dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 110
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Takie "cóś" powinno być ogłoszone na drugi dzień po ogłoszeniu programu a nie po pół roku.
    Gdyby to ogłoszono pół roku wcześniej, to jeszcze ktoś mógłby zdążyć zdobyć odpowiednie kwalifikacje, a tak przynajmniej na początku będą "żniwa" dla wybranych .
    http://www.zae.org.pl/audytorzy/audytorzy.aspx
    Zresztą trudno się dziwić jeżeli nabór na weryfikatorów został ogłoszony przez :
    Związek Banków Polskich, pełniący funkcję Organizatora Technicznego Postępowania Kwalifikacyjnego Weryfikatorów Programu Priorytetowego „Efektywne wykorzystanie energii Część 3) Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”, we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A., Zrzeszeniem Audytorów Energetycznych, sygnatariuszami Rady Programowej ww. Programu Priorytetowego

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy nasz asolt w to wchodzi?

  3. #63

    Domyślnie

    Na większość wytycznych się załapuję, ale zastrzeliła mnie grubość ocieplenia rur WM - 10cm!!!
    Czy wiecie co zadecyduje weryfikator jeśli wszystko mam cacy a ocieplenie będzie np 5cm?
    Dzięki i pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wygląda na to że musisz docieplić a ze stopki żaden reku się nie kwalifikuje - będziesz musiał parę groszy dołożyć - tak gdzieś około 4-5K. Gdzieś tu pisali że chyba tylko jeden czy dwa spełniają normy w cenie dobrze ponad 10K
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #65

    Domyślnie

    i weź tu żyj w tej polsce...
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z doradcą finansowym i przy mnie dzwonił do DB (mają obecnie całkiem niezłe warunki) i pytał jak z dofinansowaniem do domów energooszczędnych. W odpowiedzi dostał, że jeszcze nic nie wiadomo - mają za mało szczegółów. Dzięki Bogu mamy koniec kwietnia... i program ma trwać do 2015 (201 - może uda im się do tego czasu doprecyzować szczegóły.

    Rozmawiałam też z firmą, która ma wybudować mi dom - może nieduże zmiany wystarczą aby "załapać się" (na chwilę obecną zgodnie z projektem Ek<10), oni dokładnie sprawdzają już moce wiatraczków itp Niemniej trzeba spełnić wszystkie warunki aby dostać dofinansowanie.

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    scotty

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-434
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy ktoś już coś konkretnego wie?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kallkulator77

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-007
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wiem że nic nie wiem? może na stronach funduszu...........

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smotruch

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-139
    Posty
    4

    Domyślnie

    opłaca ci się to wszystko ? przecież mogą dofinansowanie nie przyznać

  10. #70
    Banned
    argentyńczyk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    25

    Domyślnie

    reklam dźwignią handlu a konkretów brak

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Może ktoś zna procedury i poradzi jak ugryźć jeden z kolejnych problemów.

    Projekt, jeszcze przed wystapieniem o pozwolenie na budowe nalezy zweryfikowac. Weryfikatorowi nalezy dostarczy projekt budowlany ale rowniez projekt wentylacji, instalacji CO i CWU (jeden z weryfikatorow do ktorego sie zwrocilem chcial rowniez karty techniczne stolarki okiennej i drzwiowej). Tutaj pierwszy zgryz, bo normalnie do pozwolenia na budowe wystarczaja schematy a nie pelne projekty instalacji. Projekt budowlany i wszelkie wyliczenia (zapotrzebowanie na cieplo, mostki, U przegrod itp.) to na tym etapie logiczna sprawa.
    Tyle, ze juz dzis musze miec projekty w ktorych bedzie chocby dokladnie okreslony rekuperator. Producent, model. Tak samo przy PC do ogrzewania i cwu.
    To wszystko na etapie projektowania czyli na dzis. Ten rekuperator czy PC bedzie montowana moze za 2 lata. Za 2 lata wybrane urzadzenia moga juz nie byc produkowane. Za 2 lata na pewno beda oferowane nowe modele, byc moze o lepszej sprawnosci, innej cenie itp. a ja juz dzis musze podac co zamontuje w domu. Zamontuje cos innego to sie okaze, ze instalacje wykonana niezgodnie z projektem. Zmienie/zaktualizuje projekt to sie okaze, ze wykonanie niezgodne z pierwsza weryfikacja (to wyjdzie przy drugiej weryfikacji po wybudowaniu).

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przepraszam - ana co liczyłeś? Czytałeś wątek od początku? Jeśli tak to pewne rzeczy powinny ći przyjść do głowy. Ale powodzenia
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przepraszam - ana co liczyłeś? Czytałeś wątek od początku? Jeśli tak to pewne rzeczy powinny ći przyjść do głowy. Ale powodzenia
    Pisałem już o tym wcześniej, ale tu powtórzę opinię na temat programu wyrażaną przez firmy deweloperskie :
    http://gramwzielone.pl/dom-energoosz...lnie-kosztowna
    Polski Związek Firm Deweloperskich ocenił zasady budowy domów energooszczędnych w ramach programu dopłat uruchomionego niedawno przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

    W ramach programu dopłat do kredytu na zakup mieszkań lub domów budowanych w standardzie energooszczędnym i pasywnym beneficjenci mogą otrzymać z Funduszu 30 tys. zł na zakup domu energooszczędnego i do 50 tys. zł w przypadku domu pasywnego, a w przypadku zakupu mieszkań dofinansowanie wynosi odpowiednio 11 tys. zł i 16 tys. zł.

    Wysokość dofinansowania z NFOŚiGW zależy od wskaźnika dotyczącego zużycia energii - dla budynku w standardzie energooszczędnym może to być maksymalnie 40 kWh/m2/rok, a w pasywnym - 15 kWh/m2/rok. Na realizację programu NFOŚiGW chce przeznaczyć do 2018 roku w sumie 300 mln zł.

    Polska Agencja Prasowa cytuje Jacka Bieleckiego z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, którego zdaniem koszty zakupu mieszkań i domów energooszczędnych lub pasywnych znacznie przewyższają zyski z takiego przedsięwzięcia.

    - Wymogi dla budynków z dopłatą są nieracjonalnie kosztowne. Budynek musi spełnić ponad 20 warunków, by mógł otrzymać dofinansowanie. Nie wystarczy, że budynek energooszczędny rocznie nie może zużywać więcej niż 40 KWh na metr kwadratowy, a pasywny 15 KWh. Musi jeszcze spełnić - zgodnie z wytycznymi Funduszu - mnóstwo dodatkowych warunków dotyczących m.in. okien, dachu, ścian, elewacji. To wszystko bardzo podnosi koszty i staje się nieopłacalne - Polska Agencja Prasowa cytuje Jacka Bieleckiego z Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

    Jak na razie kredyt na budowę lub zakup domu energooszczędnego lub pasywnego z dopłatą z NFOŚiGW jest oferowany przez Bank Ochrony Środowiska. Wkrótce swoje oferty w tym zakresie mają udostępnić jeszcze Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, Nordea Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

    Jak informuje PAP powołując się na Piotra Lamberga z BOŚ, na pierwsze efekty programu musimy jeszcze poczekać. - Na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. Zainteresowanie tymi kredytami powinno się pojawić w drugiej połowie tego roku lub w przyszłym roku, biorąc pod uwagę czas trwania inwestycji, do której będą przysługiwały dopłaty - PAP cytuje rzecznika prasowego BOŚ.
    Na początku byłem pozytywnie nastawiony do tego programu.
    Jednak wraz z ukazywaniem się kolejnych decyzji i dokumentów moje zdanie zmieniało się na coraz bardziej negatywne.
    W tej chwili uważam, że ten program, to jedna wielka klapa.
    Jeżeli nie zostaną zmienione wytyczne na bardziej elastyczne (np. tylko spełnienie warunku 15, czy 40kWh/m2 na ogrzewanie rocznie, bez wnikania w sposób, w jaki udało się to zrealizować), to IMHO ten program nie ma szans na powodzenie.

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Na co liczylem? Przepraszam, na nic nie liczylem. Jednak zanim cokolwiek przekresle (w koncu i tak buduje dla siebie a nie po to aby spelnic zalozenia programu) to chce poznac dobrze zasady dzialania tego programu. W moim przypadku niewiele musze zmienic w projekcie aby uzyskac satysfakcjonujace wartosci. Kredytowac sie krotkoterminowo i tak musze. Procedury i tak w czesci mialem zaplanowane jeszcze przed zapowiedzia programu wiec czesc kosztow mnie nie rusza (chocby test blower door). Wyhaczylem dosc dobre ceny za weryfikacje.
    Tyle, ze pojawil sie problem co do ktorego nie przywiazywalem wczesniej wiekszej wagi. Moze dla kogos kto bedzie budowal w jeden sezon i zaczyna od razu po otrzymaniu pozwolenia nie jest klopotem przedstawienie dokladnie elementow skladowych instalacji. Dla mnie jest bo zaczynajac budowe przyszla wiosna niektore instalacje zaczne montowac w wakacje za 2 lata.
    Do tego poki co kredyt z dofinansowaniem oferuje tylko jeden bank, ktory ma w ogole kredyt hipoteczny dosc drogi.

    Ciekawostka. Fragment maila od jednego z weryfikatorow wpisanych do programu:

    Nie chcę Pana zniechęcać do korzystania z programu, ale trzeba się nastawić na spełnienie bardzo rozbudowanych i trudnych warunków.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Pisałem już o tym wcześniej, ale tu powtórzę opinię na temat programu wyrażaną przez firmy deweloperskie :
    http://gramwzielone.pl/dom-energoosz...lnie-kosztowna

    Na początku byłem pozytywnie nastawiony do tego programu.
    Jednak wraz z ukazywaniem się kolejnych decyzji i dokumentów moje zdanie zmieniało się na coraz bardziej negatywne.
    W tej chwili uważam, że ten program, to jedna wielka klapa.
    Jeżeli nie zostaną zmienione wytyczne na bardziej elastyczne (np. tylko spełnienie warunku 15, czy 40kWh/m2 na ogrzewanie rocznie, bez wnikania w sposób, w jaki udało się to zrealizować), to IMHO ten program nie ma szans na powodzenie.
    Niewłaściwie podchodzisz do tematu.
    Czy wiesz ile osób dzięki temu programowi ma pracę?
    Ile wniosków trzeba było napisać?
    Ile raportów powstało i jeszcze powstanie?
    Ile statystyk zostanie opracowanych?
    itd. itp.

    A inwestor?
    No cóż...

    Dla inwestorów.
    Jak chcecie króliczka, to idźcie do sklepu zabawkowego.
    Na strzelnicy w wesołym miasteczku chodzi o zabawę, a nie za wszelką cenę o jego ustrzelenie

    P.S.
    smutne jest to w tym programie, że dotyczy NASZEGO kraju, a nie wesołego miasteczka
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 07-07-2013 o 10:55
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    Niewłaściwie podchodzisz do tematu.
    Czy wiesz ile osób dzięki temu programowi ma pracę?
    Ile wniosków trzeba było napisać?
    Ile raportów powstało i jeszcze powstanie?
    Ile statystyk zostanie opracowanych?
    itd. itp.

    A inwestor?
    No cóż...
    Moim zdaniem jednak do zagadnienia podchodzę właściwie.
    Pieniądze w tym programie pochodzą ze środków publicznych, czyli składamy się na nie wszyscy.
    Bliskim celem wydawania tych pieniędzy ma być zmniejszenie energochłonności budownictwa mieszkaniowego.
    Dalekosiężnym celem ma być doprowadzenie do upowszechnienia się technologii związanych z energooszczędnym budownictwem.
    Żadnemu z tych celów nie służą wnioski, raporty, statystyki.
    Z tego punktu widzenia praca tych ludzi jest dla społeczeństwa po prostu niepotrzebna.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Bliskim celem wydawania tych pieniędzy ma być zmniejszenie energochłonności budownictwa mieszkaniowego.
    Dalekosiężnym celem ma być doprowadzenie do upowszechnienia się technologii związanych z energooszczędnym budownictwem.
    Henok znów się mylisz - to ma tylko tak wyglądać dla nie wtajemniczonych a wtajemniczeni mają po prostu na tym zarobić ot i cała filozofia tego programu a inwestor jest po to aby to ładnie wyglądało i za to zapłacił.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    HenoK,

    ależ idea jest jak najbardziej słuszna.
    Podpisuję się ręcyma, nogyma i co tam mam

    Tylko realizacja wyszła jak zawsze.
    Nie chcę pytać, czy komuś to służyło, choć pojawiają się takie głosy, czy to urzędnicza nieudolność, bo też tak czytuję, a może to dopiero dobrego początki...?

    Faktem jest, że projekt, który w założeniach miał ruszyć od początku tego roku - kuleje, a właściwie nie istnieje.

    Spójrz na ustawę dot. OZE i fotowoltaiki.

    Jakoś te wszystkie projekty małe i duże związane z energooszczędnością "nie kleją się" w Polsce.

    Co o tym sądzić?
    Mam swoje zdanie, ale kogo to obchodzi!
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Ktos gdzies pisal, ze trzeba calosc budowac z inwestorem zastepczym. W sumie tak to wynikalo z wytycznych do programu. A co z tymi co chca budowac systemem gospodarczym? Wygladalo na to, ze od razu sa eliminowani z programu (zakladajac, ze byc moze calkiem slusznie wczesniej sami sie nie wyeliminowali).
    Znalazlem w tym temacie fragment informacji dla kredytobiorcow w drugim banku, ktory zaczal (albo raczej liczy, ze jakis kredyt udzieli) udzielac kredyty na budowe domow energooszczednych w programie:
    2. Kredyty udzielane sąna realizację Przedsięwzięcia, którego celem może być:
    1) budowa domu jednorodzinnego realizowana systemem gospodarczym przez Kredytobiorcę;
    2) inwestycja mieszkaniowa realizowane przez inwestora zastępczego:
    a) budowa / zakup domu jednorodzinnego;
    b) zakup lokalu mieszkalnego w nowym budynku wielorodzinnym.
    Ostatnio edytowane przez Wekto ; 21-07-2013 o 18:34

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    *Lesiak*

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa/ Sopot Kamienny Potok
    Kod pocztowy
    02-954
    Dzielnica
    Wilanów
    Posty
    12

    Domyślnie

    czyli jeżeli dobrze zrozumiałem dom budowany systemem gospodarczym też może być finansowany takim kredytem ?.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony