PDA

Zobacz pełną wersję : Ceramika na podłodze w salonie - za i przeciw



11-08-2003, 17:28
Co sądzicie o kładzeniu terakoty/gresu w salonie.
Dla mnie przeciw przemawia chłód od podłogi który jest odczuwalny, gdy staje bez kapci na podłodze- jest to nieprzyjemne. Za przemawia trwałość.
Jakie macie doświadczenia?

Doki
11-08-2003, 18:14
Chlodu nie zauwazylem, a w kazdym razie na pewno nie jest on dokuczliwy.
Podstawowa zaleta jest latwos utrzymania w czystosci. To baaardzo duza zaleta, gdy masz w domu male dzieci, albo duze psy. :wink: Poza tym taka podloga jest bardzo trwala i wzglednie tania.

Kasiorek
11-08-2003, 18:26
Ja również zdecydowałam się na gres w salonie .Zdecydowała cena i fakt że chcę mieć jednakową podłogę w całej otwartej przestrzeni czyli salon , kuchnia ,przedpokój .Będzie jasno kremowy,polerowany,układany bezfugowo.Też obawiam się zbyt zimnej podłogi dlatego w pewnej części salonu będzie ogrzewanie podłogowe.

Senser
11-08-2003, 22:39
No nie wiem...w sumie wydaje się być to bardzo zimne rozwiązanie i nie mam tu na myśli fizyki.... Jeśli będzie to efektowne to może się podobać...a jeśli nie...to nie wiem.... Nie widzialem tego nigdzie wiec za bardzo chyba nie wiem może o czym mowa....?

Slawek :)
12-08-2003, 08:04
Gres na podłodze w salonie kojarzy mi się raczej z wnętrzami biurowymi, a najbardziej z .... salonami samochodowymi - gdzie koniecznie musi być niezniszczalna podłoga i do tego łatwa do utrzymania w czystości.
:wink:
Sam jestem zwolennikiem tzw. domowości i drewna na podłogach poza łazienką, przedpokojem i kuchnią - nie spodziewam się zbyt dużej ilości gości w szpilkach, a z dziećmi nie mam żadnych doświadczeń, choć wydaje mi się, że lepiej dla dziecka kiedy upadnie na drewnianą podłogę, aniżeli na gres.
Jednak wydaje mi się, że każdy ma prawo do samodzielnego kształtowania własnego domu/mieszkania, bo chyba na pierwszym miejscu powinno stać własne zadowolenie, a dopiero na dalszym chęć zaimponowania lub dostosowania się do innych. :)

bed
12-08-2003, 08:19
Temat był już wałkowany nie jeden raz. Warto poszukać głębiej. Każdy powinien sam wybrać. Ja mam gres na całym dolnym poziomie mieszkania. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie posiadam kapci, więc chodzę po tym często gołymi stopami i nie narzekam na zimno... A ciepełko bardzo lubię... Do tego, jak sobie pomyślę co stałoby się z drewnem po pewnej awarii wodno-zmywarkowej (odkrytej po kilkunastu godzinach) błogosławię tego kto wymyślił właśnie taką podłogę.

pik33
12-08-2003, 08:24
Jest do dyspozycji drewnopodobny terakotowy "parkiet" - chcę taki ułożyć. Mam ogrzewanie podłogowe - podłoga nie będzie zimna, a płytki są efektowne. Wyglądają i mają fakturę drewnianych deseczek, o wymiarach 15x45 cm. Co prawda są dość drogie, powyżej 60 złotych/m2 - dostępne w Leroy Merlin.

Doki
12-08-2003, 08:53
choć wydaje mi się, że lepiej dla dziecka kiedy upadnie na drewnianą podłogę, aniżeli na gres.

Toroche off-topic: nie ma znaczenia na co upadnie dziecko, tak czy owak nic sie nie stanie. Dzieci sa przystosowane do upadkow i jesli upadna z wysokosci mniejszej niz dlugosc ciala, to skonczy sie na placzu, co najwyzej na guzie. Tym akurat nie ma co sie przejmowac. Za to dzieci brudza, i to na wymyslne sposoby.

Jasiu
12-08-2003, 09:06
Ceramika na podłodze w salonie ma same zalety: trwałość, czystość, wygląd. Zimna nie jest - ma taką samą temperature jak drewno - tylko jako dobry przewodnik lepiej "wyciąga" ciepło ze stóp.

Cały parter mam w ceramice (a dokładnie właśnie ją kładę :)) - chodzenie latem na bosaka jest całkiem miłe, a zimą będzie działać ogrzewanie podłogowe. Jak komu jeszcze za zimno to są kapcie, włochacze i dywaniki.

Jagna
12-08-2003, 09:25
Ja bardzo bym chciała gres w salonie i w jadalni i w korytarzach. Właśnie ze względu na trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Ale nie będziemy mieć podłogówki i jednak chyba będzie za zimno w nogi. Mam dzieci, które pół dnia spędzają na pupach na podłodze. W chłodne dni musi to być bardzo nieprzyjemne chodzić po czymś takim, nie mówiąc o siadaniu. Podejrzewam, że jednak gres jest możliwy tylko przy ogrzewaniu podłogowym. A ładny korek jest drogi. Drewna nie chcę bo mam teraz i wiem jak trzeba je pielęgnować. Nie wiem co mam robić... :( Pisałam o tym w wątku o korku we "wnętrzach". Czy ma ktoś gres bez podłogówki?

vacus
13-08-2003, 08:05
Ja też zdecydowałem się na gres w salonie (będzie podłogówka). Znajomy lekarz powiedział jednak, że dla niektóych osób przyzwyczajenie chodzenia boso zimą kiedy podłoga grzeje powoduje, że na ogół chodzimy boso i latem - i tu czasami niektórzy nabawiają się schorzeń typu reumatycznego. Dla mnie jednak nie jest to jednak argument za tym co na podłogę - wrażliwi powinni pamiętać o papciach.
Argumenty wskazują na większą funckjonalność takiej podłogi - reszta to kwestia gustów a o nich się ponoć nie dyskutuje.