PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka skrzynka na router?



bazgrus
29-11-2007, 04:54
Potrzebuje skrzynki w której umieszczę router ADSL do sieci LAN oraz połączę ze sobą kable telewizyjne (być może potrzebny jakiś wzmacniacz).
Co radzicie zainstalować?

krzysztofh
29-11-2007, 06:02
Wg mnie to są różne sprawy. Ja bym zastosował osobne skrzynki, szczególnie na instalację antenową. Czy na router potrzebna jest w ogóle skrzynka - zastanawiam się.
Jeżeli chodzi o instalację antenową to w zależności od ilości gniazd abonenckich, i anten może byc potrzebna całkiem spora ta skrzynka.
U mnie w tej skrzynce jest multiswitch, zasilacz do niego, zasilacz do wzmacniacza antenowego i sam wzmacniacz, rozdzielniki i trójniki (przychodzą kable od 4 gniazd, kabel od anten naziemnych, i osiem kabli od satelity).

ZW
29-11-2007, 11:23
Potrzebuje skrzynki w której umieszczę router ADSL do sieci LAN oraz połączę ze sobą kable telewizyjne (być może potrzebny jakiś wzmacniacz).
Co radzicie zainstalować?

popieram pytanie, bo u mnie na razie wiszą kable ze ściany a router stoi sobie luzem na alarmie i czeka aż spadnie.

Myślałem o półce/szafce z drewna pod wymiar (wymiary miejsca gł 30cm, wys 60cm x szer 60cm) ale może są mądrzejsze rozwiązania ?

Trociu
29-11-2007, 11:58
Wszystko zależy jak bardzo profesjonalnie chcesz podejść do tematu. Szpece od IT mogą podpowiedzieć szafę krosującą 19calową ;) ale ona dużo miejsca zajmuje i sprzęty do niej drogie.
Na Twoim miejscu najlepiej zobaczyć jakie sprzęty będziesz miał podłączone, jak je można ustawić i kupić odpowiednią zwykłą szafkę - choćby najprostszą metalową. Zapewne w podobnej masz alarm schowany. Jeżeli router można będzie w niej powiesić to już będzie super, bo zajmnie ona stosunkowo mało miejsca. Sam taką planuję.

Do okablowania telewizyjnego może warto zaopatrzyć się w oddzielną szafkę. Dzięki temu będzie panował mniej więcej porządek. Wszystko zależy również od tego, co chcesz tam podłączyć. Najlepiej najpierw upatrzeć sprzęta (nawet ich nie kupując), aby wiedzieć ile miejsca będą potrzebować i aby uchronić się przed ewentualnymi przeróbkami w przyszłości.

Pamiętaj, że niektóre sprzęty mają wejścia/wyjścia kabli z tyłu więc potrzebują więcej miejsca niż same zajmują. Chyba że je powiesisz zamiast kłaść na płasko.


Myślałem o półce/szafce z drewna pod wymiar (wymiary miejsca gł 30cm, wys 60cm x szer 60cm) ale może są mądrzejsze rozwiązania ?
Wszystko zależy od tego, gdzie będzie ta szafka umieszczona. Jeżeli w jakimś mało przewiewnym lub lekko wilgotnym pomieszczeniu, to drewno może po pewnym czasie wymagać wymiany. Myślę, że metalowe będą trwalsze. Może coś takiego http://www.allegro.pl/item275221810_szafka_metalowa_400x300x140_zamykana _bcm_.html Od razu ma gniazka w sobie.
Inaczej sprawa będzie się trochę miała, jeżeli planujsze sieć WiFi. Wtedy wypadałoby wyciągnąć poza skrzynkę jakąś dodatkową anetnke, aby nie tracic mocy sygnału.

ZW
29-11-2007, 14:37
[...]
Wszystko zależy od tego, gdzie będzie ta szafka umieszczona. Jeżeli w jakimś mało przewiewnym lub lekko wilgotnym pomieszczeniu, to drewno może po pewnym czasie wymagać wymiany. Myślę, że metalowe będą trwalsze. Może coś takiego http://www.allegro.pl/item275221810_szafka_metalowa_400x300x140_zamykana _bcm_.html Od razu ma gniazka w sobie.
Inaczej sprawa będzie się trochę miała, jeżeli planujsze sieć WiFi. Wtedy wypadałoby wyciągnąć poza skrzynkę jakąś dodatkową anetnke, aby nie tracic mocy sygnału.

coś takiego tylko plastikowe (router wifi bez odkręcanej antenki :roll:) byłoby OK
W tej chwili na allegro nie ma ale poobserwuję

dzięki pozdrawiam

ar***pl
30-11-2007, 20:12
Amoże taka sama skrzynka jak do alarmu? Z tańszych rozwiązań ja zastosowałem 2 skrzynki satela OPU-3 -jedną do telewizji drugą do sieci wewnętrznej(obudowa jest plastikowa)
http://www.satel.pl/informacje_opu3.php#
z droższych ale kompleksowych rozwiązań są szafki Legranda VDI , wszystko tam ma swoje miejsce i telefony i telewizja i internet ale koszt od 590 do 740 zł zależnie od wielkości.

piotr.wojkowice
08-03-2009, 07:59
Hej ja właśnie chce pociągnąć kable w domu do gniazdek i mam kilka wątpliwości wiec proszę o pomoc. A mianowicie chciałbym pociągnąć przewody o 6 pokoi oraz zrobić sieć bezprzewodową aby była dostępna np. na tarasie lub w ogrodzie. Wiec mam pytanie czy ten tzw. Router powinien być w skrzynce skoro ma tam jakąś antenę, przecież to będzie zakłócać sygnał, czy nie lepiej po prostu go zamontować na ścianie?? A drugie pytanie to że zauważyłem na allegro że te routery mają tylko 4 wyjścia wiec co mam zrobić skoro chce podłączyć aż do 6 pokoi??

08-03-2009, 09:23
... czy nie lepiej po prostu go zamontować na ścianie??
skrzynki miec nie musi
a gdzie postawisz to drugorzedne /czy pod stołem czy na scianie/
... A drugie pytanie to że zauważyłem na allegro że te routery mają tylko 4 wyjścia wiec co mam zrobić skoro chce podłączyć aż do 6 pokoi??
kup switch'a

raffran
08-03-2009, 09:24
Cale "centrum dowodzenia"jak to nazywam miesci sie w pom.gosp.
W jednej skrzynce jest wsztystko co dotyczy telefonu i internetu(listwy podlaczeniiowe, i wszystko co potrzebuje WiMax do pracy) Router jest umocowany obok skrzynki,mimo ze nie ma zadnej anteny i polaczony jest jednym przewodem ze skrzynka.
Multiswitcha do telewizj mamy takze w skrzynce wmontowanej w sciance g-k ale na poddaszu. Obie skrzynki mam zrobione z gotowych skrzynek elektrycznych dobranych odpowiednio co do wielkosci i z malymi przerobkami.
Usunalem zbedne,a wlasciwie wszystkie zaciski,dolozylem mocowania i gotowe.
Owszem mozna bylo zastosowac skrzynki przezanczone do tego celu,ale cena byla z lekka powalajaca.

witu102
08-03-2009, 09:25
ja mam router na ścianie na półpiętrze zawieszony ok 10cm od podłogi...nie rzuca się w oczy, a na tarasie czy przed domem ok 2-3m zasięg jest...
Co do wyjść to nie całkiem rozumiem po co chcesz ciągnąć kable do pokoi skro planujesz WiFi?są routery z większą liczbą gniazd, albo inna opcja zainstaluj zwykły router (nie wifi) i wtedy będziesz mógł mieć i 32 wyjścia, a wifi obok...
Inna jeszcze opcja to zwykły router plus do kompa kupić moduł wifi i ustanowić go jako punkt dostępu, ale w tym wypadku będzie mógł być problem z dobrym zasięgiem na zewnątrz, bo te moduły są zazwyczaj dość słabe:)

piotr.wojkowice
09-03-2009, 06:14
Hej koledzy to mam jeszcze jedno pytanie bo w domu który remontuje była linia TP przed kilkoma laty która odłączono ale kabel pozostał i kabel ten jest dwużyłowy i może pasowało by go wymienić na inny. Czy dwu żyłowy wystarczy?

09-03-2009, 06:15
wystarczy dwuzyłowy