dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 762 z 2205
Pokaż wyniki od 15.221 do 15.240 z 44087
  1. #15221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    mpoplaw


    A więc ci chodzi o zwykłą klimę, każde takie urządzenie w każdym z pomieszczeń? Myślałem że klima w jednym miejscu i doprowadzane powietrze instalacją po całym mieszkaniu czy coś w tym stylu. Chyba faktycznie się nie rozumiemy, poszperałem w sieci i widzę własnie same wielkie pudła na ścianie
    Wejdź sobie w mój dziennik, zobaczysz jak to może wyglądać ...
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  2. #15222

    Domyślnie

    Właśnie widziałem wczoraj - też szykuję sobie dom szkieletowy tak przy okazji Ale ty masz wszystko zrobione w fundamentach i w suficie, nie zaadaptuje tego w mieszkaniu Musiałyby być przewody na wierzchu.

    --- Errata

    Tak myślę i myślę... w sumie nie jest głupi pomysł bo klimę mam w jednym pomieszczeniu a więc wystarczyłoby tylko kupić inny klimatyzator i zrobić instalację.
    Problem jest z estetyką tego wszystkiego, czy przewód wentylacyjny musi być taki masywny, nie może być mniejszy powiedzmy 20cmx20cm? I czy można go poprowadzić górą w narożniku przy suficie?
    Pomysł dobry tylko estetyka i koszt instalacji mogą być problemem.
    Ostatnio edytowane przez Gryl ; 15-02-2013 o 13:36

  3. #15223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musi być zapewniony odpowiedni przepływ powietrza, czyli może to być kanał prostokątny, długi a niski, byłem osobiście w domu, w którym taka instalacja została zrobiona po deweloperce, cały dom dookoła ścian zewnętrznych miał obniżony sufit. Całkiem nieźle się to prezentowało, jak zrobisz kanały z climaveru to kanał będzie dużo mniejszy, bo ścianka ma grubość coś koło 3cm. u mnie samo ocieplenie do 5 cm. Podobny system był zamontowany tutaj
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #15224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wten oto sposob z FM robi sie smietnik i syf ....
    a innym nie chce sie nic pisac / i czytac

  5. #15225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dokładnie.. jest pare osob ktore wiedzą o czym piszą i widać że są w temacie ale trolle psują cały odbiór) i jak widać po znikających z takich wątków i forum tych co mają cokolwiek do powiedzenia takie pi...lenie o szopenie przestło bawić.. ostatnio Jasiek chyba..
    mam wrażenie że najwięcej do powiedzenia w tym wątku mają ludzie którzy wiedzą że prad to takie coś co jest w tej śwince zamurowanej w ścianie i tylko ryjek jej widać.
    jak jeszcze znikniesz Ty, asolt, bitter, lobo, piczman i parę innych to w zasadzie będzie po forum.. czy tu w ogóle działa jakaś moderacja?
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 16-02-2013 o 10:41

  6. #15226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    jak jeszcze znikniesz Ty, asolt, bitter, lobo, piczman i parę innych to w zasadzie będzie po forum.. czy tu w ogóle działa jakaś moderacja?
    a ja?

  7. #15227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ty i ja jesteśmy odpowiedzialni za ten syf i śmietnik...i jeszcze paru innych
    na szybko wyszlo mi z obliczeń, że w takim razie Ty 14,75 x więcej

    ja jestem posegregowanym odpadem i należę do kategorii szkło, dlatego recykling przywraca mi kolejne życie i kolejne i kolejne wczesniej byłam...
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 16-02-2013 o 12:17

  8. #15228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    kolega zamówi sobie OZC, wentylację mechaniczną, dobór kabli, buforek etc. i chłopaki trwać będą. A do tego prenumeratkę muratora, żeby na hosting forum redakcji nie zabrakło takie czasy
    Faktycznie takie czasy gdy ceni się bardziej gadanie o tzw. d..pie maryny , niż rzeczowe wypowiedzi konkretne specjalistyczne tematy. Skąd laik ma uzyskać odpowiedz na szczególowe pytanie, od innego laika ?

  9. #15229

    Domyślnie

    Wracając do tematu, przypomnę bo tu jest offtop, że pytałem o mieszkanie i kocioł elektryczny. 75m, stare budownictwo, normalne kaloryfery panelowe. Osoby, które starały mi się pomóc pytały mi się o bezpiecznik i tego typu rzeczy. No więc spisałem wszystko

    RU -2L20
    Rozdział 3 Fazy

    Unr 220/380V
    Uni 500V
    MC 63A
    Ip 20

    Wygląda więc na to, że mam trzy fazy. Elektryka założyć to musiała stosunkowo niedawno bo skrzynka jest nowa, osobny
    bezpiecznik na każde urządzenie itp. Z tego co widzę są miejsca na dodatkowe i wystarczy założyć odpowiednie gniazdko, jeśli chciałbym mieć
    kocioł na trzy fazy. Ale chyba takiego nie będę potrzebował, wolałbym na jedną fazę.
    Na oku mam dwa modele:

    Kospel EKCO.LN2-8 [8kW]
    Moc [kW]: 8
    Napięcie zasilania [V~]: 400V 3N~ lub 230V~
    Zabezpieczenie [A]: 16
    Powierzchnia ogrzewania [m²]: 60 - 100

    lub

    EKCO.LN2-12 [12kW]
    Moc [kW]: 12
    Napięcie zasilania [V~]: 400V 3N~
    Zabezpieczenie [A]: 20
    Powierzchnia ogrzewania [m²]: 100 - 140

    Ja mam tylko 75m, ale tak myślę, czy nie lepiej kupić mocniejszy skoro mam techniczną możliwość "na wszelki wypadek".
    Te kotły można używać w różnych zakresach w zależności od potrzeb. Jak myślicie?


    PS. Kolega od domku szkieletowego z ogrzewaniem powietrznym - fajnie to u ciebie wygląda i w swoim domu też pewnie zrobię to rozwiązanie.
    Ale w moim mieszkaniu za dużo roboty byłoby z przewodami niestety.

  10. #15230

    Domyślnie

    mpoplaw

    Czyli podłączyć je na 3F? Chodzi mi po prostu o oszczędność użytkowania, jednofazowe są chyba bardziej oszczędne. Ale chyba ten by był za
    słaby:

    http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...GIALIX-6C.html

    GIALIX 6 BBC
    Moc:
    0,7 - 6 kW
    Zasilanie elektryczne:
    230 V jednofazowe

    Jak to jest, nie bać się tego trójfazowego tak bardzo?
    Znalazłem jeszcze jednofazowy 12KW:

    http://www.cieplotech.pl/Katalog2/10...ALIX-12MA.html

    GIALIX 12MA
    Moc:
    4 - 12 kW
    Zasilanie elektryczne:
    230 V jednofazowe
    Ostatnio edytowane przez Gryl ; 16-02-2013 o 14:52

  11. #15231

    Domyślnie

    mpoplaw

    Ale z danych mojej instalacji które podałem wyżej wynika że mogę założyć którykolwiek z tych czterech zaproponowanych tak?
    Który byś mi poradził, te Kospele?

  12. #15232

    Domyślnie

    ja już swoje zdanie wyraziłem i tego się trzymam, tanie i energooszczędne to są PPCi
    Ale ja nie mówię o PPC tylko o kotle eletrycznym, o to się pytam.

  13. #15233
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    więcej tego bylo...

    Ps dowody swojej wiedzy pod takimi linkami ukrywa
    I po co to pisanie? Jak ty na innych tematach pisales ze u mnie cuda z rachunkami za ogrzewanie bo niby mam 20cm ocieplenia stropu. Czytasz posty innych wyrywkowo, oskarzasz a potem nie potrafisz przyznac sie do bledu i udajesz ze nie bylo tematu...
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  14. #15234

    Domyślnie

    kszhu.int
    Gryl, jak już masz instalację i grzejniki a chcesz grzać prądem to zainstaluj kocioł elektr., 1-fazowy jak instalacja pozwoli lub 3-fazowy i uważaj, to jest jeden a nie żadne 3 kociołki
    Instalacja chyba pozwala:

    RU -2L20
    Rozdział 3 Fazy

    Unr 220/380V
    Uni 500V
    MC 63A
    Ip 20

    Decyzję już podjąłem tylko szukam odpowiedniego urządzenia. Ale generalnie lepiej 3-fazowy?
    Jak narazie pasuje mi
    KOSPEL EKCO.LN2-12 KW
    kosztuje około 2300zł. Taki powinień styknąć czy atakować jeszcze mocniejszy?

  15. #15235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Zależy co kto lubi - jeden mały w domu i jeden mały w f-mie to dla mnie osobiście za dużo.
    Co dopiero mówić o ogrzaniu zimą 75m2 starego budownictwa - trochę przerzucić tego powietrza wewnątrz i na zewnątrz trzeba więc najlepiej przed zakupem gdzieś sprawdzić "nausznie".
    Powiem że prawie niesłyszalne, a jak jest TV do pewnie wogóle.

    Chyba że głuchy jestem
    Dom (AR-1 po modyfikacjach) parterowy z poddaszem nie użytkowym 108m2 wysokość 2.76 m, kubatura 300m3, temp. 22-23C, sciany porotherm 25 + 20 cm styropianu 0.031, docieplenie sufit 45 cm wełna, podłoga 13 cm styro 0.031, okna 3 szyby, schody i taras oddzielone od budynku, ogrzewanie kable DEVI 18W/m 7.5 kW, cwu bojler Ecoway 80l, WM Luna, Klimatyzacja BEKO BPK 120 INV.

  16. #15236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaw

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Ostrów wlkp
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domka Zobacz post
    Kochani,

    jak to jest z tymi opłatami w sezonie grzewczym, jeżeli ogrzewacie dom elektrycznie?
    i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z piecami KOSPEL?
    proszę bardzo o wymianę doświadczeń w tym temacie?
    Uważaj na ogrzewanie elektryczne jest najdroższe. Zakładam ze masz dom o Eu =80kwh/m2 rok (optymistycznie większość obecnie budowanych domów ma ten współczynnik większy) koszty energii elektrycznej średnie dla taryfy nocnej i dziennej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Corel.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	171107
    oczywiscie obliczenia bardzo przybliżone ale daja pewne porównanie

  17. #15237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    gaw skąd masz cenę prądu 0,43 zł/kWh? Ja mam ogrzewanie elektryczne, piec Kospel i grzeję moje 106m kw tylko i wyłącznie w taniej taryfie czyli za 0,33 zł. Nie wiem też skąd sprawność 97%? Na co ma iść te 3%? Przychodzi mi do głowy tylko pompa ale to nie jest aż 3% strat chyba. Takie przedstawienie uproszczonych wyników bez kosztów instalacji psu na budę. Ale to już nie raz tu było poruszane.

  18. #15238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja już swoje zdanie wyraziłem i tego się trzymam, tanie i energooszczędne to są PPCi, za cenę jednego konspela masz 3 takie klimatyzatory (albo 10 farelek + 3,5tyś zł reszty), będą grzać równie skutecznie co konspel tyle że taniej (PPCi taniej w eksploatacji a farelki taniej w inwestycji)

    kocioł węglowy i kaloryfery sobie zachowasz na godzinę W, albo na zimę stulecia gdy prąd zniknie

    PS kiedyś był modny taki patent: grzałka z termostatem wkręcana w kaloryfer, jak się nie chciało palić w kotle to wystarczyło pstryknąć włącznik i mocno trzymać się za portfel gdy przyszedł rachunek z elektrowni
    Załącznik 170949
    Podaj proszę linka do dobrych, sprawdzonych klimatyzatorów w cenie kospela.
    Stoję przed wyborem ogrzewania, jestem otwarty na propozycje.
    Z góry dziękuję
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #15239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A 1kWh z gazu 0,18gr ,też coś mało realna cena?

  20. #15240

    Domyślnie

    Ten kalkulator to można sobie w ... wsadzić. Dla żadnego systemu nie liczy poprawnie.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

Strona 762 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony