dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 43
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 853
  1. #821
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Oczywiście, że nie jest skomplikowana taka zmiana projektu i nigdzie tego nie stwierdziłem. Chodzi o wyjątkowość projektów z antresolą, bo głównie to odróżnia je od masy "zwykłych" projektów. Bryła budynku nie ulegnie zmianie, ale na pewno taki projekt nie będzie już projektem "Z widokiem", bo te projekty w każdej wersji zakładają istnienie antresoli. Przynajmniej w obu oryginałach (chyba są tylko 2 oficjalne z tej pracowni projektowej).

    Widzę, że robisz "Z widokiem 2" (garaż), więc bardzo proszę o fotki i inne rzeczy, np. rzuty kondygnacji, najlepiej z wymiarami, bo jak rozumiem wprowadzałeś zmiany. A skoro robisz bez antresoli, to KONIECZNIE daj fotki salonu po skończeniu. Może faktycznie da się bez niej żyć

    A co masz na myśli mówiąc "dom... pancerny"?

    PS.
    Koniecznie poproszę też o kosztorys po zakończeniu prac. Może być na maila [email protected].
    Dom ten ma niesamowicie przewymiarowane fundamenty i więźbę dachową. Ściany nośne w zasadzie są wszędzie. Większość ludzi jest pod wrażeniem tej konstrukcji pod względem ilości stali i betonu. Same pręty kosztowały mnie 12 tysięcy złotych. Co do fotek, to proponuję abyś przyjechał na budowę i obejrzał. Zapewniam Cię, że to bardzo dużo daje. Warto się przejechać nawet większy kawałek drogi jeżeli buduje się dom na całe życie.

  2. #822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Dom ten ma niesamowicie przewymiarowane fundamenty i więźbę dachową. Ściany nośne w zasadzie są wszędzie. Większość ludzi jest pod wrażeniem tej konstrukcji pod względem ilości stali i betonu. Same pręty kosztowały mnie 12 tysięcy złotych. Co do fotek, to proponuję abyś przyjechał na budowę i obejrzał. Zapewniam Cię, że to bardzo dużo daje. Warto się przejechać nawet większy kawałek drogi jeżeli buduje się dom na całe życie.
    Faktycznie to przewymiarowanie warto by skorygować w ramach adaptacji projektu do warunków zabudowy, co i tak zwykle się robi. Pytanie tylko: dlaczego taka pracownia jak ta przewymiarowała tak bardzo te rzeczy? Jakiś powód chyba musiał być. Zresztą adaptacja projektu polega (tak sądzę) na dopasowaniu wszystkiego pod konkretne materiały. I tak budując z ciężkiej ceramiki fundamenty wyjdą inaczej, rozkład ścian nośnych może ulec zmianie, a także kwestia krycia dachu ma podobno znaczenie - ciężkie dachówki czy lekka blacha.

    Co do wizyty na budowie czy w gotowym domu to chętnie, właśnie po to pisałem wcześniej zapytanie o inwestorów z zachodniopomorskiego. Jednak kiedy już zabiorę się za swoją budowę, to na pewno pokonam znaczne odległości w odwiedziny do kogoś z Widokowców, kto zechce poświęcić nam trochę czasu. To jednak kwestia nawet dwóch lat, bo chcemy z moją panią odłożyć jak najwięcej, żeby się nie kredytować. Mieszkać mamy gdzie, na głowę nie kapie, więc... poczekamy

    Pozdrawiam Widokowców.

  3. #823
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Faktycznie to przewymiarowanie warto by skorygować w ramach adaptacji projektu do warunków zabudowy, co i tak zwykle się robi. Pytanie tylko: dlaczego taka pracownia jak ta przewymiarowała tak bardzo te rzeczy?

