PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OKAZAŁY pracownia MG PROJEKT



urszwal
19-12-2006, 14:18
Witam, czy jest może ktoś, kto buduje lub budował dom "OKAZAŁY"?
Jakie są realne koszty budowy i czy jest coś co wartoby w tym projekcie przerobić?
Jestem nowa na forum i będę wdzięczna za wskazówki :) :)

Maxthon
01-11-2007, 19:37
Witamy :)

Od dłuższego czasu nosimy się z zamiarem wybudowania domu. Chyba zdecydujemy się na projekt z pracowni MG Projekt o nazwie "Okazały".

http://mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php

Ciekawi jesteśmy, czy ktoś z forumowiczów już budował lub buduje taki dom? Wszystkie komentarze i spostrzeżenia mile widziane.

jacekp71
01-11-2007, 19:42
ogromny, drogi dom.
trzeba miec dobre powody zeby budowac taka droga chatke ;-)

Maxthon
02-11-2007, 00:06
Mam powody :D
Duża działka 80x80, rozwojowa rodzinka ;)
A czy taki ogromny? Rzecz gustu i potrzeb. Nam taki potrzebny.

Z budową nam się tak strasznie nie śpieszy... damy radę.

jacekp71
02-11-2007, 08:56
mnie sie ten projekt bardzo podoba :)
uklad jest funkcjonalny i daje przestrzen.

Słomka
29-11-2007, 14:33
Witam wszystkich.
Jestem nowa na tym Forum i proszę o informację czy jest ktoś kto rozpoczął lub planuje budowę domu OKAZAŁY wg projektu pracowni MG PROJEKT.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php

Kupujemy działkę i na razie ten dom wydaje się spełnieniem naszych marzeń
Z chęcią posłucham rad :))

Pozdrawiam i czekam na odzew :))

laura27
29-11-2007, 19:05
Ten dom to rezydencja :wink: będzie droga w budowie, ale o tym pewnie zdajesz sobie sprawę
z której strony masz wjazd na działkę?

Słomka
29-11-2007, 21:14
Jest czymś na kształt spełnienia marzeń - szczególnie tych o przestrzeni :)
Jesteśmy rodziną "rozwojową" - pierwsze dziecię w drodze, a myślimy jeszcze o kolejnych.
Wiem, że duży dom może być drogi - ale co to tak naprawdę znaczy? Jak oceniasz jego koszt? (Na stronie podają średnią 600 tys. zł - oczywiście zależy to też od materiałów użytych do wykończenia)

Od roku szukaliśmy domu, który chcieliśmy wyremontować (ceny nas poraziły)- na koniec już wiedzieliśmy, że aby mieć to, czego chcemy, musimy wybudować nasze marzenie. I na dodatek wyjdzie nam to taniej, niż kupno mniejszego domu w centrum miasta.

Kuzynka architektka zaproponowała, że zrobi nam koncepcję domu - taką tylko dla nas (a potem ew. projekt).
Nie wiem tylko, czy korzystać z tej oferty, skoro znalazłam coś, co po drobnych poprawkach i wprowadzeniu elementów oszczędzających energię może być naszym domkiem...

Działka ma 2000 m2, z wjazdem od zachodu, od wschodu osłaniają ją drzewa, a z ogrodu (na południu) będziemy mieć kawałek widoku na jeziorko (a do centrum ok. 20 min).

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi, krytykę i porady :))

Karola777
29-11-2007, 21:30
Zgadzam się z przedmówczynią,to duży i drogi w budowie dom więc jeśli masz duże możliwości finansowe to buduj.Życzę powodzenia.

Słomka
30-11-2007, 10:58
Co to znaczy "drogi w budowie"?
Jak bardzo poza oficjalne dane projektanta (ok. 600 tys. zł) możemy wystrzelić - wg Waszej wiedzy i doświadczenia?

Nie znając odpowiedzi na te wątpliwości szukam ludzi, którzy mogli ten dom budować :))

fordka
30-11-2007, 14:25
ja co prawda nie buduję tego domu :oops: za duży i jednak drogi, jak dla mnie oczywiście.. :oops:
ale bardzo bardzo mi się spodobał :) , jest rzeczywiście okazały!!
Dodatkowo Okazały ma pełnowymiarowe pokoje na pietrze :) , bez skosów!
Jedno rzuciło mi się w oczy, a mianowicie schody - chyba będą przeszkadzać w komunikacji, wydają mi sie za bardzo wystawione na hol
Niestety na pewno nie wybuduje się go za 350 - 400 ( :evil: ) tys, a ja poruszam się tylko w takich projektach :wink:

Kruela
11-12-2007, 22:14
Jeżeli jest to dom Twoich marzeń to go buduj. "za drogi" to rzecz względna. Ja też mam zamiar budować "duży" dom, który jest spełnieniem moich marzeń. Trzymaj się ciepło i pozdrawiam

Słomka
12-12-2007, 06:39
Dzięki :))

Po przejrzeniu "miliona" projektów ten jako jedyny (aż dziwne w tym gąszczu propozycji) spełnia nasze wymagania co do liczby i rozmieszczenia pomieszczeń, nie będąc jednocześnie zbyt dużym pod względem kubatury - podobny projekt z innej pracowni miał kubaturę o 50% większą!

Przesuniemy jedynie kilka ścianek na górze - reszta zostanie bez zmian.
No, chyba że technologie energooszczędne, które chcemy zastosować coś wymuszą :)

Obserwując wymianę zdań i pomysłów dotyczącą innych projektów bardzo bym chciała "posłuchać", co mają do powiedzenia także ci, którzy zmierzyli się już z budową "Okazałego"

Pozdrawiam wszystkich :)

Aneta

Kruela
12-12-2007, 10:27
Zauważyłam, że na forum mało jest "dużych" domów. Większość budowanych domów jest do 200 m2. Nawet swego czasu się zastanawiałam czy nie przesadzam, ale to ma być MÓJ dom. Nawet zastanawiałam się co mogłabym w nim zmniejszyć i ... nic się nie da. Dlatego zbuduję taki jaki chcę, nawet jeżeli większość uważa go za dużego :)

W związku z tym podejrzewam, że trudno będzie Ci znaleźć wiele osób, które budują OKAZAŁY dom. Myślałam nawet, że może warto byłoby założyć wątek dla tych, którzy budują "duże" domy.

pozdrawiam serdecznie
Elka

Słomka
27-12-2007, 10:50
Witam!

Ja też zastanawiam się nad tym projektem - i także szukam ludzi, którzy go wybrali.
Niestety, nie znalazłam ich do tej pory.
Może Pan miał więcej szczęścia?

Aneta

maszynista
30-01-2008, 20:56
Witam,

wobec tego, że mieszkam w Niemczech, jest mi bardzo trudno osobiście szukać tego domu w Polsce. Kto wybudował/buduje
dom "Okazały" z pracowni MG Projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php

Proszę o pomoc: może koło Was stoi (buduje się) ten domek i mógłby skontaktować mnie z właścicielami lub inwestorami.
Proszę także o ocenę, co Wam się podoba, co byście zmienili.
My mamy pomysł:
na piwnice pod domem (niestety, te ściany konstrukcyjne z parteru muszą zostać także w piwnicy- skosy
przy wejściu do domu :-) ),
wyrównanie salonu od strony tarasu do kąta prostego,
przeznaczenie garderoby z prawej strony na potrzeby drugiego dziecka (patrząc na rzut odrazu się taka symetria narzuca)
wyprostować wejscie na schody, zmienić ich wejście od strony holu, a nie ściany i tym samym utworzyć wejście do piwnicy.
Za cenne uwagi i pomoc w wyszukiwaniu tego domu w "realu" dziekuję serdecznie.
Tomek

MajorCarter
03-02-2008, 14:38
Witajcie,

Widzę, że grono osób budujących OKAZAŁY z MG Projekt się poszerza. To fajnie, bo będziemy mogli się nawzajem wspierać i wymieniać pomysłami.
Ja też przejrzałam "milion" projektów i właśnie ten idealnie pasuje do moich wyobrażeń o rodzinnym domu w którym dla każdego znajdzie się miejsce.
Podjęliśmy już pierwsze kroki: projekt jest na etapie adaptacji, znaleźliśmy murarza, który nam to cudo wybuduje i myslimy o zakupie podstawowych materiaów, bo latem może być trudno.

Uważam że dom jest świetnie rozplanowany, więc nie wprowadzamy większych zmian. Będziemy budowac odbicie lustrzane.
Mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie, by wymieniać się cennymi spostrzeżeniami podczas budowy.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta

maszynista
04-03-2008, 18:51
Dostałem dwa kosztorysy. Jeden za SSO z piwnicą pod całym domem, bez garażu za 120 tys. robocizny i 340 tys. materiały. Drugi jako dom energooszczędny z thermomuru za 800 tys. SSZ, 1,1 mln za stan devoloperski
i 1,,3 mln za stan "pod klucz". Woj. lulubskie. Chyba powiariowali. Wiecie może,gdzie mogę znaleźć kogos, kto mi wyliczy jakie materiały najlepsze są do budowy domu energooszczędnego?

MajorCarter
04-03-2008, 19:08
Te wyceny które dostałeś faktycznie powalają. Ja liczę na to, że zmieścimy się w połowie tego co napisałeś. Podobno piwnice są drogie, ale żeby aż tak :o

mmuha
22-07-2008, 12:32
Witam,
My też zdecydowaliśmy się na "Okazały". Na razie wybieramy architekta na adaptację i będziemy zamawiać projekt. Napiszcie czy zaczęliście już budowę i czy robiliście realne przymiarki do zweryfikowania kosztorysu.
Czy jest ktoś z Wrocławia i okolic, kto buduje "Okazały"?

Acha, czy mógłby ktoś napisać w którym miejscu jest zaprojektowane przyłącze kanalizacyjne? Czy gdzieś w okolicach garażu - muszę podać projektantowi który robi kanalizację.

I jeszcze jedno pytanie - jak daleko postawiliście dom od frontu działki?

Pozdrawiam serdecznie.

MajorCarter
22-07-2008, 13:27
Witaj mmuha

Cieszę się że również zdecydowaliście się na ten projekt. My budowę rozpoczęliśmy w czerwcu. Obecnie jesteśmy na etapie stropu i schodów.
Jeżeli chodzi o adaptację robiliśmy ją w MG Projekcie, polecam, bardzo sympatyczni i otwarci na wszelkie propozycje zmian architekci. Musieliśmy wprawdzie poczekać jakieś 2 miesiące, ale było warto.
Jeżeli chodzi o kosztorys to ceny są OK, w niektórych przypadkach nawet przyjęto wyższe, natomiast gorzej jest z ilością materiałów przyjętych do kosztorysu. Bloczków fundamnetowych poszło nam na przykład dwa razy więcej niż w kosztorysie, betonu na ławy jakieś 10 m3 więcej :evil:
Przyłącze kanalizacyjne tak jak piszesz jest na wysokości garażu, tak w 1/3 odległości od ganku do końca garażu.
Jeżeli chodzi o odległość od frontu działki to u nas jest jakieś 23 metry.

Napisz czy planujesz wprowadzać jakieś zmiany i kiedy zaczęlibyście budowę.

Pozdrawiam

mmuha
22-07-2008, 13:53
Hej, dzięki za odpowiedź :D

No to piękną przestrzeń będziecie mieć przed domem. Niestety w MG Projekt nie robią już adaptacji, bo mają za dużo pracy.
Jeżeli chodzi o przeróbki to muszę tylko przerobić dach bo mam w planie zagospodarowania, że ma być co najmniej 35 st, a jest w projekcie 32. Mam nadzieję, że to będzie niezauważalne (zdaje się, że podniesie kalenicę o ok. 15 cm).
Gratuluję tak zaawansowanego etapu :D Czy macie może zdjęcia z waszej budowy? Nigdzie nie widziałem go jeszcze "na żywo"?

Mam jeszcze pytanie o pomieszczenie na strychu: jaką ono ma powierzchnie i czy da się tam coś urządzić czy to tylko tradycyjny strych może być?
I jeszcze jedno: ajki system ogrzewania planujecie ?
My chcemy zacząć jesienią.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :D

MajorCarter
22-07-2008, 23:44
Gratuluję tak zaawansowanego etapu

To dopiero początek, jeszcze wiele przed nami. Właśnie ślęczeliśmy z mężem nad projektem, żeby poznać tajniki konstrukcji dachu, ale bez fachowej pomocy się chyba nie obejdzie :roll: Jeżeli chodzi więc o strych, to na pierwszy rzut oka wydaje się że będzie spory, ale na pewno to ci odpowiem po wybudowaniu :wink: Z ciekawostek dotyczących strychu to mogę powiedzieć, że strop nad poddaszem jest drewniany, a podłoga na strychu zaprojektowana z płyty OSB, więc zapewne jej wytrzymałość ograniczona, ale na graciarnię albo suszarnię powinno być w sam raz.

Ogrzewanie będziemy mieli na olej opałowy, bo gazu niestety u nas nie ma.
Zdjęcia z naszej budowy mogę ci przesłać mailem, wyślij mi na pw jakiś kontakt.

kamyk68
24-08-2008, 15:38
Bardzo proszę o wasze opinie jak wam się to podoba mnie czymś ujął .Czy tylko mnie!!!! :(

AskaK
24-08-2008, 19:09
Hej, moim zdaniem ma wszystko co potrzeba - kuchnia blisko wejścia do domu - łatwo przenieść zakupy z samochodu; wypasiony wielki salon z dużymi oknami - super!; sypialnia rodziców z osobną łazienką i garderobą, gabinet, pokoje dla trójki dzieciaków i do tego jeszcze pokój rekreacyjny - jak dla mnie full-wypas! :D
I nie wymaga gigantycznej działki!
Gratuluję wyboru. :D

Klodziki
24-08-2008, 19:26
Dla mnie też full wypas :)

kamyk68
24-08-2008, 19:52
No cieszę się ze ktoś odpowiedział bo ja przekonuję do niego moja "lepszą" połowę .Ona to tylko lukarny i wykusze i nic nie dociera !!!!

Nefer
24-08-2008, 22:00
projekt :
http://projekty.budujemydom.pl/projekty.php?id=2783

Mnie sie podoba.

kamyk68
24-08-2008, 22:15
No to ja zacznę przekonywać że to nie tylko mnie sie podoba !!!Dzięki za wsparcie proszę o jeszcze :D :D :D Za telefonik tyyyż dzięki POZDRO!!!!

Nefer
24-08-2008, 22:16
No to ja zacznę przekonywać że to nie tylko mnie sie podoba !!!Dzięki za wsparcie proszę o jeszcze :D :D :D Za telefonik tyyyż dzięki POZDRO!!!!

Always welcome :)

kamyk68
24-08-2008, 22:21
Jeszcze nie powiem że wszystkim się podoba ale już mogę powiedzieć że jest nas "masa"!!!! 8) :D

kamyk68
26-08-2008, 09:27
Może ktoś jeszcze cos napisze????

kamyk68
27-08-2008, 15:59
Szukam kogoś z Wawy lub okolic (architekt konstruktor) kto przerobi mi troszkę ten projekt za rozsądne pieniądze w rozsądnym terminie (znaczy dość szybko nie musi być dość tanio ale rozsądnie) :D

dobroszka
27-08-2008, 16:15
Dla mnie w większości projektów - również w tym - brak jest pralni przy sypialniach na górze. Skoro ciuchy na górze to czemu sobie nie ułatwić codziennej bieganiny z rzeczami do prania.W tym projekcie jest tyle pomieszczeń i miejsca , że można szaleć z pralnią gdzie się chce :D Poza tym baaardzo fajny dom :D

kamyk68
27-08-2008, 16:27
Ten domek ma być przerobiony i pralnia na górze będzie bo 4 pokoiki mi nie potrzebne!!!! :D

dobroszka
27-08-2008, 16:34
W takim razie z czystym sumieniem gratuluję wyboru projektu :P :P

dobroszka
27-08-2008, 16:38
Szukam kogoś z Wawy lub okolic (architekt konstruktor) kto przerobi mi troszkę ten projekt za rozsądne pieniądze w rozsądnym terminie (znaczy dość szybko nie musi być dość tanio ale rozsądnie) :D


