PDA

Zobacz pełną wersję : Białe drzwi wewnętrzne



Strony : [1] 2

bogusia
09-05-2006, 21:51
Czy macie jakieś doświadczenia w kwestji malowania drzwi sosnowych na biało, stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
1. To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe :( Co do tej zbrodni to nie mam specjalnie skrupułów jako, że sosna do najszlachetniejszych gatunków drewna nie należy i po kilku latach kolor zmienia się na zdecydowanie mało atrakcyjny.
2. Nawet jeśli zgadzają się je pomalować to na moją odpowiedzialność bo po jakimś czasie wychodzą żółte plamy :o Skąd te plamy????
Ja natomiast uparłam się na białe i drewniane, raczej sosna bo na inne mnie nie stać.
Ewentualnie może mi podpowiecie jaki kolor poza białym komponuje się dobrze z białymi oknami i dębową podłogą, czytałam wątki o dzwiach ale nadal nie wiem co zrobić.

joan
10-05-2006, 11:16
też tak kombinuję- może nie biały , ale kremowy kolor.
Sześc lat temu pomalowałam sosnowe drzwi w łazience na kolor błękitny (farba do drewna) wyglądały slicznie - ale dziś rzeczywiście po bliższym przyjrzeniu się widać jakieś przebarwienia (żółtawe ). Może jakiś znawca drewna się tu wypowie jak tego uniknąć?

piejar
10-05-2006, 11:42
My też myśleliśmy o białych drzwiach ale nie drewnianych tylko Porta Londyn. Nie rozumiem sensu "drewnianego wnętrza" białych drzwi. Powoduje to więcej kłopotów niż korzyści. Same piszecie o przebarwieniach a dochodzi jeszcze kwestia "pracy" samego drewna np na połączeniach i pękania farby.

Inezka
10-05-2006, 12:12
Malowanie drewnianych drzwi na bialo to rzeczywiscie barbarzynstwo :roll: :roll: :roll:
Zastosowalabym jakas biala przecierke, cos a'la dab bielony. Albo zawoskowalabym.
http://hoffmanowska.pl/Wnetrza/12_oleje.jpg

kofi
10-05-2006, 19:30
Znajomi mają zabejcowane na biało, fajnie to wygląda, bo widać strukturę drewna. Ale to dosyć nowe drzwi, nie wiem jak będą wyglądały za 10 lat, bo sosna rzeczywiście mocno ciemnieje.

bobo30
10-05-2006, 22:08
bogusia nie daj się, my też będziemy mieli białe drzwi sosnowe(niektóre) i nie uważam tego za barbarzyństwo, nie kupimy porty itp. bo drZwi z drewna są wytrzymalsze, co do koloru to taki nam pasuje, ale nie wiem jeszcze jak go osiągniemy, być może faktycznie stolarz użyje białej bejcy, zobaczymy, ale ma być biało lub kość słoniowa

nika19
11-05-2006, 12:09
Ja tez szukam drzwi wewnetrznych, ale mimo przegladniecia wielu katalogów i odwiedzenia licznych slepów, nie znalazłam białych drzwi, które nie wygladałyby jak plastikowe. POzostaje to co panie sugerują - zabejcować na biało i pomalować lakierem. Byłam dzisiaj w Dziadku i oni właśnie tak malują swoje dzwi.... ale nie na biało, bo mówią ze za trudno, że paluchy zostają :o :o . Pan poradził mi uzycie twardego lakieru - takiego jak do parkietów... Musze jeszcze poszukać. Na szczeście drzwi beda montowane dopiero koło konca lipca, wiec mam troche czasu.

szkabona
12-05-2006, 11:08
Także poszukuję białych drzwi wewnętrznych.
Niestety to co oferują polscy producenci woła o pomstę do nieba :o(
Jedynie Klimek i Kluś ma w dobry asortyment, ale wysoko się ceni.
Znalazłam piękne białe drzwi szwedzkiej firmy Swedoor - niestety szwedzi wycofują się z poslkiego rynku. POwód brak zainteresowania i także nie małe ceny.

A tak w ogóle to "choruję" na drzwi szwedzkiej firmy DOORIA. Wewnętrzne i zewnętrzne.
Zerknijcie na link: http://www.dooria.net/images/filer/06/dooria_uk_06.pdf

Dlaczego w Polsce nie potrafią wyprodukować czegoś takiego?

szkabona
12-05-2006, 11:23
Cd :)
Np. białe drzwi ze strony 19 lub 23 katalogu.
I podstawa - proste, matowe srebrne klamki i zawiasy.

maciek.tor
12-05-2006, 11:31
.... stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe .....

Mają całkowitą rację

Mohag
12-05-2006, 12:42
.... stolarze nie chętnie chcą się tego podjąć mówiąc, że:
To zbrodnia malować drewno na biało, mogę sobie kupić z płyty i będą białe .....

Mają całkowitą rację

sorry, ale nie maja :roll: to sa moje drzwi, moja kasa na to wydana, moje widzimisie i nikt nie jest upowazniony do tego zeby mi uwage zwracal :wink:

Tez bede miala biale sosnowe drzwi i biale olchowe schody, ale bejcowane zeby sloje bylo widac. "Moj" stolarz nawet okiem nie mrugnal jak dostal zlecenie, jedynie co zaproponowal to to... ze zrobi mi trzy lub cztery probki intensywnosci bejcowania na stopniach, wybiore sobie ktore mi sie najlepiej podoba i wteczas bedziemy w identyczny sposob robic drzwi.

nika19
12-05-2006, 12:58
mohag, a które (firma) sosnowe bedziesz miala?
ostaniemi czasy, jak zobaczylam, jakie cene serwuja producenci. przykladowo dziadek, za surowe drzwi sosnowe z 4 szybami zyczy sobie prawie 700zł. a do tego jeszcze bejca no i ten twardy lakier, nie mówiąc o klamkach i tak wszystkiego bedzie z 1000 zł, a ja mam w mieszkamiu! 10 takich kwiatków :( i postanowilam uderzyc do marketu, Obi i te sprawy.
czy ma ktoś marketowe drzwi sosnowe? jak sie wam sprawują?

asiaasia
12-05-2006, 14:10
Ja mam drzwi sosnowe ale nie całkiem białe tylko pomalowane białą lakiero-bejcą., są jasne ale jednocześnie widać słoje i że to są drewniane. Białych nie chciałam, bo dla mnie wyglądają jak plastikowe. Nie wiem jak będzie z trwałością koloru bo mam je dopiero od półroku.

efilo
12-05-2006, 14:53
Ja mam drzwi drewniane sosnowe pomalowane na jasny krem. Nic się z nimi nie dzieje.

P.S. Mój tato produkuje drzwi drewniane i widziałam jego produkty po latach. Nic nie zżółkło. Może to wina farby a nie powierzchni malowanej?

Przychylam się do tej cześci forumowiczów, która jest za malowaniem na biało. W moim nowym domku będzie wszędzie biała stolarka.

Irma
12-05-2006, 19:20
My też myśleliśmy o białych drzwiach ale nie drewnianych tylko Porta Londyn. Nie rozumiem sensu "drewnianego wnętrza" białych drzwi. Powoduje to więcej kłopotów niż korzyści. Same piszecie o przebarwieniach a dochodzi jeszcze kwestia "pracy" samego drewna np na połączeniach i pękania farby.
roznica jest spora w wygladzie takich drzwi, wszystkie drzwi z laminatow sa wytlaczane i to niestety widac. trudno wytlumaczyc ale chodzi mniej wiecej o brak "ostrych krawedzi" i po prostu od razu po nich widac ze sa plastikowe. Niektore lepsze firmy jak np. kLIMEK I KLUS robia drzwi z MDF i frezuja je tak ze wygladaj jak lakierowane drewno, sa super. Sama mam pomalowane na bialo(kosc sloniowa) drzwi, bo akurat ich naturalny kolor wogole nie pasowal do mojej podlogi i na dodatek bylo to drewno egzotyczne, bodajze meranti, wiec naprawde doposcilam sie barbarzynstwa, ale nie zaluje.

Mohag
12-05-2006, 19:27
nika19 u mnie bedzie stolarz robil tz narazie jest taka koncepcja :wink: Ustalone jest ze napewno zrobi framugi i oscieznice czy jak to sie tam nazywa a skrzydla drzwiowe beda uzaleznione od tego jaka bedzie ich cena. Jezeli wyjda w podobnej cenie jak z marketu budowlanego OBI itp to tez, jak beda drozsze to kupuje gotowe surowe i bedzie bejcowal.
Osobiscie nie lubie wywalac kasy na cos co ma dla mnie wartosc wzgledna a do tego zaliczaja sie tez drzwi :wink: Obecnie mam biale drzwi z plyty.. po 10 latach wygladaja jak nowe i nie widze potrzeby kupowania czegos za kupe pieniedzy, jak te za mniej tez sie sprawdzaja.
No ale ja jestem dziwna i mam inne priorytety hihi miesiac urlopu we Wloszech jest dla mnie wazniejsze niz 10 par drzwi po 1000 zlotych :wink:

bobo30
12-05-2006, 20:06
moje drzwi będą kosztowały od 700 do 800 zł z montażem i transportem, więc mohag daruj sobie mądrości

Mohag
12-05-2006, 20:40
moje drzwi będą kosztowały od 700 do 800 zł z montażem i transportem, więc mohag daruj sobie mądrości

:o :o :o

czytaj ze zrozumieniem prosze :roll:

Inezka
12-05-2006, 20:46
Tez bede miala biale sosnowe drzwi i biale olchowe schody, ale bejcowane zeby sloje bylo widac. "Moj" stolarz nawet okiem nie mrugnal jak dostal zlecenie, jedynie co zaproponowal to to... ze zrobi mi trzy lub cztery probki intensywnosci bejcowania na stopniach, wybiore sobie ktore mi sie najlepiej podoba i wteczas bedziemy w identyczny sposob robic drzwi.Takie sa sliczne i widac, ze to jest rzeczywiscie drewno.

bogusia
12-05-2006, 21:19
Ups! :-? Chyba rozpęałam wojnę drzwiową, dziękuję za wszystkie uwagi, chyba jednak zostanę przy białych, ogądałam sporo różnych katalogów z wnętrzami i w wielu przypadkach były tam białe drzwi, stare dworki też mają takie i w niczym im to urody nie ujmuje. Sosnowe drzwi lakierowane mam obecnie i nie powiem, aby zachwycały urodą po kilku latach użytkowania. Pozostaje jednak nadal problem z tym malowaniem na biało.
Mam prośbę do bobo30, podaj namiar na tego stolarza, który robi Ci te drzwi i glazurnika bo czytałam gdzieś że jesteś zadowolona
Ta wykończeniówka mnie wykończy :evil:

nata76
26-03-2007, 16:04
Może ktoś ma. Jaką firmę polecacie?Kto kupował drewniane sosnowe i malował na biało?Jeśli tak,to czym?Pozdrawiam!

Mohag
26-03-2007, 18:44
Jeszcze nic nie moge konkretnego powiedziec, ale szukalam w zeszlym roku bialych drzwi i rozczarowalam sie strasznie :-? drewnianych bialych nie moglam znalezdz w ogole, chociaz gdzies czytalam w jakiejs wnetrzarskiej gazecie ze firmy zaczynaja teraz biel wprowadzac do katalogow. Plytowe ktore ogladalam, to niestety tragedia :-? i nie wplywala na to wcale cena.

Dlatego wlasnie kupilam surowe drzwi sosnowe (bezsekowe) i jak juz stolarz bedzie lakierowal na bialo schody to przy okazji polakieruje drzwi.
Lakieru jeszcze nie wybieralam i nawet sie nie rozgladalam za nim. Z tego co wiem to stolarz bedzie malowal trzy razy, po kazdym razie szlifujac... tak mi przynajmniej tlumaczyl, bo ja chce uzyskac optycznie "plastikowa" powloke i tak to trzeba zrobic :wink:

Mufka
26-03-2007, 19:04
Może ktoś ma. Jaką firmę polecacie?Kto kupował drewniane sosnowe i malował na biało?Jeśli tak,to czym?Pozdrawiam!
Ja mam sosnowe drewniane malowane na bialo, dulxem, emalia matowa o nazwie pastelowa orchidea - polecam.

nata76
26-03-2007, 19:07
Mufko,czy można prosić o zdjątka?
[email protected]


A jakie macie listwy przypodłogowe?

Mufka
26-03-2007, 19:10
Listwy mam "domyslne" hyhyh znaczy wciaz potencjalne, biale wysokie... kiedys w innym zyciu... A zdjecie zaraz poszukam i wstawie.

mamuśka
26-03-2007, 19:12
Mam białe drzwi, a dokładnie ecru (jak to się pisze :roll: )
Też okleina wydawała mi się nie ładna a sosna malowana na biało jest fajna ale 1)trzeba to umiec zrobić
2)żółknie po jakimś czasie (mam tak zrobione łóżeczko dziecinne)
3) przesądza o stylu raczej rustykalnym.

ok.5 lat temu kupiłam takie drzwi w jakiejś firmie na bartyckiej. Importowali je (o ile się nie mylę ze szwecji).
Drzwi są piękne, niedrewniane(żadnych słojów) i idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza. Są bardzo lekkie gdyż zrobione są drewnianych klocków oklejonych wyprofilowaną "okleiną" i w większości puste.

Cena była umiarkowana tzn. porównywalna z ceną sosnowych drzwi.

Problemem było długie oczekiwanie na dostawę, problemy z klamkami (albo kupujesz ich klamki albo przerabiasz inne), no i w moim przypadku "spece" żle obsadzili futrynę.

Oto zdjęcia w oświetleniu nocnym (śladami dziecięcych rączek prosze się nie przejmować :wink: )
http://img410.imageshack.us/img410/3316/img2243dx2.jpg

mamuśka
26-03-2007, 19:15
http://img114.imageshack.us/img114/7599/img2244aq5.jpg

mamuśka
26-03-2007, 19:15
http://img75.imageshack.us/img75/7489/img2245df8.jpg

Mufka
26-03-2007, 19:31
No ja mam zupelnie w innym charakterze mam drzwi, niestety nie dysponuje ladnym zdjeciem, docelowo, to zdjecie przedstawialo lustro, ale w tle widac drzwi i mniej wiecej wykadrowalam te drzwi, jakby chodzilo o cos takiego, to moge w dzien pstryknac fotke ladniejsza, choc watpie, zeby takie "zabytki" "pasily" komus.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bf/bd/9o4d/lQ6yUD5pBGBcIDab4B.jpg

clue
26-03-2007, 20:25
mufka napisała:

watpie, zeby komus takie "zabytki" "pasily" komus
mufka chyba żartujesz?
Są świetne! Właśnie taki wzór zazyczyłam sobie do zrobienia u stolarza. Bardzo podobne były w domu mojej babci, a ostatnio mój wykonwca uświadomił mnie, że są to tzn. drzwi filongowe :)
pozdro
clue

Mufka
26-03-2007, 20:38
:lol: O prosze to ja nie sadzilam, ze to ma swoja nazwe, walczylam z tymi drzwiami dosc dlugo, zanim zdecydowalam sie, ze pomaluje je na bialo i teraz nie zaluje.

Mohag
26-03-2007, 20:39
Mufka, drzwi "z kasetmi frezowanymi" moze juz poszly w zapomnienie... ale zaczynamy je pomalutku odradzac 8) pare dziewczyn juz takie drzwi wprowadza do swoich domow..... ja zamowilam tez z kasetami. Sa dwie, z tym ze calkiem proste i jak najbardziej beda mialy swoje miejsce w calkiem nowoczesnie urzadzonym domu :wink:

ps. szerokie listwy przypodlogowe, sosna lakierowana na bialo to koszt ok 15 zl za mb.

novi_ana
27-03-2007, 08:59
właśnie w tej cenie zamówiłam swoje listwy:)

nata76
27-03-2007, 09:33
http://www.parkiet-bortnowski.pl/kontakt.html


zobaczcie tutaj, piszą o listwach w stylu skandynawskim,super sa!!!

nata76
27-03-2007, 10:42
te listwy z linku są od 41 zł brutto za mb. czyli.................za wysokie progi na moje nogi :(

nata76
27-03-2007, 10:45
Mufka, a drzwi to własnie w moim stylu są.
Ach...........już sie mojego domku doczekac nie mogę!!!!!!!!!!!!

KozAnka
27-03-2007, 22:23
... a sosna malowana na biało jest fajna ale...
3) przesądza o stylu raczej rustykalnym....

Tu akurat sie nie zgodze. Moga wygladac bardzo nowoczesnie. Co prawda nie wiem, czy to sosna malowana na bialo, ale ... fajne to zdjecie.
http://www.koswnetrza.pl/images/realizacje/r67a.jpg

pattaya
28-03-2007, 20:04
U nas to tak wygląda.
http://th.interia.pl/51,g872b929e1989041/i399263.jpg
Drzwi i opaska nie są białe.
Jasny krem.

novi_ana
29-03-2007, 08:10
pattaya
pięknie z tą podłogą.. też chcemy uzyskać kontrast z ciemną podłogą
te listwy są drewniane? słyszałam jeszce o czyms w stylu twardego styropianu..

Irma
29-03-2007, 09:15
pattaya- piekne drzwi, mozesz podac cene i producenta?

pattaya
29-03-2007, 10:28
Listwy podłogowe to sosna,kształt na zamówienie.Malowane farbą melaminową.
Listwy ze styroduru (chyba) ma np.firma Haga.Ale są piekielnie drogie.Kilkadziesiąt zł/mb.
Drzwi jasne kosztowały ok.2tys z klamką,niewidocznymi,potrójnymi zawiasami,zamkiem,opaską.
Ale mam mieszane uczucia co do wykonawcy.Były i są z nim pewne problemy.
Ponoć podrożały do ok.2,5tys.
A w tej cenie wolałbym kupić w firmie Klimek i Kluś.
Drzwi wejściowe to Urzędowski.Skrzydło 110cm,całość 210cm,naświetla z trzech stron z szyb P4.Cena chyba ok.6-7 tys ale półtora roku temu.
Podłoga-parkiet z dębu parzonego,olejowany.

KozAnka
29-03-2007, 18:34
pattaya, czy moglbys podac producenta drzwi wewnetrznych? Jakie byly z nim prolemy?

Torek
02-04-2007, 08:11
No ja mam zupelnie w innym charakterze mam drzwi, niestety nie dysponuje ladnym zdjeciem, docelowo, to zdjecie przedstawialo lustro, ale w tle widac drzwi i mniej wiecej wykadrowalam te drzwi, jakby chodzilo o cos takiego, to moge w dzien pstryknac fotke ladniejsza, choc watpie, zeby takie "zabytki" "pasily" komus.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bf/bd/9o4d/lQ6yUD5pBGBcIDab4B.jpg

A mi pasują - możesz wrzucić jeszcze jakieś zdjęcia?
Pozdrówka
Torek

Irma
02-04-2007, 09:04
Listwy podłogowe to sosna,kształt na zamówienie.Malowane farbą melaminową.
Listwy ze styroduru (chyba) ma np.firma Haga.Ale są piekielnie drogie.Kilkadziesiąt zł/mb.
Drzwi jasne kosztowały ok.2tys z klamką,niewidocznymi,potrójnymi zawiasami,zamkiem,opaską.
Ale mam mieszane uczucia co do wykonawcy.Były i są z nim pewne problemy.
Ponoć podrożały do ok.2,5tys.
A w tej cenie wolałbym kupić w firmie Klimek i Kluś.
Drzwi wejściowe to Urzędowski.Skrzydło 110cm,całość 210cm,naświetla z trzech stron z szyb P4.Cena chyba ok.6-7 tys ale półtora roku temu.
Podłoga-parkiet z dębu parzonego,olejowany.

dzieki
najwidoczniej taniej sie nie da...uwielbiam takie drzwi ale najtansza oferta jaka widzialam to 1800zl, robil je moj stolarz, a jest troche powolny, no i 1800 to tez niemalo...

pattaya
02-04-2007, 09:38
Z producentem drzwi i kuchni są problemy jakościowe.
Część drzwi została uszkodzona przy montażu,który pozostawiał wiele do życzenia.Niektóre były w naprawie dwa razy.
Z kuchnią mamy problemy jakościowe.
No i komunikacja z ich strony jest taka sobie.
Firma ma stoiska w Jupiterze i Domotece.
Szef firmy tworzy wokół siebie mit "człowieka z pasją",którego życiową misją jest tworzenie dobrych i pięknych mebli.
Jak się przekonaliśmy-otoczka pęka jak bańka przy pierwszej okazji.

finlandia
06-04-2007, 00:39
A ja nie polecam drzwi sosnowych malowanych na bialo.. ze swoich doswiadczen.
Każde zabrudzenie - rzuca się w oczy. Ale to da się wyczyścić. Szczeliny przy listewkach i potencjalnie rozsychające się ramiaki - pokazuje się ciemna dziura..
Więc - albo dobra konstrukcji i producent drzwi drewnianych - albo drzwi białe.. z plyty.. Ale tez dobrego producenta.

Joasia
27-04-2007, 13:04
Odświeżam wątek i mam pytanie do tych osób, które już mają białe drewniane drzwi. Czy coś się z nimi dzieje? Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko. Czy tak rzeczywiście jest? Facet ze sklepu z farbami też tak uważa... :-?

A czy ewentualnie jest różnica, gdy się nie pomaluje białą farbą, tylko białą bejcą, a potem lakierem?

novi_ana
27-04-2007, 13:16
jesli pomalujesz bejcą i lakierem będą widoczne słoje - to też ma swój urok.. ale chyba zrobiłabym z trzy warstwy bejcy

ja w tej chwili szukam odpowiedniej farby do pomalowania parapetów i drzwi, myślałam, że zrobi to stolarz.. ale niestety kazał mi samej dobrać farbę

poleci ktoś farbę? :)

Irma
27-04-2007, 13:25
Odświeżam wątek i mam pytanie do tych osób, które już mają białe drewniane drzwi. Czy coś się z nimi dzieje? Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko. Czy tak rzeczywiście jest? Facet ze sklepu z farbami też tak uważa... :-?


u mnie niestety tak sie stalo:(, zrobily sie szpary przy plycinach ale zamierzam to troche zeszlifowc dziury zaszpachlowac i pomalowac jeszcze raz, zobaczymy co bedzie

JoShi
27-04-2007, 19:41
Stolarz mnie straszy, że przy krawędziach filongów (płycin) i przy zawiasach biała farba popęka, bo drzwi pracują - i będzie to wygladac brzydko.
Zmień stolarza. U mnie drzwi ponad rok i nic nie pęka.

syberia
28-04-2007, 14:12
W przedwojennych kamienicach są drewniane drzwi malowane na bialo i jakos wtedy nikt nie uwazał tego za barbarzynstwo. Ja tez kupilam drzwi sosnowe i pomaluje je na biało,te sosnowe wcale nie pasuja do staromodnej szyby kocie łapki jaka jest w nich zamontowana.Do tego biale cokoły do debowego olejowanego parkietu.Wszyscy moi znajomi mowia ze malowanie tych drzwi to zły pomysł ale ja i tak to zrobie tylko nie wiem czym malowac .Myslalam o alkidowej fafbie duluxa może ktoś majakies doswiadczenie w tej kwesti ,bede wdzieczna za pomoc, pozdrowienia dla Bogusi

Mufka
29-04-2007, 11:36
W przedwojennych kamienicach są drewniane drzwi malowane na bialo i jakos wtedy nikt nie uwazał tego za barbarzynstwo. Ja tez kupilam drzwi sosnowe i pomaluje je na biało,te sosnowe wcale nie pasuja do staromodnej szyby kocie łapki jaka jest w nich zamontowana.Do tego biale cokoły do debowego olejowanego parkietu.Wszyscy moi znajomi mowia ze malowanie tych drzwi to zły pomysł ale ja i tak to zrobie tylko nie wiem czym malowac .Myslalam o alkidowej fafbie duluxa może ktoś majakies doswiadczenie w tej kwesti ,bede wdzieczna za pomoc, pozdrowienia dla Bogusi
Juz to gdzies pisalam polecam:
dulxa, emalie matowa o nazwie pastelowa orchidea.

syberia
29-04-2007, 15:26
A trzeba pod to jakis podkład na surowe drewno czy od razu farbą?

Mufka
29-04-2007, 17:56
YYyy moze zapytaj fachowca, ja co prawda malowalam na surowym drewnie ale ono bylo wczesniej juz kiedys malowane, a farbe zdzieralam, do "zywego" , no ale, mimo wszystko, bylo kiedys malowane...

Jasia
13-06-2007, 09:11
Witam wszystkich!

Czy ktoś z Was ma może drzwi jak na zdjęciu?
http://images22.fotosik.pl/152/b18dce5bb1df0085.jpg (www.fotosik.pl)

Poszukuję drzwi białych, ecru lub kość słoniowa w rozsądnej cenie w Wielkopolsce. Znalazłam, ale w cenie 1500 PLN bez montażu, więc trochę za dużo... :cry:

Albo może ktoś może polecić jakiegoś stolarza?

Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam!:D

hollly
14-06-2007, 14:55
polecam firmę z krakowa, zrobią cokolwiek chcesz i tanio
http://drzwi.krakow.pl/
kolory wybierasz z palety RAL (mozna dostać oczopląsu)

Jasia
15-06-2007, 22:16
dziękuję bardzo za namiary - już kiedyś tam byłam, ale nie znałam cen - wysłałam zapytanie, zobaczymy jaką uzyskam odpowiedź... 8)

malmuc
17-06-2007, 23:15
Jasia podziel się z nami informacjami na temat ceny takich drzwi

Jasia
18-06-2007, 07:53
już się dzielę :) :
dostałam odpowiedź od producenta w postaci tabeli, w której musiałam poszukać ceny wybranych drzwi i z moich wyliczeń wynika, że drzwi kosztowałyby:
- 1300 (skrzydło + ościeżnica + zawiasy i klamka) + 20% za rozmiar 90 - czyli 1560
- 7%, jeżeli z ich montażem (nie wiem ile za sam montaż)
- opłata za transport (nie znam)

w tej sytuacji, skromnie licząc, musiałabym zapłacić około 1840 zł za jedną parę drzwi i jeszcze dodatkowo za transport... :-?

hollly ma niestety stare informacje (że tanio), choć faktycznie firma ma duże możliwości; niestety, ma także wiele zamówień, bo drzwi wewnętrzne robią na I kwartał roku 2008...

i jeszcze jedno - odwiedzając ich partnera w Poznaniu (salon Ebro na Głogowskiej) dowiedziałam się, że oni właściwie już drzwi wewnętrznych nie robią... :-? (domyślam się, że przyjmują tylko zamównienia u siebie, czyli w Krakowie...)

w tej sytuacji szukam dalej
i liczę na Was

hollly
18-06-2007, 10:53
az tak poszły ceny ???robili mi drzwi w kwietniu 2006 r.
Za 9 drzwi (w tym 2 systemy przesuwne) wraz z montażem zapłaciliśmy 8000 pln. Czyli dużo taniej niż teraz... Firma wogóle zajmuje się produkcją drzwi zewnetrznych (wlasciwie nie chcieli nam robić wewnetrznych) ale jednak je zrobili.Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych :)
pozdrawiam
Przyznam ze mi było latwiej ponieważ mieszkam od tej firmy jakies 100 km

Jasia
18-06-2007, 21:14
faktycznie hollly - różnica wręcz drastyczna... :-?

a jak Wam się te drzwi sprawują? warte obecnej ceny?

a swoją drogą nie rozumiem dlaczego trzeba ich namawiać do robienia tych drzwi wewnętrznych - przecież to ich decyzja czy umieścić je w swojej ofercie czy nie - wprowadzają tylko zamieszanie...

hollly
20-06-2007, 10:26
Jasia
Drzwi są naprawdę super.
Ja jednak wychodzę z założenia, że żadne drzwi wewnętrzne nie są warte, żeby na nie wydać powyżej 1000 pln. Choćby nawet byłyby ze złota to uważam, że to absurd wydawać np 1500 za drzwi - to moja opinia i tyle.

cemik1
20-06-2007, 10:58
Kupić drzwi z klejonki i pomalować na biało. Wyjdzie najtaniej.

Jasia
20-06-2007, 20:23
Hollly też tak uważam!
ale co mam zrobić kiedy drzwi w tej cenie (1000 zł - polskone) są kiepskiej jakości... :-?
sama już nie wiem :roll:

Cemik1, oczywiście, myślałam o tym, ale nie sądzę, żeby mi to dobrze wyszło... :wink:

novi_ana
21-06-2007, 13:44
cemik1
malowałeś? pistoletem?
znasz odpowiednią farbę?
ja już mam parapety do wyrzucenia, a pomalowane przez stolarza..

cemik1
22-06-2007, 08:57
Parapety bez wątpienia można pomalować samemu:
wyszalifować,
zagruntować,
malować,
szlifować,
malować
itd aż do osiągnięcia wymaganego efektu. Malowanie pędzlem.
Z drzwiami jest pewien problem: przy malowaniu farbę trzeba dokładnie rozprowadzić aby nie było zacieków przy rowkach i trudniej się te miejsca szlifuje. Pomaga wełna do szlifowania lub zwykła szklana.
Ja w ten sposób pomalowałem ościeżnice i drzwi. Co prawda nie na biało tylko na brązowo ale to tylko kwestia znalezienia odpowiedniego lakieru (farby).
Dobry stolarz nie ma z tym żadnego problemu.

novi_ana
22-06-2007, 09:42
w takim razie szukamy odpowiedniej białej kryjącej farby do drzwi!
zna ktoś :D

Joasia
22-06-2007, 15:50
Znam. Stolarz, który robi nam schody, kazał nam tę farbę kupić do pomalowania na biało kryjąco wang i tralek. Firma nazywa się Vernicolor. Sprowadzają do Polski farby z Włoch. To są specjalistyczne farby do drewna.

www.vernicolor.pl

Cała sztuka przy malowaniu drzwi polega na tym, żeby nie robić tego farbą akrylową (popęka przy zawiasach - drzwi pracują), tylko poliuretanową. To jest tak jakby lakier poliuretanowy na podłogi - elastyczny i twardy - tyle że jest biały kryjący. Są też oczywiście inne kolory, i lazury też.
Te moje wiadomości są niestety w`większości teoretyczne - uzyskane od tegoż schodzarza. Ale białe wangi już mamy - i wyglądają rewelacyjnie. Jeśli drzwi też będą takie - to będzie super.

aga76
23-06-2007, 00:21
Joasia
ja też szukałam podobnych drzwi w kolorze białym. Taki sam wzór mają drzwi firmy Stolbud włoszczowa model Toronto (dostępne także w kolorze białym)
http://www.stolbud.pl/drzwi/drzwiwew/drzwi5.jpg
Cena jest przystępna tj. ok 330 zł (cena samego skrzydła). Niestety nie mam pojęcia jakiej są jakości.
Pozdrawiam
Aga

novi_ana
25-06-2007, 07:03
Joasia
dzięki za info odnośnie farby!

Jasia
25-06-2007, 07:38
Joasia
ja też szukałam podobnych drzwi w kolorze białym. Taki sam wzór mają drzwi firmy Stolbud włoszczowa model Toronto (dostępne także w kolorze białym)
Cena jest przystępna tj. ok 330 zł (cena samego skrzydła). Niestety nie mam pojęcia jakiej są jakości.
Pozdrawiam
Aga
to pewnie do mnie... :D Jasia jestem... :D
faktycznie cena jakaś taka, że aż strach... i pytanie jaki ten biały jest... może pojadę do salonów w Poznaniu i coś zobaczę - choć wątpię, żeby mieli je wystawione - nie ma ich w cenniku stolbudu 2007, ciekawe czemu... :-?

aga76
25-06-2007, 19:36
ups :oops: faktycznie Jasiu to miała byc odpowiedź dla Ciebie ale jakoś przeczytałam odpowiedź Joasi i tak mi wyszło............. :oops:
podobne stylistycznie drzwi ma też firma swedoor ale nic nie wiem o ich jakości, cena podobno przystępna
a tak wyglądają na zdjęciu
http://www.swedoor.com.pl/96_04.jpg
co do drzwi stolbudu to też wątpię żeby je mieli wystawione. Nie wiem dlaczego są tak mało popularne a na przykład porta londyn jest w co drugim domu i dostępna w sklepie od ręki. :(
Jak zdecydujesz się na jakieś drzwi to koniecznie daj znac. Ja muszę się zdecydowac na jakieś drzwi jeszcze w tym tygodniu i obawiam się, że skończy się na porcie (wiedeń). Bo chyba najtańsze a fundusze nam się kończą. :cry: Obawiam się tej jakości ale znam osoby które mają i chwalą, więc może nie jest tak źle.
pozdrawiam
Aga

cemik1
26-06-2007, 08:42
w takim razie szukamy odpowiedniej białej kryjącej farby do drzwi!
zna ktoś :D
W poprzednim mieszkaniu i poprzedniej epoce szczytem techniki był emolak. Nic nie było tak białe.

novi_ana
26-06-2007, 08:47
w takim razie szukamy odpowiedniej białej kryjącej farby do drzwi!
zna ktoś :D
W poprzednim mieszkaniu i poprzedniej epoce szczytem techniki był emolak. Nic nie było tak białe.

mieszkam jeszcze w kamienicy i wszystkie drzwi takie.. z uroczymi zachniętymi w czasie spływania kroplami farby:)

cemik1
26-06-2007, 08:49
Ale to raczej kwestia techniki malowania a nie farby. Pisałem o tym wcześniej.

Jasia
26-06-2007, 09:56
no aga76, moje drzwi znalazłaś! dziękuję bardzo!

skontaktuję się z nimi telefonicznie, bo cen nigdzie nie znalazłam - zobaczymy, może to będzie to?

w łikend jeździłam po okolicach Wrocławia i po drodze do Oleśnicy miałam okazję obejrzeć (niestety tylko przez szybę, bo salon był już zamknięty) drzwi firmy Opałko&Kamiński, któe bardzo mi się spodobały - właściwie takie jak szukam, z frezowanymi ościeżnicami - sprawdzałam na ich stronie i z cennika wynika, że kosztują około 1500 a do tego doliczyć jeszcze trzeba transport i montaż... cholipka, znowu drogo!

jeszcze dużo wody w Warcie upłynie zanim będę zamawiać drzwi - potrzebuję otworów drzwiowych... więc nie wiem, czy też nie skończę w Porcie (brzmi dobrze... :D ) ze względu na ceny... coś tam u nich białego widziałam, ale musiałabym obejrzeć z bliska... :)

skoro w tym tygodniu decydujesz, wiesz już jaki będzie koszt jedenj pary drzwi (skrzydło, ościeżnica, klamka) z montażem i jak długo będziecie czekac na ten wiedeń?

suire
26-06-2007, 19:34
Przez 10 lat miałam w domu drzwi z firmy Stolbud- Włoszczowa i sprawowały się dobrze. Nie wiem jak teraz jest z jakością.Dodam,że mielismy najtańsze.
:wink:

Chyba takie:http://www.stolbud.pl/drzwi_denver.html

MarzannaPG
03-07-2007, 22:47
Odświeżam wątek.
Szukam białych drzwi, raczej w stylu jaki podali mamuśka i pattaya, bez przesady cenowej i mam problem. Strasznie podobają mi się Avanti z Wołomina (patrz zdjęcie), ale nie robią ich w bieli. :cry: Dlaczego?!! :o
http://www.stolarka.com.pl/produkty/drzwi/avanti/gfx/drzwi.jpg
O co chodzi z tymi białymi drzwiami? Dlaczego jest tak trudno znaleźć takie, które nie wyglądałyby jak z bloku z epoki PRL? :o

Torek
04-07-2007, 07:41
ps. szerokie listwy przypodlogowe, sosna lakierowana na bialo to koszt ok 15 zl za mb.


A gdzie można dostać w takiej cenie?
Torek

Jasia
04-07-2007, 08:30
:o no proszę - temat o białych drzwiach, założony wcześniej niż mój (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=104487)...

kolejny raz się potwierdza, że wyszukiwarka muratora jest kiepska - szukałam i szukałam i nic nie mogłam znaleźć... :-?

ogólnie można podsumować, że białe drzwi są, ale trzeba za nie odpowiednio zapłacić... :D

MarzannaPG
04-07-2007, 09:56
Wyszukiwarka rzeczywiście jest do bani. Ja widziałam wcześniej gdzieś twój wątek, ale przy wyszukiwaniu wcale mi się nie 'rzucił', tylko wyskoczył (po bardzo długim przeglądaniu) ten wcześniejszy.
Wracając do drzwi, to nie wiem czym białe drzwi zasłużyły sobie na taaaką cenę (mówię o cenie ok. 1500-2000). Chyba na zasadzie 'białego kruka' :wink: Żadne nie wyglądają wg mnie rewelacyjnie. Ja szukam czegoś co będzie gładkie, bez filągów, rzeźbień, zdobień - stąd sosnowe malowane na biało choćby nie wiem jak dokładnie odpadają. Najlepiej takie jak Avanti, szyba nie musi być tak szeroka, ten model ma też wąskie, tylko dlaczego do diabła nie robią białych?
We wspomnianej wyżej cenie to ja mogę kupić fantastyczne drzwi szklane. Choćby tu, model bodajże 519. Cena z ościeżnicą circa 1500zł.
http://www.szklane.com.pl/cennik.html
Też drogo, niestety :evil: I nie wiem, czy to dobry pomysł do łazienki widocznej z salonu, co poruszam w wątku tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106100

aga76
14-07-2007, 00:12
Jasia
u nas stanęło na Porcie Wiedeń (faktycznie ładnie brzmi). Zamówione - czekac trzeba 4-5 tygodni (model Londyn dostępny od ręki). Cena Wiedeń pełnych 214 zł brutto (my dostaliśmy jeszcze 12 % rabatu czyli 188 zł) Cena ościeżnicy zależy od tego czy będzie to ościeżnica stała czy regulowana, a jak regulowana to jaka gruboś muru. U nas ościeżnice regulowane w okleinie takiej jak drzwi, szerokośc muru 15 cm - cena katalogowa 307,44 zł brutto, a po rabacie 270 zł. Klamki dobierzemy niekoniecznie z Porty, czyli takie żeby nam się podobał i wygląd i cena. (czyli 50-100 zł)
Montaż wyniesie nas 88 zł od drzwi.
Komplet za 1 sztukę nie wychodzi więc dużo (a nawet podejrzanie tanio :wink: ) ale jest to wszystko na co nas teraz stac.
Pozdrawiam
Aga

Jasia
23-07-2007, 10:38
ja już po urlopie 8)

Aga76 dziękuję bardzo za info i ceny - wygląda to bardzo korzystnie, chętnie zobaczę drzwi po zamontowaniu - jeszcze nie miałam okazji oglądać porty i kwestia naszych drzwi ciągle nie jest rozwiązana - zresztą biorąc pod uwagę tempo prac na naszej budowie, to mam jeszcze sporo czasu na poszukiwania... :x

aga76
23-07-2007, 21:23
Montaż mamy zamówiony na 10 sierpnia :) i mam nadzieję, że go dotrzymają. Jak będę miała zdjęcia to się pochwalę :wink:
Pozdrawaim
Ags

myffa
30-07-2007, 07:00
w temacie - szukam drzwi wewnętrznych białych, ale gładkich
wszędzie są białe ze wzorem słoi

interesuje nas wzór drzwi takich jak porta londyn lub wiedeń

będę wdzięczna za pomoc

aga76
30-07-2007, 17:14
Witam
Też szukałam białych drzwi ale mi nie przeszkadzały "słoje drewna", więc nie pamiętam dokładnie gdzie były słoje a gdzie nie.
Na pewno gładkie robi Swedoor i mają nawet wzór który Cię interesuje :)
http://www.swedoor.com.pl/drzwi.html
U nas będzie Porta Wiedeń :)
Pozdrawiam
Aga[/url]

Nata03
30-07-2007, 18:38
PORTA robi drzwi Minimax, lakier wodny. Nie sa zle w uzytkowaniu...

Nata

Jasia
13-08-2007, 09:27
I jak aga76, drzwi zamontowane?! :D

aga76
13-08-2007, 19:55
Jasia
drzwi zamontowane :D :D . Niestety nie mam jeszcze zdjęc. Postaram się coś uwiecznic na dniach. No i sprawdziło się, że żeby miec Portę bez skazy (czyt. wad) trzeba koniecznie coś reklamowac. Z 6 sztuk 2 do reklamacji. W jednym skrzydle przetarcie, w drugim źle przylkejona okleina. Podobno z reklamacją nie ma problemów. Zobaczymy.
P.S. Zdjęcia zrobię jak będzie pomalowany przedpokój bo na razie zlewają się z białymi ścianami :lol:
Pozdrawiam
Aga

Jasia
14-08-2007, 08:09
dzięki za info - widzę, że dość terminowi się okazali (choć właściwie to nie wiadomo, czy te drzwi do reklamacji to nie po to, by zyskać na czasie, hehe :wink: )

będę (nie)cierpliwie czekać na zdjęcia! :D

Fitzgeraldine
21-08-2007, 10:14
a nienajlepiej wydać 150 zł na drzwi?
jak czytam to forum to mnie to trochę oburza, jejka, ja za swoje drzwi w całym domu wydałam 1000!!! Skąd wy bierzecie kasę na jedne drzwi za 1000? Z kredytu?
Jasne, moje drzwi nie są takie ładne, ale wyglądają ok, służą długo, a takie za 1000 zł sztuka to chyba sobie dopiero pozwolę jak będę zarabiać po 10 tys mies minimum.I jak będę mieć 35 lat :)
Podziwiam...

Jasia
21-08-2007, 11:24
a nienajlepiej wydać 150 zł na drzwi?
chętnie, a gdzie takie są?

PS. jeślibyś dobrze poczytała, to byś zauważyła, że mnie to też oburza...

wiewióra1976
21-08-2007, 13:00
a nienajlepiej wydać 150 zł na drzwi?
jak czytam to forum to mnie to trochę oburza, jejka, ja za swoje drzwi w całym domu wydałam 1000!!! Skąd wy bierzecie kasę na jedne drzwi za 1000? Z kredytu?
Jasne, moje drzwi nie są takie ładne, ale wyglądają ok, służą długo, a takie za 1000 zł sztuka to chyba sobie dopiero pozwolę jak będę zarabiać po 10 tys mies minimum.I jak będę mieć 35 lat :)
Podziwiam...

Może są ludzie, którzy już mają 35 lat i zarabiają 10 tys? :o

Fitzgeraldine
26-08-2007, 17:27
wiewióra - tacy nie siedzą na forum i nie biorą kreytów na 30 lat jak prawie wszyscy forumowicze, którzy kupują wanne za "tylko" (jak sami tweirdzą) 15 tys, albo płytki to tylko z Imola a z innych nie (choć uśmiałam się, bo wiedziona ciekawością obejrzałam Imolę i w ząb nie mogę dostrzec ich wyjątkowej fantastyczności)
Albo facet, któremu już całkiem odbiło na forum i założył wątek że sasiedzi mu zazdroszczą szybko postępującej budowy (oczywiście na kredyt). :-?

P.S Takie drzwi są w Obi, kosztują dokładnie 149 zł, ościeżnice do nich 100. Choć drzwi nie polecam jeśli ktoś faktycznie MOŻE sobie pozwolić na nieco droższe.
P.S. Ja nawet za 11 lat (bo wtedy będe mieć 35 :) nie będę takich farmazonów wypisywać. !!

szklanka literatka
27-08-2007, 21:29
P.S Takie drzwi są w Obi, kosztują dokładnie 149 zł, ościeżnice do nich 100.


ja za swoje drzwi w całym domu wydałam 1000!!!

Trochę malo masz tych drzwi w domu. Wejsciowe Ci dali jako gratis?

gusia80
28-08-2007, 20:43
A my tez mamy w mieszkaniu z Porty Londyn (tylko, ze białe) i spisują się nie żle..., a do domku teżą chyba Wiedeń

novi_ana
30-08-2007, 12:03
P.S Takie drzwi są w Obi, kosztują dokładnie 149 zł, ościeżnice do nich 100.


ja za swoje drzwi w całym domu wydałam 1000!!!

Trochę malo masz tych drzwi w domu. Wejsciowe Ci dali jako gratis?

dobre:)
transport i założenie pewnie było też gratis

Jasia
30-08-2007, 12:50
novi_ana masz już pomalowane drzwi? :)

Fitzgeraldine
30-08-2007, 15:22
transport swój, bo to blisko,założenie jak ktoś ma 2 ręce sam potrafi.
O wejściowych zdaje się mowy nie było, nie? Pisałam o wewnętrznych tylko :-?
Zewnętrzne same kosztowały 1000 zł.

novi_ana
31-08-2007, 10:56
Jasia
nie mam niestety pomalowanych drzwi, ba, mam założone tylko futryny.. u mnie opóźnienie za opóźnieniem,
wiem tylko, że stolarz podstopnice schodów będzie malować dekoralem :-? zobaczę jak wyjdzie
ale się nie poddaję:)

aga76
05-10-2007, 08:03
Jasia,
mam w końcu zdjęcia, tylko z ich jakością nie najlepiej. :oops:
Jak uda mi się zrobic lepsze zdjęcie to wymienię.
http://i185.photobucket.com/albums/x1/aga76/drzwi/DSCF2819DRZWI.jpg

kuleczka
05-10-2007, 08:45
Dziewczyny, Wasze rozważania na temat zarobków forumowiczów uważam za conajmniej niesmaczne :roll:
Jest sporo forumowiczów budujących się bez kredytu i nie mających ograniczeń finansowych.
I co...............mają się wstydzić????

Ps. zarobki 10tys miesięcznie to żaden kosmos, szczególnie w wieku 35 lat 8) :wink:

sylvia1
05-10-2007, 08:48
bardzo ładne drzwi.. też sie zastanawialiśmy nad białymi ale zdecydowały względy praktyczne: 2 dzieci i 2 koty.... no i troszkę się przestraszyłam jakości porty... :roll:

a co do zarobków: to buduje z kredytu i znacie powiedzonko: biednych nie stać na rzeczy tanie.. ? :roll: muszę kupić porządne i solidne rzeczy bo spłacając kredyt nie będę miała za co ich wymienić... :wink:

Jasia
05-10-2007, 08:56
Aga76! bardzo fajnie się prenetują te drzwi! :D
podoba mi się wzór, ale chciałabym gładką okleinę! :roll:

ciągle jeszcze się nie zdecydowałam... polskone ma malowany model fiord, w dość sensownej cenie, ale trochę boję się tej jakości...

a Twoje reklamacje zostały załatwione bez problemów? i jak Ci się te drzwi sprawują, mieszkacie już?

bardzo Ci dziękuję za zdjęcie i pozdrawiam serdecznie! :D

Jasia
05-10-2007, 09:11
Dziewczyny, Wasze rozważania na temat zarobków forumowiczów uważam za conajmniej niesmaczne :roll:
Jest sporo forumowiczów budujących się bez kredytu i nie mających ograniczeń finansowych.
I co...............mają się wstydzić????

Ps. zarobki 10tys miesięcznie to żaden kosmos, szczególnie w wieku 35 lat 8) :wink:
Kulka, może nie wracajmy do tematu, co? :roll:

to znaczy, właściwie wróćmy... wiesz coś o białych drzwiach? :D

rrmi
05-10-2007, 09:14
Jasiu zajrzyj do moich komentarzy :D Tylko nie czytaj calosci , a chyba na przedostatniej stronie masz o tym co ja robie :D

Jasia
05-10-2007, 10:16
rrmi no ładnie robisz, ładnie! :D

kupiłaś drewniane drzwi i malujesz je podkładem (a co to dokładnie?) a potem farbą lateksową - specjalna do drewna, czy taka do wszystkiego? I dla mnie najważniejsze - czy widać rysunek drewna? wyraźnie - mniej wyraźnie - wcale?

a poza tym - sami je montowaliście?

novi_ana
05-10-2007, 11:09
rrmi
przeczytałam baaardzo dużo..i nie znalazłam potrzebnych info
zdradź swój super patent, drzwi wyglądają super

wiem, że najpierw podkład - bardzo proszę o nazwę?
potem farba lateksowa x2?- baaardzo proszę o nazwę..

i hamerykański sposób malowania - tzn. pistoletem?
nie wiem ile drzwi malowałaś? ile zużyłas farby?
ja muszę pomalować 5 :D

Jasia
11-10-2007, 08:50
pol-skone ma nowy wzór drzwi białych :D - fiord - bardzo mi się podobają, są w przystępnej cenie (około 700 zł z ościeżnicą), ale mam wątpliwości co do trwałości tych drzwi - w sklepie widziałam model modern (malowany) i miał zadrapanie, które wydawało się łatwe do zrobienia a trudne do ukrycia... :( wiecie coś o jakości takich drzwi pol-skone?

http://www.pol-skone.pl/public/Image/www/WYMIARY%20-%20DE%20-%20MALE/fiord_MALE(1).jpg

qq
12-10-2007, 20:37
Ja szukam takich drzwi:
http://img402.imageshack.us/img402/7523/3397858700a2f95b228oza2.jpg

Ale znalezienie białych, płaskich, bezprzylgowych drzwi jest chyba niemożliwe!
Widział ktoś takie gotowe?
HELP! :cry:

Mohag
12-10-2007, 21:14
Widzialam, mam w obecnym mieszkaniu :wink:

Polskole - plytowe malowane - biale

http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/60/

qq
12-10-2007, 21:49
Widzialam, mam w obecnym mieszkaniu :wink:

Polskole - plytowe malowane - biale

http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/60/

Dziękuję!

Ale czy one są na pewno bezprzylgowe i mają ostrą krawędź?

Mohag
12-10-2007, 22:09
Moje maja ostre krawedzie ale bezprzylgowe nie sa ..... ale mysle ze teraz firmy proponuja tez takie. Zadzwon i dowiedz sie.

ps. tylko musisz je obejrzec na zywo, bo po latach moze sie cos w modelu zmienilo.

brigid
28-10-2007, 10:07
W katalogu Swedoor widziałam podobne białe, "płaskie" drzwi.

kirkris
23-11-2007, 11:55
rrmi daj link doi swoich drzwi, proszę :)
masz dużo postów i przeszukiwanie całości jest czasochłonne :oops:

mika31
23-11-2007, 12:46
Mohag wrzuć zdjęcie tych płytowych proooooooooooszę.

frykow
30-11-2007, 09:18
Ma ktoś u siebie białe drzwi w domu? Proszę, pokażcie jakieś fotki, nawet nie swoje, bo nie mogę nic znaleźć. Czyżby były aż tak niepopularne??

margarytka
30-11-2007, 18:27
Może takie :) http://www.kimarproart.pl/porta_zew.php, albo takie http://www.drzwi.pl/drzwi/drzwi-specjalistyczne/. a może takie zupełnie gładkie http://www.sklep.eureka.waw.pl/index.php?products=product&prod_id=1852, albo któreś z tych http://www.muratordom.pl/wnetrza/drzwi-wewnetrzne/jakie-drzwi-kupuja-europejczycy_,6459_747.htm

JoShi
30-11-2007, 19:05
frykow szukać szukać szukać. Było milion razy :P

mika31
30-11-2007, 19:46
Ja w końcu wybrałam DRE. Szukałam nowoczesnych i tanich, co niestety nie idzie w parze. DRE ma dużo modeli w bieli. Ja wybrałam Standard.

frykow
07-12-2007, 07:53
Dzięki za linki i opieprz ;) - oferta DRE szczególnie mi się podoba :)

suire
09-12-2007, 22:20
Proszę bardzo.U mnie na poddaszu wszystkie drzwi są białe.
http://picasaweb.google.pl/suire123/MuratorDrzwi?authkey=l6Fp_JFGYtQ

Kupione w Castoramie,firmy "Polskone" lub coś w tym stylu,nie pamiętam.Sprawują się dobrze,nie narzekam.

imported_MICHAŁM
04-01-2008, 21:26
ZOBACZ TU http://www.zbydrew.pl/

frykow
04-01-2008, 22:11
Dzięki za linki, jest tego trochę i coraz bardziej się przekonuję do takiego koloru :)

Obawiam się tylko, żeby to nie wyglądało zbyt "blokowo" :? Drzwi u Suire bardzo mi się podobają, tylko że żona jest zdecydowana na drzwi z szybami i stąd właśnie moje wątpliwości....

margarytka
05-01-2008, 11:15
Jeśli masz małe dzieci to trzy razy się zastanów czy na pewno chcecie drzwi przeszklone. Jeśli się jednak zdecydujecie na przeszklone, to szukajcie drzwi ze szkłem bezpiecznym .
Figle moich synów skończyły się pobitą szybą w drzwiach na skutek czego jeden z nich wylądował w szpitalu z rozciętym poważnie policzkiem. Po tej historii moje drzwi zamiast szyb mają plexi.

akm1971
18-01-2008, 10:16
Ja mam białe z Classena.
Wszystkim się podobaja.

frykow
18-01-2008, 10:39
Ja mam białe z Classena.
Wszystkim się podobaja.
Zajrzałem do Twojego dziennika budowy, ale tam niestety ich ma :( Masz może jakieś fotki?

jk69
04-04-2008, 12:09
Z powodu oszczędnościowo-terminowych zakupiliśmy drzwi w Castroramie, drewniane, bezsęczne (tzn. sęki są tu i tam).
Ich pomalowanie powierzyliśmy fachowcowi, który okazał się zwykłym oszustem i partaczem. Dlatego ziścił się nasz najgorszy sen i stanęliśmy na placu boju uzbrojeni w pędzle, chińską :oops: (jedyna nie-chińska za to szwajacarska kosztowała 200 zł!!!!) szlifierkę oscylacyjną i komplet papierów ściernych drobnoziarnistych oraz wełny szlifierskiej.
Do pomalowania 9 par drzwi, w tym 4 na biało (złamana biel).
Zakupiłam wodno-rozpuszczalną (bo nie śmierdzi, a ja źle znoszę zapachy rozpuszczalników) farbę Beckersa (kolor z mieszalnika).

1. drzwi były przez fachowca byle jak pomalowane i nie szlifowane, więc w pierwszej kolejności zdarliśmy to co on zrobił.
2. po wyszlifowaniu na gładko - pierwsze malowanie. Malowaliśmy drzwi leżące na koziołkach. Malowaliśmy pędzlami (małe powierzchnie i zakamarki) i wałkami (duże powierzchnie) - muszą być z syntetycznych materiałów, nie z włosia naturalnego (jako rzecze Pan w sklepie).
3. po wyschnięciu kolejne szlifowanie - powierzchnie płaskie szlifierką, załamania - wełną.
4. pamiętać o dokładnym zczyszczaniu po każdym szlifowaniu pyłu - czysty, miękki pędzel jest najlepszy.
5. ostatnie malowanie - zacieków prawie nie ma, bo malowanie na leżąco - uważać na krawędziach - tu spływają malutkie kropelki do zebrania pędzelkiem.

Robota lekka ale czasochłonna. na każde drzwi - ok. 6-8 godzin pracy (nie licząc czasu schnięcia)

W pomieszczeniu się pyli - my robimy to w niewykończonej części domu.

Efekt.
Drzwi nie są idealnie gładkie - delikatnie widać strukturę drewna, ale ja tak chciałam właśnie. Wybraliśmy pół-mat - jest więc delikatny, satynowy pobłysk.
Drzwi były tanie, więc nie wyglądają jak te z firmy Kluś i ktoś tam. :lol: ofkors.
Ale to raczej kwestia drewna a nie malowania.
Najfajniej wyglądały przed drugim malowaniu - po szlifowaniu były "spatynowane" czyli tu i tam wychodził naturalny kolor. Wyglądały b.szlachetnie i staro ..... :lol:
Po drugim malowniu ubyło im nieco lat, ale i tak ktoś zapytał nas czy one są nowe :lol: :lol: :lol: Bardzo nas to ucieszyło, bo okazuje się, że w nowym domu będziemy mieli już coś starego, na co normalnie trzeba latami pracować.

Podsumowując.
Drzwi są dość tanie - drzwi z ościżnicą stałą i listwami z 1 strony + farby i materiały ścierno-pędzlowe ok. 450-470 zł.
Za pomalowanie fachowiec chciał 75 zł (za komplet wyżej opisany).

Za 570 zł mogłam kupić drzwi z "papieru".
Bałam się jednak, że w razie uszkodzenia (dzieci, psy) nie będę mogła łatwo ich naprawić.
Dlatego wybrałam drewniane, malowane.

Jak zamontuję, to sfotografuję i zaprezentuję.

Jasia
04-04-2008, 12:24
niezła robota jk69! :D

ja już się zdecydowałam na kupno pol-skone :)

i jak czytam Twój opis to się nawet cieszę - nie wiem, czy byłabym w stanie sprostać temu zadaniu :roll:

novi_ana
05-04-2008, 18:58
http://img139.imageshack.us/img139/2695/biaedrzwinu8.jpg
skoro wątek wypłynął - moje białe z castoramy, jeszcze bez listw maskujących.. czy nie pojawiły się na rynku białe listwy podłogowe?

jk69
05-04-2008, 21:29
listwy przypodłogowe też mamy malowane na ten sam kolor co drzwi czyli biały - listwy są świerkowe, ale można pomalować każdy inny rodzaj drewna (twardszy).
Twoje drzwi wyglądają super, novi_ana!

Jasia
07-04-2008, 12:03
Novi_ana, siadaj - pięć! :D bardzo ładnie się spisałaś!

a listwy przypodłogowe białe można kupić - np. z poliuretanu firmy orac, ale są dość drogie - jakieś 20 zł za metr (w zależności od kształtu, mogą być oczywiście droższe) plus klej i farba do pomalowania

novi_ana
07-04-2008, 15:35
ta 5tka mi się nie należy niestety :wink: jestem w zaawansowanej ciąży i nie bawię się w malowanie.. zapłaciłam 40zł za pomalowanie, zaszpachlowanie ubytków i założenie klamek za szt.drzwi 8)

Jasia
08-04-2008, 06:54
aaa, takie klocki :D

gratuluję i wiele wiele powodzenia życzę! :D

Jasia
23-10-2008, 10:01
no i mam te białe drzwi :D

stanęło na Fiord Polskone i jestem bardzo zadowolona :D
pełne około 700 zł, przeszklone 1360 zł (szkło fazowane) - ceny z ościeżnicami i montażem
relacja jakość-cena - rewelacja! :D

pełne:

http://images49.fotosik.pl/20/c5ad6226d34cd998.jpg (www.fotosik.pl)

łazienkowe:

http://images39.fotosik.pl/22/42463df317cc5842.jpg (www.fotosik.pl)

przeszklone:

http://images23.fotosik.pl/266/b0e272090fa32b89.jpg (www.fotosik.pl)

przesuwne:

http://images35.fotosik.pl/22/3ff99c3b885d771d.jpg (www.fotosik.pl)

ben333
23-10-2008, 10:45
WOW - bardzo gustownie!!!!!!

Drzwi wyglądają rewelacyjnie czy widziałaś ich model Modern? Jest droższy ze względu na pełny ramiak i chyba ma od razu listwy maskujące. Ale czy warto??? Tak się zastanawiam. Bo twoje Fiordy wygladają bardzo elegancko. Ale czy nie masz takiego odczucia, że są „tekturowe”? Czy listwy maskujące są również z polskone?

Wiem, że to wątek tylko drzwiowy ale muszę zapytać bo całość mnie po prostu urzekła.
Kolor – rewelacyjny. Czy wszędzie dałaś taki sam łazience i kuchni? Jaka to farba?

Gdzie znalazłaś białe listwy przypodłogowe do łazienki??? I jakie to kafle na ścianach łazienki i na podłodze? Czy umywalka jest z IKEI???

Acha i jeszcze jedno. Co planujesz na ścianę pomiędzy szafkami w kuchni ???

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dziękuję za inspiracje.

Jasia
23-10-2008, 11:55
dzięki ben333! :D

tu odpowiem na pytanie drzwiowe a po resztę odpowiedzi zapraszam do Tygodnika i komentarzy :)

widziałam model modern, ale ostatecznie wygrał fiord :) - moje fiordy są z płyty wiórowej otworowanej, ale mogły też być z płyty wiórowej pełnej - są solidnie wykonane i dość ciężkie, w żadnym razie nie sprawiają wrażenia tekturowych :)

białe drzwi z mdf, które bardzo mi się podobały kosztowały ponad 2 tys, więc myślę, że za 700 warto na pewno :)

DorciaIQ
24-10-2008, 10:06
Bardzo ładnie Ci to wyszło, Jasiu :D I kuchnia fajnie do takich drzwi pasuje :)
A listwy przypodłogowe skąd? Właśnie takie grube mi się marzą... I do tego mocne kolory ścian - jesteś moim Guru od dziś 8)

A te z przeszkleniami to ładnie wyglądają na łączeniach listew? Bo mi się też właśnie Fiord podobał w katalogu, ale jak obejrzałam "wystawkę" to mi ręce opadły że to tak krzywo połączone... a jak na wystawie to raczej się chwalą lepsiejszymi niż odpadami, nie?

minkapinka
24-10-2008, 10:32
[quote="Jasia"]no i mam te białe drzwi :D

ładne drzwi, wnętrza tez zapowiadają się ciekawie :D

Jasia
27-10-2008, 08:34
Bardzo ładnie Ci to wyszło, Jasiu :D I kuchnia fajnie do takich drzwi pasuje :)
A listwy przypodłogowe skąd? Właśnie takie grube mi się marzą... I do tego mocne kolory ścian - jesteś moim Guru od dziś 8)

A te z przeszkleniami to ładnie wyglądają na łączeniach listew? Bo mi się też właśnie Fiord podobał w katalogu, ale jak obejrzałam "wystawkę" to mi ręce opadły że to tak krzywo połączone... a jak na wystawie to raczej się chwalą lepsiejszymi niż odpadami, nie?
dzięki DorciaIQ! :D
moje listwy z mdfu od stolarza, ale można też kupić ze styroduru np. - poszukaj stron z listwami i profilami :)

te przeszklone drzwi im się najmniej udały - właśnie te szprosy najbardziej mi się nie podobały - są wykonane chyba z drewna i widać pewne nierówności pod farbą - zgłosiliśmy to jako reklamację, ale jeszcze nie ma odpowiedzi - nie rzuca się to tak bardzo w oczy, ale faktycznie szkoda, że bardziej się do tego nie przyłożyli :roll:

PS. a z tym guru to lepiej ostrożnie! :wink:

Jasia
27-10-2008, 08:35
no i mam te białe drzwi :D
ładne drzwi, wnętrza tez zapowiadają się ciekawie :D
dzięki Minkapinka! :D

DorciaIQ
27-10-2008, 14:52
Bardzo ładnie Ci to wyszło, Jasiu :D I kuchnia fajnie do takich drzwi pasuje :)
A listwy przypodłogowe skąd? Właśnie takie grube mi się marzą... I do tego mocne kolory ścian - jesteś moim Guru od dziś 8)

A te z przeszkleniami to ładnie wyglądają na łączeniach listew? Bo mi się też właśnie Fiord podobał w katalogu, ale jak obejrzałam "wystawkę" to mi ręce opadły że to tak krzywo połączone... a jak na wystawie to raczej się chwalą lepsiejszymi niż odpadami, nie?
dzięki DorciaIQ! :D
moje listwy z mdfu od stolarza, ale można też kupić ze styroduru np. - poszukaj stron z listwami i profilami :)

te przeszklone drzwi im się najmniej udały - właśnie te szprosy najbardziej mi się nie podobały - są wykonane chyba z drewna i widać pewne nierówności pod farbą - zgłosiliśmy to jako reklamację, ale jeszcze nie ma odpowiedzi - nie rzuca się to tak bardzo w oczy, ale faktycznie szkoda, że bardziej się do tego nie przyłożyli :roll:

PS. a z tym guru to lepiej ostrożnie! :wink:
Z mdfu to jakoś bardziej mnie przekonuje, niż ze styroduru - a drogie toto? Bo tych mb to wychodzi od cholery :roll:

frykow
27-10-2008, 16:20
Jasia - masz naprawdę super drzwi, takie same chcę! :)

Powiedz mi o drzwiach przesuwnych - ile kosztowały? :) Potrzebuję takie drzwi do zamykania kuchni - u mnie będą się one składać z dwóch skrzydeł.

Jasia
28-10-2008, 07:55
Z mdfu to jakoś bardziej mnie przekonuje, niż ze styroduru - a drogie toto? Bo tych mb to wychodzi od cholery :roll:
ja zapłaciłam 22 zł za mb bez montażu :)
a za montaż jakieś 13 zł :)

Jasia
28-10-2008, 08:04
Jasia - masz naprawdę super drzwi, takie same chcę! :)

Powiedz mi o drzwiach przesuwnych - ile kosztowały? :) Potrzebuję takie drzwi do zamykania kuchni - u mnie będą się one składać z dwóch skrzydeł.
fajnie 8)

cenę przesuwnych muszę sprawdzić :)
chcesz naścienne? bo są mniej stabilne niż te chowane w kasecie, co przy podwójnym skrzydle może być bardziej odczuwalne niż u mnie

frykow
28-10-2008, 08:19
cenę przesuwnych muszę sprawdzić :)
chcesz naścienne? bo są mniej stabilne niż te chowane w kasecie, co przy podwójnym skrzydle może być bardziej odczuwalne niż u mnie
Wiesz co, nie wiem? Myślałem o tym, żeby zabudować boki aż po sufit, więc mogłyby być także podwieszane do sufitu.

Jasia
28-10-2008, 08:48
pol-skone ma na stronie katalog i opis obu systemów przesuwnych, sprawdź sobie tam jak to funkcjonuje - drzwi chowane w kasecie są droższe, ale skoro sam chciałbyś robić zabudowę to i tak za to zapłacisz, więc może wyjdzie na to samo :)

DorciaIQ
28-10-2008, 11:09
Z mdfu to jakoś bardziej mnie przekonuje, niż ze styroduru - a drogie toto? Bo tych mb to wychodzi od cholery :roll:
ja zapłaciłam 22 zł za mb bez montażu :)
a za montaż jakieś 13 zł :)
To ja może nie będę na razie liczyć ile tym mb wyjdzie :roll: :wink:
Dzięki :)

alenrok
07-11-2008, 10:09
Mój wybór padł na fiordy polskone . Piękne, takie jak ma Jasia

DorciaIQ
10-11-2008, 10:08
Fajną masz chałupkę, Alenrok :wink:

alenrok
11-11-2008, 09:28
tak wiem......... :D brakuje tylko firan

jean70
29-01-2009, 12:27
Wczoraj natknęłam się na wątek drzwiowy a że troche czasu minęło chciałam zapytać jak się drzwi Fiord spawują? warte są swojej ceny czy lepiej dopłacić do drewnianych?

Jasia
09-02-2009, 13:13
wg mnie warte są tej ceny, ale jeśli koniecznie chcesz dopłacić... :lol:

jakie plusy widzisz w drewnianych malowanych na biało, że byłoby warto? :)

Robas007
09-02-2009, 21:44
http://images43.fotosik.pl/60/4f02f2c1e163ad79m.jpg
my też mamy fiordy ale wydaje mi się że powinniśmy na bazie fiordów zamówić drewniane

jean70
10-02-2009, 07:19
Dzięki za odpowiedz!
Właśnie ciągle się waham....przecież takie drewniane jeśli w jakiś sposób się je zarysuje, uszkodzi też będą zniszczone! Te Fiordy są bardzo ładne, muszę je zobaczyć " na żywo". zastanawiałam się też nad Stolbudem...
Czy listwy montowała ekipa "od drzwi"

DorciaIQ
10-02-2009, 09:13
Dzięki za odpowiedz!
Właśnie ciągle się waham....przecież takie drewniane jeśli w jakiś sposób się je zarysuje, uszkodzi też będą zniszczone! Te Fiordy są bardzo ładne, muszę je zobaczyć " na żywo". zastanawiałam się też nad Stolbudem...
Czy listwy montowała ekipa "od drzwi"
Drewniane łatwiej zaszpachlować i pomalować uszkodzone miejsca... chyba... ;)

ola.b
17-04-2009, 22:57
odswiezam temat :)
..moze ktos jednak posiada biale drzwi?

bioork
18-04-2009, 08:26
ja jeszcze nie posiadam ale już zamówiłam

do sypialni :
http://www.pol-skone.pl/public/Image/verto_1.jpg

to bezprzylgowe drzwi pol-skone verto, kolor biały dąb, nie są czysto białe, mają takie szarawe przebicia co mi akurat wyjątkowo pasuje

reszta drzwi też będzie oczywiście tego koloru tylko inne modele, niestety w necie nie ma zdjęć

raffran
18-04-2009, 21:21
A u nas sa wszystkie drzwi wewnetrzne takie. Nie sa moze idealnie biale,chociaz mogly byc takie.

http://images31.fotosik.pl/330/efe586db8af1fc3fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

vilemo
24-05-2009, 11:07
Raffran,
zdradzisz, gdzie zamowilas te drzwi?

piekne sa :)

joliska
24-05-2009, 12:02
Moje białe drzwi, Kubiszyn, listwy przypodłogowe też od nich


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/v8ayAa05cgupk3Hn5B.jpg

monisien
24-05-2009, 13:01
Myśmy kupili w Castoramie drzwi http://www.splendoor.pl/index.php?page=drzwi_sosnowe&drzwi_sosnoweID=5
Sosnowe surowe. Będę osobiście malować na biało. :)

raffran
24-05-2009, 17:00
Raffran,
zdradzisz, gdzie zamowilas te drzwi?

piekne sa :)

Drzwi mamy z www.ronkowski.gda.pl

popcarol
25-05-2009, 08:18
My mamy biale drzwi - sosnowe, z allegro, malowane na bialo, czesc przszklona czesc nie.
Pozdrawiam

muskari
31-05-2009, 17:27
W tym artykule (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.muratordom.pl% 2Fwnetrza%2Fdrzwi-wewnetrzne%2Fjakie-drzwi-kupuja-europejczycy_%2C6459_747.htm) na stronie Muratora znalazłam zdjęcie Drzwi Idealnych.

Oto zdjęcie:


Piszą, że zdjęcia są z MASONITE'a, ale nie znalazłam takich drzwi ani na ich stronie angielskojęzycznej, ani na polskojęzycznej. Przekopałam dziesiątki innych stron firm produkujących drzwi, nigdzie nie ma takich, tylko wszędzie model z "nierównymi" panelami (jak tu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.rollflex.pl%2F drzwi%2Fdrzwi_porta%2Fdrzwi_porta_londyn_wieden%2F wieden.jpg)).

Zależy mi na tych symetrycznych, bo chciałabym, żeby drzwi do sypialni różniły się od łazienkowych tylko przeszkleniem najwyższego panelu. Pomożecie..? Szukam firmy, która taki model ma w ofercie (w opcji malowanej na biało), ewentualnie godnego zaufania stolarza z Krakowa bądź okolic (potrzebuję tylko trzech skrzydeł).

PS. Dodam, że to mieszkanie, nie dom, drzwi nie muszą być drewniane i na wieki wieków.

Etiuda
31-05-2009, 23:44
A ja w części sypialnianej domu zastanawiam się nad bialymi z Pol-skone model MODERN. Piszą ze są drewniane sosnowe. Same skrzydla pełne kosztują 705zl?http://www.pol-skone.pl/public/Image/www/WYMIARY%20-%. One mają 9 róznych wzrów mnie sie podoba nr 08.

muskari
01-06-2009, 12:39
A ja w części sypialnianej domu zastanawiam się nad bialymi z Pol-skone model MODERN. Piszą ze są drewniane sosnowe. Same skrzydla pełne kosztują 705zl?http://www.pol-skone.pl/public/Image/www/WYMIARY%20-%. One mają 9 róznych wzrów mnie sie podoba nr 08.

Ładne są :) Ale to niestety nadal nie to, czego ja szukam... Chyba kolejny kompromis mnie czeka, tym razem w sprawie drzwi :(
(Aha, Twój link nie działa, ten jest dobry: http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/63/ ).

e-mól
01-06-2009, 19:43
też wciąż szukam MOICH białych drzwi :(

joliska
01-06-2009, 20:00
A ja moje białe już mam :)
Proste, niewyszukane ...

e-mól
01-06-2009, 20:01
muskari
tu są takie jakich szukasz ale pewnie buiałych nie mają, ale może zrobią
http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=55

muskari
01-06-2009, 22:47
muskari
tu są takie jakich szukasz ale pewnie buiałych nie mają, ale może zrobią
http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=55
Jejusiu, dziękuję! Już pędzę pytać.

Joliska, ja bym takie chciała, gdyby tylko były symetryczne w poziomie... W wersji białej drzwi panelowe wyglądają wyjątkowo ładnie, tylko mnie niepotrzebne takie wielgachne szyby.

joliska
02-06-2009, 06:57
Muskari,

producent moich drzwi ma olbrzymi wybór, może Ci się coś spodoba: www.drzwi-kubiszyn.com.pl

muskari
02-06-2009, 10:46
Muskari,

producent moich drzwi ma olbrzymi wybór, może Ci się coś spodoba: www.drzwi-kubiszyn.com.pl
Dziękuję :) Nie nazwałabym tego olbrzymim wyborem, jest standardowo ;) Jak dla mnie, każda oferta obejmuje te same wzory, różnią się nazwy, materiały i ceny.

Jako że ani Sokółka, ani Masonite nie odpowiadają na moje e-maile, zdecydowałam się na drzwi DRE, modele Kanon10 i Kanon20 w wersji białej. Jak mi zamontują, wkleję tu zdjęcia.

Ach, i jeszcze jedna sprawa - listwy przypodłogowe. Jak wspomniałam, drzwi wewnętrznych tylko trzy pary, do kuchni i do dużego pokoju obecnie są puste framugi, mają być otynkowane przejścia. Czy w tym układzie białe listwy przypodłogowe nie będą głupio wyglądać? Takie "urwane" przy dwóch pomieszczeniach? Podłoga ma być dębowa, bielona albo olejowana.

mazo
06-10-2009, 21:12
Dużo tu klasycznych drzwi, a ja szukam prostych do nowoczesnego wnętrza. Bardzo prostych... :roll: Może ktoś coś podpowie?

zouza
07-10-2009, 06:10
Np Interdoor jest taka seria z okleiny na połysk, jak dla mnie droga jak cholera. Białe, proste, malowane, bez faktury drewna ma też Pol Skone. Reszta producentów bieda, albo nie ma białego albo paskudna okleina jakości drzwi do kotłowni. Ja się poddałam i białe drzwi robi mi stolarz.

mazo
07-10-2009, 07:48
Jak drogie, to nawet nie oglądam :wink: . Możesz zdradzić jaki wzór robi Ci stolarz, może coś podpatrzę :)

zouza
07-10-2009, 09:52
Robię łazienkowe więc proste białe z bulajem, ale stolarz zrobi Ci wszystko, pooglądaj katalogi jakie, wybierz jakie Ci się podobają i niech stolarz zrobi takie tylko białe ;)

Zajrzyj w dzienni budowy Irmy, nie chce wklejać, bez jej zgody, ale ona ma białe i bardzo mi się podobają, też robota stolarza.

magga
07-10-2009, 11:20
Dużo tu klasycznych drzwi, a ja szukam prostych do nowoczesnego wnętrza. Bardzo prostych... :roll: Może ktoś coś podpowie?

obejrzyj jeszcze porta CPL- gładkie, bez faktury, mogą być białe..

zouza
07-10-2009, 11:39
Obejrzyj gdzieś w sklepie próbki tej okleiny, jest beznadziejna. Oglądałam wszystkie białe i szare drzwi :roll:

mazo
07-10-2009, 16:43
Robię łazienkowe więc proste białe z bulajem, ale stolarz zrobi Ci wszystko, pooglądaj katalogi jakie, wybierz jakie Ci się podobają i niech stolarz zrobi takie tylko białe ;)

Zajrzyj w dzienni budowy Irmy, nie chce wklejać, bez jej zgody, ale ona ma białe i bardzo mi się podobają, też robota stolarza.

Pooglądałam już wiele stron producentów drzwi i nie znalazłam takich które by mi pasowały :( A drzwi Irmy znam oczywiście - są bardzo ładne, ale nie chcę szybek, przeszkadza mi światło w sypialni (mam w tej chwili przeszklone). Próbuję wymyślić coś w tym stylu, bo zupełnie gładkie - nie wiem, czy wyjdą ciekawie...

kaszak
07-10-2009, 20:35
Robię łazienkowe więc proste białe z bulajem, ale stolarz zrobi Ci wszystko, pooglądaj katalogi jakie, wybierz jakie Ci się podobają i niech stolarz zrobi takie tylko białe ;)

Zajrzyj w dzienni budowy Irmy, nie chce wklejać, bez jej zgody, ale ona ma białe i bardzo mi się podobają, też robota stolarza.

Zouza, Ty widzę też dzioucha ze Śląska, gdzie Ty masz tego stolarza? I jak już zrobi to wrzuć do pooglądania i wogóle podziel się opinią. Ja bym też chciała takie proste białe z okrągłą dziurą. Takie jak Klimek z Klusiem mają, ale ichnie ceny rzucają o glebę.

zouza
08-10-2009, 06:15
Stolarz w Rudzie Śląskiej za urzędem skarbowym, Pan sensowny, przyszedł pomierzyć i sam montuje, bulaj zamówiony na allegro, a reszta.... wkleję zdjęcie jak już drzwi będą ;)

zouza
03-12-2009, 18:12
Drzwi dopiero teraz są zamontowane :roll:
Wygląda to tak (biały połysk):
http://lh5.ggpht.com/_ScX5wWI95vM/Sxf-9eMgNAI/AAAAAAAACL0/zzfFd7n2B8o/s512/P1010861.JPG

http://lh3.ggpht.com/_ScX5wWI95vM/Sxf_AiRNcOI/AAAAAAAACL4/Jem0K6D4LRE/s512/P1010860.JPG

kaszak
03-12-2009, 19:01
Zouza, dzioucha, a czemu te drzwi nie mają podcięcia albo jakich tulej? Przeca to łazienkowe.
Co to za klamka?

zouza
03-12-2009, 19:04
Nie chciałam, mam suche mieszkanie, wentylacje w łazience i wiecznie otwarte drzwi, bo koty tam maja kuwetę (teraz są zamknięte, bo pianka miękka).
Klamka to jakaś z Bel-Polu, chyba M3 Inox cośtam.

Anjazzielonego
04-12-2009, 14:07
Najpiękniejsze drzwi ma JASIA.

Gratulacje:)

My mamy 2 małe bliźniaczki i 2 koty, i wszystkie białe drzwi (w mieszkaniu).
Po kilku latach użytkowania nie uważam, że są okropnie niepraktyczne - jasne, trzeba je myć ciut częściej niż ciemne, ale bez przesady, nie co tydzień, i ich uroda wszystko rekompensuje:)

Anjazzielonego
04-12-2009, 14:09
A ja moje białe już mam :)
Proste, niewyszukane ...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/GOsMlVSE6p0AMV16dB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/FTD7rwPs5scFGKlmiB.jpg


Joliska,

przepiękna kolorystyka - podłoga, kolor ścian i ta porażająca, szlachetna biel dają cudny efekt!

Pozwól, że zapiszę to zdjęcie do bazy " kolorystycznych inspiracji":)

Darcy
04-12-2009, 15:25
Zgadzam się całkowicie. Świetne zestawienie kolorystyczne. Ja zrobiłabym tylko wyższe listwy przypodłogowe. Ale jest super. :-)

joliska
04-12-2009, 15:34
Dzięki wielkie :oops:

Darcy, listwy są w standardowej wysokości producenta, 7 cm. Producent zresztą ten sam co drzwi, można dobrać identyczne frezy opasek i listew.

DorciaIQ
28-01-2010, 15:17
Zgadzam się całkowicie. Świetne zestawienie kolorystyczne. Ja zrobiłabym tylko wyższe listwy przypodłogowe. Ale jest super. :-)
Też się pod tym podpisuję. I jeszcze klamki mi się podobają :)

k.bla
29-01-2010, 20:43
Moje białe drzwi i drzwi od garderoby robił stolarz, na zamowienie wg wskazanego modelu, są drewniane, malowane

http://c88.grono.net/228/104/gallery-93950996-500x500.jpg
http://b62.grono.net/108/99/gallery-93953607-500x500.jpg

e-mól
29-01-2010, 21:19
Pewnie już nieaktualne, ale może ktos inny szuka.
Sweedoor (albo jakaś podobna pisownia) ma drzwi z takim podziałem.


W tym artykule (http://www.muratordom.pl/wnetrza/drzwi-wewnetrzne/jakie-drzwi-kupuja-europejczycy_,6459_747.htm) na stronie Muratora znalazłam zdjęcie Drzwi Idealnych.

Oto zdjęcie:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/drzwi_europejczykow_1_1_.jpeg

Piszą, że zdjęcia są z MASONITE'a, ale nie znalazłam takich drzwi ani na ich stronie angielskojęzycznej, ani na polskojęzycznej. Przekopałam dziesiątki innych stron firm produkujących drzwi, nigdzie nie ma takich, tylko wszędzie model z "nierównymi" panelami (jak tu (http://www.rollflex.pl/drzwi/drzwi_porta/drzwi_porta_londyn_wieden/wieden.jpg)).

Zależy mi na tych symetrycznych, bo chciałabym, żeby drzwi do sypialni różniły się od łazienkowych tylko przeszkleniem najwyższego panelu. Pomożecie..? Szukam firmy, która taki model ma w ofercie (w opcji malowanej na biało), ewentualnie godnego zaufania stolarza z Krakowa bądź okolic (potrzebuję tylko trzech skrzydeł).

PS. Dodam, że to mieszkanie, nie dom, drzwi nie muszą być drewniane i na wieki wieków.

aniaitomek
03-03-2010, 13:35
Czy ktoś zamawiał u stolarza drzwi białe? Z czego wykonuje się takie drzwi drewno czy jakiś MDF? Bo jeżeli malowane na mat, to chyba bez znaczenia, co jest pod spodem, a materiał na cene wpłynie Na co jeszcze zwrócić uwagę zlecając wykonanie takich drzwi w lokalnego stolarza!?

zouza
03-03-2010, 13:50
Ja robiłam u stolarza, zdjęcia wklejałam gdzieś powyżej. Zrobi Ci z czego chcesz od mdfu do litego drewna, ja mam akurat na wysoki połysk. Zwróć uwagę na spisanie umowy. Mój strasznie zawalał terminy, a ja naiwna w zasadzie nawet umowy nie mam.... za to nie zapłaciłam mu całości i resztę kasy dostanie dopiero jak drzwi będą idealne ;)

joliska
04-03-2010, 08:07
Czy ktoś zamawiał u stolarza drzwi białe? Z czego wykonuje się takie drzwi drewno czy jakiś MDF? Bo jeżeli malowane na mat, to chyba bez znaczenia, co jest pod spodem, a materiał na cene wpłynie Na co jeszcze zwrócić uwagę zlecając wykonanie takich drzwi w lokalnego stolarza!?

Chyba nie rozumiem... Wg Ciebie to, czy masz paździerz, MDF czy lite drewno nie ma znaczenia przy białych drzwiach? To czemu nie kupisz ich w markecie?

aniaitomek
04-03-2010, 09:20
Czy ktoś zamawiał u stolarza drzwi białe? Z czego wykonuje się takie drzwi drewno czy jakiś MDF? Bo jeżeli malowane na mat, to chyba bez znaczenia, co jest pod spodem, a materiał na cene wpłynie Na co jeszcze zwrócić uwagę zlecając wykonanie takich drzwi w lokalnego stolarza!?

Chyba nie rozumiem... Wg Ciebie to, czy masz paździerz, MDF czy lite drewno nie ma znaczenia przy białych drzwiach? To czemu nie kupisz ich w markecie?

Napisałam "chyba nie ma znaczenia", właśnie dlatego pytam, bo nie wiem, skoro będą pomalowane na biało, to będzie widać, co jest pod spodem, np. słoje drewna, czy strukturę drewan ??? tak czy nie???
Czy drzwi drewaniane pomalowane na biało a drzwi z MDFu pomalowane na biało różną się wizualnie??? Czy te z MDF wygladają marketowo?
Nie widzę sensu w inwestowaniu w drewniane drzwi, skoro o tym, ze są drewniane, będę wiedziała tylko ja!

joliska
04-03-2010, 09:29
Widać nie będzie, ale jakością będą się różnić znacznie. Malowane są drzwi drewniane, płytowe są oklejane folią lub laminatem.

aniaitomek
04-03-2010, 10:17
Joliska, dzięki, o to mi chodziło, czyli MDF nie można pomalowac, oklejanego nie chce, sprawa jest więc jasna.

joliska
04-03-2010, 10:25
Joliska, dzięki, o to mi chodziło, czyli MDF nie można pomalowac, oklejanego nie chce, sprawa jest więc jasna.

MDF można polakierować - vide meble kuchenne

aniaitomek
04-03-2010, 10:30
Zwarjuję,
czyli jeśli pomaluję drewno na biało
i jesli pomaluję mdf na biało
to oprócz tego, ze środek drzwi będzie bardziej lub mniej szlachetny,
to jaka będzie róznica w efekcie czysto wizulanym????????

Tulipanka
31-05-2010, 00:58
rewelacyjne połaczenie kolorów, bardzo mi się podoba!
jaka to farba do ścian?

joliska
31-05-2010, 06:40
rewelacyjne połaczenie kolorów, bardzo mi się podoba!
jaka to farba do ścian?

A do kogo to pytanie?

kasiaros
31-05-2010, 09:46
Joliska - gratuluję pięknego mieszkania! Jest takie w moim stylu :) Po raz pierwszy z białymi drzwiami i listwami podłogowymi spotkałam się na żywo w Irlandii, gdzie mieszkam od ponad 3 lat. Twoje drzwi i listwy, do tego ten kolorek ścian (uwielbiam taki) pięknie się komponują! Mam do Ciebie pytanie - zauważyłam, że masz również białe okna - jak myślisz, czy białe drzwi i listwy podłogowe pasowałyby do okien w kolorze innym niż biały (ja planuję kolor winchester)? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

joliska
31-05-2010, 19:01
Kasiaros,
w imieniu mieszkania bardzo dziękuję za komplementy :)
Trudny kolor okien wybrałaś... Nie lubię żółtych brązów, więc tym trudniej mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. A może zdecydujesz się na dwukolorowe okna - białe od wewnątrz, a kolorowe z zewnątrz? A jaka podłogę zamierzasz kłaść?

kasiaros
01-06-2010, 10:09
Joliska - dziękuję za odpowiedź! Widzisz, u mnie jest tak, że ja bardzo lubię naturalny kolor drewna - i tak się łamię z tymi listwami, ale uprzedzam - nic pilnego, bo czasu mam bardzo dużooooooo (budujemy na odległośc i na razie tylko rozmyślam nad urządzeniem, a za wykończeniówkę zabieramy się dopiero w przyszłym roku). Na całym dole mamy podłogówkę, więc w grę wchodzą tylko kafelki lub panele - wybieram panele :) Będę próbowała kolorystycznie dopasowac je do okien. W każdym razie pomyślę nad tymi listwami białymi, muszę jeszcze poszperac w necie, bo u Ciebie pięknie one wyglądają!!!

joliska
01-06-2010, 10:26
Kasiu, podejrzałam to i owo w Twoim blogu :)
Jeśli podłogę dobierzesz do okien, ale pilnując, żeby nie była zbyt żółta czy pomarańczowa, bo z taką to tylko płacz i zgrzytanie zębów..., to białe listwy i drzwi będą ok.

e-mól
01-06-2010, 10:42
Takie drzwi sobie zafundowaliśmy

http://lh3.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/S_wOZmFwEGI/AAAAAAAAD-o/HXusemGtlBE/s576/DSC_8094.JPG

kasiaros
01-06-2010, 11:38
Joliska - ja też nie lubię żółtych czy pomarańczowych odcieni brązu - na próbniku winchester nie wygląda zbyt ciekawie, ale widziałam te okna w realu - są mniej żółte niż złoty dąb, bardziej przypominają naturalne drewno, do tego postaram się dobrac panele dobrej jakości z V-fugą i wtedy będę główkowac. Czas mam, ale lubię miec wszystko przemyślane. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
E-mól - cudne drzwi sobie zafundowaliście, i jak tu się nie zakochac w białych drzwiach, jak takie cuda pokazujecie publicznie!!!!

joliska
01-06-2010, 13:09
Kasiu,
zerknij tu: http://balterio.com/colour.php?coid=2&con=eu&lang=pl
i tu: http://balterio.com/colour.php?coid=3&con=eu&lang=pl
:D

kasiaros
01-06-2010, 14:01
joliska - piękne dzięki! Balterio to moje ulubione panele i do nich się przymierzamy ;) Widziałam je na żywo - są świetne! Z tego kolornika na pewno dobiorę coś do okien w kolorze winchester, a potem może...białe listwy i drzwi!!! Myślę, że powinno byc ok - nie lubię zbyt wielu kolorów na raz - jetem zwolenniczką nowoczesnego stylu eleganckiego, dlatego tak mi się u Ciebie podoba :)

joliska
01-06-2010, 21:04
To nie napiszę, jakiej firmy są moje panele :D Z 4-stronną v-fugą oczywiście....

romapoz
01-06-2010, 21:16
a to moje białe drzwi:
http://i995.photobucket.com/albums/af72/romapoz/IMAGE_078.jpg

joliska
01-06-2010, 21:18
Romo,
drzwi bardzo ładnie wyglądają, ciekawi mnie podłoga :) Odsłonisz rąbka tajemnicy?

romapoz
01-06-2010, 21:28
Romo,
drzwi bardzo ładnie wyglądają, ciekawi mnie podłoga :) Odsłonisz rąbka tajemnicy?


Podłoga.... to po prostu deski dębowe lakierowane na półmat...... Na razie nie ma co niestety pokazywać.....

Moniaq
01-06-2010, 21:34
e-mól gdzie i za ile szybciutko mów...szukam dokładnie takich samych tylko z dwoma "rowkami"

kasiaros
02-06-2010, 14:07
Joliska - w takim razie kwestia białych drzwi i listew pozostaje u mnie na razie w sferze marzeń, które będę brała na pewno pod uwagę, natomiast jeśli chodzi o wybór paneli, to już prawie pewne, że będą to panele Balterio (kiedyś bardzo polecał mi je kolega, który sprzedawał różnego rodzaju panele podłogowe) - też je masz, dobrze zrozumiałam ;)

joliska
02-06-2010, 15:38
Bardzo dobrze zrozumiałaś, Kasiu :) I nie zamieniłabym ich na żadne inne!

kasiaros
03-06-2010, 14:13
Joliska - to jest miód na moje serce :)

e-mól
03-06-2010, 20:56
Moniaq - z dwoma rowkami to może tutaj http://www.drims.com.pl/?id=drzwi-seria-unilac

Tu nasze "oklamczone"

http://lh5.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/TAYT0fVtdfI/AAAAAAAAEEk/5fj68rC0Fxc/s720/DSC_8098.JPG

ROMAPOZ jakiej firmy są Twoje drzwi, bardzo ładne: klasyczne i nowoczesne jednocześnie, a co to za model klamki? wygodna jest?

romapoz
04-06-2010, 18:36
ROMAPOZ jakiej firmy są Twoje drzwi, bardzo ładne: klasyczne i nowoczesne jednocześnie, a co to za model klamki? wygodna jest?


Drzwi robione na zamówienie przez stolarza... właśnie takie chciałam, tzn. uniwersalne - niezbyt nowoczesne i niezbyt klasyczne...
A co do klamek... to jest jeden z nowszych modeli gametu, ale który dokładnie, to zabij, ale nie powiem.... wydaje się być wygodny...

Moniaq
04-06-2010, 21:00
e-mól ja mam właśnie z firmy drims wybrane drzwi tylko myślałam, ze ktoś wykona za mniejsze pieniądze ponieważ w drims powiedziano mi za drzwi+oscieznica 2100zl

anna_2323
11-06-2010, 19:30
Romapoz błagam o informację ile kosztowały Cię jedne drzwi oraz o info skąd jesteś?
Piękne te Twoje drzwi, a ja już powoli się załamuję i zastanawiam czy nie zrezygnować z białych. Interesują mnie drzwi nowoczesne, widziałam piękne Drims, ale cena 1400zł trochę mnie przytłacza ;-(
Z góry dziękuję za odpowiedż.

romapoz
12-06-2010, 08:08
Romapoz błagam o informację ile kosztowały Cię jedne drzwi oraz o info skąd jesteś?
Piękne te Twoje drzwi, a ja już powoli się załamuję i zastanawiam czy nie zrezygnować z białych. Interesują mnie drzwi nowoczesne, widziałam piękne Drims, ale cena 1400zł trochę mnie przytłacza ;-(
Z góry dziękuję za odpowiedż.


Jestem z Wielkopolski.... a drzwi zamawiałam u stolarza spod Rawicza (polecanego często na forum).
Cena - to łącznie z ościeżnicą i montażem - 1200 PLN.

pasie
19-06-2010, 01:09
a ja dopiero zaczynam poszukiwania moich białych drzwi:wiggle:

barto307cc
19-06-2010, 07:25
A ja widziałam ostatnio takie ;)
http://images35.fotosik.pl/160/857cc5d5f3ded7e8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Choć za białymi drzwiami nie przepadam,te mi się bardzo podobają ;P

e-mól
19-06-2010, 08:34
tu laseczki macie ogrom białych drzwi, w Toruniu można zamawiać, a jak w innych miastach z dystrybucją to nie wiem

http://www.puertassanrafael.com/
zakładka Laquered

atika
09-08-2010, 13:45
A ja widziałam ostatnio takie ;)
http://images35.fotosik.pl/160/857cc5d5f3ded7e8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Choć za białymi drzwiami nie przepadam,te mi się bardzo podobają ;P

a jakiej firmy są te drzwi??... piękne....

figa29
09-08-2010, 16:10
Witam serdecznie,
to i ja pochwalę się swoimi białymi drzwiami:wiggle:jak tylko uda mi sie wkleic zdjęcie oczywiście
:bash: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de85c3a84181ad65.html
[IMG]http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0810/drzwi0023c3a.jpg

skibusia
09-08-2010, 21:38
Czy powiesz nam figa, gdzie kupowałaś te śliczne drzwi, z czego są zrobione i ile kosztowały?

figa29
10-08-2010, 17:15
Czy powiesz nam figa, gdzie kupowałaś te śliczne drzwi, z czego są zrobione i ile kosztowały?
Drzwi są sosnowe, robione przez firmę z Limanowej. Jeśli Cię interesuje więcej szczegółów mogę wysłać na mejla.
pozdrawiam serdecznie

michuteria
11-08-2010, 16:18
figa, drzwi miodzio!!

EdytaJ
19-08-2010, 13:47
Sporo białych drzwi:
http://www.klimek-klus.pl/oferta/drzwi/drzwi-bastion

Też się napalałam na białe, a jak juz trzeba się zdecydowac na coś to sama nie wiem czy chcę i przede wszystkim czy pasują do nas białe.

mirela99
19-08-2010, 13:59
Szukam drzwi, ale ceny 3 tyś bez okuć są dla mnie kosmosem :(. Rozmawiałam wczoraj ze stolarzem, zrobi mi takie drzwi bez klamek za ok 1300 pln. Muszę go jeszcze pomolestować dokładnie co to za lakier. Wiem na razie, że ramka jest z sosny ,środek ze sklejek też sosnowych no i lakierowany mdf. Wspominał, że powierzchnia jest biała, gładka, ale nie jest to lustro (jak nr. na drzwiach kuchennych) bo w tym drugim przypadku sam lakier by kosztował 900 pln na drzwi.
Chcę jeszcze własnoręcznie "pomacać" interdoor - wydają się piękne, ale chyba cena tez fatalna :(.

radi79
20-08-2010, 07:30
Chcę jeszcze własnoręcznie "pomacać" interdoor - wydają się piękne, ale chyba cena tez fatalna :(.

Szukam białych drzwi lakierowanych na wysoki połysk.
Interesują mnie najprostsze drzwi, ewentualnie z jakimiś delikatnymi aluminiowymi listwami, bez przeszkleń. Zaproponowano mi właśnie Interdoor oraz Dewro w podobnej cenie - 1700-1800 za drzwi + ościeżnica + montaż.
Generalnie sprzedawcy zdecydowanie bardziej skłaniali się do Dewro, bo są podobno lakierowane, a Interdoor to jakiś laminat czy folia.
Dopłaty do schowanych zawiasów to ok. 300, zamek magnetyczny ok. 70 zł.
Muszę jeszcze odwiedzić Dierre oraz KM Modern, bo podobno można również u nich takie drzwi nabyć.

A swoją drogą to wszyscy sprzedawcy odradzali wysoki połysk :)

mirela99
20-08-2010, 11:43
A swoją drogą to wszyscy sprzedawcy odradzali wysoki połysk :)
A czym to tłumaczyli ?

radi79
20-08-2010, 13:08
A czym to tłumaczyli ?

1. Bardzo widoczne ślady paluchów i wieczne ganianie ze szmatą, żeby je usuwać :)
2. Łatwe rysowanie powierzchni.
3. Nie każda ekipa montażowa podejmuje się cięcia takich drzwi i ościeżnic jeśli coś trzeba dopasować.

mazo
20-08-2010, 13:50
Takie drzwi sobie zafundowaliśmy

http://lh3.ggpht.com/_jdUb2qEpdVs/S_wOZmFwEGI/AAAAAAAAD-o/HXusemGtlBE/s576/DSC_8094.JPG

E- mól - w końcu znalazłam drzwi, które mi się poodbają i pasują do naszego domu! Ciekawe tylko, czy cena mi się spoodba.... Dzięki za to zdjęcie!

Rokoko
29-08-2010, 14:17
Kiedyś były sosnowe, przemalowałam je jednak na biało:
http://farm3.static.flickr.com/2721/4497757268_da96688bc0.jpg (http://www.flickr.com/photos/49050158@N02/4497757268/)

mirela99
29-08-2010, 19:20
E- mól - w końcu znalazłam drzwi, które mi się poodbają i pasują do naszego domu! Ciekawe tylko, czy cena mi się spoodba.... Dzięki za to zdjęcie!

Co to za drzwi ? Rozeznałaś już cenę ? Super są :).

citizen girl
29-08-2010, 20:28
Rokoko, bardzo ladnie wyszly te drzwi, zreszta framugi tez niczego sobie. Ja teraz wlasnie jestem na etapie opalania i szlifowania starych drzwi, ktore rowniez zostana pomalowane na bialo. Zamieszkalismy w starym niemieckim domku, ktory nalezal do czesci wschodniej i odnawiany byl za komuny. W zwiazku z tym drzwi na razie 'ubrane' sa na cebulke - przynajmniej 5 warstw roznego koloru i rodzaju farby. Zostalo mi juz tylko 2 drzwi do oskrobania... :-)

Rokoko
29-08-2010, 20:33
Moi rodzice mieszkają w starej kamienicy. Mają tam ogromne, podwójne stare drzwi i z tego co pamiętam, nawet klamka się uchowała. Te drzwi również mają całe mnóstwo warst farby na sobie. Muszę ich w końcu namówić na zdarcie tych warst, ponieważ drzwi są piękne.
Citizen girl - owocnego skrobania! Mam nadzieję, że pochwalisz się, jak już skończysz? Jestem baaardzo ciekawa, jak drzwi wypięknieją po tych zabiegach.

aki-aki
30-08-2010, 10:59
Witajcie,

oficjalnie dołączam do klubu wielbicieli białych drzwi. Niestety z klub ten ma bardzo wysoke opłaty członkowskie ok 2.000-3.000 za sztukę.

Zrobiłam wyceny chyba we wszystkich polecanych tu firmach. Ale ceny Entry czy Drimsa nie mówiąc już o Klusiu i Lusłanskim są stanowczo za wysokie dla mojego budżetu.
Porty itp. gigantów trochę się boję, ze względu na konieczną dokładość wykoaninia i montażu.
Niektórzy producenci mają tylko jeden korol 9016, a inny RAL za bardzo dużą dopłatą.

Poszę poradźcie jeszczeo kogoś w okolicach Krakowa.
( Transport z Pomorza, raczej nie wchodzi w rachubę)

Swoją drogą, gdyby jakiś stolarz wyspecjalizował sie tylko w białych drzwiach i listwach, po przystępnych cenach , to zarobiłby fortunę.

mazo
30-08-2010, 11:27
Kiedyś były sosnowe, przemalowałam je jednak na biało:
http://farm3.static.flickr.com/2721/4497757268_da96688bc0.jpg (http://www.flickr.com/photos/49050158@N02/4497757268/)

Piękne... Gdybym kiedyś miała mniej nowoczesny dom, chciałabym takie.

mazo
30-08-2010, 11:29
Co to za drzwi ? Rozeznałaś już cenę ? Super są :).

Od właścicielki dowiedziałam się, że 700 zł, a producent był podany wcześniej - trochę się już pogubiłam :)

ANNNJA
30-08-2010, 12:08
Rokoko - a czym dokładnie malowałaś te drzwi? rodzaj farby, lakieru, producent, kolor, gdzie mozna nabyć ??
wyszły Ci naprawde CUDNIE!!!

Rokoko
30-08-2010, 21:14
Drzwi malowałam najzwyklejszą na świecie satynową farbą Duluxa do drewna. Nie malowałam ich jednak standardową białą farbą z połyskiem, jak to się najczęściej robi, użyłam matowej farby w kolorze kości słoniowej. Tutak link do strony z farbą: http://www.dulux.ie/products/info/dulux_easycare_satinwood.jsp
A tutaj (w mojej galerii) więcej info dotyczących samego malowania: Domek Rokoko (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165555-Domek-Rokoko)

piegoosek
29-06-2011, 22:56
Chcielismy miec drzwi wewnetrzne drewniane biale.
Mam pytanie, jakie polecacie drewno na drzwi wewnetrzne: sosna czy jesion?
Drzwi sosnowe maja moi rodzice i narzekaja, ze sa strasznie miekkie, wszystko sie odgniata.
Jesion jest twardszy, ale moze nie warto doplacac skoro bedzie zamalowany na bialo.
Dodatkowo slyszalem, ze sosny nigdy nie uda sie dobrze pomalowac na bialo, to drzewo iglaste i zawiera zywice, natomiast jesion(lisciasty) raczej tak.
A moze miekkosc sosny nie przeszkadza w przypadku pomalowania na bialo,bo i tak wieksze znaczenie ma trwalosc bialej farby


Pozdrawiam
Pawel

Robert_Antczak
17-07-2011, 23:44
Witam,

jeśli boi się Pan wgnieceń na drzwiach drewnianych, to polecałbym Panu płytowe. Są to całkiem przyzwoite drzwi, a ze kolor biały wraca do łask to i oferta jest coraz większa. Co do drzwi drewnianych to jeśli drzewo jest solidnie wysuszone to nie ma aż takiego problemu z jego twardością, niestety na rynku dobrego surowca prawie nie ma a jak jest to kosztuje solidnie.

Pozdrawiam

kite
18-10-2011, 02:24
a to moje białe drzwi:
http://i995.photobucket.com/albums/af72/romapoz/IMAGE_078.jpg

piekne! czy one sa bezprzylgowe? czy mozesz podac lub wyslac na prid namiary na tego stolarza? dzieki!

Dorro
18-10-2011, 08:06
Ja mam doświadczenie w malowaniu drewna, malowałam na przykład ramę łóżka sosnowego i szafki, komplet sypialniany, który po kilku latach zaczął nabierać pomarańczowego/żółtawego odcienia. Całość przetarłam szlifierką by zedrzeć lakier, nawet niekoniecznie do żywego drewna, chodzi raczej o to, zeby zmatowić powierzchnię. Potem pędzel / wałek/ gąbka w ręke i do dzieła. Używałam farby akrylowej. Pięknie się nanosi, sama przyjemnosć malować. Farba np. Dekoral, śnieżnobiała.
Ja nie mam żadnych skrupułów, by malować drewno na biało. Teraz np. planuję zamówić na allegro sosnową, nielakierowaną bieliźniarkę sosnową i pomalować ją na biało. Farba już czeka:).