    Co do wizyty na budowie czy w gotowym domu to chętnie, właśnie po to pisałem wcześniej zapytanie o inwestorów z zachodniopomorskiego. Jednak kiedy już zabiorę się za swoją budowę, to na pewno pokonam znaczne odległości w odwiedziny do kogoś z Widokowców, kto zechce poświęcić nam trochę czasu. To jednak kwestia nawet dwóch lat, bo chcemy z moją panią odłożyć jak najwięcej, żeby się nie kredytować. Mieszkać mamy gdzie, na głowę nie kapie, więc... poczekamy .
    Co do przewymiarowania, to w mojej rozmowie z architektem dowiedziałem się, że oni ten projekt szykowali na skrajnie trudne warunki zarówno geotechniczne jak i pogodowe. Chodzi o to aby każdy mógł z niego skorzystać bez obaw. Większość z nas stawia domy na przyzwoitym gruncie i dla przykładu, tak potężne ławy jak są w oryginale, można zmienić. Podobnie z blachą na dachu - możesz mieć wtedy lżejsza więźbę i część ścian nośnych. Fakty są jednak takie, że za wszystkie te zmiany już na etapie przygotowania projektu musisz zapłacić konstruktorom.
    A za dwa lata to jeszcze możesz namierzyć ciekawszy projekt. Tak czy inaczej zapraszam w okolice Warszawy.

  4. #824
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bziulka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Szczekarków
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest na forum osoba, która mieszka w domu z widokiem na terenie województwa lubelskiego? Zastanawiam się nad budową tego domu i chętnie obejrzałabym go na żywo. Jeśli to nie będzie problem chętnie pooglądałabym efekty Waszej ciężkiej pracy

  5. #825
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bziulka Zobacz post
    Witam
    Czy jest na forum osoba, która mieszka w domu z widokiem na terenie województwa lubelskiego? Zastanawiam się nad budową tego domu i chętnie obejrzałabym go na żywo. Jeśli to nie będzie problem chętnie pooglądałabym efekty Waszej ciężkiej pracy
    Jest taka osoba, bo sam do niej jechałem z Warszawy. Ale nie będę się wychylać przed szereg - może się odezwie

  6. #826
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bziulka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Szczekarków
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Jest taka osoba, bo sam do niej jechałem z Warszawy. Ale nie będę się wychylać przed szereg - może się odezwie

    Miejmy nadzieję, że ta osoba jeszcze zagląda na forum

  7. #827

    Domyślnie

    Ja moge zaprosić do małopolski gdzie stoi "z widokiem" bez żadnych zmian projektowych. Nawet elewacja będzie identyczna

    Miałem wkleić fotki po tynkach, ale wkleje je już po wylewkach które będą na dniach :] W między czasie wykonaliśmy też tynkowaną część elewacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140816_170245.jpg
Wyświetleń:	688
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	281497  
    Ostatnio edytowane przez genezyp ; 25-09-2014 o 08:45

  8. #828
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    snow_78

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-623
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem zainteresowany kupnem tego projektu ,jeżeli jest to możliwe to proszę o podanie przybliżonego kosztu doprowadzenia domu do takiego stanu jak na zdjęciu , bo nie wiem czy kosztorysy podane na stronie są realne.
    pozdrawiam
    Darek

  9. #829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał snow_78 Zobacz post
    Witam
    Jestem zainteresowany kupnem tego projektu ,jeżeli jest to możliwe to proszę o podanie przybliżonego kosztu doprowadzenia domu do takiego stanu jak na zdjęciu , bo nie wiem czy kosztorysy podane na stronie są realne.
    pozdrawiam
    Darek
    Tak to se ne da...
    Koszty mogą się różnić dość znacznie, a mają na nie wpływ takie czynniki jak:
    - grunt - kwestia rodzaju fundamentów i kosztów ich wykonania;
    - region kraju - kwestia cen materiałów, które mogą się nieco różnić;
    - rodzaj materiałów budowlanych - jak wyżej: kwestia cen;
    - sposób budowy - systemem gospodarczym czy przez jedną lub kilka ekip budowlanych - znowu kwestia ich cen.

    Najlepiej by było, gdyby nasi przedmówcy, którzy już opisali tutaj swoje budowy, udostępnili swoje dane z budowy. Na przykład: region kraju, rodzaj i koszty głównych materiałów konstrukcyjnych i instalacji (koszt ścian, więźby, pokrycia dachowego, stolarki, instalacji CO itp.), cenę SSO, SSZ i całkowity koszt budowy (od wbicia łopaty pod fundamenty aż po wprowadzenie się) .
    Wątpię, czy będzie się komuś chciało, jednak trochę kosztów masz już w postach, choć są one cząstkowe, sprzed kilku lat i dotyczą różnych inwestycji.

    Tak czy inaczej przygotuj się na to, co wyliczysz samodzielnie lub dostaniesz jako kosztorys od projektanta lub ekipy budowlanej i dołóż do tego lekko licząc 20%.

    A jeśli zdecydujesz się na tę inwestycję, to liczymy na publikowanie tutaj postępów Twoich prac. Trzymamy kciuki

  10. #830
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał snow_78 Zobacz post
    Witam
    Jestem zainteresowany kupnem tego projektu ,jeżeli jest to możliwe to proszę o podanie przybliżonego kosztu doprowadzenia domu do takiego stanu jak na zdjęciu , bo nie wiem czy kosztorysy podane na stronie są realne.
    pozdrawiam
    Darek
    Faktycznie to ciężko wycenić. Ja mogę się tylko podzielić tym co jest w tej chwili na zdjęciu a więc stan surowy plus dach z oknami dachowymi kosztował równo 200tys. Elektrykę mi robią (15tys), okna, drzwi wejściowe i brama garażowa zamówione (około 37tys). Wiem, że tynki to jakieś 25tys, bo wstępnie się interesowałem. Dużo kosztowały mnie przyłącza wod-kan, gaz i prąd.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM9571.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	284520

  11. #831

    Domyślnie

    Ja zrobiłem SSZ (sam HS za 12000) za jakieś 120000 (bez drzwi). Sama robocizna w tym to 40000zł. Robiąc sporo samemu mam nadzieje wyrobić się w 300000, ale bardzo duże rozbieżności będą w zależności od samego wykończenia, bo można kupić płytki za 40zł metr, albo 400zł metr.

  12. #832
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    Jestem Czytam Zapraszam z lubelskiego Jak coś proszę PW zawsze odpisuje

    Michał dom wygląda super

    Jak coś bym nie widział możesz mój numer dać to super projekt wart rozpowszechniania

    Pozdrawiam

  13. #833
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciejka00

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam..
    Od pewnego czasu zaglądam z żoną na forum i nie powiem troszkę napaliliśmy się na ten projekt..zastanawialiśmy się nad różnymi wariantami ale na 100 % po tym co tu zobaczyliśmy to nie jesteśmy pewni...
    I tu moje pytanie:
    Czy jest ktoś może z okolic Krakowa....bo tak się składa że między 21-24 stycznia będziemy w okolicy...
    I czy była by możliwość spotkania się chociaż na pół godzinki z właścicielami aby wymienić spostrzeżenia.Popodziwiać ciężką pracę.
    Byli byśmy bardzo wdzięczni!
    Pozdrawiam.

  14. #834

    Domyślnie

    Jakie macie wątpliwości?

  15. #835
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciejka00

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przede wszystkim chodzi o ogrzewanie w tym domku...
    nie będę ukrywał że już troszkę zacząłem "molestować "genezyp-a""
    kominek będzie wykorzystywany bardziej "hobbystycznie" niż jako główne źródło ciepła..na pewno będzie rekuperator..a dalej..hmmm
    Mam znajomego który się chwali że w zimie ma rachunki za gaz ma na poziomie 250 zł....ale cały czas zapomina dodawać że pali kilka metrów drzewa...
    A jak wy rozwiązaliście u siebie ogrzewanie w domku z widokiem
    Nadmienie że ekogroszek odpada
    Pozdrawiam.

  16. #836

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka00 Zobacz post
    Przede wszystkim chodzi o ogrzewanie w tym domku...
    nie będę ukrywał że już troszkę zacząłem "molestować "genezyp-a""
    kominek będzie wykorzystywany bardziej "hobbystycznie" niż jako główne źródło ciepła..na pewno będzie rekuperator..a dalej..hmmm
    Mam znajomego który się chwali że w zimie ma rachunki za gaz ma na poziomie 250 zł....ale cały czas zapomina dodawać że pali kilka metrów drzewa...
    A jak wy rozwiązaliście u siebie ogrzewanie w domku z widokiem
    Nadmienie że ekogroszek odpada
    Pozdrawiam.
    .u nas wyglada to tak ze mamy 90 procent ogrzewania podlogowego plus sypialnie grzejniki ale gdybym mogl cofnac czas zrobilbym 100 procent plus drabinki i na wypadek awarii ukryl rury pod grzejniki w scianach tak jak mam teraz. Co do zrodel ogrzewania to mamy ekogroszek bo nie ma u mas gazu:/. Ale szczerze nie narzekam. Nie jest to jakis dramat. Dodatkowo mam koze czasami dopalam w zime a bardziej sluzy okresom przejsciowym. Rekuperatira nie mam i nie wiem jakby mial sie sprawdzic kiedy jest taka duza ptzestrzen polaczona ze soba.
    Do wczoraj spalilem raptem 1.5 tony. Po za tym mieszka sie fajnie do dzwiekow idzie sie przyzwyczaic

  17. #837
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka00 Zobacz post
    Przede wszystkim chodzi o ogrzewanie w tym domku...
    nie będę ukrywał że już troszkę zacząłem "molestować "genezyp-a""
    kominek będzie wykorzystywany bardziej "hobbystycznie" niż jako główne źródło ciepła..na pewno będzie rekuperator..a dalej..hmmm
    Mam znajomego który się chwali że w zimie ma rachunki za gaz ma na poziomie 250 zł....ale cały czas zapomina dodawać że pali kilka metrów drzewa...
    A jak wy rozwiązaliście u siebie ogrzewanie w domku z widokiem
    Nadmienie że ekogroszek odpada
    Oczywiście ja wierzę w to, że zrobiłeś dokładną analizę kosztów związaną z rekuperacją. Ja oglądałem na żywo kilka domów z rekuperacją i jest to moim zdaniem trudna technologia ponieważ jest droga, wymaga serwisowania, masz zasadniczo zakaz otwierania okien, co w tym domu jest zupełnym nieporozumieniem, no i wreszcie rzecz dość trudne jest upchanie przewodów do rekuperacji w całym domu. Ale trzymam kciuki.
    U nas ogrzewanie podłogowe wszędzie poza sypialniami - tam klasyczne grzejniki. Całość na gaz.

  18. #838

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Oczywiście ja wierzę w to, że zrobiłeś dokładną analizę kosztów związaną z rekuperacją. Ja oglądałem na żywo kilka domów z rekuperacją i jest to moim zdaniem trudna technologia ponieważ jest droga, wymaga serwisowania, masz zasadniczo zakaz otwierania okien, co w tym domu jest zupełnym nieporozumieniem, no i wreszcie rzecz dość trudne jest upchanie przewodów do rekuperacji w całym domu. Ale trzymam kciuki.
    U nas ogrzewanie podłogowe wszędzie poza sypialniami - tam klasyczne grzejniki. Całość na gaz.
    Dokladnie. My od wiosny do jesieni mam non stop otwrte duze okno na taras. Przy takiej przestrzeni otwartej wydaje mi sie zbednym wydatkiem

  19. #839
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciejka00

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    59-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Oczywiście ja wierzę w to, że zrobiłeś dokładną analizę kosztów związaną z rekuperacją. Ja oglądałem na żywo kilka domów z rekuperacją i jest to moim zdaniem trudna technologia ponieważ jest droga, wymaga serwisowania, masz zasadniczo zakaz otwierania okien, co w tym domu jest zupełnym nieporozumieniem, no i wreszcie rzecz dość trudne jest upchanie przewodów do rekuperacji w całym domu. Ale trzymam kciuki.
    U nas ogrzewanie podłogowe wszędzie poza sypialniami - tam klasyczne grzejniki. Całość na gaz.
    A jak wyglądają u ciebie koszty "gazowe"?
    Ile wychodzi miesięczny rachunek....dopalasz dużo w kominku?

  20. #840
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DaBu

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-236
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Ja moge zaprosić do małopolski gdzie stoi "z widokiem" bez żadnych zmian projektowych. Nawet elewacja będzie identyczna

    Miałem wkleić fotki po tynkach, ale wkleje je już po wylewkach które będą na dniach :] W między czasie wykonaliśmy też tynkowaną część elewacji.
    Genezyp, a gdzie dokładnie w małopolsce?

Strona 42 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony