PDA

Zobacz pełną wersję : Zamki do drzwi w systemie "jeden klucz"



Redakcja
11-08-2003, 14:52
Czy macie taki system w domu? Jak on się sprawdza? Czy zdecydowalibyście się na otwieranie wszystkich drzwi (furtka, garaż, drzwi wejściowe, przejście z garażu do domu) jednym kluczem?

jolana
11-08-2003, 18:13
Dość nietypowe, jak na polskie warunki...

I dość kłopotliwe, w razie zgubienia klucza :roll:

H_ania
11-08-2003, 18:20
Owszem, ale wtedy tych egzemplarzy "jednego klucza" musiałabym mieć przynajmniej kilkadziesiąt..;) a tak naprawde, interesująca koncepcja. ja juz mam jeden pilot do bramy wjazdowej i do dwóch bram garażowych.. jeden pilot, ale z 3 przyciskami, ha ha ha !! :P

kaKa
12-08-2003, 08:42
Ja mam taki system u siebie (Abloy Disklock Pro).
Jednym kluczem bede otwieral dwoje drzwi wejsciowych do domu, rowniez drzwi od garazu do domu, takze bramy garazowe. W przyszlosci, jak juz bede mial plot i furtke, to tam rowniez mam zamiar zamontowac zamek Abloy-a na ten sam klucz.
Jak sie sprawdza w praktyce jeszcze powiedziec nie moge - jeszcze tam nie mieszkam (obecny etap to elewacje i wykonczeniowka).

Ale najwiekszym plusem jest to, ze mam tylko jeden klucz, a nie 5 (3 drzwi, 2 bramy garazowe).
A bezpieczenstwo calkiem nie zmniejsza sie.

kaKa

Uller
12-08-2003, 09:28
Na razie nie jestem użytkownikiem takiego systemu, ale wydaje mi się, że jest to wygodne rozwiązanie. Jednak wiele osób ma obawy czy taki system nie zmniejsza bezpieczeństwa. Moim zdaniem zgubienie jednego klucza jest tak samo prawdopodobne jak zgubienie wszystkich kluczy do domu spiętych razem. Zrobił bym tylko inny klucz do furtki wejściowej. Taką furtkę można łatwo sobie pożyczyć w celu dorobienia odpowiedniego wytrycha. Pomysł taki realizują już złodzieje samochodów kradnąc korki od baków. Oczywiście na kradzież furtki możemy odpowiednio zareagować (zmieniając zamki), ale jest to kłopotliwe i czasochłonne.

rafałek
12-08-2003, 13:15
Pierwsze słyszę o takim systemie ale...
Wydaje się on faktycznie fajny i wygodny tylko... co się sytanie jeśli zgubimy klucz. Czeka nas niestety generalnie wymienianie. Ostatnio zaginęły nam klucze (na szczęście okazało się, że córka ukryłą je wsród swoich skarbów) ale już przymierzałęm się do zakupu nowych wkładek. Pytanie czy warto ryzykować większy wydatek za taką wygodę? Pokusa jest wielka bo sam biegam z pękiem kluczy, jednak obawa też jest niemała.

zbyszekP
12-08-2003, 16:26
Mnie się również taki system podoba i mam zamiar go założyć. Początkowo myślałem również, że ten sam klucz będzie i do bramki ogrodzeniowej. Teraz się jednak nad tym zastanowię.

kodi_gdynia
13-08-2003, 07:26
Taki system o nazwie "master key" jest bardzo popularny wśród developerów budujących domy wielorodzinne. To znaczy mieszkańcy mają po jednym kluczu, którym otwierają np. drzwi domofonowe, drzwi do garażu czy piwnicy a także swoje prywatne drzwi wejściowe. Dobrze wiem, że system jest w 100% bezpieczny /nie ma możliwości otworzenia innych drzwi niż jest to że tak powiem zaprogramowane/ i zapewne bardzo wygodny.

Przyznam szczerze że nie spotkałem się z takim rozwiązaniem w domkach jednorodzinnych, ale jesli ma się dużo drzwi do otwarcia to jak najbardziej należy to rozważyć.

Ja mam tylko furtkę, bramę wjazdową na posesję i drzwi wejściowe i pewnie ze względu na koszta tego "ustrojstwa" zrezygnuję z tej przyjemności.

Pozdrawiam

kaKa
13-08-2003, 08:39
Pierwsze słyszę o takim systemie ale...
Wydaje się on faktycznie fajny i wygodny tylko... co się sytanie jeśli zgubimy klucz. Czeka nas niestety generalnie wymienianie. Ostatnio zaginęły nam klucze (na szczęście okazało się, że córka ukryłą je wsród swoich skarbów) ale już przymierzałęm się do zakupu nowych wkładek. Pytanie czy warto ryzykować większy wydatek za taką wygodę? Pokusa jest wielka bo sam biegam z pękiem kluczy, jednak obawa też jest niemała.

Rafalku, nie trzeba mieniac wkladek. Abloy-owskie wkladki po prostu trzeba wyjac i zawiezc do serwisu, gdzie je przeprogramuja i zrobia nowe klucze (moze nawet przyjezdzaja na miejsce i przeprogramowuja).

Nie reklamuje Abloy zamkow.

kaKa

tczarek
13-08-2003, 10:44
Bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla dzieci, które nie mają kilku kluczy tylko jeden konkretny.

fromel
13-08-2003, 10:47
Stale współpracuję z ABLOY-em i mogę powiedzieć że sytem "jednego klucza" jest bezpieczny - zdecydował się na niego jeden z operatorów telefonii komórkowej na południu Polski, a wszyscy stosują takie czy inne MASTER KEY's do swoich stacji.
Dodatkowo można bez obaw wydzielić strefy dostępu - np. klucz dziecka otworzy wszystko z wyjątkiem garażu, kotłowni, itp. Można też na czas budowy dać ekipie klucz "budowlany" - otworzą nim tylko te drzwi które chcemy, a pozostałe pomieszczenia będą dla nich niedostępne. Po zakończeniu prac odbieramy klucz, wymieniamy wkładke w dzrwiach wejściowych - i po sprawie.

kgadzina
18-08-2003, 15:01
Sprawa wygląda tak, że złodzieje jeżeli mają się włamać to można mieć tyle zamków ile się chce i takie jakie się chce. I tak nie będą przeszkodą.
Więc to chyba nie kwestia rodzaju zamka stanowi o bezpieczeństwie, tylko pilnowania samego siebie, żeby dobrze pozamykać wszystkie zamki w drzwiach.
A komfort użytkowania wynikający z posiadania jednego uniwersalnego klucza, to wygoda. A jak wiemy za wygodę zawsze trzeba płacić.

paj^
19-08-2003, 07:07
temat byl juz, gdzies na forum poruszany, mozna zamowic w fabryce kilka wkladow z tym samym kluczem, wychodzi duzo taniej, nie wiem jakiej firmy zamowie wklady, ale pani w sklepie powiedziala, ze nie ma sprawy, na zamowienie trzeba czekac kilka tygodni, cena okolo 200 PLN

MarcinM
19-08-2003, 10:48
to wygodne, zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja ma w bloku pęk kluczy (domofon, drzwi na klatkę - 2 różne zamki, podwójne drzwi na w sumie 5 zamków).
Wygodne rozwiązanie z tym jednym kluczem, tym bardziej, że złodziej zawsze może wejść oknem. Jeśli firma jest godna zaufania, warto rozważyć.

Uller
19-08-2003, 11:02
to wygodne, zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja ma w bloku pęk kluczy (domofon, drzwi na klatkę - 2 różne zamki, podwójne drzwi na w sumie 5 zamków).

Właśnie przeliczyłem że mam 18 kluczy w kieszeni. :-? (do mieszkania, do mieszkania rodziców, na działkę i do samochodu).

katinka91
21-08-2003, 06:07
a gdzie na terenie Krakowa mozna znalezc sklep z zamkami Abloy?moze moaja swoja stronke w necie-wyszukiwarka nie zmalazla:(k

zalmar
21-08-2003, 12:51
bardzo praktyczne rozwiazanie, zwlaszcza to tansze, z mozliwoscia zamowienia w fabryce kilku wkladek na jeden klucz.
Ale jak na tego typu ułatwienie zycia zapatrują się zakłady ubezpieczeniowe ??
czy wzrasta skladka ubezpieczenia ??

pozdrawiam

Pearl
21-08-2003, 15:33
temat ciekawy. Może Murator mógłby napisać coś więcej na swoich łamach. A jaki jest koszt całkowity takiego systemu z jednym kluczem? Czy opłaca się wymieniać zamki we wszystkich drzwiach w domu by go założyć, czy też jest to oferta głównie do tych, którzy jeszcze nie mieszkają? A może czegoś nie zrozumiałem (pewnie wszystkiego)?

Pozdrawiam

Pearl

Slawek :)
22-08-2003, 11:06
Właśnie,
użytkownicy Abloya zdradźcie ile taki spass kosztuje!
Wysłałem emalię do nich, ale nie raczyli jeszcze odpowiedzieć :evil:

kaKa
26-08-2003, 14:09
Jezeli sie buduje nowy dom i kupuje zamki wszystkie od zera, to prawie nic nie kosztuje dodatkowo. Kupujecie po prostu wszystkie wkladki Abloy-a (albo zamki Abloy-a, tutaj juz wybor ogromny) do wszystkich wam potrzebnych zamkow i w sklepie zamawiacie wszystko na jeden klucz, a oni je po prostu przeprogramowuja na jeden klucz. Poniewaz bralem zamki do wszystkich drzwi do domu naraz, to otrzymalem przeprogramowanie za darmo.
Kiedy sie odnajdzie cos nowego, np. nowa furtka, to po prostu kupujecie wkladke Abloy-a (okolo 120Lt (150Zl), u nas na Litwie, nie wiem ile w Polsce) i prosicie o przeprogramowanie na ten sam klucz. Same przeprogramowanie kosztuje u nas 60Lt, okolo 80Zl.

Do juz zbudowanego i w zamki wyposazonego domu, mysle, wymieniac wszystkie wkladki - gra nie warta swieczki. Choc jak kto ma za co, to ....

AndrzejS
05-09-2003, 11:00
Taki system jest na ekstra. Możesz mieć jeden klucz ty, twoja żona, dzieci ale w system możesz tak skonfigurować, że do garażu, barku lub innych pomieszczen nie wszyscy muszą mieć jednakowy dostęp. :(