dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 23
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 451
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    20cm to mam średnio , są miejsca gdzie mam 24cm , poddasze ociepliłem warstwą 45cm ekofibru , myślę że powinno być ok
    Ale 20 styro pod posadzką zdecydowanie podwyższa poziom podłogi - co np z wysokością okien w takim przypadku, chyba należałoby już na etapie budowy o tym pomysleć. A jak to jest z izolacją pod płytą - ile dać styro na gruncie?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał HAL9000 Zobacz post
    Ale 20 styro pod posadzką zdecydowanie podwyższa poziom podłogi - co np z wysokością okien w takim przypadku, chyba należałoby już na etapie budowy o tym pomysleć. A jak to jest z izolacją pod płytą - ile dać styro na gruncie?
    Chudziak został odpowiednio niżej wylany , okna i drzwi pasują , z izolacją nie ma problemu , wysmarowałem wszystko dysperbitem a potem papa termozgrzewalna , na to folia czarna gruba a potem styropian.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #63

    Domyślnie

    No właśnie, trzeba by od razu niżej wylać chudziaka albo dopasować później wysokość otworów okiennych i drzwiowych. Mój kierbud polecał mi jakąś piankę jako izolację cieplną pod podłogówkę że niby cieplejsza od styro - spotkał się ktoś z czymś takim?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał HAL9000 Zobacz post
    No właśnie, trzeba by od razu niżej wylać chudziaka albo dopasować później wysokość otworów okiennych i drzwiowych. Mój kierbud polecał mi jakąś piankę jako izolację cieplną pod podłogówkę że niby cieplejsza od styro - spotkał się ktoś z czymś takim?
    To są płyty z piany pir/pur , mam w jednym pomieszczeniu ułożone 2x4cm na zakładkę , lambda tego materiału 0.027. Jest bardzo twarda , pod podłogę jest super , ja resztki ułożyłem jeszcze w garażu pod podłogą.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  5. #65

    Domyślnie

    Trzeba też pamiętać o tym, aby łączenie ściany fundamentowej ze ścianą właściwą wypadło maksymalnie w strefie cieplnej izolacji poziomej podłogi. Jednym słowem, aby przy tych kombinacjach z opuszczaniem styropianu w dół w stosunku do drzwi, okien i parapetów nie przekombinować. Zyski z większej izolacji poziomej znikną gdy zimne bloczki betonowe będziemy mieli na wysokości naszych stóp.
    I już mieszkamy !

  6. #66

  7. #67

    Domyślnie

    Już średnioelastyczny klej wystarczy do przyklejenia płytki gresowej do takiej posadzki, a to z prostego powodu. Stosunek żywic w takim kleju jest odpwiednia. Sprawdzone osobiście na remontowanej łazience w bloku.
    I już mieszkamy !

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    moze ktos mi podpowiedziec jak to jest z wylewka, chce zrobic wszedzie ogrzewanie podlogowe ale.....:

    na parterze mam grubosc wylewki 7 cm i spece mi mowia ze w tym podlogowke moge dac

    a na pietrze mam wylewke 4 cm i jak pod to wsadzic podlogowke skoro mam strop 14cm, styropian 4 cm i wylewke 4 cm????? cos mi tu nie gra

    czy zwykla wylewka cementowa sie nada na tak cienka warstwe czy trzeba robic anhydryt ktory znow z tego co sie dowiedzialem jest niemozliwy do wykonania bo mam za mala powierzchnie poddasza (tzn mozliwy jest ale cena mnie zabije , pytam goscia jaka ta cena, odpowiedz DUZA)

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Trzeba też pamiętać o tym, aby łączenie ściany fundamentowej ze ścianą właściwą wypadło maksymalnie w strefie cieplnej izolacji poziomej podłogi. Jednym słowem, aby przy tych kombinacjach z opuszczaniem styropianu w dół w stosunku do drzwi, okien i parapetów nie przekombinować. Zyski z większej izolacji poziomej znikną gdy zimne bloczki betonowe będziemy mieli na wysokości naszych stóp.
    Nie masz tego problemu jak zastosujesz np. isomur ( który domyka ci ocieplenie podłogi i scian i znacznie ogranicza ten mostek cieplny jakim jest połączenie fundamentu z scianą ).

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ale z tego co sie naczytalem, to taka izolacja termiczna plyty podlogowej od sciany jest ZAWSZE wymagana. Niezaleznie od posadowienia tejze.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Ja mam wylany anhydryt , średnio 5cm grubości , bez żadnych dylatacji tylko obwodowe przy ścianach . Grzeję PCi , podłoga szybko się nagrzewa . Mam już 1,5 roku nic na szczęście się z nią nie dzieje. Ze swojej strony mogę polecić , cenowo wychodzi trochę drożej niż zwykły "kret" (miksokret )
    Cieszę się że u Ciebie po 1,5 roku jest OK, sam jestem w trakcie budowy i też zdecydowałem sięna wylewkę anhydrytową ( na parterzze już mam, na piętrze będzie na wiosnę ). Jak zabezpieczałeś anhydryt w łazience ?

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ale z tego co sie naczytalem, to taka izolacja termiczna plyty podlogowej od sciany jest ZAWSZE wymagana. Niezaleznie od posadowienia tejze.
    O jakiej izolacji termicznej płyty podłogowej od ściany piszesz ? bo chyba nie masz na myśli dylatacji ?
    Isour likwiduje ( lub znacznie ogranicza mostek cieply jakim jest połaczenie fundamentu ( którego średnia temperatua jest w zimie 6-7 C ) z ścianą która ma temperaturę równą temperaturze pokuje ( 20-22 ) ale przez polącznie z fundamentem jest w swojej dolnej części ok. 0,5 - 1 m zimniejsza niż wyżej.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie masz tego problemu jak zastosujesz np. isomur ( który domyka ci ocieplenie podłogi i scian i znacznie ogranicza ten mostek cieplny jakim jest połączenie fundamentu z scianą ).
    Napisz jeszcze ile kosztuje rządek takiego bloczka i będziemy już wiedzieli wszystko. Przerabiałem temat i taniej mi wyszło porządne wyliczenie styku ściana fund./mur w osi poziomej styropianu podłogowego. Oczywiście czasem nie ma wyjścia i takie rozwiązanie jest ok, ale za darmo takich materiałów nie dają.
    I już mieszkamy !

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Mi chodzilo o oddzielenie plyty posadzki od scian w pomieszczeniu, ale teraz widze widze, ze chodzilo o pozioma izolacje fundament-sciana. Nie doczytalem. Sorki.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    O jakiej izolacji termicznej płyty podłogowej od ściany piszesz ? bo chyba nie masz na myśli dylatacji ?
    Isour likwiduje ( lub znacznie ogranicza mostek cieply jakim jest połaczenie fundamentu ( którego średnia temperatua jest w zimie 6-7 C ) z ścianą która ma temperaturę równą temperaturze pokuje ( 20-22 ) ale przez polącznie z fundamentem jest w swojej dolnej części ok. 0,5 - 1 m zimniejsza niż wyżej.
    Co do dylatacji posadzka/mur polecam styro 10mm zamiast taśm piankowych. Szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym.
    I już mieszkamy !

  16. #76

    Domyślnie

    Taniej na pewno ale czy lepiej ? Aktualnej ceny isomuru nie znam. Myślę iż szacowany zwrot kosztów isomuru może wynosic ok. 30 lat, ale wiem że jest to elementu którego praktycznie nie da sie wymienić w wybudowanym domu. Wszelkie prognozy wskazują że ceny nosników energii będą w Polsce rosły np. dziś jest informacja iż w zwiąku z tzw. pakietem klimatycznym szacuje się iż koszt energii elektrycznej wzrośnie w przciągu 10 lat o 100% .

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak zabezpieczałeś anhydryt w łazience ?

    Folią w płynie . A fundament można wykonać bloczkami keramzytobetonowymy , może nie jest to idealne rozwiązanie ale zawsze trochę cieplejsze niż same bloczki betonowe.
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 20-02-2012 o 08:09
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Taniej na pewno ale czy lepiej ? Aktualnej ceny isomuru nie znam. Myślę iż szacowany zwrot kosztów isomuru może wynosic ok. 30 lat, ale wiem że jest to elementu którego praktycznie nie da sie wymienić w wybudowanym domu. Wszelkie prognozy wskazują że ceny nosników energii będą w Polsce rosły np. dziś jest informacja iż w zwiąku z tzw. pakietem klimatycznym szacuje się iż koszt energii elektrycznej wzrośnie w przciągu 10 lat o 100% .
    Przepraszam od razu za ironiczny ton, ale przy takich załozeniach jak powyższe to zawsze można powiedzieć, że bez izomuru, bloczków termo, styro 30cm w ścianach, podłodze i dachu, nadproży termo, kształtek systemowych, nie można myśleć o bezpiecznym życiu. Tylko że potem się to kończy zgrzytaniem zębów przy końcowych etapach budowy, które są równie ważne. To są na pewno dobre systemy, ale przyznajmy ilu ludzi stać na to wszystko. Uważżm że porządne planowanie i trzymanie się założeń pozwala wyeliminować te drogie elementy naszej układanki. Ja ich nie mam, a pomimo grzania olejem parterówki nie zbankrutuję po tym sezonie chociaz był dopiero pierwszym i lubimy ciepełko(22-23 stopnie). Po prostu pilnowałem przegród, mostków, nadproża lane z betonu miałem już na tym etapie wyłożone w szalunku styropianem, i przede wszytkim zainwestowałem w łatwo sterowalną wentylację mechaniczną i porządne DGP.
    Żeby nie było mocno obok głównego wątku to myślałem nad anhydrytem. Zalety które były mi potrzebne to szybkość wylania, płaszczyzny/poziom pod gresy(podłogówka) i tak chwalone przewodnictwo. Docelowo mam tradycyjnie bardzo ładnie wylane posadzki i nie widze munusów. A plus mam taki, że zostało mi parę łądnych tysięcy w kieszeni. Fakt, że do producentów anhydrytu mam daleko i to również generowało cenę.
    I już mieszkamy !

  19. #79

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta taniej czy drożej zawsze buduj z głową. Ceny energii na pewno będą rosły - no chyba że za 20-30 lat bedziemy mocarstwem gazowym ale znając naszych polityków to lepiej nie rozmażać się za bardzo.

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A te wióry to stalowe czy drewno?

Strona 4 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony