Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : styropian do podłogi pływającej...co to?



daggulka
28-11-2007, 18:15
Witam.
Może mnie ktoś oświecić co to jest podłoga pływająca?
Znalazłam taki styropian:
http://www.termoorganika.com.pl/pliki/produkty_pdf/dp_SUPERACUSTIC.pdf

Cena bardzo niska 122zł -na allegro ...ale piszą w karcie technicznej że on jest do podłóg pływających :o

Pytanie: czy on się nadaje pod wylewki? nigdzie nie wyczytałam jaki ma symbol...wiem, że pod wylewki musi być EPS100 :roll:

Cypek
28-11-2007, 18:37
Podłoga pływająca nie jest na stale związana z podłożem.
Np. panele podłogowe ułożone na gąbce są podłoga pływającą, parkiet przyklejony do jastrychu nią nie jest. To tak ogólnie.

daggulka
28-11-2007, 18:52
czyli....skoro ten styropian jest pod podłogi pływające to nie nadaje się pod wylewki? :(
szkoda....no, ale cena za piękna COBY MOGŁA BYĆ PRAWDZIWA :wink: :lol:

bigmario4
28-11-2007, 19:24
Płyty SUPERAKUSTIC podłoga (TERMO-D) należy układać tak, aby ściśle do siebie przylegały. Przy
ścianach i innych elementach pionowych (np. rury, ościeżnice drzwiowe) należy ułożyć pionowe pasy brzegowe
ze styropianu, które powinny sięgać od podłoża (stropu) do górnej powierzchni posadzki. Zaleca się stosowanie
pasów brzegowych ze styropianu o grubości, co najmniej 10 milimetrów.

Czyli można zalewać.Tak przynajmniej z tego wynika

Barbossa
28-11-2007, 20:24
nie ma styro nie nadającego się na "podłogę pływającą"
a wylewek innych niż " podłogi pływające" też ner uraczysz (przynajmniej dla kurników)

daggulka
28-11-2007, 20:36
nie ma styro nie nadającego się na "podłogę pływającą"
a wylewek innych niż " podłogi pływające" też ner uraczysz (przynajmniej dla kurników)

chłopie... wybacz...o tej porze mój mózg już nie pracuje więc proszę - przełóż mi to po ludzkiemu :roll: :D

daggulka
28-11-2007, 21:18
ludzie....krótko: nadaje się albo się nie nadaje ten styropian pod wylewki na podłogi? :roll:

Barbossa
29-11-2007, 07:06
praktycznie KAŻDY się nadaje

daggulka
29-11-2007, 07:43
no dobrze...hm...mówisz każdy, ale
np. styropian EPS70 się nie nadaje bo to jest styropian na elewacje :roll:
na podłogi potrzeba EPS100 ....tyle że w opisie tego styropianu nie znlazłam tego sybmolu...dlatego się zastanawiam :roll:

wbrat
29-11-2007, 08:12
Jak na mój gust to nadaje się. Wylewki to rodzaj podłogi pływającej. Z opisu można wywnioskować, że styropian ten jest przeznaczony pod wylewki właśnie. Obrazowo podłoga pływająca to taka, która nie jest na sztywno związana ani z podłożem, ani ze ścianami. Wylewki od podłoża są rozdzielone styropianem, a od ścian dylatacjami. Czyli pracują one niezależnie od pozostałych elementów kontrukcyjnych - dlatego mówi się na nie pływające :).

piejar
29-11-2007, 12:12
Daggulka - u siebie mam taki styropian pod wylewkami w trzech pokojach. Ten mój nazywa się "głucha baba" :D . To jest miękki styropian, który ma tłumić odgłosy. Pod ciężarem wylewki "kompresuje się" o kilka milimetrów. Jeżeli będziesz miała zrobione uczciwe wylewki o grubości >=5 cm to nie powinno być żadnych kłopotów. http://www.gluchababa.pl/
Jeżeli chodzi o tłumienie odgłosów "z piętra" to raczej działa. Myślałem, że będzie znacznie gorzej.

daggulka
29-11-2007, 12:52
wielkie dzięki, piejar....spokojna jestem
biere i sie nie zastanawiam... różnica w cenie 60zeta na kubiku to jest jak dla mnie dużo :roll: ...na 10 kubikach mam 600w kieszeni
a przy podłogówce zrobię tak jak pisałam:
na spód 4cm superakustic , na to 4cm EPS100 (nie 5cm a 4cm żeby nie było różnic w progach między pokojami)
a w pozostałych pokojach na dole dwie warstwy po 4cm superakustic a na poddaszu jedna warstwa 4cm superakustic
i pasi :wink: :D

piejar
29-11-2007, 13:06
Pamiętaj, że superacustic prawdopodobnie nieco Ci siądzie. Zobacz sobie w danych producenta.

daggulka
29-11-2007, 13:15
tak, wiem...podają 43mm/40mm ...różnica wynika właśnie z tego, że te 3mm osiądzie
a powiedz mi jeszcze ... nie popękały Ci wylewki ? nie było kompletnie żadnych problemów?

ewadora
04-03-2010, 14:17
Podnoszę temat.Może tym razem daggulka się wypowie?
Jak ten SUPERAKUSTIC sie sprawuje.Wylewki nie popękały?
Cały czas rozważam ,czy mogę dać taki styropian na piętrze pod ogrzewanie podłogowe?
CZy trzeba do wylewek stosować jakieś specjalne technologie?

salamandra9
04-03-2010, 14:47
witam.pod ostatnia wylewke dawalem scyropian akustyczny na to maty zgzewalne 10x10 i warstwa betonu 5 cm.mialem obawy co do twardosci scyropianu /jest bardziej mieki niz do elewaci/,ale wszystko jest okej nic nie peka.

ewadora
04-03-2010, 15:20
DZięki za odpowiedź. Ciekawi mnie jednak co to te "maty zgrzewalne 10x10".
Drugie pytanie - jak z akustycznością takiego stropu?- czy jest rzeczywiście lepsza?

edde
04-03-2010, 15:24
to stalowa siatka zbrojąca do posadzek, o oczku 10cm x 10cm (lub też 15x15), zgrzewana jest z prętów stalowych 2-3mm średnicy

ewadora
04-03-2010, 15:27
Ano tak -zapomłam ;) . U mnie na dole były tylko włókna i plastyfikator - dlatego nie "zajarzyłam"