dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 23
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 451
  1. #221

    Domyślnie

    jeżeli na płyte położysz folie to minimum 5-6cm
    a jeżeli zagruntujesz to możesz lać 4-5 cm
    chyba ze płyta jest popękana, jak nie nie ma obawy

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    jak masz ogrzewanie podłogowe nie ma problemu podczas wygrzewania posadzki szybciej wyjdzie wilgoć z niej
    ja tu bym uważał z tym wygrzewaniem.....beton na beton bez folii,styropianu.nie tak szybko tutaj autorus zacznie wygrzewac,z ostrym wyczuciem tu powinno ono chodzic.ciężka sprawa w tym przypadku
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ile schnie 20-25cm płyta fundamentowa ?
    sucha nigdy nie bedzie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    No to nie wiem dlaczego widze tu teksty, ze 10cm sie nie leje w domku.
    bo bardzo rzadko się leje tak grubo, lepiej 1-2 cm mniej a siatkę stalową dać
    tylko wszystko zależy od tego jaki jest styropian i jak jest ułożony
    jak jest wszędzie ogrzewanie podłogowe to wylewkę szybciej wyschnie a jak nie masz i chcesz się szybko wprowadzić to tak grubo nie możesz lać
    na domku przeważnie leje się od 5 do 8 cm
    lepiej zastosować siatkę i kruszywo aby uzyskać mocniejszy beton i zmniejszysz gr. betonu dodatkowo zwiększysz z kruszywem akumulacje
    dlatego z samego piasku 0-2mm nie można lać, ale to zależy jaki jest piasek nie raz o-2mm będzie gruby a w innej żwirowni miałki
    po niżej zdjęcia na nich piaski 0-2mm i różnice są w nich
    dlatego mieszamy piasek z kruszywem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0312.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	241818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0032.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	241819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0033.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	241820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0034.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	241821   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0394.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	241822  


  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    ja tu bym uważał z tym wygrzewaniem.....beton na beton bez folii,styropianu.nie tak szybko tutaj autorus zacznie wygrzewac,z ostrym wyczuciem tu powinno ono chodzic.ciężka sprawa w tym przypadku
    zawsze mowie klientowi że należy włączyć ogrzewanie podłogowe na minimalną temp. od razu nie można włączyć na max.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    sucha nigdy nie bedzie

    Dlaczego ?
    Chyba, ze masz na myśli to, ze beton praktycznie zawsze zawiera jakas ilość wilgoci, ale to dotyczy nawet 6cm wylewki.

    Wiec ile będzie schła do takiego poziomu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego ?
    Chyba, ze masz na myśli to, ze beton praktycznie zawsze zawiera jakas ilość wilgoci, ale to dotyczy nawet 6cm wylewki.

    Wiec ile będzie schła do takiego poziomu ?
    nie wiem co to znaczy dla Ciebie sucha?powiedzmy,żegdyby to był strop o tej grubości a nie beton na gruncie to w miarę suchy 2-3lata
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    nie wiem co to znaczy dla Ciebie sucha?powiedzmy,żegdyby to był strop o tej grubości a nie beton na gruncie to w miarę suchy 2-3lata
    A kto pisze o betonie na gruncie ? Chodzi o płytę fundamentowa izolowaną.
    Co do 3 lat to spora przesada... Oznaczałoby to, że ci, co zrobili wylewke bezposrednio na płycie, albo zatopili na niej kable w warstwie kleju, przez dwa lata nie mogą podlogi polożyć ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-02-2014 o 23:16
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #229

    Domyślnie

    to kto sie pokusi o odpowiedz na pytanie z tematu ? ktora wylewka lepsza ? mi instalator poleca anhydryt, jesli go wybiore to wyjdzie mi 5cm, jakbym mikoskret wybral to weszloby mi 7 cm (odjalbym 2 cm z ocieplenia podlogi). orientujecie sie jaka jest roznica w cenie ?

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lepsza zależy od tego co się chce osiągnąć. Nie ma "lepszości" bezwzględnej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcb Zobacz post
    to kto sie pokusi o odpowiedz na pytanie z tematu ? ktora wylewka lepsza ? mi instalator poleca anhydryt, jesli go wybiore to wyjdzie mi 5cm, jakbym mikoskret wybral to weszloby mi 7 cm (odjalbym 2 cm z ocieplenia podlogi). orientujecie sie jaka jest roznica w cenie ?
    jezeli bedziesz mial wczesniej dobrze zniwelowane pod te 5cm i polozysz takie styropiany jakie ja Ci obliczę ,zwrocisz uwage zeby ten styropian dobrze rozlozysz,posprzatasz nierownosci po tynkach i dodasz do tego kruszywo 2-8mm to ja Ci gwarantuję,ze wyleje Ci te 5-5,5cm betonu 3xtwardszego i mocniejszego niz z piasku 0-2mm tylko.beton taki bedzie mial minimalny skursz bo kruszywo mu na to nie pozwoli a poza tym bedziesz mial bardziej zageszczony podklad ktory lepiej bedzie sie nagrzewal i wolniej tracil to cieplo,poza tym jesli bedziesz go odpowiednio pielegnowal i przywieziesz mi duzo wczesniej piasek na budowe ktory max wyschnie,odparuje w zyciu taka szlichta nie peknie nawet przy 4cm


    jezeli nie zniweluą Ci powierzchni pod anhydryt to Tobie tylko sie wydaje ze bedzie 7 cm anhydrytu,kazda powierzchnia śr.100m2 ma roznice miedzy 2 a 5cm ,poza tym anhydryty sa bardziej nierowne od betonow sa gorzej zageszczone niz beton szczegolnie w rogach i pod scianami.my szlichty wcieramy-dogniatamy łatami a tam Janek wibruje z grubsza "wode"
    Ostatnio edytowane przez teka ; 10-02-2014 o 18:26
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    lepsza zależy od tego co się chce osiągnąć. Nie ma "lepszości" bezwzględnej.
    lepsza pod wzgledem uzytecznosci pod pompe ciepla i ogrzewanie podlogowe

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A kto pisze o betonie na gruncie ? Chodzi o płytę fundamentowa izolowaną.
    Co do 3 lat to spora przesada... Oznaczałoby to, że ci, co zrobili wylewke bezposrednio na płycie, albo zatopili na niej kable w warstwie kleju, przez dwa lata nie mogą podlogi polożyć ?
    zalezy jak ja zaizolujesz.drewnianych podłog nie polozysz-klejonych gdzie musisz miec do 2% wilgoci .przy 25cm w ciagu 2lat wg pomiarow nie ma opcji.blizej to Ci wyjasni jarekkur lub Parkiet z foru ktorzy robia proby.Pan Jaroslaw jarekkur kiedys opisal strop 10cm ktory w rok jest jeszcze wilgotny no ale to juz do nich .ja nie mam odpowiednich narzedzi.pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez teka ; 10-02-2014 o 18:39
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcb Zobacz post
    lepsza pod wzgledem uzytecznosci pod pompe ciepla i ogrzewanie podlogowe
    ogrzewanie podlogowe stanowi 40-50% metrow ktore wylewam w ciagu roku.pompa to zadkosc
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  15. #235

    Domyślnie

    ja wylewam 60-70% posadzek w ciągu roku na ogrzewanie podłogowe, robiłem domy w których była pompa ciepła i największy dom miał prawie 2000 m2 i właściciel był zadowolony, robiłem wiele dużych domów (inwestycji) i mniejszych i nikt nie narzeka trzeba tylko dobrze wykonać posadzkę.

    Ja osobiście w tamtym roku wylałem około 40000 m2 posadzki mixokretem, Firma PosGlanc wykonała ponad 130000m2 posadzki rocznie i z roku na rok mamy coraz więcej klientów więc ja nie odczuwam żeby moi klienci narzekali na posadzki mixokretem polecają nas dalej i jeżeli są zadowoleni z moich usług to napewno są zadowoleni z posadzki maszynowej mixokretem na ogrzewaniu podłogowym

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    zalezy jak ja zaizolujesz.drewnianych podłog nie polozysz-klejonych gdzie musisz miec do 2% wilgoci .
    Tak, jak sie izoluje takie płyty. 10-20 cm styroduru na gruncie, folia, na tym płyta.
    Zatarta na gładko, albo z wylewką wyrownawczą na warstwie poślizgowej.
    Nie slyszałem, źeby ktoś musial rezygnować z jakiegoś rodzaju podłog w takim przypadku....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcb Zobacz post
    to kto sie pokusi o odpowiedz na pytanie z tematu ? ktora wylewka lepsza ? mi instalator poleca anhydryt, jesli go wybiore to wyjdzie mi 5cm, jakbym mikoskret wybral to weszloby mi 7 cm (odjalbym 2 cm z ocieplenia podlogi). orientujecie sie jaka jest roznica w cenie ?

    odp. wyżej co do posadzki

    co do styropianu powiem tak ile chcesz dać? 15? co jak dasz 17 będzie lepiej?

    nie długo całe paczki będziemy układać 60cm
    kolego masz ocieplone ściany, fundament to skąd ma zimno ciągnąć od ziemi? przecież ocieplasz fundament, jak dasz 10-15 cm styropianu wystarcz

    lepiej więcej w ściany i dach daj ocieplenia zwłaszcza dachem masz najwięcej strat ciepła

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, jak sie izoluje takie płyty. 10-20 cm styroduru na gruncie, folia, na tym płyta.
    Zatarta na gładko, albo z wylewką wyrownawczą na warstwie poślizgowej.
    Nie slyszałem, źeby ktoś musial rezygnować z jakiegoś rodzaju podłog w takim przypadku....
    domy powstają coraz szybciej i coraz więcej osób wybiera płyte zamiast fundamentu, można szybciej budować bez obaw osadzania budynku, dom jest stabilniejszy

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał fcb Zobacz post
    lepsza pod wzgledem uzytecznosci pod pompe ciepla i ogrzewanie podlogowe
    Tu masz nomogram grubosci posadzki do grzania akumulacyjnego (jesli takowe planujesz):



    Na pewno nie anhydryt.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    O tak, jeśli akumulacja to na pewno NIE anhydryt!
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 12 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony