dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 15
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 296
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    I to jest konkretna informacja

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Jadę niedługo na sesje przeglądów instalacji więc coś napiszę.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez RAPczyn ; 17-11-2010 o 21:22
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pensjonat Topiło

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Puszcza Białowieska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam.To w końcu ile kosztuje prąd do obsługi kolektorów(nie solarów)i serwis,roczny czy rzadziej?Ja mam dofinansowanie 70% i będę je zakładał

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pensjonat Topiło

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Puszcza Białowieska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Hej,sorki ale trudno mi policzyć...czyli ile w PLN?

  5. #105

    Domyślnie

    a ja wam przewrotnie napiszę tak zamiast inwestować w PC, rekuperator i solary , żeby potem na FM udowadniać , że oszczędzacie 100 czy 200 PLN miesięcznie a inwestycja zwróci się za 10 czy 20 lat kupcie sobie porządny kocioł kondensacyjny do 10 tyś PLN a za różnice tego co nie wydacie kupcie sobie paroletnie porsche

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    kupcie sobie porządny kocioł kondensacyjny do 10 tyś PLN
    Żeby płacić 1000zł rocznie za przesyłowe???

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    kupcie sobie porządny kocioł kondensacyjny do 10 tyś PLN a za różnice tego co nie wydacie kupcie sobie paroletnie porsche
    a ja sie zapytam do czego mam sobie ten kocioł kondensacyjny podłączyć jak nie ma w promieniu kilku kilometrów gazu? Tylko proszę ni pisz do butli bo to najdroższy sposób ogrzewania...

  8. #108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galgan art

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam na wiosne sie wprowadzam i będe miał solary moim zdaniem koszt zwruci się wmiare szybko . kotłownia będzie opomiarowana czyli liczniki wody kryzy pomiarowe liczniki prądu .czybko bo -podgrzewanie wody urzytkowej -ciepła woda podłączona do zmywarki i do pralki tam mam liczniki energi będe wiedziął ile razy grzałka się niezałączyła oczywiście podłączenie pod c.o na szybko jest tesz nagrzewnica do dmuchnięcia ciepła kanałami po pierwszym roku bede wiedział jak szybko się zwruci a 5 paneli hulać bedzie podąrzających za słońcem czyli na obrotnicy własnego pomysłu tak rzeby niebyło problemu z nadmiarem ciepła w lecie bo się ałtomatycznie obrucą

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał galgan art Zobacz post
    witam na wiosne sie wprowadzam i będe miał solary moim zdaniem koszt zwruci się wmiare szybko . kotłownia będzie opomiarowana czyli liczniki wody kryzy pomiarowe liczniki prądu .czybko bo -podgrzewanie wody urzytkowej -ciepła woda podłączona do zmywarki i do pralki tam mam liczniki energi będe wiedziął ile razy grzałka się niezałączyła oczywiście podłączenie pod c.o na szybko jest tesz nagrzewnica do dmuchnięcia ciepła kanałami po pierwszym roku bede wiedział jak szybko się zwruci a 5 paneli hulać bedzie podąrzających za słońcem czyli na obrotnicy własnego pomysłu tak rzeby niebyło problemu z nadmiarem ciepła w lecie bo się ałtomatycznie obrucą
    A czym będziesz grzał CO i ile teraz CWU zużywacie?

  10. #110
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galgan art

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A czym będziesz grzał CO i ile teraz CWU zużywacie?
    ogrzewać będę gazem CWU 0 bo na wiosne dopiero wprowadzam się

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To teraz musisz wiedzieć że za przesyłowe za gaz i tak będziesz musiał płacić czy CWU grzejesz gazem czy solarami. Sam gaz jest dość tani więc za CWU zapłacisz stosunkowo niewiele. Montowanie solarów przy gazie i normalnym zuzyciu CWU tylko podraża tą wodę bo koszt wyprodukowania CWU przez solar jest wyższy niż przez gaz. Nie wierzysz? Mogę ci to policzyć.

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galgan art

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To teraz musisz wiedzieć że za przesyłowe za gaz i tak będziesz musiał płacić czy CWU grzejesz gazem czy solarami. Sam gaz jest dość tani więc za CWU zapłacisz stosunkowo niewiele. Montowanie solarów przy gazie i normalnym zuzyciu CWU tylko podraża tą wodę bo koszt wyprodukowania CWU przez solar jest wyższy niż przez gaz. Nie wierzysz? Mogę ci to policzyć.
    możesz policzyć hoć to niczego niezmienia gdysz solary jusz pośiadam i traktuje je jako dodatek za pare miesięcy napisze o eksploataci ich mam namyśli konkrety a mianowicie zurzyłem tyle i tyle litrów wody bez zbędnego opisywania czy na 2czy4 osoby bo jeden zurzyje 20 litrów na prysznic a moja rzona 120 tak więc litry dotego zurzyta energia poczebna aby pracowało (licznik energi ) liczniki przy pralce i zmywarce noi licznik wyprodukowanycg GJ te dane podsumowane na koniec roku pokarzom na ile to się opłaca bez wchodzenia w szczeguły ile razy dogrzewałem wode i ile czeba było gazu do co TYLKO SOLARY niejestem fanatykiem solarów sąto wykazuje i opisze prawde zamiast gazu normalne rze wolałbym pompe i dotego pasywny dom i wiatrak ale narazie skupie się na solarah jak ktoś ma pompe to niech opisze tesz fakty ile zurzyła prądu ile wyprodukowała GJ CZY MW ile litrów wody podgrzała to są fakty i przykłady

