dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Question Brama segmentowa Hormann z OBI

    Mam pytanie odnośnie segmentowej bramy garażowej oferowanej w OBI. Sprzedawca deklarował że jest to brama firmy Hormann z tym, że na stronie Hormana nie ma specyfikacji takiej bramy jak jest w OBI. Z tego co zauważyłem różnica polega na tym, że wszystkie bramy garażowe Hormanna mają system sprężyn skrętnych a ta oferowana w OBI ma sprężyny montowane wzdłuż prowadnic poziomych bramy. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje taką bramę, interesuje mnie opinie na temat tej bramy, jej funkcjonalność ewentualne problemy na jakie można się natknąć w późniejszym jej użytkowaniu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    szczerze powiem to nie znam się na bramach ale znam się na handlu sieciowym - ja bym unikał inwestowania w tak poważne produkty do swojego domu w sklepach gdzie dla działu zaopatrzenia istnieje tylko jedno kryterium wyboru dostawcy czyli CENA. Rozumiem, lampkę na biurko, żarówkę, kosz na smieci, szczotkę do zamiatania mozna kupować ale moze brame to sobie daruj.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Bramy potrzebuje do garażu wolnostojącego na dodatek dwie sztuki a z tego co sie orientowałem cena jest bardzo atrakcyjna. Na dodatek drzwi są firmowane przez Hormanna i napęd jest także Hormanowski. Widziałem te drzwi i na oko są bardzo dobrze wykonane ( nie wiem jak napęd bo nie zamontowany był). Z tego co mówił znajomy który pracuje w OBI sprzedaje się ich bardzo dużo szczególnie kiedy jest na nie promocja i nie słyszał aby ktoś składał na nie reklamację. Problem w tym że On je tylko sprzedaje na temat późniejszego użytkowania niestety nie może się wypowiedzieć dlatego prosiłbym o ewentualne opinie użytkowników tych bram.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Czy na tej bramie jest gdzieś logo Hormann? Wątpię...
    A kto ją zamontuje i za ile? Ja moim pracownikom zabroniłem kategorycznie montowania tego badziewia "po godzinach" a jak ktoś się zgłasza do firmy to dostaje cenę za montaż na poziomie wartości bramy. Z tego co wiem to tak robi większość firm liczących się na "bramowym rynku". Nie jest to jednak zwykła chciwość lecz świadoma decyzja. Montując skomplikowany technicznie produkt jakim jest brama garażowa przejmuję na siebie odpowiedzialność za jego funkcjonowanie i bezpieczeństwo użytkownika. Nie mając żadnego wsparcia sprzedawcy można to zrobić dobrze ale drogo albo... wcale.

  5. #5

    Domyślnie

    Na samej bramie nie ma ale instrukcji montażu jest logo Hormana. Mało tego aby się upewnić dzisiaj dzwoniłem do Hormana i jak najbardziej przyznają się do tej bramy. Jest to wersja ECO STAR AGS zarówno brama jak i napęd (też Horman) Jeśli chodzi o montaż to znajdą się tacy co zamontują nie wszystkim szef zabrania Gwarancja na bramę jest na dwa lata niezależnie od tego czy montowała to wyspecjalizowana ekipa czy Pan Henio. Nie można mówić o czymś, że jest to badziew jeśli się tego nie widziało na oczy a zakładam że tak jest bo gdybyś ją widział napisał byś konkretnie że jest OK lub jest to szajs. Widziałem te super drogie bramy różnych markowych producentów i jeśli chodzi o wykonanie w niczym nie odbiega (na oko) jedyna różnica widoczna to inaczej wykonany system prowadzenia (sprężyny) niż w innych bramach ale to nie znaczy że gorszy. Panel wygląda identycznie jak te sprzedaje Horman, uszczelki też. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale sprawdzając organoleptycznie znaczących różnic nie ma, być może system prowadzenia bramy jest gorszy ale na taką sugestię/podpowiedź liczyłem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75 Zobacz post
    Nie można mówić o czymś, że jest to badziew jeśli się tego nie widziało na oczy a zakładam że tak jest bo gdybyś ją widział napisał byś konkretnie że jest OK lub jest to szajs. Widziałem te super drogie bramy różnych markowych producentów i jeśli chodzi o wykonanie w niczym nie odbiega (na oko) jedyna różnica widoczna to inaczej wykonany system prowadzenia (sprężyny) niż w innych bramach ale to nie znaczy że gorszy.
    Bramy widziałem. Różnice są na każdym kroku - od grubości blachy zaczynając. Jak ktoś niedawno tutaj napisał: chyba nie szukasz porady ale alibi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Bramy widziałem. Różnice są na każdym kroku - od grubości blachy zaczynając. Jak ktoś niedawno tutaj napisał: chyba nie szukasz porady ale alibi
    Nie szukam alibi tylko pomocy i doradzenia w zakupie . Nie obchodzi mnie czy instalujesz takie bramy i czy zabraniasz swoim pracownikom tego robić. Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi jakoś nie można nic konkretnego wyciągnąć. Jeśli widziałeś to napisz jakie są różnice i na co zwracać uwagę bez zbędnych komentarzy.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HOQS

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75 Zobacz post
    Bramy potrzebuje do garażu wolnostojącego na dodatek dwie sztuki a z tego co sie orientowałem cena jest bardzo atrakcyjna. Na dodatek drzwi są firmowane przez Hormanna i napęd jest także Hormanowski. Widziałem te drzwi i na oko są bardzo dobrze wykonane ( nie wiem jak napęd bo nie zamontowany był). Z tego co mówił znajomy który pracuje w OBI sprzedaje się ich bardzo dużo szczególnie kiedy jest na nie promocja i nie słyszał aby ktoś składał na nie reklamację. Problem w tym że On je tylko sprzedaje na temat późniejszego użytkowania niestety nie może się wypowiedzieć dlatego prosiłbym o ewentualne opinie użytkowników tych bram.
    Główną wadą tej bramy jest słaba izolacja co w Twoim przypadku jak się domyślam nie ma znaczenia.

    Seria produktów ECOSTAR to budżetowe produkty Hormann-a. Podzespoły bramy różnią się od tych użytych w topowych seriach tego producenta.
    Nie zmienia to faktu że wolałbym zamontować w swoim domu ecostara od jakiejkolwiek produkcji stodołowej (do garażu nie ocieplanego), której w naszym kraju jest bezliku.
    Na minus wszystkich produktów Hormanna-a jest koszt ewentualnych części - jest wysoki. Jednak konieczność ich zakupu wynika najczęściej z nieprawidłowego montażu, zaniedbań eksploatacyjnych lub uszkodzeń mechanicznych.
    Przed zakupem polecam jeszcze prześledzić ofertę dużych polskich producentów np. Wiśniowski, Krispol

    P.S. Jest różnica w gwarancji udzielonej przez dealera i market.
    W pierwszym przypadku to dealer pokrywa koszty naprawy (robocizna), wysyłki części do producenta, również koszty części oraz robociznę w przypadku uszkodzeń powstałych w skutku nieprawidłowego montażu.

    W drugim przypadku te koszty leżą po Twojej stronie.

    Jeśli zdecydujesz się na ECOSTAR-a to polecam skorzystać z godnych zaufania montażystów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał HOQS Zobacz post
    Główną wadą tej bramy jest słaba izolacja co w Twoim przypadku jak się domyślam nie ma znaczenia.

    Seria produktów ECOSTAR to budżetowe produkty Hormann-a. Podzespoły bramy różnią się od tych użytych w topowych seriach tego producenta.
    Nie zmienia to faktu że wolałbym zamontować w swoim domu ecostara od jakiejkolwiek produkcji stodołowej (do garażu nie ocieplanego), której w naszym kraju jest bezliku.
    Na minus wszystkich produktów Hormanna-a jest koszt ewentualnych części - jest wysoki. Jednak konieczność ich zakupu wynika najczęściej z nieprawidłowego montażu, zaniedbań eksploatacyjnych lub uszkodzeń mechanicznych.
    Przed zakupem polecam jeszcze prześledzić ofertę dużych polskich producentów np. Wiśniowski, Krispol

    P.S. Jest różnica w gwarancji udzielonej przez dealera i market.
    W pierwszym przypadku to dealer pokrywa koszty naprawy (robocizna), wysyłki części do producenta, również koszty części oraz robociznę w przypadku uszkodzeń powstałych w skutku nieprawidłowego montażu.

    W drugim przypadku te koszty leżą po Twojej stronie.

    Jeśli zdecydujesz się na ECOSTAR-a to polecam skorzystać z godnych zaufania montażystów.
    Dzięki. O taką odpowiedź mi chodziło. Konkretnie i rzeczowo. Czy orientujesz się co to za napęd, czy jest to także jakaś zubożona wersja?
    Ostatnio edytowane przez Jarek_75 ; 10-11-2010 o 22:46

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HOQS

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z napędem jest podobnie jak bramą, o ile dobrze się orientuję ma 500 N, więc siłaczem nie jest., jednak przy prawidłowo zamontowanej i konserwowanej bramie da radę. Oczywiście myślę o bramie w rozmiarze typu 2500x2125 mm a nie 5000x2500
    P.S. Jak możesz napisz proszę jakiego wymiaru bramę planujesz kupić i ile z montażem cały interes cie wyniesie, pzdr.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał HOQS Zobacz post
    Jak możesz napisz proszę jakiego wymiaru bramę planujesz kupić i ile z montażem cały interes cie wyniesie, pzdr.
    Właśnie taki wymiar mi idealnie pasuje (2500x2100) planuję (niestety jeszcze nie kupiłem) wydać max 1800 za szt bez napędu a ta kosztowała w OBI 1890 zł z napędem także oferta wydawała mi się atrakcyjna mając na uwadze to że jest to Hormann . Montaż we własnym zakresie. Promocja się już skończyła ale pewnie jeszcze będzie.

  12. #12

    Domyślnie

    A czy ktoś się orientuje czy jeżeli to budżetówka Hormana to ile gwarancji ma?

  13. #13

    Domyślnie

    Najlepiej pytać u źródła.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ciekawy temat, może się ktoś wypowie na temat tych bram... jakiś posiadacz? może autor tematu zakupił tę bramę? Każda opinia się przyda.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Ciekawy? do takich marketów trafia taniocha i tak jak okna to i bramy będą rewelacyjne ale pod względem tylko ceny!!!
    Horman chciał dorobić na takich eco bramach? nie wiem mają też w casto takie uchylne hormana! do szeregowców jak najbardziej do swojego domu-niet!

  16. #16

    Domyślnie

    Powiem tak zostałem poproszony przez hormanna o zrobienie ekspozycji w kilku obi tych bram.Jak ja to mówie to brama "pod pachę" bierzesz pod pachę i idziesz montować (waga piórkowa)

    A mianowicie prowadnice papierowe do tego wózki jezdne to ciężko opisać co to jest za twór, w dodatku po roku wymieniałem bramę bo ją rdza zjadła ,ekspozycja była na dworze,Nie wspomnę już o wyglądzie najtańszego lakieru z daremną imitacją struktury drewna.

    I niech mi nikt nie pisze że za tą cenę ok ! Te bramy powinny kosztować 900zł
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony