dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ketii

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie kręgozmyk L5S1

    Witam Stwierdzono u Mnie kręgozmyk II/III stopień. Do tego dochodz dużai przepuklina i ucisk na korzenie. Lekarze mówią tylko o operacji.CZy można coś z tym zrobić poza operacją. Mam 30 lat i bóle od około 1,5 roku. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Biedactwo... współczuję z całego serca!
    Czy nikt nie proponował np. akupunktury albo McKenzie?
    Co robiono ci przez te 1,5 roku?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markogajdo

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie kregozmyk

    Własnie wrocilem ze szpitala,jestem juz po operacji jesli chcesz sie dopwiedziec wiecej podaje numer gadu gadu 7127935

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Może zamiast operacji dobry masażysta(ka) lub sprawdzony kregarz lub metoda Akermana ,tez bez operacyjnie .
    Lekarze kroja nie swój kregosłup
    Szansa na to czy sie uda 50/50 %
    Rechabilitacja i jest OK.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markogajdo

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja cierpiałem 5 lat z bólu nie mogłem wytrzymać z roku na rok bóle się nasilały i zdecydowałem się na operację.Jestem 5 tygodni po operacji z dnia na dzień jest coraz lepiej.Niestety żadne mc kenzi nie nastawią kręgosłupa na swoje miejsce i nie zatrzymają jego zsuwania się.Ja podjąłem decyzję w ciągu kilku minut w gabinecie lekarskim i na razie nie żałuję.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli duża przepuklina uciska na korzenie nerwowe to pozostała już tylko operacja.
    Jesli do tego dochodzi niedowład nogi, problemy z potrzebami fizjologicznymi itd. to naprawdę jedyny ratunek. Operować zanim nastąpi całkowity niedowład nogi, opadanie stopy albo paraliż.
    Mam w rodzinie troje po operacjach L4-L5-S1 i wszyscy chodzą normalnie. Ja jestem po operacji odcinka szyjnego i znów mam władzę w rękach!

    zajrzyj na www.forum.2p.pl

  7. #7

    Domyślnie operacja kręgozmyku

    Witam!Chciałem napisać o moim przypadku kręgozmyku-jestem po operacji.W kwietniu 2007 wszedłem do gabinetu lekarza następnie zrobiłem rtg kręgosłupa i po kilkudziesięciu minutach wyszedłem ze skierowaniem na operację(L5/S1 33mm).Moim wiekim i niepowtarzalnym szczęściem w nieszczęściu było to,że po wielu perturbacjach i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności trafiłem do Doktora Walerego Siękiela ze szpitala w Rudnej Małej k.Rzeszowa.Trafiłem nie tylko na doskonałego specjalistę ale i na normalnego,niezmanierowanego i przesympatycznego człowieka.Po wielu wizytach u lekarzy którzy na widok mojego zdjęcia rtg i innych badań wydawali różne MĄDRE dżwięki i opinie trafiłem do Rudnej Małej do gabinetu Waleriana Sienkiela.I po kilku minutach bardzo normalnej rozmowy wiedziałem,że dam się zoperować tylko temu człowiekowi.Powiedział mi wszystko o operacji o bólu po niej i o tym,że ja mogę sam sobie pomóc równie dużo co on mnie.Na koniec powiem tylko tyle,że operację przeszedłem 19.11.2007 a 12.12.2007 wsiadłem w samochód przejechałem jako pasażer 115 km,kupiłem samochód i sam przyjechałem nim do domu.Wiem,że niewielu w to uwierzy ale to prawda i mam na to świadków.A kogo dotknęło podobne nieszczęście to podaję kontakt i na pewno odpowiem wyczerpująco na pytania dotyczące operacji i procesu rehabilitacji po niej-wiele pomogłem sobie gimnastyką i rehabilitacją.Mój telefon 792 108 418.Pozdrawiam-Mariusz

  8. #8

    Domyślnie operacja kręgozmyku

    Witam!Chciałem napisać o moim przypadku kręgozmyku-jestem po operacji.W kwietniu 2007 wszedłem do gabinetu lekarza następnie zrobiłem rtg kręgosłupa i po kilkudziesięciu minutach wyszedłem ze skierowaniem na operację(L5/S1 33mm).Moim wiekim i niepowtarzalnym szczęściem w nieszczęściu było to,że po wielu perturbacjach i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności trafiłem do Doktora Walerego Siękiela ze szpitala w Rudnej Małej k.Rzeszowa.Trafiłem nie tylko na doskonałego specjalistę ale i na normalnego,niezmanierowanego i przesympatycznego człowieka.Po wielu wizytach u lekarzy którzy na widok mojego zdjęcia rtg i innych badań wydawali różne MĄDRE dżwięki i opinie trafiłem do Rudnej Małej do gabinetu Waleriana Sienkiela.I po kilku minutach bardzo normalnej rozmowy wiedziałem,że dam się zoperować tylko temu człowiekowi.Powiedział mi wszystko o operacji o bólu po niej i o tym,że ja mogę sam sobie pomóc równie dużo co on mnie.Na koniec powiem tylko tyle,że operację przeszedłem 19.11.2007 a 12.12.2007 wsiadłem w samochód przejechałem jako pasażer 115 km,kupiłem samochód i sam przyjechałem nim do domu.Wiem,że niewielu w to uwierzy ale to prawda i mam na to świadków.A kogo dotknęło podobne nieszczęście to podaję kontakt i na pewno odpowiem wyczerpująco na pytania dotyczące operacji i procesu rehabilitacji po niej-wiele pomogłem sobie gimnastyką i rehabilitacją.Mój telefon 792 108 418.Pozdrawiam-Mariusz

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arkadiusz Wawrzyniak

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketii Zobacz post
    Witam Stwierdzono u Mnie kręgozmyk II/III stopień. Do tego dochodz dużai przepuklina i ucisk na korzenie. Lekarze mówią tylko o operacji.CZy można coś z tym zrobić poza operacją. Mam 30 lat i bóle od około 1,5 roku. Pozdrawiam
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Ja też miałem (mam przepuklinę w odcinku L5-S1 (pracuje fizycznie, cyklicznie co pewien czas odzywała się rwa kulszowa) podczas ostatniego ataku, trafiłem na pogotowie lekarz neurochirurg powiedział, że konieczna jest operacja, a z racji tego, że jestem młodym 33 letnim facetem (niedawno urodziła mi się córa - chciałem uniknąć operacji).
    Uporczywie wertując fora internetowe trafiłem na pozytywne opinie o Rehmedis w Warszawie. Wszedłem na stronę internetową poczytałem artykuły, które już świadczyły o profesjonalizmie terapeutów, zapisałem się. I co, i na dzień dzisiejszy po pół roku nie odczuwam, bólu, rwa nie wróciła, nawet powoli wracam do sportu.
    Także, próbujcie na początku od profesjonalnej rehabilitacji, a w ostateczności pozwólcie się pokroić.
    Życzę powodzenia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazepa Zobacz post
    Jeśli duża przepuklina uciska na korzenie nerwowe to pozostała już tylko operacja.
    Jesli do tego dochodzi niedowład nogi, problemy z potrzebami fizjologicznymi itd. to naprawdę jedyny ratunek. Operować zanim nastąpi całkowity niedowład nogi, opadanie stopy albo paraliż.
    Mam w rodzinie troje po operacjach L4-L5-S1 i wszyscy chodzą normalnie. Ja jestem po operacji odcinka szyjnego i znów mam władzę w rękach!

    zajrzyj na www.forum.2p.pl
    U mnie właśnie skończyło paraliżem nóg po latach życia w bólu.
    Decyzja ?
    Albo wózek do końca życia albo operacja.
    Chyba wtedy szybko podejmuje się decyzje jak są tylko dwa i to takie wyjścia.
    Wróciłem do pracy po ponad roku ( kierowca autobusu ), prowadzę małe gospodarstwo rolne i od trzech lat działalność gospodarcza.
    Pewnie te osoby nie czytają takich forów ale chciałbym podziękować gdzie tylko mogę lekarzom neurochirurgom z WCM Opole że ściągnęli mnie z wózka i postawili z powrotem na nogi.
    Jestem po operacji 10 lat.
    Lepiej zrobić to szybciej jak jest źle niż dopuścić do paraliżu.
    Nie piszcie że cwany bo ma to za sobą, zesra..y byłem po pięty ze strachu ale jak się stoi pod ścianą podpiszesz zgodę na wszystko.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymon111

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moi drodzy jeśli ktoś ma problemy z przepukliną w kręgosłupie. Koniecznie wizyta z neurochirurgiem, a najlepiej do dobrego rehabilitanta zajmującego się pomocą na zasadzie terapii manualnej. Jeśli rehabilitant powie po obejrzeniu MRI i badaniu funkcjonalnym, że nie jest w stanie pomoc to sprawę przejmie operator.
    Generalnie mój lekarz stwierdził, że mogę spróbować w ten sposób, jeśli chcę uniknąć operacji i tak zrobiłem. Znalazłem najlepszego specjalistę specjalistę w Warszawie. Skorzystałem z kilku spotkań i bóle spowodowane przepukliną minęły. Teraz chodzę raz w miesiącu profilaktycznie. Także jeśli macie podobne problemy to polecam skonsultować się z zespołem rehabilitantów z firmy Rehmedis w Warszawie.
    Szymon 36 l.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Szymon juz wie
    I to to jest właściwa droga do zdrowia
    Trochę pracy i bez operacji chodzimy bez bólu .
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  13. #13

    Domyślnie

    Bracia Paluch w Opolu.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony