PDA

Zobacz pełną wersję : deski na legarach



mateuszt
28-11-2007, 20:06
Mam pytanie czy deski z modrzewia syberyjskiego o grubosci 19mm można układać na legarach ?Sprzedawca twierzdzi , że tak.

pblochu
28-11-2007, 20:13
Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale wydaje mi się, że trochę za cienkie
Kiedyś kładziono 32. Wydaje mi się że minimum to 25

Anisia3
28-11-2007, 20:46
Stolarz mi kiedyś mówił, że deska na podłogę powinna być przynajmniej calówka, więc 19 mm, to troche przymało.

vitek
28-11-2007, 21:01
poloz na legary plyte osb 22 mm,w ten sposob,klejac i przybijajac dechy prawie nie masz odpadow ,a plyty usztywnia podloge.Nie zapomnij o welnie miedzy ledarami.powodzenia

madd
28-11-2007, 21:04
Wiec do podlogi dodaj koszty OSB, ktora tania nie jest. Chyba ze legary bliziutko siebie...

vitek
28-11-2007, 21:15
oczywiscie ze trzeba dodac koszt plyt ale z kolei gry ktos ma czas i troche umiejetnosci manualnych moze taka podloge polozyc sam.To nie jest zadna chirurgia mozgu,az trudno uwierzyc jakie to proste.dobra chemia i troche checi -to wszystko.Oczywiscie cyklinowanie pozostawil bym fachowcom.

madd
28-11-2007, 21:20
Wiele rzeczy mozna zrobic samemu (np panele), ale z dechami i np. parkietem bym sie nie wyglupiala. Znam takich, co sobie sami parkiet poukladali. Tyle ze po wszystkim wybulilo im ten parkiet na srodku salonu :lol:
PS. Pozwalam sobie na ten glupi usmiech bo to byl moj wujek :lol:

pblochu
29-11-2007, 04:42
Oczywiście wszystko jest kwestią podejścia do sprawy a szczerze mówiąc dokładności
Majster też człowiek. Ojciec układał klepkę po pracy, po kawałku. Wytrzymała 30 lat oraz 2 zalania. Wszystko to czynnik ludzki.
Natomiast możesz ułożyć deski 19mm jako podłogę na legarach tylko, że na tak zwanej podłodze ślepej tj desce calowej położonej nieszczelnie (niewielkie odstępy w granicy 3-5cm);przynajmniej tak jest napisane w starej dobrej książce budowlanej
Nie wiem, ale gra warta świeczki tylko w przypadku szlachetnego drewna Weź pod uwagę cyklinowanie. Czy 19 mm pozwoli ci na 2- 3 szlif? Modrzew to nie dąb a nowoczesne lakiery są do D..y. Ale jak już powiedziałem wcześniej ekspertem nie jestem

psm
29-11-2007, 04:56
tak jak napisal madd;slepa podloga to najlepsze rozwiazanie w sytuacji kiedy nie chcesz dokladac pieniedzy na plyty,oczywiscie ze mozna ulozyc samemu,naprawde nic skomplikowanego,a cyklinowanie takiego drzewa pozostawic fachowcowi,DOBREMU !!!