoba mi się wielkość obrazków - również napisałam, uważam, że tralki nie pasują - też napisałam. Delikatnie, bez emocji, podkreślając, ze to "moje zdanie".
    Nie wiem, być moze spodziewałaś sie tylko pozytywnych opinii. Piszesz, ze jest i tak dużo lepeij niż było. OK, ale ja nie widziałam jak było. Komentuję to, co widzę.

    Trzeba było przed wklejeniem zdjeć zastrzec, ze nie życzysz sobie (niepochlebnych) komentarzy i "tylko pokazujesz". I że teraz jest super.

    Jest ładnie, ale nie jest idealnie i nikt od Ciebie tego nie wymaga, by było. Doceniamy, przynajmniej ja, to jak poradziłaś sobie sama, bez pomocy architekta, z aranżacją klatki schodowej.

    I widzisz, jest kolejny głos - tym razem nie pasują kinkiety Nie licz na to, ze wszystkim wszystko się będzie podobac, bo to nierealne. Pisz po prostu - "nie komentujcie moich zdjęć"
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 07-03-2012 o 09:54
    Tylko tu i teraz.

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony