dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skarpa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    10

    Domyślnie Kominki wentylacyjne do Ruppceramika Sirius - gdzie szukać?

    Witam,

    Czy ktoś kładł dachówkę RuppCeramika Sirius i wie coś o ceramicznych kominkach wentylacyjnych do tej dachówki?

    Szukałem i znalazłem w ich katalogach tylko niskie kominki ceramiczne do wywiewu kanalizacji (nie nadające się do wentylacji - tak mi mówi kominiarz)
    Mają też plastikowe w swojej ofercie. Ceramicznych nie mogę znaleźć.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skarpa Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś kładł dachówkę RuppCeramika Sirius i wie coś o ceramicznych kominkach wentylacyjnych do tej dachówki?

    Szukałem i znalazłem w ich katalogach tylko niskie kominki ceramiczne do wywiewu kanalizacji (nie nadające się do wentylacji - tak mi mówi kominiarz)
    Mają też plastikowe w swojej ofercie. Ceramicznych nie mogę znaleźć.
    W katalogu RuppCeramiki występują kominki wentylacyjne ale znawcy tematu wiedzą że nie nadają się one do wentylacji.
    Można zastosować plastikowy odpowiednik np. firmy Klober .
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Klober też jest kominkiem wentylacyjnym tylko z nazwy. Niema takiego czegoś jak kominki wentylacyjne ale w projektach występują i cała Polska zakłada te służące do odpowietrzenia i widocznie to się sprawdza i nikt raczej nie narzeka, chyba że na kominki Robena którymi potrafi lać się woda. Dodatkowo plastikowe kominki po 2-3 latach wyblaknie kolor.

    A jak chce się mieć wszystko na cacy to trzeba budować komin..
    Ostatnio edytowane przez rosek ; 01-02-2011 o 18:06

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skarpa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki,

    Tak to wygląda, że nie nadają się do wentylacji. Upewniłem się

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skarpa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja mam w projekcie kominki wentylacyjne murowane. Na etapie stawiania ścian murarze namówili mnie by zrezygnować z murowanych i wstawiać ceramiczne lub plastikowe - bo tak się robi.
    Teraz widzę, że trzeba wracać do projektu i murować. Na szczęście dachówka jeszcze nie jest położona.
    Dzięki za opinię.

  6. #6

    Domyślnie

    ale ja nie napisałem, że one sie całkowicie nie nadają. odradzają teoretycy a w praktyce to sie sprawdza, wystarczy rozejrzeć się po dachach w okolicy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosek Zobacz post
    ale ja nie napisałem, że one sie całkowicie nie nadają. odradzają teoretycy a w praktyce to sie sprawdza, wystarczy rozejrzeć się po dachach w okolicy.
    Jesteś praktykiem czy teoretykiem?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Jesteś praktykiem czy teoretykiem?
    tak jak napisałem, wystarczy rozejrzeć sie po dachach. a jakie jest Twoje zdanie na temat tych kominków

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie Ty widzisz te kominki. Jeżdżę trochę po kraju i widzę normalne kominy. To, że ktoś dał się wpuścić w te kominki wentylacyjne wcale nie oznacza że jest to dobre rozwiązanie. Bo nim niestety nie jest.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skarpa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    małopolskie
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja już umówiłem na nowo murarzy do tych kominów, które są w projekcie.
    Ale wymyśliłem jeszcze jeden kanał do wywiewu znad kuchenki gazowej. Jak dodam jeszcze jeden komin murowany to nie będzie ładnie wyglądało ale i też będę musiał go "dokleić " do już zbudowanej ściany. I dlatego jeszcze się zastanawiam nad kominkiem ceramicznym w tym miejscu.
    Czy wywiew znad kuchenki będzie działał?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Nie wiem gdzie Ty widzisz te kominki. Jeżdżę trochę po kraju i widzę normalne kominy.
    średnio na jeden dach (wliczając te na których niema wogóle) idzie 2 takie kominki, niewiem jak Ty patrzysz. mówie tak na podstawie rozmów z hurtowniami które dobrze wiedza ile sprzedają dachów i ile idzie kominków.

  12. #12

    Domyślnie

    Zadam jeszcze raz pytanie: jesteś teoretykiem czy praktykiem? A może sprzedajesz te kominki?

  13. #13

    Domyślnie

    powtarzasz sie a nie czytasz tego co napisałem:

    Cytat Napisał rosek Zobacz post
    Klober też jest kominkiem wentylacyjnym tylko z nazwy. Niema takiego czegoś jak kominki wentylacyjne ale w projektach występują i cała Polska zakłada te służące do odpowietrzenia i widocznie to się sprawdza i nikt raczej nie narzeka, chyba że na kominki Robena którymi potrafi lać się woda. Dodatkowo plastikowe kominki po 2-3 latach wyblaknie kolor.

    A jak chce się mieć wszystko na cacy to trzeba budować komin..
    tylko jak masz duży dom z "rozrzuconymi" pomieszczeniami to weź sobie buduj z 5 kominów, kiepska sprawa. taki problem mas też kolega Skarpa bo niewidzi mu się budować na siłę kolejnego komina.

    a teraz kolego M K przedstaw swoje minusy tego rozwiązania i niemyśl, że jak ktoś ma swoje zdanie to odrazu musi na tym zarabiać.

  14. #14

    Domyślnie

    Najpierw poproszę o odpowiedź (której jakoś dziwnie unikasz) na moje pytania:
    "jesteś teoretykiem czy praktykiem? A może sprzedajesz te kominki? "

  15. #15

    Domyślnie

    kto to jest dla Ciebie teoretyk a kto praktyk? a czy sprzedaje? co to za różnica sprzedać kominek czy cały komin? na komin pójdzie o wiele więcej materiału i więcej się zarobi więc wolę sprzedać komin niż kominek. jako wykonawca też więcej zarobie murując cały komin nż zakładając głupi kominek.

  16. #16

    Domyślnie

    Jednak nie myliłem się, jesteś sprzedawcą. To stąd twoja sugestia o dopuszczalności stosowania takich kominków do wentylacji.
    A na FM szukasz potencjalnych jeleni?

  17. #17

    Domyślnie

    czy Ty sie dobrze czujesz? umiesz czytać ze zrozumieniem? napisałem jak byk że lepiej sprzedawcy opłaca się sprzedać materiał na komin jak i samo wykonanie bedzię lepiej opłacalne niż założenie kominka a Ty dalej swoje.

    a Ty M K kim jesteś? wykonawcą? murujesz kominy? szukasz jeleni na FM?
    Ostatnio edytowane przez rosek ; 02-02-2011 o 22:05

  18. #18

    Domyślnie

    Tak czuję się dobrze, ze zrozumieniem też jest w normie.
    Nie mam powiązań z żadnym lobby produkującym, sprzedającym, montującym wywiewki, kominki wentylacyjne żadnej firmy.
    Odnośnie zrozumienia, to Twoje słowa źle przeczytałem / zrozumiałem, czy nie wiesz co napisałeś, cytuję:
    "więc wolę sprzedać komin niż kominek. jako wykonawca też więcej zarobie murując cały komin nż zakładając głupi kominek. "
    Jeżeli w tej Twojej wypowiedzi jest drugie dno lub źle ją sformułowałeś, to ja sprostuj. Tylko proszę o pohamowanie emocji.

    Ze swojej strony staram się uczulić ludzi budujących domy dla siebie, na pułapki czyhające na nich w trakcie budowy.
    Jedną z nich są te nieszczęsne kominki wentylacyjne, które nie powinny być w nowych budynkach wykorzystywane jako zakończenie kanałów wentylacji grawitacyjnej. Ponieważ przeznaczeniem tych kominków jest właściwie, wentylowanie pionów kanalizacyjnych.
    Możliwe jest użycie tych kominków przy remoncie np.: starego domu czy robiąc wentylację garażu, lub komórki. W nowym domu nie powinno się ich montować bo są tutaj nieprzydatne i szkodliwe dla wentylacji budynku. To, że takie wywiewki są na dachach wcale nie oznacza ich przydatności do takich celów. Wystawia natomiast złą laurkę projektantom, kierownikom budowy, sprzedawcom w składach i wykonawcom którzy takie rozwiązania proponują.
    Pozdrawiam

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Kominki wentylacyjne służą do odpowietrzenia kanalizacji! Ostatecznie mogą wentylować pomieszczenia nie użytkowe (np. strychy, garaże itp.). Jedyne kominki ocieplane, które ewentualnie można zastosować do wentylacji pomieszczeń produkuje firma ISOLA do swoich pokryć dachowych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Andrzeju za zabranie głosu w tej sprawie i wyjaśnienie przeznaczenia kominków.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony