PDA

Zobacz pełną wersję : Deski na podłodze a ogrzewanie podłogowe



Zajac72
29-11-2007, 14:00
Proszę o podzielenie się doświadczeniami osoby, które posiadają ogrzewanie podłogowe a na podłogach mają coś innego niż gres. Mi konkretnie chodzi o drewno, parkiet, wykładziny podłogowe itp. Zbieram opinie, bo stoję przed problemem podjęcia decyzji co do wykończenia podłóg i drewno to jest to, co tygrysy lubią najbardziej ;-)))

kubanki
29-11-2007, 14:17
Proszę o podzielenie się doświadczeniami osoby, które posiadają ogrzewanie podłogowe a na podłogach mają coś innego niż gres. Mi konkretnie chodzi o drewno, parkiet, wykładziny podłogowe itp. Zbieram opinie, bo stoję przed problemem podjęcia decyzji co do wykończenia podłóg i drewno to jest to, co tygrysy lubią najbardziej ;-)))

Ja mam w pokojach parkiet, ściślej mówiąc lamparkiet (10mm grubości) z drewna egzotycznego doussie. Na razie się sprawdza, jest bardzo przyjemnie, posadzka wygląda bardzo dobrze, ale to dopiero pierwszy sezon grzania. Ogrzewanie mamy elektryczne akumulacyjne (tzn. kable grzejne w 9cm wylewce).
Z tego, co czytałem i się dowiadywałem, to jeśli chodzi o parkiet:
1. Posadzka z drewna najlepiej o możliwie najniższym współczynniku skurczu wynikającego ze zmian wilgotności (nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa). Z krajowych to dąb, najlepsze (o ile dobrze pamiętam) są egzotyki - doussie i merbau (które są też b. twarde - dodatkowa zaleta).
2. Grubość posadzki maksymalnie chyba 15mm.
3. Parkiet najlepiej warstwowy (akurat takiego nie mamy).
4. Klej odpowiedni do podłóg ogrzewanych.
5. Konserwacja raczej olej, niż lakier - ale to wynika bardziej ze względów estetycznych: na skutek zmian objętości drewna powierznia lakieru może pęknąć na stykach płytek, przy oleju takiego efektu nie ma. Nam akurat i tak bardziej się podobała podłoga olejowana.

Zobaczymy po kilku sezonach, jak nasz parkiet będzie wyglądał. Tak jak pisałem, na razie jest super.

Pozdrawiam,
Bubu

androzek
29-11-2007, 21:27
A ja mam parkiet dwuwarstwowy - dąb,jatoba lub merbau o grubości 11 mm.

mathiasso
30-11-2007, 00:06
też jestem ciekaw jak się sprawuje podłogówka przy parkiecie...bo wiele mitów i różnych opinii można usłyszeć. A jak jest w praktyce???

Heath
30-11-2007, 08:10
A jak jest w praktyce???
było już o tym dziesiątki razy w Wymianie doświadczeń i Wnętrzach.