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Skoro już masz te solary to faktycznie nic już tu nie zmieni, jednak łączenie ich z gazem dla przeciętnej rodziny to jest zły i drogi pomysł.
    Pzdr

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galgan art

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Skoro już masz te solary to faktycznie nic już tu nie zmieni, jednak łączenie ich z gazem dla przeciętnej rodziny to jest zły i drogi pomysł.
    Pzdr
    nierozumiem dlaczedo zły pomysł solary w oczywisty sposub stanowią tylko jako pomoc głwnego żrudła i cała zabawa polega natym żeby je wykorzystać w jak najbardziej dobry sposub nikt chyba niebędzie natyle nie znający tematu żeby kucić cię i upierąć że jest coś tańśzego nisz energia z słońca (darmo) tylko prąd poszebny do pompki aby to poruszyś i nic więcej i teraz uwaga prosta matematyka jak kolwiek bym niechciał ciepłom wode potrzebuje jeśli zagrzeje 1 litr wody prawie zadarmo i wykorzystam go do mycia do prania (niezałączy się grzałka elektryczna tylko silnik podobnie w zmywarce )co wspomoge .to itak bym musiał go zagrzać za kase i niema co się spieraś co wedug kogoś morze jest lepsze tylko KONKRETY czytam nieraz takie przekomarzania się i pyskówki doniczego nie prowadzące ze czeba budowaś komin a w pompie nie no ale co potakiej wiadomości komuś kto kupi dom urzywany tym sposobem morzna doradzaś jeszcze śmieszniej np sprzedajcie durządziełke poza miastem i budujcie w mieście a ciepłownia was podłączy zadarmo całkowita bezopsugiwalność kotłowni zero wydatków na piec noi co albo kloszard spi za fri niepłaci za ciepło woda na cpn to jest oszczędność

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    i teraz uwaga prosta matematyka jak kolwiek bym niechciał ciepłom wode potrzebuje jeśli zagrzeje 1 litr wody prawie zadarmo
    No to czysta matematyka mówi że kolektory kosztują około 10tyś. do tego rocznie około 70zł praca pompki. Serwis+wymiana czynnika kolejne pieniążki. Załóżmy żywotność na poziomie 20lat. Czyli 10tyś+1400 (praca pompki) + 1600 na serwis i wymianę czynnika. Wychodzi 13000zł na 20 lat. Dzielimy tą kwotę przez 20lat i przez 7 miesięcy (taka sprawność) i wychodzi że w miesiącach letnich ta woda kosztuje nas 93zł. Skoro i tak musimy zapłacić przesyłowe to jeśli za sam gaz w miesiącach letnich płacimy więcej to dopiero można zacząć się nad tym zastanawiać. Moim zdaniem w zdecydowanej większości przypadków płaci się mniej.
    Pzdr

  16. #116

    Domyślnie

    Sorcia że się wtrącam ale LIWKO mylisz się to nie matematyka to polski.::Nie chcę nikogo urazić ale to się ciężko czyta.
    Ostatnio edytowane przez justka&radzio ; 23-12-2010 o 13:46

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał justka&radzio Zobacz post
    Sorcia że się wtrącam ale LIWKO mylisz się to nie matematyka to polski.::Nie chcę nikogo urazić ale to się ciężko czyta.
    Posiedzisz na forum to zrozumiesz pisownie

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Posiedzisz na forum to zrozumiesz pisownie
    Nie oceniaj ludzi po liczbie postów bo pamiętam czasy jak zaczynałeś pisać o pompach na tym forum.Wiesz, więcej tu czytam niż piszę ot taki jestem.A tak żeby nie było że nie na temat to masz rację przy gazie to trochę bez sensu (delikatnie mówiąc) .Może niektórzy mają popsute kalkulatory.... pozdrawiam.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wiesz, więcej tu czytam niż piszę ot taki jestem
    Ja dwa lata czytałem zanim zacząłem pisać
    Czasami nas Polaków traktuje się tak, że wszystko idzie nam wcisnąć a my przecież Polska a nie Grecja czy Hiszpania
    Pzdr

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Co myślicie o takim zestawie http://allegro.pl/vitodens-200w-kole...349405135.html do domku 150m2 dla rodziny 4-osobowej?

Strona 6 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony