PDA

Zobacz pełną wersję : Zarwany sufit gipsowy



m3rkury
29-11-2007, 20:50
Witajcie,
pojawil sie maly problem. Mam na pierwszym pietrze sufit z plyt gipsowych. Powyzej jest strych - bez podlogi - same belki no i wata. Pod wata jest folia a pod folia plyty.

Pech chcial, ze chodzilem po belkach i stracilem rownowage. Wdepnalem niestety miedzy belki i zarwal sie sufit w jednym miejscu...

Dla zobrazowania sytuacji, zrobilem zdjecie. Dziura ma jakies 50 cm x 30 cm. Troche gipsu sie odkruszylo, ale wiekszosc sterczy z sufitu.

Zdjęcia katastrofy :) (http://picasaweb.google.com/bartosz.stanczyk/Sufit)

Czy macie pomysl, w jakis sposob to fachowo naprawic (ale wlasnorecznie :))?

ANSEXXX
30-11-2007, 07:02
xxxx

zbigmor
30-11-2007, 08:17
Witajcie,
pojawil sie maly problem. Mam na pierwszym pietrze sufit z plyt gipsowych. Powyzej jest strych - bez podlogi - same belki no i wata. Pod wata jest folia a pod folia plyty.

Pech chcial, ze chodzilem po belkach i stracilem rownowage. Wdepnalem niestety miedzy belki i zarwal sie sufit w jednym miejscu...

Dla zobrazowania sytuacji, zrobilem zdjecie. Dziura ma jakies 50 cm x 30 cm. Troche gipsu sie odkruszylo, ale wiekszosc sterczy z sufitu.

Zdjęcia katastrofy :) (http://picasaweb.google.com/bartosz.stanczyk/Sufit)

Czy macie pomysl, w jakis sposob to fachowo naprawic (ale wlasnorecznie :))?

Miałem dwa razy taką przygodę :D
Sugeruję: wyciąć otwór kwadratowy w uszkodzonej płycie, dopasować do tego kawałek płyty, przykręcić na wkręty podkładając od góry deskę w miejscach łączeń, zataśmować, zagipsować, wyszlifować, pomalować, zapomnieć.

adi_
30-11-2007, 19:46
eeeeeeee taka mala dziurka a ty katastrofa to nazywasz zrob tak jak kolega pisze wyzej i nic dodac nic ujac niema co sie wiecej martwic tylko pomysl nad deskami na strysszku skoro musisz tam lazic od casu do czasu pozdrawiam

m3rkury
18-04-2009, 10:56
dzieki wszystkim za odpowiedzi. Zrobilismy tak, jak pisaliscie (wyciecie "foremnej" dziury i wstawienie nowego fragmentu).

Bartek