A sprawdzałaś na stronie MgProjektu? Na ich stronie w zakładce przedstawiciele regonalni są podane firmy i biura projektowe , które zajmują się sprzedażą ich projektów.Biura projektowe dokonują też chyba adaptacji.

kamyk68
27-08-2008, 17:37
Dzisiaj dzwoniłem do mgprojekt i nawet Pani jakaś mi poleciła dwie osoby .Tylko dodzwonić sie do nich nie idzie!!!!!!! :D :cry:

dobroszka
27-08-2008, 19:16
Jeszcze niedawno myślalam,że będę budować dom z tej pracowni - wtedy rozmawiałam z nimi kilkakrotnie.Jeśli mogę coś doradzić - omijaj pracownię Ław-Bud z Grodziska Mazowieckiego.Kiedy szukałam kogoś do adaptacji projektu , natknęłam się na kilka osób dotkliwie doświadczonych przez tę ekipę.Jest nawet o nich cały wątek jak się ich wstuka w google.
Kiedyś specjalnie zadzwoniłam do MGProjektu,żeby im o tym powiedzieć.Podziękowali,ale pracownia dalej jest na ich stronie :-? :-? :-?

kamyk68
27-08-2008, 19:43
Ja to mam wrażenie że architekto-konstruktorzy to mają mnie w "d...ie" gdzie nie zadzwonię to oczywiście "zrobimy to Panu najlepiej i szybko z adaptacją problemów nie ma" ale jak mówię że "kcę" poprzestawiać ścianki konstrukcyjne to:wiem Pan najwcześniej w styczniu; konstruktor na urlopie; konstruktor chory ;taki salon Panu wystarczy itp...Wkurza mnie to ale w końcu kogos zmolestuję do przestawienia tych "ścianek konstrukcyjnych" :D

dobroszka
27-08-2008, 19:47
No to trzymam kciuki :D :D

kamyk68
27-08-2008, 22:22
Oj przyda się!!! :wink:

kamyk68
28-08-2008, 10:45
Znalazłem dzisiaj Pana który co prawda nie chce mi przerobić "okazałego"ale powiedział ze za 4tys.zrobi mi projekt indywidualny jaki będę chciał czas trwania ok .miesiąca.Co ja mam biedny zrobić?????? :(

Nefer
28-08-2008, 10:58
Znalazłem dzisiaj Pana który co prawda nie chce mi przerobić "okazałego"ale powiedział ze za 4tys.zrobi mi projekt indywidualny jaki będę chciał czas trwania ok .miesiąca.Co ja mam biedny zrobić?????? :(


Ale to Twój dom i Ty decydujesz gdzie chcesz mieszkać.
Co to znaczy, że nie chce Ci przerobić tego projektu - bez jaj ...

kamyk68
28-08-2008, 11:20
Masz rację ale facet powiedział że może to zrobić na podstawie projektu "okazały"i zrobi tak jak będę chciał (czyli wcieli w życie moje pomysły "głupie i mądre") .Dał przyzwoity termin(inni nie chcą wogle się podjąć lub najwcześniej styczeń luty).Problem jest tylko w tym że ja gościa znalazłem przez przypadek i nic nie mogę się wywiedzieć(czyli mówiąć w skutem "czy nie spi...oli roboty) :( :D

kamyk68
29-08-2008, 06:48
Mówiąc krótko: "nadejszła wiekopomna chwiła " :D Dzisiaj musi zapaść ostateczna decyzja co dalej z projektem "okazały"!!! będzie to burzliwy dzień może być długi,męczący i nie do końca sympatyczny!!! :) :D :lol:

kamyk68
29-08-2008, 11:15
Pierwsza ekspertyza wykonawcza tyż już nadejszła stan suurowyy z przykryciem dachu 82000zł!!!(Jacyś górale) :o :o :o 8)

dobroszka
29-08-2008, 12:12
A jak to się ma do kosztorysu ze strony mgprojektu? zbliżona kwota??

kamyk68
29-08-2008, 12:58
Tego powiem szczerze nie wiem bo jeszcze go nie mam :D

kamyk68
29-08-2008, 19:59
No i się zaczeło !!! Jutro spotkania z architektami może w celu zamówienia planów(po co ja naiwny pokazywałem swojemu "krecikowi " ten domek!!!! :(

Nefer
29-08-2008, 20:09
No i tak ma być :):) Podoba Ci się to dawaj :)
Mały nie jest, więc letko nie będzie :):)
Licz metr SSO na ok. 900 -1000 pln. Będzie good :)
Troszkę Cię dach będzie kosztował - ponad 300 mkw. fiu fiu

kamyk68
29-08-2008, 20:21
No mi się podoba czy nie to kwestia inna!!!Ustalenia są takie : w związku ze koncepcje na "chatkę"są odmienne jutro ustawione dwa spotkanka z architektami(krecik będzie się wykazywał)Jest duże prawdopodobieństwo że skonczy sie na projekcie indywidualnym.Ma być "mutacja " okazałego "z mgprojekt z "z klasą"z domów z wizją.już sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie :D :D :D

Nefer
29-08-2008, 20:22
Oby : ni pies, ni wydra, cóś na kształt świdra :):)

kamyk68
29-08-2008, 20:29
Ja tam

kamyk68
29-08-2008, 20:30
Ja tam swidrowac lubie!!! :D

kamyk68
30-08-2008, 16:34
Odbyły się pierwsze rozmowy w sprawach projektu indywidualnego koszt ok.250m pow.użytkowej z projektem wnętrz czyli tak zwany" pakiet" 30-32 tys .złotych polskich!!! :lol:

Nefer
30-08-2008, 17:51
Za sam projekt wnętrza u normalnego architekta wnętrz - nie iu studenta ASP koszt takiego domu to ok. 100 pln za metr z nadzowrem. Policz :)

dobroszka
30-08-2008, 18:30
Hmmm , ja mam spotkanie z architektem wnętrz we wtorek - wstępna kwota to ok.140 zeta z metra.Niemało , ale jeszcze do przełknięcia.Mam nadzieję,że pomysły i efekt okażą się warte tej kasy.
W czasie poszukiwań nie znalazłam nikogo tańszego , 100 zeta z metra to niezła cena.Pocieszam się,że nie trafiłam do tej pani w ciemno- widziałam już jej realizacje i podobało mi się.

Nefer
30-08-2008, 18:52
Hmmm , ja mam spotkanie z architektem wnętrz we wtorek - wstępna kwota to ok.140 zeta z metra.Niemało , ale jeszcze do przełknięcia.Mam nadzieję,że pomysły i efekt okażą się warte tej kasy.
W czasie poszukiwań nie znalazłam nikogo tańszego , 100 zeta z metra to niezła cena.Pocieszam się,że nie trafiłam do tej pani w ciemno- widziałam już jej realizacje i podobało mi się.
To cena sprzed 2 lat :):)Teraz podobno minimum 150 , ale nie sprawdzałam..

Nefer
30-08-2008, 18:54
Kamyk, weź kurde dziennik załóż, bo ciągle szukam bez sensu tego wątku :)

kamyk68
30-08-2008, 19:04
No chyba czas pomyśleć o tym dzienniku jak się rozkminie jak to zrobić to "pojadę po całości"!!!Aaaa dostałem jeszcze dzisiaj ofertę na projekty wnętrz to w cenniku jest od 70 do 140 złociszy z metra!!!! :D :D :D

kamyk68
30-08-2008, 19:08
Nio i jeszcze jutro będzie jedno "maglowanie projektanta" z Wołomina (oby to jaka maffia nie była :wink: )

Nefer
30-08-2008, 19:11
No chyba czas pomyśleć o tym dzienniku jak się rozkminie jak to zrobić to "pojadę po całości"!!!Aaaa dostałem jeszcze dzisiaj ofertę na projekty wnętrz to w cenniku jest od 70 do 140 złociszy z metra!!!! :D :D :DIstotne jest co obejmuje cena.
Czy to tylko projekt funcjonalności czy kolory też, czy zwymiarowanie instalacji ( np. kontakty) czy również nadzór nad pracą ekip... czy wycieczki do sklepów...

kamyk68
30-08-2008, 19:17
No chyba czas pomyśleć o tym dzienniku jak się rozkminie jak to zrobić to "pojadę po całości"!!!Aaaa dostałem jeszcze dzisiaj ofertę na projekty wnętrz to w cenniku jest od 70 do 140 złociszy z metra!!!! :D :D :DIstotne jest co obejmuje cena.
Czy to tylko projekt funcjonalności czy kolory też, czy zwymiarowanie instalacji ( np. kontakty) czy również nadzór nad pracą ekip... czy wycieczki do sklepów... No w tej ofercie to było wszystko chyba prawie !Choć nie wiem jak to z wycieczkami z do sklepów bo oferta za 70-140 zyla była z Gdańska chyba (ja tam sklepów nie znam :wink: ale lubię poznawać nowe miejsca :D )A ten mój co pakiet chce zrobić to było ze wszystkim tylko bezx nadzoru z tym ze nadzór to nie problem bo ja nim bym był :D

dobroszka
30-08-2008, 19:52
Hmmm , ja mam spotkanie z architektem wnętrz we wtorek - wstępna kwota to ok.140 zeta z metra.Niemało , ale jeszcze do przełknięcia.Mam nadzieję,że pomysły i efekt okażą się warte tej kasy.
W czasie poszukiwań nie znalazłam nikogo tańszego , 100 zeta z metra to niezła cena.Pocieszam się,że nie trafiłam do tej pani w ciemno- widziałam już jej realizacje i podobało mi się.
To cena sprzed 2 lat :):)Teraz podobno minimum 150 , ale nie sprawdzałam..

Sprawdzę we wtorek.Dwóch innych architektów ,z ktorymi rozmawiałam zaśpiewało na dzień dobry 250 - 300 zeta z metra.A znajomi ich polecali jako architektów ze średniej półki cenowej w Wawie .Chyba jestem z innej półki :-? :-? :-? :( :( :(

A poza tym popieram Nefer w kwestii dziennika - do boju Kamyk , tylko jakiś "okazały" tytuł wymyśl :D :D

Nefer
30-08-2008, 19:59
No w tej ofercie to było wszystko chyba prawie !Choć nie wiem jak to z wycieczkami z do sklepów bo oferta za 70-140 zyla była z Gdańska chyba (ja tam sklepów nie znam :wink: ale lubię poznawać nowe miejsca :D )A ten mój co pakiet chce zrobić to było ze wszystkim tylko bezx nadzoru z tym ze nadzór to nie problem bo ja nim bym był :D

Problem z nadzorem polega na tym, że jak architekt narysuje gdzie ma być rura od kibla to tam ma być. Jesli Ci spieprzy rysunek to naprawi to na miejscu - bo nie będzie grało. Pytanie - czy Ty widzisz takie rzeczy ? Bo ja nie - w zasadzie mogliby gdziekolwiek zrobić te rury i gniazdka i nie miałabym problemu. Do dnia, gdy np. glazurnik dostałby szału widząc wyprowadzenie rury tak, że nie da się tego płytkami obrobić :)
Ja tam znam sie na czymś innym. Dlatego pilnuje mi tego architekt, ktory popełnił projekt.

kamyk68
30-08-2008, 20:22
Swięta racja !!! Dla mnie nie jest problemem dopilnować gorzej jest "popełnić".Zawsze lepiej się "urzerać" z jednym niż z brygadą!!! :D

AskaK
30-08-2008, 20:25
No i gdzie ten dziennik? :lol:

O cholibka, nieźle sobie projektanci wnętrz liczą :o

Nefer
30-08-2008, 20:25
Swięta racja !!! Dla mnie nie jest problemem dopilnować gorzej jest "popełnić".Zawsze lepiej się "urzerać" z jednym niż z brygadą!!! :D
O to to :) A ja dzwonie i mówię: Kochana, jutro wchodzi hydraulik. Możesz z nim ustalić co i jak ?
I jedzie dziewczyna ustalać i pilnować. Aż zrobią ................

kamyk68
30-08-2008, 20:30
Niooo ja też tak lubi e"paluszkiem "prackować !!!Problemik jest jeden malutki że "okazały"lub jego mutant ma powstać w pewnej odległości od cywilizowanego świata i kto tam będzie jeżdził!!!Choć mówią podobno że "wszystko "ma swoją cenę!!!!! :D :D :D

kamyk68
30-08-2008, 20:40
Muszę sie ogarnąć jak to wklejać .Jak już kupie sobie "klej" :wink: to zacznę z "kopyta!!!! :D

Nefer
30-08-2008, 20:47
Niooo ja też tak lubi e"paluszkiem "prackować !!!Problemik jest jeden malutki że "okazały"lub jego mutant ma powstać w pewnej odległości od cywilizowanego świata i kto tam będzie jeżdził!!!Choć mówią podobno że "wszystko "ma swoją cenę!!!!! :D :D :D

Ałć :) Daleko ?

kamyk68
30-08-2008, 20:48
Od Wawki z pięćdziesiątak będzie :( (50km) :D

Nefer
30-08-2008, 20:52
Od Wawki z pięćdziesiątak będzie :( (50km) :D
Ups no to kawałek .. łatwo nie będzie budować, ale damy radę :)

kamyk68
30-08-2008, 20:58
Od Wawki z pięćdziesiątak będzie :( (50km) :D
Ups no to kawałek .. łatwo nie będzie budować, ale damy radę :)"kupim se helikopter"latać będziem!!! :wink:

Nefer
30-08-2008, 21:00
30 minut w jedną stronę jak lubisz przycisnąć. Dużo radarów po drodze ? W zasadzie to ludzie przez W-wę tyle do robity dojeżdżają ( w km) a w korach stoja po 1,5 h :) Szukać trza dobrych stron :)
Zaczęłabym od dobrej ekipy, bo się wykończysz..

kamyk68
30-08-2008, 21:06
Przeglądzik ekip już idzie (na bazie okazałego) więc za "mutanta"będzie podobnie!!!(cenowo)Oj cisnąć lubię :D :D :D Zlę nie jest bo tam na miejscu jest gdzie mieszkać co jest plusem!!!30min racja Twoja tylko jescze trzeba zWawki wyjechać!!! :D :D :D

kamyk68
30-08-2008, 21:18
http://www.agk.com.pl/pub/projekty/jednorodzinne/zielonka2/dom_zielonka2.html Aha widziałem ten domek na "żywca" będę tam dzwonił w poniedziałek w sprawie "mutanta"(oczywiście nie interesuje mnie taka ilość metrów) :o :D :D :D

kamyk68
31-08-2008, 08:17
Oj czy ja bym też mógł dostać jakieś zdięcia z budowy tego domku "przymierzam "się do tego domu.Najlepiej jeszcze jakby mozna go "luknąć" w realu (odległość Nie gra roli)Bardzo gorąco proszę o odpowiedz!!!! :D :D :D

kamyk68
31-08-2008, 10:22
Dzisiaj spotkanka z Panem krzysiem nie będzie chory biedaczyna :evil: Znalazłem w końcu na forum budowniczych "okazałego" ciekawe czy mi "cuś łodpowiedzą"!!! :D :D :D

kamyk68
31-08-2008, 19:23
W to pracowitą ,leniwą niedzielkę posunołem się 1mm do przodu .Zaliczyłem ekipe budowlańców i dostałęm kontakcik do architekti wnętrz 8) (moi ludzie mają ją jutro sprawdzić 8) ) :D :D :D

Nefer
31-08-2008, 19:35
i kroczek do przodu :)

dobroszka
31-08-2008, 20:24
W to pracowitą ,leniwą niedzielkę posunołem się 1mm do przodu .Zaliczyłem ekipe budowlańców i dostałęm kontakcik do architekti wnętrz 8) (moi ludzie mają ją jutro sprawdzić 8) ) :D :D :D

Największa podróż zaczyna się zawsze od pierwszego kroku - nawet jeśli ten krok ma tylko milimetr :D :D

kamyk68
31-08-2008, 20:33
Jestem w tej podrozy już kilkanaście dni i ten milimetrzyk "tyż"mnie cieszy!!! :D :D :D

dobroszka
31-08-2008, 20:42
No i bardzo dobrze!! Grunt , żeby tej radości i optymizmu starczyło Ci do końca :D :D

kamyk68
31-08-2008, 21:12
Na to gwarancji nie ma ,ale chęci są!!!! :D :D :D

kamyk68
01-09-2008, 12:48
Sytuacja projektowo architektoniczna powolutku zaczyna sie klarować!!! :D :D :D

Nefer
01-09-2008, 12:55
Goood :)

kamyk68
01-09-2008, 15:01
Też masz swój udział w tej sytuacji neF... :D :D :D

kamyk68
02-09-2008, 08:50
Czekam na jakieś fotki :cry: :cry: :cry:

kamyk68
02-09-2008, 08:52
Kurki kogutki fotki miałem dostać i nic!!! :cry:

reng
02-09-2008, 10:03
przy rosnących kosztach robocizny, to tak wyjdzie 1 000 000 jak nic.

kamyk68
02-09-2008, 17:10
Taram!!!!Troszkę popłakałem i fotki dostałem :wink: Za co nadawcy oficjalnie i serdecznie dziękuję !!! :D :D :D

Nefer
02-09-2008, 17:44
Gdzie TEN DZIENNIK ??????????????Dawaj go tu ...

kamyk68
02-09-2008, 19:16
Od soboty będzie słowo"harcerza" :D :D :D

kamyk68
03-09-2008, 12:13
Dzisiaj to chiba jaki leniwy dzionek pod względem architektoniczno budowlanym :-?

kamyk68
07-09-2008, 15:08
Klamka zapadła ,kobyłka u płotu!!! :wink: :D :D :D Jest w końcu decyzja ostateczna!!! :D :D :D

kamyk68
15-09-2008, 21:49
Szukam kogoś kto zna się n instalacjach elektrycznych chodi mi o "inteligentny dom" :D

kamyk68
17-09-2008, 20:47
Temat kumatej firmy od elektryczności dalej aktualny(tylko takiej żeby po usłyszeniu ceny mnie z "kozaków nie wyrwało" ):D :D :D

kamyk68
28-09-2008, 09:47
Jak przebiegają postępy na budowie?

MajorCarter
28-09-2008, 12:28
Zaczęliśmy więźbę, a tak poza tym to był mały przestój. W tym tygodniu ma wrócić murarz podmurować szczyty i wylać chudziak. Poza tym ma przyjść hydraulik wkopać co tam trzeba w ziemi i może będzie rozkładał rury od wody. Ale co naprawdę będzie się działo to zobaczymy :roll:

Zaglądam czasem do twojego dziennika, bardzo jestem ciekawa jaki domek wam wyjdzie. Widzę że początki nie są łatwe, ciężko trafić na słownego fachowca o terminowości już nie wspominając :-?, ale w sumie to zbliżają się długie zimowe wieczory, więc czasu na przemyślenia będzie sporo.
Mam nadzieję że wasz dom będzie choć trochę podobny do OKAZAŁEGO, byłoby mi raźniej budować :lol:

kamyk68
28-09-2008, 15:55
Powiem tak jakby nie działka w kształcie L zdecydowałbym się na okazały!!!Ja mam "cierpliwość "do architekta jeszcze do piątku jak mi nie pokaze czegoś ciekawego to ja z nim zatańcze :wink: :D Zaczynam na wiosnę jeszcze trochę czasu jest!Widziałem domek który ostatnio spłodził wyglądał całkiem całkiem!!1 :wink: :D

mmuha
16-03-2009, 13:46
Witam,
MajorCarter - jak tam postępy ? CZy już widać koniec? My już mamy pozwolenie na budowę i wybieramy ekipę. Czy u was strop nad domem i nad garażem był wylewany oddzielnie? Bo tak nam sugerują, ze względu na róznicę poziomów.
Pozdrawiam
mmuha

MajorCarter
16-03-2009, 19:19
Witam,
U nas nadal stan surowy. Właśnie dziś skończyliśmy altankę, jest przyklejona do domu, więc nie moglismy zostawic na później. Mamy umówionego elektryka i hydraulika, więc myślimy nad rozmieszczeniem sprzętów w łazienkach i rozplanowaniem prądu. Nie mamy jeszcze okien, planujemy pojeździć po firmach i zrobić wyceny. Jak widać sporo jeszcze przed nami :)

Jeżeli chodzi o strop to nam wszyscy, z kierownikiem budowy na czele, sugerowali żeby zalewać razem, aby lepiej związało. Jeżeli dobrze wczytasz się w projekt tam są takie schodki pomiędzy piętrem a pomieszczeniem nad garażem - powinny być po stronie stropu w części mieszkalnej, bo jeżeli je po prostu domurujesz na stropie nad garażem to drzwi mogą wyjść za wysoko. My w porę to zauważyliśmy bo murarze oczywiście chcięli sobie uprościć i mięlibyśmy drzwi 1,50 m ;) Właśnie te schodki łączą oba stropy, więc może dlatego lepiej wylać wszystko razem.

Mam nadzeiję że będziemy w kontakcie. Podobno teraz dobry czas na budowanie przyszedł :D Napisz kiedy zaczynacie.

mmuha
17-03-2009, 13:10
Witam,
Jeżeli dobrze wczytasz się w projekt tam są takie schodki pomiędzy piętrem a pomieszczeniem nad garażem - powinny być po stronie stropu w części mieszkalnej, bo jeżeli je po prostu domurujesz na stropie nad garażem to drzwi mogą wyjść za wysoko. My w porę to zauważyliśmy bo murarze oczywiście chcięli sobie uprościć i mięlibyśmy drzwi 1,50 m ;) Właśnie te schodki łączą oba stropy, więc może dlatego lepiej wylać wszystko razem.


Właśnie wiem o schodkach - ale może wykonawca się nie wczytał, albo może nie chce wynajmować zbyt dużo stempli. My to chyba wstępnie zrobimy dół i się przeprowadzimy, żeby zbyt dużego szoku powierzchniowego nie doznać... :))
Chcemy zacząć jak najszybciej tylko jeszcze kredyt będzie trzeba załatwić, ale właściwie ekipa może już wchodzić.
Pozdrawiam serdecznie

Słomka
13-04-2009, 12:24
Witam świątecznie!
Choć założyłam ten temat, to dopiero teraz dołączymy do grona realizujących projekt.
Stan, w jakim się znajdujemy, to połączenie ekscytacji (nareszcie!!!) i przerażenia (wiadomo dlaczego :) )
Dom nasz uległ kilku zmianom ze względu na dopasowanie do dużej, ale trudnej działki i karty terenu - przede wszystkim mamy zakrzywiony garaż i dach (niestety!) dwuspadowy.
Dziękuję już za kilka uwag, które już przeczytałam, wdzięczna będę za wszelkie inne - na co zwrócić szczególną uwagę, czego dopilnować ze wzmożoną uwagą, co byście już zmienili w swoich projektach...

Pozdrawiam serdecznie :)

Aneta

plo
15-04-2009, 13:56
Drodzy Budujacy,

Ja rowniez zaliczam sie do zwolennikow Okazalego. Czy istnieje mozliwosc bezposredniego (moze GG1070246) kontaktu do osob, ktore podjely sie budowy. Blagam dajcie znac bede zobowiazany.

PLO

jarrooo
10-11-2009, 16:20
Czy możecie napisać jak idą postępy w budowie, my jesteśmy na etapie papierków

MajorCarter
11-11-2009, 21:44
Możemy nawet pokazać. Z Piaseczna do Marylki to kamieniem dorzucić :)

jarrooo
26-11-2009, 20:09
proszę o kontakt, będziemy wdzięczni :D

jarrooo
06-12-2009, 17:20
projekt kupiony, juz nie ma wyjścia budujemy......

katarynka111
08-01-2010, 21:15
:wink: witam!!!
Jakoś na dniach będziemy zamawiać projekt okazały ciesze się ze znalazłam forum i grono fanów tego projektu,mieszkamy w oławie a widziałam osobę mieszkającą we Wro która sądząc po dacie pewnie ruszyła juz z budową,chciałabym obejrzec dom w realu (nawet jezeli znajduje się on dalekooo;),forum działa juz od pewnego czasu także są juz osoby które dom wybudowały,cieszę się ze mogłam dołączyć do grona fanów okazałego.Czy gdzies znajdują się zdjecia z budowy domu?podaje maila [email protected] proszę bardzo o kontakt i fotki z budowy
pozdrawiam

MajorCarter
09-01-2010, 10:44
Witaj w gronie budujących OKAZAŁY :)

katarynka111
10-01-2010, 15:24
Mieszkamy w Oławie ale w pzyszły weekend chcielibysmy obejrzec wasz domek w Marylce jezeli nie macie nic przeciwko?troche daleko ale bardzo sie nakrecilismy i cieszmy sie ze ktos wkoncu do nas sie odpowiedział!wielkie dzięki!na jakim etapie budowy jesteście?macie jakieś zdjęcia domku?czekam na wiadomosc z niecierpliwościa

KatinkaN
15-03-2010, 13:00
Witam,
my również budujemy dom Okazały. Projekt jest bardzo ciekawy. Oglądaliśmy bardzo dużo projektów, ale tylko ten jeden dom spełniał nasze oczekiwania:) Większość projektów domów jak ładnie wyglądają z zewnątrz to w środku przydałby się "generalny remont" i odwrotnie;))
W tym roku zima jest złośliwa i nie chce nas zostawić w spokoju...ech! W zeszłym roku znajomi rozpoczęli budowę domu w listopadzie i zakończyli w marcu. Myśleliśmy, że nam też się tak uda, a tu proszę mróz, śnieg...bez końca...
Mam pytanie do czytelników tego forum, czy ktoś ma adres jakiegoś forum, albo bloga gdzie opisywane są postępy budowy tego domu, umieszczone zdjęcia? Może ktoś chce się podzielić na priv?:) Podaję maila: [email protected]
Pozdrawiam gorąco i oby do wiosny :lol:

Grzegorz84
04-07-2014, 13:57
Witam
Temat może stary , ale zawsze można coś napisać:cool:
Jestem na etapie zamawiania projektu Okazałego i chciałem się zorientować czy budował ktoś ten dom w małopolskim, świętokrzyskim czy podkarpackim ?
Prosiłbym o wiadomość . Pozdrawiam :)